Jump to content

Sen Oruç tutuyormusun?

Recommended Posts

Senin dediklerine bakacak olursak hiç bir şey yazmamak zorundayız...

Ben eskiden daha sert yazardım. Şimdi daha makul yazmak zorundayım. Nedeni ise mod olmam.....Ama bu benim özgürlüğümün kısıtlanması demek.

Bizim varlığımızdan duyduğun sıkıntı kendinden kaynaklı ve sadece psikolojik...Ben bir üyeyim ve istediğimi yazarım aynı senin gibi...Bundan çekinmene gerek yok.Saygı çerçevesinde kime ne cevap veriyorsan bana da öyle ver..Kasmana gerek yok ki . Amacın kendimizi suçlu hissetmemiz mi?...

Kasmıyorum. Amacım kendinizi suçlu hissetmeniz değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 142
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu, böyle hissedenin ezikliği. Ben ne yazıyorsam IFeelGood olarak yazıyorum. Kimseyi bir şeyle tehdit etmem tartışırken, benimle aynı dili kullanana asla bir şey yapmam, ama yazmam gerekeni de yazarım.

Hatta adın gibi ol, bu modluk filan olmasa çok daha sert yazarım.

Bu çok arabesk bir tutum. Ben olsam karşımdakini ne olduğuyla zerre kadar ilgilenmem, ikide bir ona bir şeyler hatırlatıp durmam. Biz de en az sizin kadar üyeyiz, biz de en az sizin kadar özgürce yazma hakkına sahibiz.

Günlerdir bir dolu şey oldu, kime ne dedik? Saygısızlık değil mi bu yaptığın şimdi? Kim demirefe'yi ya da seni ya da sizden birini atmaktan bahsetti, size bir şey dedi, bir uyarı verdi bugüne kadar?

Onca şey yazıp çizdik, onca saçmaladınız, kime bir uyarı verdik, bir şey yazdık?

Kimse kusura bakmasın. Kendine güvenmeyen yazmazın zaten, ilki de bir kırılıp küsüp tehdit etmesin.

Bu senin yaptığın çirkinliktir. Düşüncelerini savunamayanların klasik sığınağıdır bu.

Bu iletiyi aşağıdaki yazıya istinaden yazmışsın. Aşağıdaki iletide ne ezikliği var ne kaçması var. Ne çirkinliği var. Gördüğüm tek çirkinlik senin iletindeki kabalık. Hezeyan içinde saldırıp duruyorsun. Yok daha sert yazarmış, öyleymiş böyleymiş.

Burada yazılanları okuyanlar saldırdığın kişilerin ezik olup olmadığını, kaçıp kaçmayacağını bilir.

Kendin çalıp kendin oynuyorsun, burada sana laf yetiştirmek için bulunmuyorum. Burada herhangi bir kişinin forumdan atılma ihtiğmali sebebiyle eziklik yaşayabileceğini düşünmen saçmalığın önde gideni. Burada bulunduğum süre içinde mod beni atacak diye eziklik yaşayan tek bir üyeye rastlamadım. Varsa senin bildiğin sen atacaksın diye yazacağını yazmaktan korkan eziklik duyan sen söyle. Çok gözünde büyütüyorsun sanırım bazı şeyleri.

Demirefe,

Bu forum yalnızca forumu kurmak için sanırım ciddi emek harcamış ve bu açıdan takdiri hakedenlerin değil. Bu forum kurulduktan sonra buraya her yazı yazan forumun yaşaması için emek harcadığından o da forum hakkında bence söz sahibi.

Eğer bugüne kadar modlar için yazı yazmadıysan yönetime kızıp gitmen anlamsız olur. Sana her ne kadar haksızlık yapılmaya çalışılsa da foruma önemli renk katıyorsun. Haklı olduğunu "atılana kadar :D" savunmak bence efeliğin gereği. Öbür şık efeliğe uymaz.

Başlıklarda yazan modların konumlarını gereğinden fazla hissettirmesinin foruma ciddi zarar verdiğini düşünüyorum bu arada.

Sağlıcakla kal

Sitelerde Paylaş

Nedir bu , yeni bir forum çetesi falan mı ? Diyelim IFeel katalanı muhatap alıp bir ileti yazmış ,,hoop katalanın cevabından hemen sonra sırasıyla özgür düşün ,Q N ,November ,demirefe nin kimi destek amaçlı ,kimi alakasız laf sokan mesajlarıyla karşılaşıyorum . Atos ,Portos ,Aramis , Dartanyan mısınız ? Hepiniz biriniz , biriniz hepiniz misiniz nedir ?

