Jump to content

Tanrı varmıdır ?

Recommended Posts

• İleti 307
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

şimdi hocam tanrı var mı yok mu bilmem ama varsa eğer bir oyun oynadığı,bu oyunda çocuk yaşlı genç demeden kimseye acımadığı(insanlar buna sınanmak diyor :D)istediği gibi yokedip ,istediği gibi hasta ediyor üstelik sürekli adının anılmasını(bonus mu kazanıyor yoksa maaşı mı artıyor acaba?)sürekli ibadet edilmesini istiyor,ne bileyim kan istiyor vs.vs.yoksa sorun yok da varsa eğer sorunumuz var :)

Sitelerde Paylaş

şimdi hocam tanrı var mı yok mu bilmem ama varsa eğer bir oyun oynadığı,bu oyunda çocuk yaşlı genç demeden kimseye acımadığı(insanlar buna sınanmak diyor :D)istediği gibi yokedip ,istediği gibi hasta ediyor üstelik sürekli adının anılmasını(bonus mu kazanıyor yoksa maaşı mı artıyor acaba?)sürekli ibadet edilmesini istiyor,ne bileyim kan istiyor vs.vs.yoksa sorun yok da varsa eğer sorunumuz var :)

Evet bu söylediklerini Altına butun ateistler halka arasinda muazzam musluman gozukenlerde dahil genc yaşlı herkes imzasını koyar ?

Herkes bende dahil

Onun İçindir ki Dindar olup iman etmek Dinsiz yaşamaktan Çok zordur

inananların ve istikbalin inananlarin olduguna inananların ateşi cehennem ateşini benzemez

Yakar cehennemi.. O yuzden cehennem üstüne kurulan sırat Köprüsünden inanlar cok hizli geçerlermiş

Peygamberiniz bakin iman orada ne işe yariyor diyor

Cehennem : Ey inanan istikbalin inananların olduguna inanan kişii senin ateşin benim ateşim gibi degil cabuk geç yakıyorsun

İman etmek müthiş muazzam Zor biseydir

Camiden çıkmayan yobazların İman ile uzaktan yakından alakalı yoktur.

Zügürtluk insani maneviyata sevkeder o kadar makbul bir sey degildir

Zugurtlukte sadece para degil

Rütbe,kasa,yüz guzeligi, ün, yuzune bakılmamak, üühhh kısım kısım gider

tarihinde Jack_Carter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

imanlılar -bazen gizli saklı da olsa- dünyevi zevklerden yararlanıyor ve iman ediyor.

imansızlar dünyevi zevklerden yararlanıyor ama iman etmiyor.

bu durumun nedeni imanlılara göre açık..

çünkü tanrı her şeye karar vermiş.

bir insanın iman etmesi tanrı'nın isteğine bağlı..

imanlılar ve imansızlar seçilmiş insanlar..

cennette seks yapmak..

veya sonsuz ateşte yanmak için.

alın size özgür irade..

tüm insanlık bronz çağı dinlerine inanmaya devam etsin bakalım.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

15 saniye içinde sinir uçları yandıktan sonra bişey hissetmezsin merak etme...

İnandığın Allah sonsuza kadar hissettireceğim diyor. Allah ın sözüne güvenerek tekrar soruyorum;

Sonsuza kadar cehennemde yanmak mı zordur iman etmek mi?

Bir saat mangal ateşi üstünde oturmak mı zordur, iman etmek mi?

Sitelerde Paylaş

ARKADAŞLAR SİTENİZE YENİ KATILIYORUM. DİNLERİ VE DİNSİİĞİ ARAŞTIRIYORUM.

YORUMLARINIZA BAKIYORUM. YORUMLARINIZIN KAYNAĞI TANRI YADA ALLAH İNANCI YANİ BİRİNCİ YAPILMASI GEREKEN İLAH VARMIDIR YOK MUDUR.ÇÜNKÜ DİNİN KAYNAĞI İLAH. DİNLER KURALLARINI İLAHTAN ALDIĞINI İDDA EDİYORLAR.MESELA İSLAMDA İMANIN ŞARTI 6 DERLER 1.ALLAHA İMAN 2. KİTAPLARINA MELEKLERİNE PEYPAMBERLERİNE V.S. DİYE DEVAM EDER.YANİ İLAHIN OLMADIĞINI İSPAT ETTİĞİNİZ ZAMAN DİĞER İNANCLARDA BİTER.

