Jump to content

Ateist-Müslüman Diyalogları

Recommended Posts

Ama ama ama ama aaaaaaaa benim Allah ım böyle diyemez, dememiştir, diyemez diyorum, demez, demek istememiştir, bunlar ateyiz uydurmalarıdır, tek bir ayetimi küçümseyeni sonsuza kadar yakarım da dememiştir, diyemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeez

Üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

Allah benim kalbimde. Namaz kılmama gerek yok kalbim temiz. İslam modern, çağdaş, evrensel ilkelerle uyumlu, laik ve demokratik bir dindir. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

uysunlar be freadçım. Adı üstünde ŞERİATÇI işte.Nasıl bazı Ateist tipler de kendilerince yol ettikleri,başkalarını aşağılama ve başka görüşlere karşı hazım sorunu varsa.Dinlerdeki Şeriatçılarında böyle bir sorunu var...

Adamlara hem şeriatçı diyorsun hem kızıyorsun be dostum. Şeriat yol demekse adamlar kimin yolunda acaba? Allah'ın yolunda değiller mi? Kuran duvara süs olsun diye inmedi herhalde. :)

NİSA 56. Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka derilerle değiştiririz ki acıyı duysunlar!

Sitelerde Paylaş

Ama ama ama ama aaaaaaaa benim Allah ım böyle diyemez, dememiştir, diyemez diyorum, demez, demek istememiştir, bunlar ateyiz uydurmalarıdır, tek bir ayetimi küçümseyeni sonsuza kadar yakarım da dememiştir, diyemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeez

Üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

Senin Allahın demediyse dememiştir.Merak etme...

Sitelerde Paylaş

Senin Allahın demediyse dememiştir.Merak etme...

Üzgünüm ama seni ağır şekilde kandırmışlar. Tek bir Allah var, o da Müslümanların Allah ı. Senin Allah ın benim Allah ım yok. Üzgünüm kandırmışlar seni. O Allah ın ayetlerini de Freand asıyor.

Zalimsin Freand

Sitelerde Paylaş

Üzgünüm ama seni ağır şekilde kandırmışlar. Tek bir Allah var, o da Müslümanların Allah ı. Senin Allah ın benim Allah ım yok. Üzgünüm kandırmışlar seni. O Allah ın ayetlerini de Freand asıyor.

Zalimsin Freand

Valla bilmem ben.Kul ile Allah arasına kimse giremez.Herkesin Allahı kendine özel.Hem kendi de öyle demiş;''Kullarımın Zannı üzeriyim ben'' ^_^

Sitelerde Paylaş

Valla bilmem ben.Kul ile Allah arasına kimse giremez.Herkesin Allahı kendine özel.Hem kendi de öyle demiş;''Kullarımın Zannı üzeriyim ben'' ^_^

Tabii tabii, bana kul hakkıyla da gelmeyin demiş, diğer suçlarınız sizinle benim aramda ama kul hakkına karışamam demiş,

Demiş di mi?

İyi insanlar cennete gidecek he mi?

Sitelerde Paylaş

Benim Allah'ım benim kalbimde diyorsun yani. :) Hani Allah tek ilahtı. Herkesin kendi Allah'ı varsa 6 milyar Allah var demektir. Çok tanrılı din yaptınız İslam'ı.

''Onlar,Allah'tan başka Allah olmadığına, Muhammed'in O'nun kulu elçisi olduğuna inanıncaya, bizim kıblemize dönünceye, kestiklerimizi yiyinceye, namazımızı kılıncaya ve zekatlarını verinceye kadar, insanlarla öldürüşmem (mukatele) emrolundu.'' (hadis)

Sitelerde Paylaş

Benim Allah'ım benim kalbimde diyorsun yani. :) Hani Allah tek ilahtı. Herkesin kendi Allah'ı varsa 6 milyar Allah var demektir. Çok tanrılı din yaptınız İslam'ı.

''Onlar,Allah'tan başka Allah olmadığına, Muhammed'in O'nun kulu elçisi olduğuna inanıncaya, bizim kıblemize dönünceye, kestiklerimizi yiyinceye, namazımızı kılıncaya ve zekatlarını verinceye kadar, insanlarla öldürüşmem (mukatele) emrolundu.'' (hadis)

Merak etme Freandçım.Seni beni de üreten temelde aynı,fark sadece senin algılaman farklı benimki farklı.

Bu arada iyi yaşarsan tabii ki cennette olursun.Ne kadar dert, o kadar yanarsın...

Sitelerde Paylaş

Eskiden Müslümanların halini görmek için bir yaratan olmasını hayal ederdim şimdi de laik müslümanların halini görmek için Allah ın olduğunu hayal ediyorum.

Mahşer günü şurada kurdukları ilk cümlede duyacakları gürleme ve "ney ney ney dedin sen" sözünden sonra titrek şekilde cehennem kuyruğundaki hallerini görmek isterim :D

Sitelerde Paylaş
İyi insanlar cennete gidecek he mi?

İyi deme şuna, ''kalbi temiz'' insanlar cennete girecek. Cennet modern giyimli, çağdaş Avrupai insanların yeri. Arap kılıklı pis kara yobazların cennette ne işi var? Benim dinim sevgiyi esas alır. :lol:

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah benim kalbimde. Namaz kılmama gerek yok kalbim temiz. İslam modern, çağdaş, evrensel ilkelerle uyumlu, laik ve demokratik bir dindir. :lol:

Kesinlikle. Bir de şu arapları anlamıyorum. Kitap apaçık kendi dillerinde indirilmiş hala yanlış uyguluyorlar. Yıllardır doğrusunu onlara öğretemedik. Dinimizi küçük düşürüyorlar.