Bu yetersizlik duygusuyla alakalı bir durum mu? Yüzük kardeşimisiniz yoksa? Hayır eğer öyleyse haber verin de biz de üç beş birleşip,birinize beş cevap verelim. Olmuyor böyle ...

Sitelerde Paylaş

Nedir bu , yeni bir forum çetesi falan mı ? Diyelim IFeel katalanı muhatap alıp bir ileti yazmış ,,hoop katalanın cevabından hemen sonra sırasıyla özgür düşün ,Q N ,November ,demirefe nin kimi destek amaçlı ,kimi alakasız laf sokan mesajlarıyla karşılaşıyorum . Atos ,Portos ,Aramis , Dartanyan mısınız ? Hepiniz biriniz , biriniz hepiniz misiniz nedir ?

Bu yetersizlik duygusuyla alakalı bir durum mu? Yüzük kardeşimisiniz yoksa? Hayır eğer öyleyse haber verin de biz de üç beş birleşip,birinize beş cevap verelim. Olmuyor böyle ...

Özgür düşün ,nihilist ve Q N resmen kafayı yemişler :)

Sitelerde Paylaş

Sorduğun bütün soruların cevabı "hayır"

Belki "aklın yolu bir" olabilir aradığın cevap

Sitelerde Paylaş

Öne sürdüğüm iki şart da yerine gelmemiş. O halde bana tek seçenek kalıyor, üyeliğimi siliniz. Hoşçakalın.

Şartlarını okumadım bilmyorum ama sonuna kadar Atatürkçü olduğunu okudum..Atatürk senin yaptığını yapmamıştır..Tüm Türkiye'yi non teist yapamayacağını göz önüne aldığından olsa gerek, laiklik kavramıyla beraber müslüman bir topluluk yaratmaya çalışmıştır..Yani şu an içinde yaşadığımız toplumun örgüsü oluyor bu...

Ve sen de görünüşe göre bir Atatürkçü gibi davranmıyorsun...Ya değilsin ya da kendini ve ülke gerçeklerini değerlendiremiyorsun..

Seninkisi Atatürkçülük değil ütopyacılık...

Sitelerde Paylaş

Öne sürdüğüm iki şart da yerine gelmemiş. O halde bana tek seçenek kalıyor, üyeliğimi siliniz. Hoşçakalın.

demirefe, niye biz bu haldeyiz ülke adına,işte onlar kendilerini tutuyorlar bir şekilde,biz birbirimizle anlaşamıyoruz.İnan sana bu forumda çoğu ateistin ortak birtür paydaları vardır, işte biz bunu tam olarak ortaya indiremiyoruz, inanırmısın bu forumu takip ederken en çok cigi,IfeelGOOD,sen,katalan,hacı nın yazısını ençok okuduğum insanlardınız,hepiniz eminim buna, çok adil ve temiz insanlarsınızdır,ama neden bu anlaşmazlık, ben anlamıyorum,yazılanları okumadım ama kimse kimsenin canını almıyorki biz birbirimize bunu yaparsak onlar tabiki bugünlerimize sebeb olurlar, kabahati hep beraber birbirimizde aramalıyız,Mahidevranın dediği gibi değermi sence?

Sitelerde Paylaş

Bu iletiyi aşağıdaki yazıya istinaden yazmışsın. Aşağıdaki iletide ne ezikliği var ne kaçması var. Ne çirkinliği var. Gördüğüm tek çirkinlik senin iletindeki kabalık. Hezeyan içinde saldırıp duruyorsun. Yok daha sert yazarmış, öyleymiş böyleymiş.

Burada yazılanları okuyanlar saldırdığın kişilerin ezik olup olmadığını, kaçıp kaçmayacağını bilir.

Kendin çalıp kendin oynuyorsun, burada sana laf yetiştirmek için bulunmuyorum. Burada herhangi bir kişinin forumdan atılma ihtiğmali sebebiyle eziklik yaşayabileceğini düşünmen saçmalığın önde gideni. Burada bulunduğum süre içinde mod beni atacak diye eziklik yaşayan tek bir üyeye rastlamadım. Varsa senin bildiğin sen atacaksın diye yazacağını yazmaktan korkan eziklik duyan sen söyle. Çok gözünde büyütüyorsun sanırım bazı şeyleri.

Katalan,

Öncelikle, benim kimseye saldırdığım yok. Ben sizin burada yazdıklarınızla ilgiliyim. Yoksa hiçbirinizi tanımam etmem, umursamam da.

