Jump to content

Allah'ını seven şu sahneyi gözünde canlandırsın

Recommended Posts

İntikamım acı olacak :D

Al gerçekçi geldi araştırıyor, mutlu oldun mu? Başlığı nihil ettin :D

Gerçekçi kardeşim,

Yeter yahu, gerçekten yeter. Her başlıkta tasavvuf uydurmaları el insaf diyorum.

Mana mana diye ortada gezeceğine, komiklikleri red edecek kadar ruhen cesur ol.

Katalan o zaman sen neye bu kadar çok ilahi kitaplarla uğraşıyorsun.Bak sen benden çok gençsin .Bunları okuyarak kıymetli zamanını harcayacağına. al Pozititif ilim kitaplarını oku.Senin daha önünde istikbal var deyilmi ama?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dostum,

Bu Kuran dan da eğlenceli imiş. Bu arada Tevrat ta aşağıdaki bölüm de var mı? :D

Taha 12- Muhakkak ki ben, evet ben senin Rabbinim! Hemen pabuçlarını çıkar! Çünkü sen kutsal vâdi Tuvâ'dasın!

Taha 14- 'Gerçekten Ben, Ben Allah'ım, Ben'den başka ilah yoktur; şu halde Bana ibadet et ve beni zikretmek için dosdoğru namaz kıl.'

(Çık 3:11)

Musa, "Ben kimim ki firavuna gidip İsrailliler'i Mısır'dan çıkarayım?" diye karşılık verdi.

(Çık 3:12)

Tanrı, "Kuşkun olmasın, ben seninle olacağım" dedi, "Seni benim gönderdiğimin kanıtı şu olacak: Halkı Mısır'dan çıkardığın zaman bu dağda bana tapınacaksınız."

(Çık 3:13)

Musa şöyle karşılık verdi: "İsrailliler'e gidip, 'Beni size atalarınızın Tanrısı gönderdi' dersem, 'Adı nedir?' diye sorabilirler. O zaman ne diyeyim?"

(Çık 3:14)

Tanrı, "Ben Ben'im" dedi, "İsrailliler'e de ki, 'Beni size Ben Ben'im diyen gönderdi.'

(Çık 3:15)

"İsrailliler'e de ki, 'Beni size atalarınızın Tanrısı, İbrahim'in Tanrısı, İshak'ın Tanrısı ve Yakup'un Tanrısı RAB gönderdi.' Sonsuza dek adım bu olacak. Kuşaklar boyunca böyle anılacağım.

tarihinde kitsonga tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazdım ya. Çarık olmuş papuç. Tapınma işini Mısırdan çıktıktan sonraya bırakıyor. Önce iş sonra şükür. Kuran önce tapınmasını istiyor. Namazın bizim bildiğimiz namaz olmadığını salat olduğu konusunda bu forumda tartışmalar mevcut.

Mısırdan Çıkış 3:5 Tanrı, “Fazla yaklaşma” dedi, “Çarıklarını çıkar. Çünkü bastığın yer kutsal topraktır.

Mısırdan Çıkış 3:12 ... Halkı Mısır`dan çıkardığın zaman bu dağda bana tapınacaksınız.”

Allah ın ismi kısmını sormuştum. Kitsonga yazmış o kısmı. Tevrat daki tanrı isim konusunda kaçak güreşmiş :D

Hangisine inanacağız şimdi?

Musa ya mı Muhammed e mi?

Sitelerde Paylaş

Yazdım ya. Çarık olmuş papuç. Tapınma işini Mısırdan çıktıktan sonra tapın diyor. Önce iş sonra şükür. Kuran önce tapınmasını istiyor.

Namazın bizim bildiğimiz namaz olmadığını salat olduğu konusunda bu forumda tartışmalar mevcut.

Mısırdan Çıkış 3:5 Tanrı, “Fazla yaklaşma” dedi, “Çarıklarını çıkar. Çünkü bastığın yer kutsal topraktır.

Mısırdan Çıkış 3:12 ... Halkı Mısır`dan çıkardığın zaman bu dağda bana tapınacaksınız.”

