Jump to content

Dinsiz şehir ve semt tavsiyeleri..

Recommended Posts

Harikaymış gerçekten.......umarım ilerde dinciler zenginleşip oralarıda istila etmez..

Geçen 2 adam Başbakanla konuşmaya gelmiş tv'de çıktı, altların en pahalısından ve gösterişlisinden bir jep ama gelgelelim çöl bedevisi gibi giyinmişler islami kıyafet işte arap kıyafeti bilirsiniz, yani samimiyetsizliği görüyorsunuz dostum, üzerine modern bir kıyafet giymez ama en gözterişli arabayıda keyifle kullanır..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 3 years later...

2012'de arkadaşlar bir hayli il ve ilçe paylaşmışlar. Değişen bir şey var mı? İstanbul ve Ankara dışında hangi il ve ilçeleri önerirsiniz? İzmir, Çanakkale, Muğla, Eskişehir, Balıkesir, Trakya hakkında neler düşünüyorsunuz?

Mesaj sayımdan dolayı yeni konu açamıyorum sanırım, bu nedenle bu konuyu güncelledim.

Sitelerde Paylaş

Harikaymış gerçekten.......umarım ilerde dinciler zenginleşip oralarıda istila etmez..

Geçen 2 adam Başbakanla konuşmaya gelmiş tv'de çıktı, altların en pahalısından ve gösterişlisinden bir jep ama gelgelelim çöl bedevisi gibi giyinmişler islami kıyafet işte arap kıyafeti bilirsiniz, yani samimiyetsizliği görüyorsunuz dostum, üzerine modern bir kıyafet giymez ama en gözterişli arabayıda keyifle kullanır..

Dinciler zenginleşip kadıköyü istila etmeye başladı, bazen başı açıktan çok kapalı görüyorum. Sadece bu da değil, kadıköy-kartal metrosu açıldığından beri Moda taraflarında ki it kopuk oranı artmaya başladı, biraz oturup bir şeyler içmek isterseniz yanınızda sizden para isteyen angutlar belirebilir.

Bunlar zenginiyle fakiriyle güzel olan, insanı mutlu hissettiren ne varsa onları sikip atmaya, karanlık zihniyetlerini her tarafa yaymaya ant içmişler.

Sitelerde Paylaş

Ankara için Çankaya semti iyidir.Ama en rahat edeceğiniz yer Çankaya ilçesi sınırları içindeki Oran Sitesi'dir.kimse kimseye karışmaz.hatta camii bile olmadığından ezan sesinden rahatsızlık duymazsınız. En dindar derseniz tabiki Sincan. Ramazanda dışarda sigara içen insan göremezsiniz.İçerseniz büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. :-D

Sitelerde Paylaş

Ankara için Çankaya semti iyidir.Ama en rahat edeceğiniz yer Çankaya ilçesi sınırları içindeki Oran Sitesi'dir.kimse kimseye karışmaz.hatta camii bile olmadığından ezan sesinden rahatsızlık duymazsınız. En dindar derseniz tabiki Sincan. Ramazanda dışarda sigara içen insan göremezsiniz.İçerseniz büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. :-D

Sincan. Orklarin yasadiginin canli kaniti. Abartmiyorum

Sitelerde Paylaş

cok doğru, bikere gitmiştim.orada gerçekten orklar yaşıyor. Tam cehalet bölgesi.Bir de çinçin dedikleri biyer var ama bilmiyorum.

Cincin:d ankaranin en meshur balicisi uyusturucu kacakcisi esrarkesi kacakcisi hep orada. Oradan gecerken dayak yiyip bicaklanman gasp edilmen yuksek olasilik. Polis bile giremiyor. Istanbulun tarlabasisindan bile beter

tarihinde Templar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Didim i tek geçerim. çok yer aradım tayin için.
memleketimde iken ramazanda okulda sigara içmek için en üst kattaki öğrenci tuvaletine çıkıp saklı saklı içiyordum, Ramazanda Didim e geldim, öğretmenler okulda çay demlemiş, bahçede çay sigara içiyorlardı. İşte dedim burası!.. Ramazanda sokakta sigara, bira iç, kimse yan gözle bakmıyor.

Sitelerde Paylaş

Kentin dinsiz olup olmaması çok önemli değil. Ne kadar hoşgörülü, medeni ve kültürlü insanlar... bence orası önemli.

Mesela bir arkadaşınızla cinsiyetiniz farklı olsa da, dedikodu olmadan bir evi paylaşabiliyor musunuz?

Kadınlar herkese selam verip gülümseyerek konuşacak kadar kendilerini özgür ve rahat hissediyorlar mı...

Gece tek başına dolaşabiliyorlar mı...?

Yazlık bir mekan ise, plaj kıyafetiyle dolaşanlara laf eden oluyor mu.. veya sevgililer parklarda öpüşebiliyor mu?

İnsanlar kavgasız gürültüsüz sorunlarını konuşarak çözebiliyor mu... Çevreye ve doğaya ne kadar duyarlılar..?

Bunlar sadece dine göre değişen şeyler değil. burda daha çok insan kalitesi önemli.

Tam bu kadar olmasa da Kuzey Kıbrıs, ve İzmir çevresi bu özelliklere yakın diye biliyorum.

Egenin sahil kentleri genelde bu açıdan diğer şehirlerden iyi durumda.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

keşke tüm islam ülkeleri konya gibi olsa.

ben konya'ya hiç gitmedim ama tv, uydu ve netten izledim.

islam ülkelerindeki -kamu hizmetlerinin gelişmediği pislik içindeki- kentleri herkes bilir.

ama konya öyle bir yer değil gibi. esnaf saygılı, kent temiz ve düzenli.

sokaklarda pek kadın yok. olanların da çoğunun başı örtülü.

ama iyi kötü bir servet birikimi ve kent kültürü gelişmiş.

bunun getirdiği bir çürüme tabii var.

ama konya sandıktaki tercihi nedeniyle aşırı bir tepki görmeyi hak etmiyor.

zaten chp'nin belediye seçiminde yüzde 6, genel seçimde yüzde 9 civarında oy aldığı bir kent.

her konyalıyı şeriatçı sanmayın. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...