Demirefe'yi sözde kalmaya ikna etmek için çalışırken onu da diğer üyeleri de bir tür kışkırtmandı benim sert çıktığım. Ona "atılana kadar" bildiklerini okumasını öğütlemişsin. İşte çirkinlik bu. Biz kimi, ne zaman atmakla tehdit ettik, hangi birinizin yazmasını yetki kullanarak engelledik, uyarı verdik? Demirefe'ye de böyle bir şey yapıldı mı?

İkincisi, modlar da yazarlar, yazacaklar. Onların varlığını, yazdıklarını veya üslubunu baskı unsur olarak hisseden eziktir. Ayrıca bu, yetkisi olan kişiye baskıdır bizzat.

Ben şundan artık kesin olarak emin oldum ki katalan, sen hiçbir düşünceni irdelemiyor, süzgeçten geçirmiyor, doğru ya da yanlış olduğuna karar vermek için bilgiyi değerlendirmiyor, sonra da mecburen çelişkilerle dolu yeni yanıtlarla geliyorsun. Bu laikler konusunda da günler boyu aynı şeyi gördük...

Biz müslüman değiliz değiliz katalan, söylenenlere hemen atlamayız. Kalabalıklara sloganlar halinde konuşanlara kulaklarımız tıkalıdır bizim, biz gerçeklerle ilgileniriz. Yani üç beş kişinin birbirine gaza getirip de forumun amaç ve hedefine tamamen aykırı söylemler içinde olması, bizim hemen tepki göstereceğimiz bir şeydir, yaptığımız şey de odur.

Bunu yaparken de sevgi-çicek-böcek-sahte saygı gösterilerinden asla etkilenmeyiz. Dedim ya, müslüman tavrıdır bu, güvensiz insan tavrıdır.

----------------------

Bu başlık temizlenecek. Gitmek isteyeni zorla tutacak değiliz, kimseye de gitme diye yalvaracak değiliz, ancak herkes kendisine biraz zaman tanısın, düşünsün taşınsın.

Biz birbirimizi ille de ikna edip düşüncelerimize onay mekanizması arayacak insanlar değiliz. İsteyen anlar, istemeyen anlamaz, ben yazar çıkarım diye bakmak ve kişiselleştirmeden, insanlara sorumluluk ve suçluluk yüklemek zaafına yenik düşmeden yazmak zorundayız. Yoksa her dakika herkese kızar alınır, bunu yaparak da onların anlayışı veya anlamayışına bağımlı olduğumuz görüntüsü vermekten kurtulamayız.

Burada bir amaç için bulunuyoruz hepimiz. İnatlaşıp güç savaşına girmek, amaçtan çıkmaya neden olur.

Yoksa siz de gitseniz, ben de gitsem, o da gitse... hiçbir şey olmaz buraya. Burası devam eder. Hiçbirimiz vazgeçilmez değiliz..

Bunu bilirsek aslında ne kadar da önemli ve değerli bir şeyin içinde, onun bir parçası olarak yer aldığımızı anlarız. Kendimize odaklanarak değil...

Sitelerde Paylaş

Yoksa siz de gitseniz, ben de gitsem, o da gitse... hiçbir şey olmaz buraya. Burası devam eder. Hiçbirimiz vazgeçilmez değiliz..

Dediklerinin her birinin fazlasıyla cevabı var ama anlamak istemediğin için ve anlayamayacağın için vermeyeceğim. Ama gözünün ne kadar karardığını görmen ve demogoji yaptığını görmen için yukarıdaki cümleni bırakıyorum. Bu kamuda çok kötü idarecilerin ağzına sakız ettiğini bir cümledir, içinde zavallılık ve çaresizlik barındırır.

Ifeelgood,

Sen gitsen, ben gitsem herkes gitse buraya çok şey olabilir; ya çok güzel olur ya çöplük olur veya çok sessiz olur. Ama hiçbir şey değişmez diyenin, insana da kendine de, akla da, renklere de saygısı yoktur ya da duvara dayanmıştır.

Çok şey değişir. Bu yazdığımı da anlamayacağın için örnekle bitireyim. Bak yöneticiler değişiyor, yönetilenler değişiyor ama devlet devam ediyor he mi? Devlete birşey mi oldu, olmadı. O zaman kimse önemli değildir he mi? Devlet devam ediyor mu şu anda? Ediyooooooooooooooooooor.

Demekki devam etmesi tek başına birşeyin ölçüsü değil.