Müslümanlar kuranı çevirken bunu kasten yapıyorlar. Namaz dediğin dua sonuçta sanki o zamanki yahudiler şimdiki müslümler gibi dua ediyor.

Bible çevirileri her dilde o dile uygun olsun diye sürekli güncel tutulur. Anlaşılabilirlik ve kültürel uyumluluk bakımında Türkçedeki kitabı-mukaddes çevirileri (eski çeviri hariç)

kurandan çok daha iyi çevrilmiştirler.

Biri çıksa da örneğin, Allah yerine Tanrı sözcüğünün kullanıldığı, bölüm isimlerinin tamamen Türkçe olduğu

ve de Türkçeye çok girmiş sözcükler hariç arapça sözcük kullanılmayan yüzdeyüz Türkçe bir Kuran çevirisi yapsa.

Müslimlerdeki bu dini zihniyetle zor.

Sitelerde Paylaş

Jack Carter.Dünyada yürümemizi ayaklar sağlar.Ayakkabı ise ayaklarımızı korur.Manadaki yürüyüyüş ise nefs ile yapılır.Yani manevi ayaklarımız nefsimizdir.Nefsimizin ayakkabısı ise itidaldir.İtitidal çıkarsa Nefs Çıplqak kalır.Nefs ise ikiye ayrılır :

Sol taraftaki yani kalp yönündeki :AŞKTIR,

sağ taraftaki ise Akıldır İradeyi külliyedir.

O zaman bana karşı hislerinde samimi ol bana dargınmısın söyle! Nedenini.Beni seviyormusun o zaman beri gel yanıma

Beri gel barışalım

Rahat isen konuşalım

Bunu diyor nefse Nefsi tanımak için onun çıplak olması gerekir.

Fransada Giyotine gidenlerin ayağına yeni ayakkabı giydirmelerinin manası ise.Ölüme gidiyorsun artık sana kurtuluş yok! İtidalini muhafaza et ! anlamındadır.i

: D

Hım! Guzel bir mana : D

Sitelerde Paylaş

Yazdım ya. Çarık olmuş papuç. Tapınma işini Mısırdan çıktıktan sonraya bırakıyor. Önce iş sonra şükür. Kuran önce tapınmasını istiyor. Namazın bizim bildiğimiz namaz olmadığını salat olduğu konusunda bu forumda tartışmalar mevcut.

Bu arada böyle olunca da, müslümanlar Allahlarını yalanlayarak Tevrat ve İncil değişmiş demek zorunda kalıyorlar. Değişmemiş deseler (Allah öyle diyor) kitaplar arasındaki bu tutarsızlığı açıklamak imkansız hale gelecek

Sitelerde Paylaş

Bu arada böyle olunca da, müslümanlar Allahlarını yalanlayarak Tevrat ve İncil değişmiş demek zorunda kalıyorlar. Değişmemiş deseler (Allah öyle diyor) kitaplar arasındaki bu tutarsızlığı açıklamak imkansız hale gelecek

Kutsal kitap yazılarının değişmediği ve değişmeyeceği Yeni Antlaşmada bir çok yerde İsa tarafından ve diğer incil ve mektup yazarları tarafından belirtiliyor.

Zaman içinde değişen şey insan algısı. Şimdiki araplar zamanında hristiyanlaşsalardı müslümanlık ortaya çıkmazdı zaten.

Sitelerde Paylaş

Yaw katalan. Hep müslüman mantığıyla düşünüyorsun. :)

Bir sor bakayım. Tevratla incilin aslını bulmuşlar mı ki değiştiğini iddia ediyorlar.

Sitelerde Paylaş

Yaw katalan. Hep müslüman mantığıyla düşünüyorsun. :)

Bir sor bakayım. Tevratla incilin aslını bulmuşlar mı ki değiştiğini iddia ediyorlar.

Seviyorum Müslümanların mantığını ne yapayım :D

Tevratla İncilin aslı mı var ki bulsunlar, bismillah?

Sitelerde Paylaş

Guzeller Guzeli türkçemizde güzel bir deyim vardır Ayak bağı olma diye

Ayakkabilarına çıkar demek.

nefsini düşün ona tabi olma gönlündeki bütün alakalarından soyun dünya ve ahireti terk et beni müşahade etmekte müstağrak kal..demek Anladın mı guzeli

Öyle demek istiyosa öyle deseymiş.

