Jump to content

Ramazan açlık değil

Recommended Posts

Merhaba Burakey.

Bu forum zevkle katildigim forumlardan biri

çünkü bana çok sey ögretti, ögretiyor.

Örnegin

yukarda yillari yanlis vermisim, düzeltiyorum.

Eger bu foruma katilmasaydim yanlisimi göremiyecek

ve düzeltemiyecektim: 

Uydurulan dine göre

Uydurulan din - Gerçek din

Dostum kendi ifadeniz olan 'uydurulan din'' üzerine düşündünüz mü? 

Siz herşeyin yaratıcısı Allah'ın mesajının insanlar tarafından yanlış anlaşıldığını iddia ediyorsunuz ! (bilerek veya bilmeyerek bu çok önemli değil)

ve ki bu Allah ki bizi bu mesajlarından mahkeme edecek... ve bu öyle önemli bir bir mahkeme ki insanın sonsuza kadar ki durumunu belirleyecek..

ve bu Allah herşeye gücü yeten ,alim ve adaletli.

ama siz bu şartlar altında Allahın mesajının yanlış anlaşıldığını iddia ediyorsunuz! 

peki siz kimsiniz ve kanıtlarınız ne?

Siz son elçiden yaklaşılk14 asır sonra dünyaya gelmiş. ve aradaki 14 asırda tarih ilminin yasalarına tabi olarak size ulaşmış olan kuran ve diğer islam külliyatını inceleyerek düşünce sahibi olmuş bir kişisiniz

ve diyorsunuz ki; uydurulan din!!  aslında öyle değil böyle!

dostum; dediğiniz şey üzerine düşünmenizi tavsiye ederim..

iddianız ;büyüktür-küçüktür,doğrudur-yanlıştır,mantıklıdır-değildir. bunların bir önemi yok.

dikkat çekmek istediğim nokta şudur; iddianızın VARLIĞI bile İDDİA EDİLEBiLİYOR olması bile; Allahın vahiy uygulamasının ve iman beklentisinin  adaletten  ne kadar yoksun olduğunun kanıtıdır.

Adaletsiz bir tanrı güvenilmez demektir, güvenilmez olmak Tanrısal  olmamak demektir (Tanrı kavramı ile güvenilmezlik bir arada bulunamaz)

umarım kendimce algıladığım çelişkinizi anlatabilmişimdir..

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu Müslümlerin de laf salatası yapma çabalarından ne demeye çalıştıkları anlaşılmıyor.

Ne yani şimdi, uydurulan dine göre Kuran peyderpey zaman içinde parça parça indirildi, ama gerçek dine göre bir gecede tümel olarak indirildi. Bu mu iddia?

İki olasılık var. Ya iddiasının arkasında durmayacak, ya da laf salatası parçalamaya devam edecek.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, poiuz said:

"Kadir gecesi bin "ay"dan daha hayırlıdır."

Kadir gecesi bin "dolunay"dan iyidir. 

Leyletul kadri hayrun min elfi "şehr"

Çünkü o dolunay gecesinde müminler için hayatî önemde bir sûre indirildi,

arkadan vurucu münafiklari ele veren bir sûre. Bkz. 9:64, 81, 86, 124, 127; 47:20.

Böylece müminler onlarin FARKINA vardilar ve arkadan vurulmaktan kurtuldular:

Sicak dolunay odur ki farkettiren okuma onda indirildi.

Şehru ramazan ellezî ünzile fîhi el kuran..., el furkan.

Sitelerde Paylaş

Kuran'i okuyup ANLADIGINIZDA

"uydurulan din"den apayri bir indirilen din çikiyor karsiniza.

Örnegin orucun gerçek nedeni o indirilen dinde var.

Bi baska fark ise orucun vaktiyle ilgili.

Uydurulan dinde oruç

örnegin geçen yil

05 Temmuz Sali sabahi basladi (http://www2.diyanet.gov.tr/DinHizmetleriGenelMudurlugu/Sayfalar/RamazanveKurban.aspx)... ve

bütün bir ay oruç tutuldu.

