Jump to content

Ramazanın ilk oruç dayağı tahminleri.

Recommended Posts

Burada hangisi olduğumu anlamadım???

Dini intikam aracı olarak görmediğim kesin ama dinin saçmalıklarını görmek istemesem saçma olmadıklarına dair tartışmalara katılmazdım.

Son dediğine katılıyorum, birisi kurana bakınca saçmalık görür, birisi kurana bakınca kin ve nefret görür, kimisi kurana bakınca aşk ve sevgi görür... Bu da bana göre Kuran'ın mucizesidir. Kuran sana ne görmek istersen onu gösterir...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dini intikam aracı olarak görmediğim kesin ama dinin saçmalıklarını görmek istemesem saçma olmadıklarına dair tartışmalara katılmazdım.

Son dediğine katılıyorum, birisi kurana bakınca saçmalık görür, birisi kurana bakınca kin ve nefret görür, kimisi kurana bakınca aşk ve sevgi görür... Bu da bana göre Kuran'ın mucizesidir. Kuran sana ne görmek istersen onu gösterir...

ozaman tevrat beni mevlana yapar

Sitelerde Paylaş

Dayak bunların hoşuna mı gidiyor arkadaşlar, hakikaten ballandıra ballandıra tahmin yapıyorlar.

Boşuna dememişler cennetten çıkma diye))))))))))

bu sene bireysel tahmin yok diye üzülme; seneye de senin oranlarını yayınlarız; belki senin gibi bir sadiste de para basan olur.

burada yapılan tahmin hangi şehirde yaşayan dini inanç sahibi toplumun daha geri kafalı olabileceği tahminidir.

dayak cennetten çıkmadır diyerek zaten zihinsel tacizi, fiziksel tacize dönüştüren korkutucu ve sadist İslam dinini kabul ettiğini gösteriyorsun. Önce biraz insanlık öğren; felsefe oku, biraz bilimsel gerçeklere göz at, etik oku vs.

Sitelerde Paylaş

bu sene bireysel tahmin yok diye üzülme; seneye de senin oranlarını yayınlarız; belki senin gibi bir sadiste de para basan olur.

burada yapılan tahmin hangi şehirde yaşayan dini inanç sahibi toplumun daha geri kafalı olabileceği tahminidir.

dayak cennetten çıkmadır diyerek zaten zihinsel tacizi, fiziksel tacize dönüştüren korkutucu ve sadist İslam dinini kabul ettiğini gösteriyorsun. Önce biraz insanlık öğren; felsefe oku, biraz bilimsel gerçeklere göz at, etik oku vs.

"Dayak cennetten çıkma" islam atasözü mü ki?

Sitelerde Paylaş

1:biliyorsun hangisi olduğunu :)

2:bence sen islamı nasıl algılıyarsan islami forumlarda,islamı yanlış bildiğini düsündüğün müslümanlarla tartış çünkü sende biliyorsun Türkiye de insanlığa zarar veren büyük çoğunluk müslüman,ateist tecavüzcü başlıklı gazete görmedim ben ama tecavüzcü imam çok gördüm,buda birşeylerin yanlış gittiğinin en büyük delili,islam birtüür kötülük paravanı olmuş, gözümüze sokuluyor fakat gözleri görmeyen,kulağı duymayan,mühürlü kalpleri olan bizler oluyoruz.Bencede böyle daha faydalı olmazmısın?:) 3:ikinci soruna yanıtı verirken seni tarif ettim ne algılıyorsan bence ateistlere değil müslümanlara anlatmalısın,gör bakalım seni bir yere kadar taktir ederler ama bir yerdede en büyük kafir sen olursu, buda dini harkesin bambaşka algıladığının kanıtı olur sana, madem allah islamı her insana indirmiş niye 1milyar insan 1milyar farklı islam yaşıyor içinden kitap apaçıktıra ters değilmi bu?

