Jump to content

Dinsiz şehir ve semt tavsiyeleri..

Recommended Posts

Arkadaşlar özgürlüğüyle ünlü şehir ve semplerimiz arasından bildikleriniz nereler var?

İstanbulda malum heo zengin semptler dinsizdir, malum hem fakir hemde dinsiz için alternatif ilçe mevcut değil.

Sizi şaşırtan ben şu ilin şu ilçesine gittim açıkçası çok şaşırdım gayet dinsizdi cami falanda azdı insanlar özgürdü vb, yada şaşırdım aşırı dinciydi bu kadarda beklemiyordum Allah müslümanların başına versin öyle sempti dediğiniz yerler..

istanbul ve Türkiye genelinde olabilir..

Birde Hristiyan ve başka dinlerin yoğun olduğu yerleride hep merak etmişimdir.

Fikir ve tecrübeleriniz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar özgürlüğüyle ünlü şehir ve semplerimiz arasından bildikleriniz nereler var?

İstanbulda malum heo zengin semptler dinsizdir, malum hem fakir hemde dinsiz için alternatif ilçe mevcut değil.

Sizi şaşırtan ben şu ilin şu ilçesine gittim açıkçası çok şaşırdım gayet dinsizdi cami falanda azdı insanlar özgürdü vb, yada şaşırdım aşırı dinciydi bu kadarda beklemiyordum Allah müslümanların başına versin öyle sempti dediğiniz yerler..

istanbul ve Türkiye genelinde olabilir..

Birde Hristiyan ve başka dinlerin yoğun olduğu yerleride hep merak etmişimdir.

Fikir ve tecrübeleriniz..

Oslo, Stockholm, Kopenhag tarafları dinsiz diyorlar. Prag'ı da ekleyebliriz.

Japonya'nın her yeri dinsizdir. Avrupa'dan bile daha dinsizdir.

Ama aşırı milliyetçi oldukları için orada bir yabancının yaşaması zor.

İstanbul'un Şişli, Kadıköy tarafları, Marmara sahilleri, Ankara'dan Çankaya.

Sitelerde Paylaş

Sivas(şaşırmayın)'ın Divriği ve Şarkışla ilçesi, nispeten Suşehri, özellikle Divriği(camii çok az.) Birde Ulucamii gibi bir eserin orada olmasına rağmen.

Tunceli full çeker :D .

Hakkari.

Antalya - Kemer, Side.

Bodrum, Didim, Fethiye, ege kıyıları.

Bursa-İznik nispeten.

Diyarbakırda iyi sayılır.

Kastamonu-Daday.

Ordu, hemen hemen her ilçesi de dahil, bu ordulular kardenizli olduklarını bile kabul etmiyorlar genellikle.

Aklıma geldikçe eklerim. Şimdilik bu kadar.

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sivas(şaşırmayın)'ın Divriği ve Şarkışla ilçesi, nispeten Suşehri, özellikle Divriği(camii çok az.) Birde Ulucamii gibi bir eserin orada olmasına rağmen.

Tunceli full çeker :D .

Hakkari.

Antalya - Kemer, Side.

Bodrum, Didim, Fethiye, ege kıyıları.

Bursa-İznik nispeten.

Diyarbakırda iyi sayılır.

Kastamonu-Daday.

Ordu, hemen hemen her ilçesi de dahil, bu ordulular kardenizli olduklarını bile kabul etmiyorlar genellikle.

Aklıma geldikçe eklerim. Şimdilik bu kadar.

Güzel örnekler didimi tek geçerim.

Tam başlığı açan arkadaşın standartlarında, ne aşırı lüks, ne aşırı fakir ortamı, orta karar ve çoğunluk alevi-ateist...vb.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...