Saçma sapan bi cümleyi açıklamak için bu kadar yorma kendini caney..

tarihinde RedEyeJedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

He, tabi tabi... Kafandaki takke mi kefiye mi ne haltsa onu çıkar dese, amuda kalkıp tek elin üzerinde zıplayarak yaklaş demek olacaktı dimi. Bunu yaparken kafasındaki mutlaka düşeceğine göre, anlam kesin bu olurdu, tabi tabi...

Ben bu kurana olmadık anlamları verebilmek için kıvrılmaktan sekiz olan insanlara baya bi acımaya başladım. Çok zor zenaat, çok...

Lan ayakkabı ne alaka, vadi lan bu vadi, doğada bir yer bu yav! Hiç mi hayvanat yok burda, bu vadiye katı ve sıvı artık hiç mi bırakmıyorlar be, vadinin de kutsalı mı olur yahu? Saçmalığın da bu kadarı!

Olsa olsa musa halisünasyon görürken ayakkabıları nasırlarına fena vuruyormuştur yazık garibimin! :D

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

[Musa'nın "napak inanak mı panpa" demesi üzerine Allah'ın kendisinin Allah olduğuna Musa'yı inandırma çabası

Taha 14- 'Gerçekten Ben, Ben Allah'ım, Ben'den başka ilah yoktur; şu halde Bana ibadet et ve beni zikretmek için dosdoğru namaz kıl.'

İşte insanoğlunun iman etmede ne kadar zorlandığının belgesi. Yani burada hani bazı ateistler diyor ya, Allah kendini göstersin inanacağım diye. İnanmayacağınızın kanıtı...

Sitelerde Paylaş

Jack Carter.Dünyada yürümemizi ayaklar sağlar.Ayakkabı ise ayaklarımızı korur.Manadaki yürüyüyüş ise nefs ile yapılır.Yani manevi ayaklarımız nefsimizdir.Nefsimizin ayakkabısı ise itidaldir.İtitidal çıkarsa Nefs Çıplqak kalır.Nefs ise ikiye ayrılır :

Sol taraftaki yani kalp yönündeki :AŞKTIR,

sağ taraftaki ise Akıldır İradeyi külliyedir.

O zaman bana karşı hislerinde samimi ol bana dargınmısın söyle! Nedenini.Beni seviyormusun o zaman beri gel yanıma

Beri gel barışalım

Rahat isen konuşalım

Bunu diyor nefse Nefsi tanımak için onun çıplak olması gerekir.

Fransada Giyotine gidenlerin ayağına yeni ayakkabı giydirmelerinin manası ise.Ölüme gidiyorsun artık sana kurtuluş yok! İtidalini muhafaza et ! anlamındadır.i

Senin bu çalışmaları "Kırmızı Başlıklı Kız" masalı üzerinde denemişliğim var sevgili gerçekçi53. Oldukça etkileyici bir çalışmaydı. Ah bir yere kaydetmiş olsaydım. Belki birgün oturur forumda bu çalışmayı yaparız.

Bizlere, "Şştt Musa, benim ben Allah, Ben Allah'ım. Muhakkak ki Allah'ım, gerçekten yahu" kısımını da açıklarsan seviniriz.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

İşte insanoğlunun iman etmede ne kadar zorlandığının belgesi. Yani burada hani bazı ateistler diyor ya, Allah kendini göstersin inanacağım diye. İnanmayacağınızın kanıtı...

Bu pasajda, Allah'ın tanrı olduğunu kanıtlamak için, yeni ergen gibi "ben Allah'ım Allah, gerçekten benim, benim ben" demesi, '6 yaşındaki bir çocuğun 8 yaşında olduğunu iddia edip, kanıtlamak maksadıyla ısrar mekanizmasını kullanması' gibi bir tavır sergilemesi; üstelik bunları yanan bir çalı halinde yapması garibine gitmiyor da, Musa'nın "bu ne saçmalıyor" diye inanmaması mı garip geliyor sevgili mucize?

Nasıl bir enteresansınız yahu.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...