Sitelerde Paylaş

lFeelgood güzel bir konuya parmak bastın aziz dostum, toplumuzda hala böyle önyargı ve bilgisizlik hakim, oruç tutmuyor ateist, alkol içiyor kafir gibi halbuki ateist olmakta, gerçek bir müslüman olmak kadar zor ve emek istiyor..ateist olmak için incelersin okursun araştırsın sadece Allah kötü la deyip isyankarlıkla ateist olunmuyor, müslümanlıkta ise bir dünya ibadetini yapar kurallara uyarsın, iki üç tane kolayını seçip sonra önemli olan gönül diye kaçmaklada olmuyor....kısacası herşeyin hası zor....

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1:biliyorsun hangisi olduğunu :)

2:bence sen islamı nasıl algılıyarsan islami forumlarda,islamı yanlış bildiğini düsündüğün müslümanlarla tartış çünkü sende biliyorsun Türkiye de insanlığa zarar veren büyük çoğunluk müslüman,ateist tecavüzcü başlıklı gazete görmedim ben ama tecavüzcü imam çok gördüm,buda birşeylerin yanlış gittiğinin en büyük delili,islam birtüür kötülük paravanı olmuş, gözümüze sokuluyor fakat gözleri görmeyen,kulağı duymayan,mühürlü kalpleri olan bizler oluyoruz.Bencede böyle daha faydalı olmazmısın?:) 3:ikinci soruna yanıtı verirken seni tarif ettim ne algılıyorsan bence ateistlere değil müslümanlara anlatmalısın,gör bakalım seni bir yere kadar taktir ederler ama bir yerdede en büyük kafir sen olursu, buda dini harkesin bambaşka algıladığının kanıtı olur sana, madem allah islamı her insana indirmiş niye 1milyar insan 1milyar farklı islam yaşıyor içinden kitap apaçıktıra ters değilmi bu?

Evet tespitin doğru. Ateistleri yobazlardan daha çok severim. Çünkü bana düşünmeyi sağlarlar. Yobazlar düşünen insan istemez. Ancak yinede kalınlaştırdığım fikirlerine katılmayacağım. Bir imamın tecavüzcü olması doğal olarak haberdir. Müslüman bir ülkede tecavüzcülerin müslüman olmasından daha doğal bişey yoktur. Ancak bu haberler milyonlarca müslümanı bağlamaz, tüm müslümanları tecavüzcü yapmaz, binlerce imamı tecavüzcü yapmaz vs. Zaten tecavüz haberlerinde tecavüzü yapan sıradan bir vatandaşsa haberde müslüman veya ateist yazmaz.

Sitelerde Paylaş

Evet tespitin doğru. Ateistleri yobazlardan daha çok severim. Çünkü bana düşünmeyi sağlarlar. Yobazlar düşünen insan istemez. Ancak yinede kalınlaştırdığım fikirlerine katılmayacağım. Bir imamın tecavüzcü olması doğal olarak haberdir. Müslüman bir ülkede tecavüzcülerin müslüman olmasından daha doğal bişey yoktur. Ancak bu haberler milyonlarca müslümanı bağlamaz, tüm müslümanları tecavüzcü yapmaz, binlerce imamı tecavüzcü yapmaz vs. Zaten tecavüz haberlerinde tecavüzü yapan sıradan bir vatandaşsa haberde müslüman veya ateist yazmaz.

Ben ne anlatmak istedim orda mucize,islam birtür güya çağdaş anayasalarımız var fakat bu lanet din bu suçların önünde birtür paravan olmuş,görmedinmi tam 26 kişinin tecavüzüne uğramış 13 yaşındaki kızı nerdeyse suçlu buldu bu mahkemeler,bütün sapıkları saldılar ve şimdi onlar alnı ak pürü pak dolaşıyorlar, neden diye bir sor,tabiki her kesimden suçlular çıkacaktır mutlaka ama sen bu kötülükleri islama bağlamayabilirsin ama ben bal gibi bağlarım kusura bakma,birkere bu dine inananların kitabının sağı solu belli değilki biryerde 1 insan öldürmek bütün insanlığı öldürmektir diyor bu kitap,diğer yerde müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün diyor,bu ne lahana bu ne perhiz buna uyan kafadan ne çağdaşlık bekliyorsun, gördüğün gibi sağı solu belli değil,

Sitelerde Paylaş

ınmanah

kuranı katalan kadar bilmeni isterdim. O zaman tartışabiliriz...

