Jump to content

Ateist Dünya

Recommended Posts

Dünyanın geldiği şu durumda insanlık bana göre komünizme mecburdur. İnsanlık nasıl buhar enerjisini bulduysa ve bunun önünde krallar ve kiliseler,camiler ve şeyhler duramadıysa, yakın zamanda da insanlık komünizmi bulacaktır diyorum. Çünkü buna mecburdur.

Ayrıca doğuştan ateist biri olarak gelecekteki dünyayı ateist görüyorum,insanlık en sonunda ateist olacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bence dünya komünist olmaz.Bir iki veya daha fazla devlet olur ama tamamı zor hemde çok zor.Dünyanın yarısı komünist olsa diyelim diğer yarısı da kapitalist olsun kapitalist ülkelerdeki halkların bir kısmı ayaklanacaktır ve o ayaklananalar''susturulacak'' ve yine ayaklanmasın diye başka bi sınıf oluşturulacak o kapitalist ülkelerde ama işçi sınıfı var olacak bununla birlikte egemenler zevklerinden azda olsa ödün vererek başka sınıf oluşturacaklar ve sonucunda devrim olmayacak .Belkide bu süreç marshall planı gibi planlara sürüklenecek en sonunda komünizm yine çökecek ve sonra yeni bi yeşerme dönemii.... vs vs

buda benim ütopyam..

Sitelerde Paylaş

Hayal görmekte bir sakınca yok elbette...

Dünya komünizmin acı yüzünü gördü.

Bir daha böyle bir deneyimi kimsenin yaşamak isteyeceğini sanmıyorum.

Mazoşist olmak gerek bunun için.

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyanın ilerde ne olacağı zaten belli ; ''Yeni dünya düzeni'' .. ateistler çoğalır ama şu anki durumdan farklı bir durum olacağını sanmıyorum .. devletler insanları avucunda tutmak için dini propagandaya devam edeceklerdir..

Sitelerde Paylaş
Hayal görmekte bir sakınca yok elbette...

Dünya komünizmin acı yüzünü gördü.

Bir daha böyle bir deneyimi kimsenin yaşamak isteyeceğini sanmıyorum.

Mazoşist olmak gerek bunun için.

Aynı zamanda sadist olmak da gerekir.

Bir sosyalist olarak sosyalist liderlerin yaptıklarının sadistlik olmadığını yazarsam insanlığımla çelişirim olmaaaz.

Sitelerde Paylaş
O zaman islamda sadistlik ve mazoşistliktir.

Sizin inandığınız İslam ve Muhammed' le bizim inandığımız İslam ve Muhammed aynı değildir. Bizim Muhammed katliam yapmadı, tecavüz etmedi, insan yakmadı, kitap yakmadı siznkisi ise her şeyi yaptı.

Dolayısıyla ve kısaca o çemberden bu çembere geçmek, yaklaşmak mümkün değildir.

Onun için sizn İslam ve Muhammed' iniz size bizimkisi bizedir.

Sitelerde Paylaş
Sizin inandığınız İslam ve Muhammed' le bizim inandığımız İslam ve Muhammed aynı değildir. Bizim Muhammed katliam yapmadı, tecavüz etmedi, insan yakmadı, kitap yakmadı siznkisi ise her şeyi yaptı.

Dolayısıyla ve kısaca o çemberden bu çembere geçmek, yaklaşmak mümkün değildir.

Onun için sizn İslam ve Muhammed' iniz size bizimkisi bizedir.