Oysa 2:185 şöyle diyor: 

o "şehr"e tanik olanlariniz savmlasinlar onu

fe men şehide minkumuş şehra fel yesum hu

savmlasinlar: oruç tutarak ansinlar

Anmalari gereken ne? O şehr.

ŞEHR nedir? Dolunay.

Bi daha:

ŞEHR bütün bir ay degildir yani 29.5 gün degildir

ŞEHR dolunaydir yani dolunayin dogdugu an. 

Müminler iste "o an"i oruç ile anacaklar,

o dolunayda indirilen okumayi hatirladiklarini... ve

artik sorumlu davranacaklarini gösterecekler.

Kisacasi oruç Kuran'a göre

dolunaya tanik olunduktan sonra,

dolunayi izleyen sabah baslar.

Ay tanrıçasına saygısını ifade ediyor müslümanlar yani. 

Sitelerde Paylaş

https://www.timeanddate.com/calendar/?year=2015&country=4

Bu takvime bakarsaniz Temmuzda 2 şehr göreceksiniz:

biri 02 Temmuzda, ikincisi 31 Temmuzda.

Öteki aylarin her birinde de 1'er şehr dogduguna göre toplam 13 şehr.

365 günlük 1 günes yilinde toplam 13 şehr.

Eger şehr 29.5 gün uzunlugundaki "ay" demek olsaydi

13 şehr 383.5 gün ederdi... ve

365 güne sigmazdi, 19 gün artardi  (383.5 - 365 = 19).

Hayir, şehr "dolunay"dir.

Çünkü

artan 19 gün bir önceki ve bir sonraki yilda yer aliyor 

ve böylece 13 tane şehr 365 güne sigiyor.

Sitelerde Paylaş

Eee nasıl olmuş? Ayetlerin ardından münafıkların listeleri de gökten inmiş, ismi listede geçen kişilerin kapılarına kırmızı boyayla çarpı mı atılmış? Eee, sonra? Müslümler yataklarından fırlayıp münafık avı ile şehirde temizlik mi yapıp kurtulmuşlar? Melekler ve ruh da cadı avına yardım için mi inmişler? :D Eee, ondan sonraaa? Taaa fecre kadar temizlik, idamlar, asılan kesilen münafıklar mı!

Hayır tamam böyle bir faşist cadı avı mutlaka yapılmıştır, inanırım bu vahşiler bunu bir kez değil çok yapmıştır da, bir tane kanıt, gösterge, işaret lazım Kadir adlı bölümde bu cadı avından bahsedildiği ile ilgili yalnız, böyle bir sorun bulunuyor maalesef!!! :lol:

İşte Müslümler, siz bu aklınıza gelen, hayal ettiğiniz, gönlünüzün çektiği her şeyi bu Kuranınıza yamadığınız için baş belası zombilersiniz. Sizin bu Kuranınıza ne yamayacağınız son derece belirsiz. Siz muhalifleri ortadan kaldırmak için gökten münafıkların listesinin indiğini iddia edebilecek kadar paranoyak şizofrenlersiniz.

Sitelerde Paylaş

Bu salakça 19 gün öbür yıla atma manyaklığı ancak güneş takvimini keşfedememiş geri cahillere özgü bir aptallıktır. Başka kimse bu kadar aptalca bir işe kalkışmaz.

Müşrik dedikleri kişiler daha akıllıydı. Ay imha ederek mevsimlerdeki belirgin kaymayı düzeltiyorlardı. Örneğin bir ay geçti, yeni ay geldi ama aslında mevsim o mevsim değil ya... İşte o zaman geçtikleri ayı yaşanmadı sayıp bir daha tekrarlıyorlardı. Öyle ya, dolunayların alnında ben rebiüllevvel ayıyım yazmıyor ya ülen! :D

Salaklar gelince bunu da küfür sayıp yasakladılar. Mevsimlere göre ayar geçme de kalktı, "küfür allahın ayını imha etmek allah korusuuuuun, töbe töbe şeytan işi kardeeeeş, şeytanın desiseleri hep bu allahın aylarını imha etmeler! Kafir bunlar şeytanın askeri kardeeeeeş!"  :lol: 