Kuranı bir yılı aşkındır bu forumdaki tartışmalardan takip ediyorum, aleviyim ama aleviliği bile hiç bilmem ama kuranı çok güzel kavradım bu forumda,arşivim yok o konuda haklısın, seninle tartışamam o konuda, ben bariz şeylerden bahsediyorum,bir yerlerde hata var gözümüze sokuluyor,sen bunun bütün islamı bağlamadığını söylüyorsun,peki neyi bağlayacaktı mucize?

Sitelerde Paylaş

Yanlışın üstüne kurulan bir doğru olmamıştır. Sabit fikirli olmanı Kuran'ı sadece buradan araştırmana bağlıyorum. Ben ilk başta açıp okudum. Sonra islami sitelerden yorumlara baktım sonra buraya geldim. Seninde biraz dolaşarak gelmeni tavsiye ederim...

Sitelerde Paylaş
Yobazlardan Alevilere oruç saldırısı!

Oruç tutmayan Alevi aileye yönelik kitlesel saldırı rezaleti! İşte 21.Yüzyıl Türkiyesinden ürküten YOBAZ manzara ve ayrıntıları;

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü Kasabası’nda oruç tutmayan Alevi aileye yönelik kitlesel saldırı nedeniyle aile 2 gündür evinden çıkamıyor.

Çoğu kasaba dışından gelen yaklaşık 500 kişilik grubun tekbir sesleri ve sloganlarla Alevi ailenin evini yakmak istediği öğrenilirken, diğer Alevi ailelerin de dışarı çıkamadığı kaydediliyor. Gerginliğin devam ettiği kasabada, aileyi jandarma koruyor. Sürgü Belediye Başkanı ise Alevi ailenin ilçeden gitmesi gerektiğini savundu.

"Sizlere dini öğretmeye geldik" sloganları atıldı

İddiaya göre, önceki gün sahur saatinde, oruç tutmayan Alevi bir ailenin kapısının önünde uzun süre davul çalınması üzerine aile rahatsız olduğunu belirterek, davul çalınmamasını istedi. Ailenin davulcuyu uyarmasından sonra, dün gece davulcu tekrar ailenin kapısının önünde davul çalmaya başlayınca aile dışarı çıkarak davulcuyu tekrar uyardı. Ancak davulcu ısrarla çalmaya devam edince iki taraf arasında tartışma yaşandı ve kısa süreli arbede çıktı. Bu olaydan sonra çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu ve önemli bir kısmı kasaba dışından gelen yaklaşık 500 kişilik grup, bugün ailenin oturduğu eve doğru tekbir sesleriyle yürüyüşe geçerek “Size dini öğretmeye geldik” şeklinde sloganlar attı.

Grubu durdurmak için jandarma havaya ateş etti

Evi kundaklamak isteyen grubu durdurması için jandarmanın defalarca arandığı, ancak jandarmanın olay yerine çok geç geldiği iddia edildi. Grubu durdurmaya çalışan jandarma, bunu başaramayınca takviye kuvvet istedi. Grubun saldırgan tavrının sürmesi üzerine jandarma havaya ateş etti.

Ailenin hayatı tehlike altında

Grup dağıldıktan sonra tekrar kundaklama girişimi olma ihtimaline karşı jandarma ekibi aileyi koruma altına aldı. Gruptan bazı kişilerin halen evin etrafında gezdiği öğrenilirken, kasabada gerginliğin devam ettiği belirtiliyor.

PSAKD ve CHP kasabaya gitti

Bu arada Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Malatya Şube Başkanı Songül Canpolat, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve bazı sivil toplum örgütü yetkilileri kasabaya giderek, olaylar hakkında bilgi aldılar. CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman, CHP belde yönetimi ve ailenin akrabaları, Sürgü Belediye Başkanı Faruk Taşdemir ile görüştü.

