Jump to content

Dinsiz şehir ve semt tavsiyeleri..

Recommended Posts

• İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İstanbul Anadolu yakasından sayayım..

Kadıköy'ün merkez tarafları.. Bostancı tarafları.. Göztepe tarafları.. Sahil tarafları güzeldir. Fikirtepe tarafları felaket.. Krolar dolu orası..

Ataşehir'in iç tarafları.. Dış tarafları mesela Üsküdar'a sınır ve Maltepe'den kopan mahalleleri dincidir. İç taraflarında siteler var. Oralarda camiye falan rastlayamazsın.

Ümraniye'de de siteler var, ama varoş yerler de var.. Dinciler de oralarda bayağı örgütlenmişler.

Maltepe, Kartal taraflarının sahilden kuzeye doğru çıkıldıkça dincilik artar. Hele E5'in yukarısı varoş mahallelerle dolu.

Pendik'te dinciler örgütlenmişlerdir bayağı. Dini kitap satan yerler var. Satıldığna göre müşterisi de bayağı var..

Tuzla'nın sahil E5 altı villalarla doludur. Oralarda dinci olacağını sanmıyorum. Zaten Tuzla'da insan yok. Tenha bir yer..

Üsküdar dinci yatağıdır. Her tarafında sakallı dinci adamları görebilirsiniz. Dinci vakıflar çokça vardır. Bence kim ne derse desin Üsküdar İstanbul'un en dinci ilçesidir. Fatih'le kıyaslayabiliriniz belki ama Fatih zaten çingene dolu. Bir de Fatih metropol bir ilçe. Her gün 1.5 milyon insan dolaşımı var orada. Yani Fatih'in tamamı dinciler için iyi bir yerleşim yeri değil. Ama sadece Çarşamba tarafları olabilir..

Sitelerde Paylaş

Nihilist sağol mükemmel bir analiz olmuş tebrik ederim. yaşamış kadar oldum :) dikkate almakta fayda var.

Avrupa yakası analizini kim yapabilir acaba.?

Hocam Avrupa yakasını pek bilmem ama basit bir analiz yapayım..

Fatih'te Samatya taraflarında rakı balık yapabilirsin. Orada bir zamanlar gayri müslimler yaşadığı için onların gelenekleri az da olsa devam ediyor. Ama Fatih'in her tarafı felaket. Daracık sokaklar, yıkık dökük binalar, çingeneler.. Her pislik orada. Bir millet ve ordu caddeleri adama benziyor. Gerisi tın. Yenikapı taraflarında hem metro hem hızlı tren istasyonunun yapılacağı yerde ki o istasyon Avrupa yakasının en büyük istasyonu olup Sirkeci'yi çöpe atacak, sokak arasında birisi leğende çamaşır yıkıyordu ve sokakta tavuklar dolaşıyordu. Bu kadar felaket. Ayvansaray tarafları da öyle..

Beşiktaş da rahattır. Apartmanlarla dolu bir yer.. Pek dinci olacağını sanmıyorum oranın.. Yalnız serseriler çoktur orada..

Şişli de dinci olmaz.

Kağıthane varoş bir yer.

Avcılar güzel bir yere benziyor..

Bir de her sahil kıyısı dinsizdir.. Oralarda camiler çok çok azdır. Zaten müşterisi de yok..

Sitelerde Paylaş

Mekkede fakirler için üretsiz giriş ve konaklama var mı? herşey para mı yahu.

Şeytana atacağın taşı bile parayla satın aldığın yerden böyle beklentilerde bulunmak saçma bence :D . Zemzemi bile kakalıyorlarmış bilmem kaç paraya :D . Bütün kutsalları satıyorlar, daha ateist bir şehir düşünmek mümkün değil :D

Sitelerde Paylaş

Bunların inancı zaten maddi beklentiye dayalı dostum o yüzden şaşırmıyorum, sonuçta elle tutulur gözle görülür değerler için inanmaya çalışıyorlar, sadece ''teşekkür ederim kulum sen iyi bir kuldun gurur duydum'' diye onur verici bir ödül vaad etse acaba ne yaparlardı.

Demek taşta parayla ha :)) Allah görmüyor demek ki göre en iyi bunlar bilirdi herhalde.

Sitelerde Paylaş

Ankara için konuşursak bizim oralarda (Bağcılar,Esat,Gaziosmanpaşa civarları) ramazan'ın normal günlerden hiç farkı yoktur, hatta daha çok yenilir, içilir. Dine en mesafeli yerlerdendir. Dine mesafeli diğer semtleri Or-An, Dikmen, Çayyolu, Yıldız vs. gibi yerlerdir. Kızılay - Kolej - Kurtuluş civarları belkide en yoğun ateist nüfusun bulunduğu yerlerdir. Mamak civarında Nato yolu, Tuzluçayır gibi yerlerde iyidir.