"Tabi kardeş tabiii, iki ramazan mı yapacaz 60 gün oruç mu tutacaz kardeeeş!" :lol:

"Bu kafirler allahın ayı ramazanı da imha eder maazallah allahım sen koru şeytanın kafirlerin şerrinden yarappiiiim sen büyüksün allahıııım!" :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilmemneian, agzin çok pis. Ben tahammül edemiyorum. Onun için yazilarini okumamaya karar verdim. Ama bazan gözüm takiliyor. Gördügüm kadariyla yine o küçük görücü, alayci, pis agzinla esip savurmussun.

A benim güzel kardesim, sana ne matematikten, hesaptan. Yok 365 güne 383.5 gün sigmazmis, yok 13 dolunay sigarmis... Bos ver sen. Mercimek beyinli* bilmemneianlarin harci degil matematik, hesap. Rahat birak minnacik garibimi. 

*Sen müslümanlara mercimek beyinli müslümler dedigin için mercimek beyinli diyorum sana. Belki empati yaparsin diye.Yoksa hiç onaylamiyorum kendimi. 

Sitelerde Paylaş

Bazı gerçekler acıdır ve acıtır. Müslümlerin zeka sorunu olması gibi... Bu durum Müslümlerin ezici çoğunluğu için geçerlidir. Varsa bir kaç kafası çalışan, o da diğer kafası çalışmayanları kerizlemek için Müslüm olmakta çıkar görmüştür.

Verilebilecek bir yanıt mümkün olmadığında laf salatasına başvurulur. Muhatap kızdırılmaya, polemiğe sürüklenmeye çalışılır. Bu bayat numaraları ise ben yemem. Ben fikrime cılız da olsa bir itiraz edebilen var mı ona bakarım. Bana mantığın kıyısından geçebilmiş bir yanıt vereceksin. O zaman benim muhatabım olabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Hayır kafası türbanlı banyoda kafasını şampuanlayan kadın reklamlarının televizyonlarda yayınlandığı koskoca bir ülkenin dini bu bahsettiğimiz. Kimse bana bu ülkenin komple salaklardan oluşmadığını söylemesin. Akıllıların sesi kısılmış, baskı altındalar bu ülkede. Başka açıklaması yok bunun. Dünyada bu kadar salakça bir şey olamaz, millet buna ağzıyla bile gülmeye tenezzül etmez. Dünyanın utancı, yüz karası, kirli lekesi bu din. Başka tanımı yok. Salaklığın diğer adı.

Sitelerde Paylaş

Hayır kafası türbanlı banyoda kafasını şampuanlayan kadın reklamlarının televizyonlarda yayınlandığı koskoca bir ülkenin dini bu bahsettiğimiz. Kimse bana bu ülkenin komple salaklardan oluşmadığını söylemesin. Akıllıların sesi kısılmış, baskı altındalar bu ülkede. Başka açıklaması yok bunun. Dünyada bu kadar salakça bir şey olamaz, millet buna ağzıyla bile gülmeye tenezzül etmez. Dünyanın utancı, yüz karası, kirli lekesi bu din. Başka tanımı yok. Salaklığın diğer adı.

ara bilgi olarak: o reklam, aslında yine türbanlı bir kızın hiç saçları görünmeden başını yıkadığı, aynı konulu bir başka reklamla dalga geçtikleri bir skeç.

Sitelerde Paylaş

Beslenme ancak matematiksel olarak hesaplandiktan sonra saglikli olur. Günde 5000 kalori alip sadece 1500-2000 kalori yakabiliyorsan bu hem israf yaptigin hemde sagliksiz beslendigin anlamina gelir. Insanlarin bir cogu oruc tuttuklari zaman iftarlarlarini actiklarinda bilincsizce tüketim yapiyorlar ve aldiklari kalorininde hesabini yapmiyorlar. Sonrada bir koseye gecip uzanmayi tercih ediyorlar. Bunun ne denli sagliksizca bir davranis oldugundan kimsenin süphesi yoktur sanirim.

