Jump to content

Tanrı varmıdır ?

Recommended Posts

araştırmacı evet kardeşim bütün bilimsel iddalarım yanlış. evrim yok, canlılık ve evren mükemmel işliyor. nedense bu işi yapan adamlar bu mükemmeliği göremiyor, küçüklükten beri beyni yıkanmış arapça isimli adamlar görüyor. evrimin yanlış olduğunu da şurdan anlarız. bulunan fosiller gösteriyor ki armut hep armut olarak kalmış ve kalacak.

tarihinde integral tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 307
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neden allah bu denli egoist? .

bunun yanıtı o kadar kolay ki..

geçmişte yerel tanrılar vardı.çünkü dünyaları o kadardı..

her kabile,şehir veya insan topluluğunun kendi tanrısı vardı.

ve bu kabileler birbirleriyle sürekli çatışma halindeydi.

çatışmanın nedeni çoğu zaman iklim değişimlerinden doğan kıtlık ve sıkıntılardı.

zaten doğadaki bu değişimleri yaratan güçlere tanrı diyerek panteonlar oluşturmuşlar..

zamanla bir takım gelişmeler sonucu panteonlar dağıtılmış veya yeniden tanımlanmış..

ve en baştaki kral tanrı'ya tapılmaya başlanmış.

Sitelerde Paylaş

Görünmeyen dokunulamayan yani boşluk içinde yer kaplamayan her şey sadece fiziksel olarak yoktur belli bir mekana mahkûm olan şey zaten tanrı olamaz. Ateist ise Tanrının boşluk içinde yer kaplayan olması gerektiğini söyleyecek kadar küçük düşünür dolayısıyla olmadığı sonucuna varmak zorunda kalır.

Sitelerde Paylaş

Görünmeyen dokunulamayan yani boşluk içinde yer kaplamayan her şey sadece fiziksel olarak yoktur belli bir mekana mahkûm olan şey zaten tanrı olamaz. Ateist ise Tanrının boşluk içinde yer kaplayan olması gerektiğini söyleyecek kadar küçük düşünür dolayısıyla olmadığı sonucuna varmak zorunda kalır.

Ateistler Tanrı sözcüğünü sadece Teistlerin yarattığı bir kelime olduğundan kullanır yoksa kendi kendilerine Tanrıyı yaratıp daha sonra bunu inkar eden insanlar değildir yani "Ateist ise Tanrının boşluk içinde yer kaplayan olması gerektiğini söyleyecek kadar küçük düşünür" cümlesi çok saçma yine at gözlüğü takarak bilimsel yorumlar yapmaya çalışan bir insan daha..

Sitelerde Paylaş

dostum fazla açıklama ,cahil olduğuna inanmaya başlayacağım.kuran demiyormu hz nuhun şeriatını hz ibrahime ve musaya ve isaya ve size şeriat kıldım.sen namazı hz muhammetle gelen bir olgumu zannediyorsun.ne kadar araştırdığını buradan anlıyorum kusura bakma.eğer kuranı layıkıyla okusan onun bunun dediğiyle değilde kendi aklınla.kırdıysam kusura bakam.

Tabi ki tek kuran değil, bunu herkes biliyor.

Tek muhammede mi geldi bunlar sanıyorsun, tezin üzerinde duralım biraz.

Sen diyorsun ki bu oruç-namaz-kurban vs. insanlık tarihi boyunca hep peygamberlerle defalarca farz kılınmıştır, bütün insanlığa da belirtilmiştir dönem dönem.

İnsanlar değiştirmiş yada tutmamıştır!

Bu teist argümanını çok seviyorum işte, ne zaman islamdaki ritüeller daha önceki inançlarının kırıntılarıdır desek, tabi ki öyledir çünkü hangi dini eşeleseniz hep altında bir peygamber bulursunuz diyorlar...

Şimdi o zaman sana soruyorum, biraz fikir muhasebesi yapalım; eee be kardeşim neden o zaman namazın şekline benzer bir ritüel tarihi araştırma yaptığımız sadece araplarda, farslarda, özetle mezapotamya civarında gözüküyor?

Niye azteklerde inkalarda bunun yakınında geçecek benzerlikte bir rütiel yok?

Medeniyetsel iletişimin koptuğu o bölgelerde rütiellerin tamamen farklılaştığını görüyoruz?

Peygamberler hepdemi mezapotamyaya gelmiş?

Allah diğer ırkları iplemiyor mu?