Ya ateistler... Tamam ben de mükemmel değilim içki içiyorum, çoğu emri yerine getirmiyorum vs. ama hiç olmazsa inkar etmiyorum. Bu yüzden azıcık cehennemde yanıcam sonra cennete geçicem. Sonra orada da eğlenmeye devam... Duydunuz mu nehirden sarhoş etmeyen şarap akıyormuş, her şey bedeva, huriler vs. wuhuuuu:)

Sitelerde Paylaş

İyi deme şuna, ''kalbi temiz'' insanlar cennete girecek. Cennet modern giyimli, çağdaş Avrupai insanların yeri. Arap kılıklı pis kara yobazların cennette ne işi var? Benim dinim sevgiyi esas alır. :lol:

Yahu şaka yapmayın her denilene inanıyor :D

Yok kardeşim sen bu kafire inanma, bak ben seni son kez uyarıyorum. Kuran ın yaratndan geldiğine inanıyorsan, Allah da ilah diyorsan, Muhammed de onun peygamberi olduğuna iman ediyorsan hemen tövbe et.

Bu cehenneme giden yolda karşılaşacağın son uyarıdır.

Sitelerde Paylaş
Kesinlikle. Bir de şu arapları anlamıyorum. Kitap apaçık kendi dillerinde indirilmiş hala yanlış uyguluyorlar. Yıllardır doğrusunu onlara öğretemedik. Dinimizi küçük düşürüyorlar. Ya ateistler... Tamam ben de mükemmel değilim içki içiyorum, çoğu emri yerine getirmiyorum vs. ama hiç olmazsa inkar etmiyorum. Bu yüzden azıcık cehennemde yanıcam sonra cennete geçicem. Sonra orada da eğlenmeye devam... Duydunuz mu nehirden sarhoş etmeyen şarap akıyormuş, her şey bedeva, huriler vs. wuhuuuu:)

Bu Araplar bizi Avrupa'nın önünde rezil ediyorlar. Burası şeriatçı ülke değil tamam mı? Burası laik bir ülke. İzmir laiktir laik kalacak. Allah benim kalbimde. Hem benim babaannem hacı. Allah'a çok şükrediyorum. :D

Sitelerde Paylaş
Yahu şaka yapmayın her denilene inanıyor :D Yok kardeşim sen bu kafire inanma, bak ben seni son kez uyarıyorum. Kuran ın yaratndan geldiğine inanıyorsan, Allah da ilah diyorsan, Muhammed de onun peygamberi olduğuna iman ediyorsan hemen tövbe et. Bu cehenneme giden yolda karşılaşacağın son uyarıdır.

Biz çağdaş, laik ve modern insanlara dinsiz muhamelesi yapmanızdan bıktık. Yobazlar dini yanlış yorumluyor. Benim dinimde cennet anaların ayakları altındadır yazar tamam mı? Küçükken dua bile ezberlemiştim. :D

Sitelerde Paylaş

İslam hukukunda, fıkıhta laik devletler de kafir yönetimler kategorisindedir. Laik devletlerin hüküm sürdüğü yerlere de Dar-ül Harb denir. Bu bölgelere savaş açmak ve cihad etmek caizdir.

Bırak kafalarına göre takılan yobazları.Din de zorlama yoktur. İster inanırsın, ister inanmazsın.Şayet ayrımcılık yaparsan,ne farkın kalır Yobazdan?

Sitelerde Paylaş

Biz çağdaş, laik ve modern insanlara dinsiz muhamelesi yapmanızdan bıktık. Yobazlar dini yanlış yorumluyor. Benim dinimde cennet anaların ayakları altındadır yazar tamam mı? Küçükken dua bile ezberlemiştim. :D

Ninem de türban takıyor, konuyla alakası yok ama yine de diyim didim :D

Ailemde de laik müslümanlar var

Biz mozaiğiz :D

Şaka bir yana bu arkadaşları görünce eski Türk filmlerindeki tekmelenen, horlanan yine de kendilerinden üstün gördükleri varsıl aile çocuklarının gruplarına girmek için her türlü hakareti sindiren tipler geliyor aklıma.

Kardeşim, Kuran seni insan yerine koymuyor, seni sonsuza kadar yakacağını söylüyor, daha ne kendini yamamaya çalışıyorsun. Bundan büyük görgüsüzlük olur mu?

Bırakın küçük emrah'ın kızkardeşi hallerini

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ninem de türban takıyor, konuyla alakası yok ama yine de diyim didim :D

Ailemde de laik müslümanlar var

Biz mozaiğiz :D

Şaka bir yana bu arkadaşları görünce eski Türk filmlerindeki tekmelenen, horlanan yine de kendilerinden üstün gördükleri varsıl aile çocuklarının gruplarına girmek için her türlü hakareti sindiren tipler geliyor aklıma.

Kardeşim, Kuran seni insan yerine koymuyor, seni sonsuza kadar yakacağını söylüyor, daha ne kendini yamamaya çalışıyorsun. Bundan büyük görgüsülük olur mu?

Bırakın küçük emrah'ın kızkardeşi hallerini

Kuran iki yaprak arasına sığmaz efendim.Hep birşeyler Kurar işte. o 14 yüzyıl ötedeki Mushaf Ahmetle var olmuş yaşamış.Biz günümüzde yaşayan Kurana bakarız. Evrensellik budur...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...