Jump to content

Metal Müzik Başlığı

Recommended Posts

• İleti 289
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Buradaki şarkıların çoğu metal mütal değil, bildiğin punk. Punk ne ara metal oldu?

Metal Manowar, Iron Maiden, Blind Guardian falandır..

Katılıyorum, metalcore ve modern metal türleri mesela punk'dan evrimleşmiş birçoğu.. ama bazıları yine de güzel.

Birde, "güzel solistle biraz da brutal ekliyelim, yolumuzu bulalım" modası var. Mesela Amaranthe, poprock-metal sentezi gibi:

Sitelerde Paylaş

Katılıyorum, metalcore ve modern metal türleri mesela punk'dan evrimleşmiş birçoğu.. ama bazıları yine de güzel.

Birde, "güzel solistle biraz da brutal ekliyelim, yolumuzu bulalım" modası var. Mesela Amaranthe, poprock-metal sentezi gibi:

Güzel bir gözlem. Kadın solist olayı bence metal için uygun ama yanlış kullanılıyor bence. Son zamanlarda bir tek şu kadın solisti başarılı buldum. Hafiften RJ Dio havası sezdim.

Onun dışında kadın solistlere genelde senin koyduğun klipteki tarz şarkılar söyletiyorlar. O tarzın adını bilmiyorum ama Stratovarius, Angra, Sonata Arctica, Avantasia tarzı işte. 2000 yılı civarı o tarzı severdim ama belki yaşın getirdiği bir durumdan dolayı artık fazla sevindirik bulmaya başladım bu grupların müziklerini. O yıllarda Rhapsody, Luca Turilli, Elvenking türü gruplara da sarmıştım.

Son zamanlarda Sabaton u keşfeder gibi oldum. Panzer Battallion benim sevdiğim cinsten bir şarkı mesela. Ama kulağımı rahatsız eden bir şey var ve o da solistleri sanki karaoke yapıyor gibi, sesi enstrümanlardan çok önde. Tiz sesli olsa belki doğal gözükecek ama bu bildiğin karaoke gibi.

Bu aralar Powerwolftan şu şarkıyı beğendim. Forumun alanına giriyor zaten :)

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, Battle Beast, iyi bir örnek. onun dışında, Sister Sin ve Nightqueen de benzer kalitede gruplar:

Sabaton bence Powerwolf'dan daha iyi. biraz Manowar etkisi de var bu gruplarda..

Müzik olarak düşünürsek, Powerwolf'un en iyi parçası bence budur:

Sitelerde Paylaş

Sister Sin bayağı seksenler tarzı old school metalmiş. Diğer parçalar için de teşekkürler.

Sabatonun Manowar'a benzerliği çok söyleniyor. Ama metalin altın çağının sonuna yetişmiş biri olarak, 1987-88 yani sekiz yaşımdan beri taparcasına sevdiğim grup Manowar'dır (evet o zamanlar metal dinleyen sekiz yaşında çocuklar vardı :) ). Ama ben Sabaton ile benzerliği pek kuramadım. Bir ara Hammerfall Manowar'a benzemeye çalıştı ama kapasite yetmedi. Rhapsody o yoldan gitmek istedi hatta Joey de Maio adamların menejeri falan oldu sonra kavgayla ayrıldılar. Konuyu biraz dağıttım kusra bakma. Bu arada Manowar çok dalga geçilen bir grup malum. Homoerotik kıyafetlerini nihayet bu devirde biraz değiştirdiler. Ama tabii seksenlerde pek acayip kaçmıyordu :)

Doksanların başında "bitti" denilen bu arkadaşların hala şöyle yeni eserler çıkarması gerçekten beni mutlu ediyor. Çünkü bu adamlar bıraktığında benim çocukluğumdan da bir parça kopmuş olacak. İnsanın çocukluğundan kalan şeylerin devam etmesi o yaşlar ile bağının kopmasını engelliyor ama adamlar da 60 yaşında artık tabii... Oha duygusala bağladım direk :)

http://www.youtube.com/watch?v=79MIQ17Z8jU"]http://www.youtube.c...h?v=79MIQ17Z8jU

Sitelerde Paylaş

Bu arada aynı zamanda Andrew Lloyd webber'in karısı olan Sarah Brightman ile düet yapmışlığı var Eric Adams'ın (asıl adı italyanca bişeydi). İronik olan, adamlar tam Manowar tarzı ballad yazmışlar ve doğal olarak Eric Adams Sarah Brightman'ı gölgede bırakıyor :)

http://vimeo.com/105358888

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...