Sitelerde Paylaş

Ya tek tek uğraşmak hoşumuza gidiyorsa, ya tümevarmak istiyorsak ya en safsata sözde yaratıcıyı gören kişiyle tanrı var mı yok muyu tartışmak anlamsız bir çabaysa

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ARKADAŞLAR İHTİSAS SAHİBİ OLDUĞUNU İDDA EDEN MÜLÜMANLARLA GÖRÜŞTÜM.BANA ALLAHI İSPAT EDERMİSİNİZ DEDİM. BANA VERİLEN BİRKAÇ ÖRNEĞİ SİZE VERECEĞİM. VE BU ÖRNEKLERİ AKIL VE MANTIK KURALLARINA GÖRE ÇÜRÜTMENİZİ İSTEYECEĞİM.

1-BİR SANAT VARSA ELBETTE ONUN BİR SANATCISI VAR. HELE BU SANAT KUSURSUZ BİR SANAT İSE ELBETTE ONUN ŞUURLU BİR SANATCISI VARDIR.KAİNATA BAKIYORUZ HİC BİR YERDE KUSUR YOKTUR.HER ŞEY MÜKEMMEL YAPILMIŞTIR.HİKMETLİ YAPILMIŞTIR.

2-"Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?

3-Evet, nasılki görsen: Bir tek adam geldi. Bütün şehir ahalisini cebren bir yere sevketti ve cebren işlerde çalıştırdı. Yakînen bilirsin; o adam kendi namıyla, kendi kuvvetiyle hareket "etmiyor. Belki o bir askerdir. Devlet namına hareket eder. Bir padişah kuvvetine istinad eder. Öyle de her şey, Cenâb-ı Hakk'ın namına hareket eder ki; zerrecikler gibi tohumlar, çekirdekler başlarında koca ağaçları taşıyor, dağ gibi yükleri kaldırıyorlar. Demek herbir ağaç, Bismillah der. Hazine-i Rahmet meyvelerinden ellerini dolduruyor, bizlere tablacılık ediyor. Her bir bostan, Bismillah der. Matbaha-i kudretten bir kazan olur ki: Çeşit çeşit pekçok muhtelif leziz taamlar, içinde beraber pişiriliyor. Herbir inek, deve, koyun, keçi gibi mübarek hayvanlar Bismillah der. Rahmet feyzinden bir süt çeşmesi olur. Bizlere, Rezzak namına en lâtif, en nazif, âb-ı hayat gibi "bir gıdayı takdim ediyorlar. Herbir nebat ve ağaç ve otların ipek gibi yumuşak kök ve damarları, Bismillah der. Sert olan taş ve toprağı deler geçer. Allah namına, Rahman namına der, her şey ona musahhar olur. Evet havada dalların intişarı ve meyve vermesi gibi, o sert taş ve topraktaki köklerin kemâl-i sühûletle intişar etmesi ve yer altında yemiş vermesi; hem şiddet-i hararete karşı aylarca nâzik, yeşil yaprakların yaş kalması; tabiiyyûnun ağzına şiddetle tokat vuruyor. Kör olası gözüne parmağını sokuyor ve diyor ki: En güvendiğin salâbet ve hararet dahi, emir tahtında hareket ediyorlar ki; o ipek gibi yumuşak damarlar, birer asâ-yi Mûsâ (A.S.) gibi فَقُلْنَااضْرِبْْبِعَصَاكَالْحَجَرَ emrine imtisâl ederek taşları şakk eder. Ve o sigara kâğıdı gibi ince nazenin yapraklar, birer a'zâ-yi İbrahim (A.S.) gibi ateş saçan hararete karşı يَانَارُكُونِىبَرْدًاوَسَلاَمًا âyetini okuyorlar.

Sitelerde Paylaş

İnandığın Allah sonsuza kadar hissettireceğim diyor. Allah ın sözüne güvenerek tekrar soruyorum;

Sonsuza kadar cehennemde yanmak mı zordur iman etmek mi?

Bir saat mangal ateşi üstünde oturmak mı zordur, iman etmek mi?

Allah'a iman ederim evet, ama cehennemdeki yanmanın mangalın üstüne oturmak olduğuna iman etmem...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...