Belediye Başkanı, ailenin sürgün edilmesini istedi

Görüşme sırasında konuşan Sürgü Belediye Başkanı Faruk Taşdemir, dışarıdan müdahale istemediğini ve iki tarafla görüşeceğini belirterek, davulcuya saldıran ailenin bölgeden gönderilmesi gerektiğini savundu. Buna itiraz eden CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman, Başkan Taşdemir'e sert tepki gösterdi. Karaman, ne zamana kadar birilerinin beldeden gönderileceğini sorarak, “Gelecek yıl yine benzer sorunlar çıkacak o zaman tekrar mı birilerini göndereceksiniz? Bu ne zamana kadar devam edecek?” dedi.

Belediye Başkanı Taşdemir, ayrıca olayın basına ve STK’lara yansıtılmadan çözülebileceğini iddia ederek, “Partiler, basın katılırsa çözemeyiz” dedi.

Haber Kaynağı: Yenigün

http://gundem.milliyet.com.tr/malatya-da-tehlikeli-gerginlik/gundem/gundemdetay/29.07.2012/1573394/default.htm

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyle görülüyor ki Malatya kazanmış.

"Birgün şöyle 500 kişi toplanarak, ellerde taşlar, sopalar; sakallı, cüppeli, şalvarlı, çarşaflı bir aile bulup size bilimi öğretmeye geldik ulan, yakacağız sizi diyerek ev kundaklamak lazım."

Sanıyorum müslüman arkadaşlar dahil hiç kimse böyle bir şey yapılmayacağını bilir. Gelin görün ki, "müslümanlar yaptı" deyince gayet normal geliyor.

Ee müslümanlar ne diyor: "Müslümanları kurallara zorlayan bir kitabı var."

Anayasalarında var zorbalık.

Aksini beklemek hata olurdu.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Öyle görülüyor ki Malatya kazanmış.

"Birgün şöyle 500 kişi toplanarak, ellerde taşlar, sopalar; sakallı, cüppeli, şalvarlı, çarşaflı bir aile bulup size bilimi öğretmeye geldik ulan, yakacağız sizi diyerek ev kundaklamak lazım."

Sanıyorum müslüman arkadaşlar dahil hiç kimse böyle bir şey yapılmayacağını bilir. Gelin görün ki, "müslümanlar yaptı" deyince gayet normal geliyor.

Ee müslümanlar ne diyor: "Müslümanları kurallara zorlayan bir kitabı var."

Anayasalarında var zorbalık.

Aksini beklemek hata olurdu.

Sevgiler.

ya ne yapılacaktı ? tv karşısına çıkıp "kininin peşinde bir dindar nesil" isteyen var bu ülkede sivas katliamcıları çok rahat yaşıyorlar ceza bile çekmeden salıverildiler heralde o halkta bundan güç alacak ... olayın kötü tarafı şu birileri bunu yapıyor organize diyor vs ama organize eden yapanlar bazı partiler olunca parmakları olunca bu olaylar ortaya çıkarılmıyor asıl felaket 4+4+4 sistemi çünkü on sene sonra çocuklar karışımıza dikilip neden oruç tutmuyorsun diye bizlere hesap soracaklar o gençlik zaten bu hükümeti sistemi garanti altına alacak bu topraklarda her ne kadar hoş görü dini gibi gösterilsede bize böyle yutturulsada "sünni" islamda hoş görü yoktur

bir budistle aynı evde kal inançlarını dahi sormaz bırak sana karışmayı

bir hıristiyanla aynı evde kal bir defa teklif eder belki eğer kabul etmiyorsan susar konuyu kapatır belki hiç teklif bile etmez hıristiyan olmayı

bir ateist ile aynı evde kalsan bir defa anlatır ve susar baktı ki olmuyor dostluğunu yitirmek istemez

ama bir müslümanla aynı evde kalıyorsan ilk önce inançlarına hakaret etmeye başlar sonra sen ya ne alakası var ben dine allaha inanmıyorum dersen senin "inanmamanı" kendi dinine hakaret olarak görür eve sarhoş geldiğinde tripler atar masada bira varsa vay haline eğer o oruçluysa sen oruçsuzsan milyon hakaretten seç bir tane hangisi uygunsa

efendim ben bir iş yerinde çalışırken annem kalp ameliyatı olmuş hastanede kalıyordu kolay değil iki damarını değiştirmişler kadının velhasıl öyle tatili ziyaretine gideceğim aynı iş yerinde çalışan bir müslüman arkadaş beni cuma namazına davet ettiler bende nazikçe geri çevirdim annemi ziyarete gidiyorum dedim herşeyin farkında olduğu halde senin ananı diye küfredince bir birimize girdik sonra din düşmanı diye iş yerinde adımı çıkarıp kovulmama sebep olmuştur

benim bildiğim gördüğüm başkalarının yaşam biçimlerine tarzlarına saygılı bir tane dahi müslüman yoktur saygılarımla

