Jump to content

43 yıl önce bugün

Recommended Posts

Kızma bu kadar. Teknoloji üretemeyen ülkelerde böyle oluyor. İnsanlar bilemiyor. Teknnolojiyi dışarıdan alınca : radyo'nun içinde küçük adamlar olur ya da o sesleri melekler iletir. İyice hayatın içine girince biraz da eğitim yayılınca radyonun ne olduğunu öğrenebildik. Temel bilimler eğitiminde zayıf bir toplum her şeye inanır ister kazara ateist ister zoraki teist olsun. Akıl yaşımız 20 olacak kadar eğitilmiş bir toplum olsak,teknoloji üretsek, uzay üssümüz olsa, gidip yılda 1-2 kere fırlattığımız roketleri izlesek, daha çok bilsek, görsek böyle inanmıyorum ben saçmalıkları genelde görülmez. Marjinal kalır.

Ha burada teistler hastadır diye atıp tutan çapsız ateistlerin düştüğü durum açısından çok haklısın. Müslümanların Bediüzzaman'ı olurda bizim zamanebüdümüz olmaz mı? Olmuş işte, olmaz diyecek halimiz yok...

Başlığın en güzel yazısı ve tespiti budur sanırım. Teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aya gidecek ekip kızılderili şefine sormuş; aya gidiyoruz oradaki kardeşlerimize bir mesajın var mı ?

şef cevap vermiş topraklarınızı istila etmeye geliyorlar. beyaz dama sakın güvenmeyin..

Sitelerde Paylaş

Bugünün Müslümanlar için önemi Ramazan'ın başlaması olabilir ama daha da önemlisi bugünün evrensel önemidir. 43 yıl önce bugün İnsan aya ilk defa ayak bastı. Her ne kadar iki süper güç arasında teknoloji ve başarı savaşı olarak görülse de insan ve astronomi üzerine çok büyük bir gelişme idi.

Günü kutlamak amacı ile küçük bir merasim düzenledim bende: Carl Sagan'ın Cosmos belgesel serisinin 1. bölümünü izledim. Çocukluğumun üzerinden yıllar geçmiş ama Sagan'ın belgeseli halen gözümde aynı ölümsüz ve muhteşem eser.

Size sorularım şunlar:

1- Ne düşünüyorsunuz bu önemli tarihi gün için ve önemine kısaca değinmek isteyen var mı aranızda?

2- Siz olsaydınız hangi günü kutlamayı yeğlerdiniz?

3- Merasim şekliniz veya aktiviteniz ne olurdu?

1. Kendi adıma gurur duyamıyorum ama insanlık adına gurur duyuyorum. Bir taraftan da kıskanıyorum Ay'a gidenleri.

2. Bence bugün kutlamalı. Tadına vararak ve bu konu başlığında yazılan yazıları düşünerek.

3. Paraya kıyıp, Ay'ın henüz doğacağı bir yer seçer, benimle bu olayı kutlayacak insanlarla birlikte olmak isterdim. Kimsenin Ay'dan bahsetmediği bir ortamda hep birlikte Ay'ın doğuşunu izler yapılan etkinlikleri izler, kendimce de bir bakış atardım Ay'a. Tadımlık hani... :D Sonra evli evineee, köylü köyüne...

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar.

Sith'ari arkadaş bir kaç tane basit soru sormuş.

Ama ilk ileti ile kişisel sataşma ve sürtüşme başlamış.

Arada bir-iki tane fikir belirten ileti yazılmış olsa da, iletilerin geneli içeriksiz ve konuyla ilgisiz.

Bu böyle devam etmesin.

Bundan sonra kişisel sataşma içereren iletiler silinecektir.

İletilerinizi silmeye mecbur bırakmayın!

İster Ay'a gidildi görüşünde olun, ister gidilmedi görüşünde. Argümanınızı, somut nedenlerinizi bildirmezseniz, yazacağınız hiç bir düşüncenin değeri olmaz.

Sevgiler

Not: Forumumzda "Aya Çıkış Gerçek mi Yalan mı?" isimli bir başlık mevcut.

tarihinde DreiMalAli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ayrıca şu an ki teknoloji Mars'a gitmeye bile olanak veriyor.

Ancak bunun yapılmamasının nedeni isteğin olmamasıdır. Halkın vergisi ile Mars'a gitmek gereksiz ve pahalıdır. Onun yerine robotlar gönderiyorlar ve her işi robotlara yaptırıyorlar.

İnsanları neden göndersinler ki?

Mars'a robot göndermişler ben bilim ve teknikte okudum

Sitelerde Paylaş

NEIL ARMOSTRONG ÖLMÜS;üzgünüm...

Toprağı bol olsun.

Hem Ay'a ilk ayak basan insan olarak ve hem de ayakları Ay'a değdiğinde söylediği cümlesiyle: Bir insan için küçük bir adım, insanlık için büyük bir adım.

Gerçi bunu söylerken şaşırmış ve insanlık için büyük bir adım yerine insanlık için büyük bir sıçrama demişti ama söylemek istediği herkes tarafından anlaşılmıştı.

Kristof Kolomb gibi adı hep anılacak olanlardan birisi oldu Neil Armstrong.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...