Jump to content

Tanrı varmıdır ?

Recommended Posts

Başlayalım o halde

Evren ve insan varlığı hakkında şüpheniz var mı?

xD ben bu oyunu daha önce görmüştüm.

Özelden yazılan mesajları paylaşmayı doğru bulmam da insan kendini az buçuk geliştirir açılış hamlesini filan değiştirir, karşındakini bu kadar küçümsemez...

S:Evrene ve insana da inanmıyor musun?

Z:Ne bağlamda? Somut olarak karşımda gördüğüm bir şeyin varlığını kabul etmek için inançlı olmam gerekmez.

Denizin var olduğunu bilirim birisi çıkıp denizi sakinleştirmek için keçi kesmeliyiz derse buna inanmam.

S:Bazılar ı gördüklerine de inanmıyor da..

Siz gözünüz gördüğüne inanıyorsunuz

Aklınızın gördüğüne inanmıyorsunuz

Doğru mu?

Z:Değil, bir şeyin iyi güzel kötü çirkin olduğunu aklımla görürüm ve aksi kanıtlanmadıkça buna inanırım.

İnanırım (bilmem) çünkü benim iyi güzel kötü çirkinim özneldir bana göredir tek ve mutlak doğru değildir kişiden kişiye değişebilir.

S: Doğru diyorsunuz değişenler var..

Bir de değişmeyenler var...

Ölüme inanmıyor musunuz yani..

Hiç değişmez mesela

Z:Hayır ölüme inanmıyorum. ölüm olduğunu biliyorum.

S:başınıza gelecek şeye inanmıyorsunuz değil mi..

S:neden devam etmiyorsunuz acaba..

Z:Evet cehennemme mehenneme inanmıyorum. Görmedim yeni mesaj geldiğini o yüzden yazmadım.

S:Dünyada çok acı çeken

Ya da çok mutlu olan insanları görmediniz mi?

Z:gördüm

S:Onu görüyorsun da biraz ileri Olan cennet ve cehennemi nasıl inkar edersiniz..

Gördüklerin örnekler idir.. değil mi

Z:At diye bir canlı olduğunu biliyorum diye boynuzlu at olduğuna da mı iman etmem gerekiyor?

S:Keşke söylediklerimi çürütebilseydin de öyle kendini avutsaydınız...

İyi geceler..

Daha yazmayın lütfen..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 307
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol:

Evrenin yaşı 13.7 milyar yıl. Yani sana göre dünya evrenden önce varmış. Bu kafayla teist olman normal.

Ürkütüp kaçırmayın bu kuşu. Kanadı kırık bir serçe gibi yüklenmeyelim. Risaleyi nurdan başını kaldırıp da gerçek dünyayla tanışmasını sağlamalıyız.

Sitelerde Paylaş

serdaaarr bey acaba kendi imanından emin mi? Allah'ı ne kadar biliyor? Şüphelerinden kurtulabiliyor mu?

Bak buna %100 yalan derim, onu takip edenler imanının güçlendirmek için burda olduğunu şıppadanak anlar, imanı zayıf ama korkuyor, bunlarla büyümüş içinden atamıyorda ee ne yapsın bizler aracılığıyla meydan okuyor imanını güçlendirmek için, çapraşık bir durumda anlayacağınız. Yöntemi papağan yöntemi, kendisinde işe tam yaramamış ama içinede işlemiş bir şekilde, o nedenle bizde yarayacağı umudu taşıyor sanki..
Sitelerde Paylaş

Ürkütüp kaçırmayın bu kuşu. Kanadı kırık bir serçe gibi yüklenmeyelim. Risaleyi nurdan başını kaldırıp da gerçek dünyayla tanışmasını sağlamalıyız.

Bu sözlerinin konuşmamaıza engel teşkil ediyor...Kuşu ürküttünüz maalesef..

Sitelerde Paylaş

Bu sözlerinin konuşmamaıza engel teşkil ediyor...Kuşu ürküttünüz maalesef..

Bu kadar ürkekseniz bu foruma girmeniz hata.

Gidin risalecilerin forumunda birbirinize hayırlı cumalar ve bol dualar eşliğinde iman tazeleyiniz.

Zaten bu forumda olmanızı Allah size yasaklamış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...