Sitelerde Paylaş

ya ne yapılacaktı ? tv karşısına çıkıp "kininin peşinde bir dindar nesil" isteyen var bu ülkede sivas katliamcıları çok rahat yaşıyorlar ceza bile çekmeden salıverildiler heralde o halkta bundan güç alacak ... olayın kötü tarafı şu birileri bunu yapıyor organize diyor vs ama organize eden yapanlar bazı partiler olunca parmakları olunca bu olaylar ortaya çıkarılmıyor asıl felaket 4+4+4 sistemi çünkü on sene sonra çocuklar karışımıza dikilip neden oruç tutmuyorsun diye bizlere hesap soracaklar o gençlik zaten bu hükümeti sistemi garanti altına alacak bu topraklarda her ne kadar hoş görü dini gibi gösterilsede bize böyle yutturulsada "sünni" islamda hoş görü yoktur

bir budistle aynı evde kal inançlarını dahi sormaz bırak sana karışmayı

bir hıristiyanla aynı evde kal bir defa teklif eder belki eğer kabul etmiyorsan susar konuyu kapatır belki hiç teklif bile etmez hıristiyan olmayı

bir ateist ile aynı evde kalsan bir defa anlatır ve susar baktı ki olmuyor dostluğunu yitirmek istemez

ama bir müslümanla aynı evde kalıyorsan ilk önce inançlarına hakaret etmeye başlar sonra sen ya ne alakası var ben dine allaha inanmıyorum dersen senin "inanmamanı" kendi dinine hakaret olarak görür eve sarhoş geldiğinde tripler atar masada bira varsa vay haline eğer o oruçluysa sen oruçsuzsan milyon hakaretten seç bir tane hangisi uygunsa

efendim ben bir iş yerinde çalışırken annem kalp ameliyatı olmuş hastanede kalıyordu kolay değil iki damarını değiştirmişler kadının velhasıl öyle tatili ziyaretine gideceğim aynı iş yerinde çalışan bir müslüman arkadaş beni cuma namazına davet ettiler bende nazikçe geri çevirdim annemi ziyarete gidiyorum dedim herşeyin farkında olduğu halde senin ananı diye küfredince bir birimize girdik sonra din düşmanı diye iş yerinde adımı çıkarıp kovulmama sebep olmuştur

benim bildiğim gördüğüm başkalarının yaşam biçimlerine tarzlarına saygılı bir tane dahi müslüman yoktur saygılarımla

Yanıldın sevgili golgeoyunu.

Müslüman arkadaşlarımızdan bazıları Malatya'daki bu olaya tepki vermeye başlamışlar. Çok sinirlenmişler. Öyle böyle değil.

Şu linkten okuyabilirsiniz: http://www.gazetecileronline.com/newsdetails/6815-/GazetecilerOnline/beyaz-tv-muhabirinden-tuyler-urperten-yorumlar

Elbette kapısının önünde davul çalınmasını istemeyen aileye.

Çok yanıldın çok. Bunlar önce tehdit eder, sonra ya yakar ya keser.

Sevgiler.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu linkten okuyabilirsiniz: http://www.gazetecil...perten-yorumlar

O muhabir kovuldu!

İşte sizin gücünüz!Facebook'taki yorumunda, "O yamyam aile de mübarek Ramazanın simgesi olan davuldan rahatsız olmayacak. Nasıl bizler sizin ceminizden, deminizden rahatsız değilsek, siz de artık hazmedin. Etmezseniz yakarlar da, yıkarlar da gardaşım. Herkes akıllı olacak, herkes inancına saygılı olacak" yazan Beyaz Gazete muhabiri Muammer Yaşar sosyal medya da gelen tepkiler üzerine işine son verildi.!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...