Dincilerin daha etkin olduğu semtler ise Sincan, Pursaklar gibi yerlerdir. Etimesgut, Eryaman bunlar kadar olmasa da önemli dinci nüfus barındırır. Keçiören 80 öncesi daha sola yakın bir semtti, fakat sonraları yapısı değişti ve dincilerin egemen olduğu bir semte dönüştü, hala azımsanmayacak kadar sola yakın nüfus vardır ama eskiye oranla önemli ölçüde dincileşmiştir. Altındağ'da böyledir, 80 öncesi solun egemen olduğu semtlerden biriyken bugün ezici çoğunluğu Akp'li olan bir yere dönüşmüştür fakat çok sayıda solcusu hala vardır. Ramazan'da vs. üstünüzde dinci baskı kuramazlar. Merkeze uzak ilçeler Bala, Polatlı, Koçhisar, Kızılcahamam vs. gibi yerler ise ezici çoğunluk olarak dincidir.

tarihinde Hiçlik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeytana atacağın taşı bile parayla satın aldığın yerden böyle beklentilerde bulunmak saçma bence :D . Zemzemi bile kakalıyorlarmış bilmem kaç paraya :D . Bütün kutsalları satıyorlar, daha ateist bir şehir düşünmek mümkün değil :D

Gidip görmediğiniz yer hakkında yanlış bilgi vermeyin. Ne taş ne de zemzem para ile satılmıyor orada.

Sitelerde Paylaş

Gidip görmediğiniz yer hakkında yanlış bilgi vermeyin. Ne taş ne de zemzem para ile satılmıyor orada.

Ateistim diye sülalece ateist değiliz ya. Hacca giden akrabalarım oldu, onların yalancısıyım ben, onlarda pek yalancı değillerdi ama orada araplardan falan bulaştıysa bilemem. Hatta halam bana zem zem suyu ikram ettiğinde; 'onu içersem, çarpılırım falan, kalsın' diye reddetmek zorunda kalmıştım :D . Bizim sülalede güzel olan şu ki, kimse kimsenin inancına falan karışmaz, kimin ne olduğunu da herkes bilir, ona göre davranır(mesela size oruç tutuyormusun diye sormazlar yada zorla zem zem suyu falan içirmeye çalışmazlar, hidayete ermeni beklemezler :D ) , bolca ateistte var, müslümanda :D .

+ ben bedava olsa bile o arap topraklarına gitmeye hiç hevesli değilim. Arapları hiç sevmem.

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kabe'ye yakın manzaralı yerler neden daha pahalı ? nedir bu samimiyetsizlik nasıl bir inanç anlayışıdır, o bile parayla...

Her zaman dediğim gibi kullarında Allahtan beklediği maddi değerler, kuru teşekkür kimsenin işini gelemz değil mi? huriler, cennet bol yemek, bol keyif ohh tam bu dünyadaki zengin insan yaşamı....bırakın bu işleri Allahı kandıramazsınız cahil aklınızla..

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sağolun aziz dostlarım..

İstanbulda ne dersiniz? dinsiz ve dinci olarak ve karma olarak?

gardas Kadikoy Moda kadar gevur dolu ve huzurlu bir yer yok. sabah oturursun sahilecopcu gecer gunaydin der cicekcisiyle muhabbet edersin gece pijamayla cikar starbuckstan kahveni alirsin.

cok tatli ingliz kizlari vardir sabahlari yoga yaparlar arada tatli tatli zarf atarlar. tek bir muslim olsun cristo olsun gormedim. en mis donem sonbahar - ilkbahar arasidir.

dinci yer olarak da selamsiz vardir uskudarin orda. uskudar da muthistir o konuda nefret ederim.

Sitelerde Paylaş

gardas Kadikoy Moda kadar gevur dolu ve huzurlu bir yer yok. sabah oturursun sahilecopcu gecer gunaydin der cicekcisiyle muhabbet edersin gece pijamayla cikar starbuckstan kahveni alirsin.

sahilinde gece biranı içersin. polisle merabalaşırsın..

tarihinde nihilistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinsiz cenneti desenize, inşallah ileride bizde oralarda pijamayla sahilde bira içeriz arkadaşlar :)

Moda tarafındaki sahilin dibinde sahil boyu uzanan parklar var.

Sahilde evleri olanlar bile o parkta geceleri uyuyabiliyor bazen.

O kadar rahat ve güvenli bir yer orası..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...