Oruc (diyet) dogru uygulanirsa eger sagliksiz birsey degildir. Aksine vücudun diger hastaliklarla daha rahat savasabilmesi icin gereklidir. Günesin dogusu ve batisini beklemek sanirim eski devirde imkanlarin kisitli olmasindan otürü. Oruc (diyet) 7-8-9 saat olarak belirlenebilir. Disler gün icerisindede fircalanip hem bakteri olusumu ve hemde baska kisilere rahatsizlik vermek onlenmelidir. Cok susandigi vakitte bir iki damlayi gecmemek sartiyla su icilmeli veya zaman zaman agiz calkalanmalidir. Sahur (en son yenilen vakit) da gün icerisindeki yakabileceginiz kalori miktarinca dogru orantida yemelisiniz. Ozellikle yaz vakitlerinde midenizin büyük bir bolümü suya ayrilmalidir.

Bahsetmis oldugum ayrintilar gibi daha baska iyi ayrintilar eklenilebilir. Oruc(diyet) dini bir rituel degildir. Inancsizlarda uygulayabilir. Kurallar herkes icin gecerlidir.

Saygilar

Sitelerde Paylaş

türbanlı bir kızın hiç saçları görünmeden başını yıkadığı

Bu nasıl oluyor? Gördün mü reklamı? Ben hayal bile edemedim. Şimdi, bir kız başını yıkıyor ama saçları görünmüyor. Peki neresi görünüyor? Başını yıkadığını nasıl anlıyorsun? Ya başka bir şey yapıyorsa? Durum böyleyse bu daha da komik!

Sitelerde Paylaş

Cok susandigi vakitte bir iki damlayi gecmemek sartiyla su icilmeli veya zaman zaman agiz calkalanmalidir.

Bu asla yeterli olmaz da, onu da geçtim, bunu hiç bir müftünün fetva olarak yayınlayıp da kabul görmesi mümkün değil. Bunu hiç bir müslüme anlatamazsın. Bunun tek çaresi suyun oruç bozmadığının Kuranda yazması olurdu, öyle bir şey ise yazmadığına göre boşa konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yani... Türbanla kafa yıkamaktan bir farkını göremedim. Aynı saçmalık... Kaş göz ağız burun görünüyor da saç görününce niye kıyamet kopuyor? Bu da saçmalık değilse ne diyeyim artık...

O zaman şöyle düzelteyim: Saçını göstermeden saçını yıkayan :D kız reklamının gösterildiği koskoca bir ülkenin dininden bahsediyoruz! :D

Öbür türban takıp kot pantolonla rövöşata yapan kızdan hiç bahsetmeyeyim! :lol: Bu da ofsayt değilse artık! Bacaklar sütun, ama saçlar sarı mı kahverengi mi bilemiyoruz! :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sabahlı akşamlı günde 2 öğünü tıka basa çeşit çeşit yiyip oruçluyum açım sinirliyim diye oraya buraya saldıran zihniyetin ne kadar adapte olabildiğini, ne kadar  zeka belirtisi gösterdiğini, aslında normalden fazla hiçbir ödün vermeden nasıl da ibadetlerin en büyüğünü yapıyormuşcasına büyüklendiğini anlamak güç. 

Sitelerde Paylaş

Sadece %2 lik su kaybı ile yaşanan sağlık olumsuzlukları: Baş ağrısı, yorgunluk, bilişsel işlev ve fiziksel fonksiyon kayıpları. Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarında azalma. Kalp üzerindeki yükün artışı. Isı dengesinin bozulması yüzünden tüm hücre fonksiyonlarında kayıplar. Bağışıklığın zayıflaması, motivasyon kaybı ve aynı fiziksel aktivite için daha fazla efor gerekmesi.

İlaveten duygu durumun bozulması, sinirlilik, hafıza kaybı, muhakeme kaybı, endişe...

Bir günlük açlığın ülser yoksa bir zararı olmaz. Ama susuzluk son derece zararlıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...