Hepte oraya gelmesi "evrensel" argümanını zedelemez mi?

Eğer hala evrenselse ama yinede tanrı birtek o coğrafyayı ipliyorsa, neden sadece onları muhattap alıyor?

Araplar üstün ırk mı tanrının gözünde?

Yada en sapkın onlar olduğu için mi hepte onlara gelmiş?

Bence ekvatorda kelle avcılığı yapan ve diğer bir insanın kellesini sepet gibi gururla yanında gezdirenin daha fazla ihtiyacı var peygambere!

Yada azteklerde diri diri iken kalp sökenlerin!

GERÇEK ŞU Kİ; tanrı veya peygamber diye bir şey yoktur.

Bu monoteistlik argümanı tamamen mezapotamya halkı tarafından uydurulmuş bir sözlü edebiyatdır!

Kendini peygamber ilan eden dolandırıcılar ile de dönem dönem şekillenmiştir.

İbadetleri ritüelleride yine o bölge insanının uygulaya geldiği ritüellerin değişmiş, çevrilmiş türevleridir.

Bir uzak doğuya, amerikaya gittiğinizde monoteist örneklerde bile peygamber-namaz vb. uygulamalara rastlayamazsınız.

Mümkün değil çükü oranın insanı öyle bir şey uydurmamıştır.

Mezapotamyada uyduran ile de iletişime geçmemiştir.

Geçsede etkilenmemiştir...

Bu rütieller sadece mezapotamya insanının uydurduğu şeylerdir, bu yüzden sadece orada rastlanır!

Yani cahil değilim korkmana gerek yok; dinler tarihini de gayet iyi okudum araştırdım ;)

Sitelerde Paylaş

'hiç yoktun kendini bir hayatın içinde buldun ve belli bir süre sonra hiç olmayacaksın...Işte bu aslında dehşet bir meseledir.neden sonsuz bir zaman ortasında kısacık bir hayat olsun.mantık olarak olmaması gereken bir olaydır.Buna biyolojiden bir cevap verirseniz ne demek istediğimi anlamamışsinizdir.

Sitelerde Paylaş

Sana bakınca müslüman aleminin neden dünyanın en geri topluluklarından biri olduğu anlaşılıyor. Bilim adamlarına değil de ortaçağ cahillerine inanırsan, olacağı budur. O insanın kimyasal yapısını ortaya koyan da bilim. Kuşların, karıncaların konuştuğu masal kitabını referans alan birisi bilimden bahsedince komik duruma düşüyor.

evet bilim bulmadan önce insanın kimyasal yapısının toprak,balçıkla aynı olduğunu biliyormuydun.tabi ilkel kitap haricinde.ayrıca kuşlar ve karıncaların konuşma sisteminide bir gün bilim keşfeder merak etme .ben eminim.çok bilen amca. :)

Sitelerde Paylaş

Ölmekten çok korkuyorum ve sonsuza kadar yaşamak istiyorum.

Eeee çok kolay

Hemen bir tanrı yarat ve sonsuzluğu elde et

Korkularınız aklınızı almış

yahu senin yarattığın tanrı seni sonsuza kadar nasıl yaşatsın,olsa olsa ölene kadar yaşatır. :) vereceğin cevabıda tahmin ediyorum,ama ver girtsin sonra bakarız bir çaresine.

Sitelerde Paylaş

Acaba dünya sarayını ısındıran güneş sobasına veyahut lambasına nekadar odun ve kömür ve gazyağı lazım olduğu hesap edilsin. Hergün yanması için -gökbilimin sözüne bakılırsa- bir milyon dünya kadar odun yığınları ve binler denizler kadar gazyağı gerektirir. Şimdi düşün. Onu odunsoz, gazsız, milyonlar senedir kim yandırıyor.

Sitelerde Paylaş

Acaba dünya sarayını ısındıran güneş sobasına veyahut lambasına nekadar odun ve kömür ve gazyağı lazım olduğu hesap edilsin. Hergün yanması için -gökbilimin sözüne bakılırsa- bir milyon dünya kadar odun yığınları ve binler denizler kadar gazyağı gerektirir. Şimdi düşün. Onu odunsoz, gazsız, milyonlar senedir kim yandırıyor.

Yahu dedik ya ne inkarcı adamsın :D

Kutanku yandırıyor

Hala mı inkar edeceksin, rızkı veren de o'dur bu arada, hatırlatayım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...