Sonuçta masalla uğraşmayacağım ama diğer konuyla alakalı yaptığın saptırmaları ve gerçeği hakaretlerle örtme, sulandırma çabanı da o konuyla alakalı ayrı bir başlık açıp engelleyeceğim. Müslüman arkadaşlardan alışkınım bu taktiklere

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumda farklı fikir, farklı zeka, farklı algılama yeteneklerine sahip bir avuç insanız ve temelde savunduğumuz bilgiye dayalı olarak özgür düşünce ve sorgulamayı yerine getiren bir toplumun parçası olup tüm dayatma ve düşmanlıklardan, gerçek dışı fikir ve inancĺar ile örgütlenmis, insanı kontrol etmeyi amaç edinmiş din adı altında insan tarafından yaratılmış ideaları yok etmektir. Fikir ayrılıkları insan doğasınin parçasıdır ama forumdan ayrılmak isteyenler bir daha düşùnsünler, amacımiz tek bir uzlaşma çatısı altında toplanmak değilmidir? Bilginin paylaşilmasını sağlamak değilmidir? Daha bir forumda bunu yapamaz ve fikirlere.saygı gösterip birbirimize mantıklı bilgiyi gösteremezsek gerçek hayatta nasıl yapacağız. Ve forum yöneticileri: düşünce özgürlùğünu savunduğumuzu unutmayın. Yanlış bilgiye sahip imsanlara.doğrusunu göstermektir amacımız, düşünmesini kısıtlamak değil.

Sitelerde Paylaş

Dediklerinin her birinin fazlasıyla cevabı var ama anlamak istemediğin için ve anlayamayacağın için vermeyeceğim. Ama gözünün ne kadar karardığını görmen ve demogoji yaptığını görmen için yukarıdaki cümleni bırakıyorum. Bu kamuda çok kötü idarecilerin ağzına sakız ettiğini bir cümledir, içinde zavallılık ve çaresizlik barındırır.

Ifeelgood,

Sen gitsen, ben gitsem herkes gitse buraya çok şey olabilir; ya çok güzel olur ya çöplük olur veya çok sessiz olur. Ama hiçbir şey değişmez diyenin, insana da kendine de, akla da, renklere de saygısı yoktur ya da duvara dayanmıştır.

Çok şey değişir. Bu yazdığımı da anlamayacağın için örnekle bitireyim. Bak yöneticiler değişiyor, yönetilenler değişiyor ama devlet devam ediyor he mi? Devlete birşey mi oldu, olmadı. O zaman kimse önemli değildir he mi? Devlet devam ediyor mu şu anda? Ediyooooooooooooooooooor.

Demekki devam etmesi tek başına birşeyin ölçüsü değil.

Sonuçta masalla uğraşmayacağım ama diğer konuyla alakalı yaptığın saptırmaları ve gerçeği hakaretlerle örtme, sulandırma çabanı da o konuyla alakalı ayrı bir başlık açıp engelleyeceğim. Müslüman arkadaşlardan alışkınım bu taktiklere

Ben senin gibi dün gelmedim bu foruma. Bu forumu yönetenler sanal dünyanın esiri değildirler, buranın devamını mutlaka sağlarlar. Buradan kimler geldi, kimler gitti, bu forum neler yaşadı, var mı haberin?

Çok matah değilsin, sen ya da bir başkası giderse de bir şey olmaz buraya.

Şunu anla, sen yazılan her şeyi saçma sapan bir biçimde üstüne alınıyorsun. Oysa biz bir genel yaklaşımdan sözediyoruz. Bu farkı anlayabiliyor musun? Üç beş kişi her şeye zıplayıp, battıkça da batıyorsunuz.

Müslüman kafalısın sen de, senin gibi düşünenler de. Kimseye bir şey dayatamazsınız, kimseyi bir şeye zorlayamazsınız, kimseyi de ille ateist ol ya da müslüman diyerek taciz edemezsiniz. Tutarlı olsunlar, sayımız çoğalsın, öyle mi?

Bilginiz varsa yazarsınız, düşüncenizi dibine kadar savunursunuz Kişselleştirdiğiniz sürece ben de sizin karşınızdayım. Biz burada kişilerle değil, düşüncelerle uğraşıyoruz. Bunu kafanıza sokun.

Sitelerde Paylaş

Silsenize şu üyeliğimi, elli kere mi tekrarlamam gerekiyor, ü y e l i ğ i m i s i l i n!

Çok sıktı bu arabeslik. Üyelik sildirme talebinin yapıldığı başlıkta belirtirdin, silinirdi. Sana bir sürü insan yazı yazmış, anlamak ve iletişim yolu açmaya çalışmak için çaba göstermek yerine şov yapıyorsun.

Silindi üyeliğin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...