Peki bu kendinizle çeliştiğinizin göstergesi değil mi??.. lenin ile stalin demek kominizm demek midir??.. bu insanlar, insan öldürdü demek kominizm sadistliktir mi demektir??.. ayrıca dünya hiçbir zaman kominizmi görmedi.. rusyanın yönetildiği ekomomik sistem sosyalizmdir .. ve siz nasıl diyorsanız, şu anki islam ülkerinin durumunun aslında islamla ilgisi yoktur diye.. stalin ve lenin kominizm ile ilgisi yoktur .. bu tek taraflı bakmak işi, siz teistlerin kanında var sanırım..

ayrıca sosyalizmin, insanların ahlakı konusunda hiçbir belirleyiciliği yoktur.. çünkü bu ekonomik bir sistemdir.. islam ise ahlaki öğütler verir ve bir yaşam biçimdir .. bu da olayın farklı bir boyutu.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Peki bu kendinizle çeliştiğinizin göstergesi değil mi??.. lenin ile stalin demek kominizm demek midir??.. bu insanlar, insan öldürdü demek kominizm sadistliktir mi demektir??.. ayrıca dünya hiçbir zaman kominizmi görmedi.. rusyanın yönetildiği ekomomik sistem sosyalizmdir .. ve siz nasıl diyorsanız, şu anki islam ülkerinin durumunun aslında islamla ilgisi yoktur diye.. stalin ve lenin kominizm ile ilgisi yoktur .. bu tek taraflı bakmak işi, siz teistlerin kanında var sanırım.

Bana göre Stalin kominizmdir Lenin sosyalizmdir. Bu kişiler ve Mao insanları niçin öldürdü ona bakmak lazım.

Stalin Polonya' yı kurtaracağım diyerek girdi x milyon Pololnya' lı kestirdi. Bu insanlık mıdır?

Çelişki bunun neresinde veya şeytan bunun neresinde değil?

Sitelerde Paylaş
Peki bu kendinizle çeliştiğinizin göstergesi değil mi??.. lenin ile stalin demek kominizm demek midir??.. bu insanlar, insan öldürdü demek kominizm sadistliktir mi demektir??.. ayrıca dünya hiçbir zaman kominizmi görmedi.. rusyanın yönetildiği ekomomik sistem sosyalizmdir .. ve siz nasıl diyorsanız, şu anki islam ülkerinin durumunun aslında islamla ilgisi yoktur diye.. stalin ve lenin kominizm ile ilgisi yoktur .. bu tek taraflı bakmak işi, siz teistlerin kanında var sanırım..

ayrıca sosyalizmin, insanların ahlakı konusunda hiçbir belirleyiciliği yoktur.. çünkü bu ekonomik bir sistemdir.. islam ise ahlaki öğütler verir ve bir yaşam biçimdir .. bu da olayın farklı bir boyutu.

Ama kaçırdığınız bir nokta var.

Geçmişteki hangi komünist ülke halkın seçimi ile komünizmi seçmiştir?

Neden istisnasız tüm komünist ülkelerin tarihi kanla yazılmıştır?

Ben hiç halkında isteyerek komünizmin uygulandığı bir devlet bilmiyorum.

Siz biliyor musunuz?

Aksine komünist rejimlerin yıkılması tüm komünist ülkelerde bayram havasında yapılmıştır.

Son komünist liderler heme hemen tüm ülkelerde aileleri ile birlikte kurşuna dizilmiştir.

Bunlara sebep ne olaki?

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haydaa yine aynı yerdeyiz .. ben el-kaideyi gördüğüm zaman, şu islama bak resmen sadistlik mi diyorum.. ister halk zorla kabul etsin, ister kitleler halinde memnuniyetle, kominizm ütopyasını bunun hiçbir tarafıyla bağdaştıramayız.. yahu ekonomik bir sistemi nasıl insan ahlakına indirgiyosunuz şaşırıyorum .. bana sosyalizmin ahlaki kurallarını yazın da, şu insan koministtir, şu insan değil diye ayrım yapalım o zaman .. aslında kominizmi din ile karşılaştırmam bile saçma oldu .. kominizmi sadece kapitalizm ile karşılaştırabilirsiniz.. bu iki sistemin getirileri ve götürüleri kesinlikle insanları bağlamaz.. sen kuramın özüne bakıcaksın .. iki kuramı da, insan gibi iki insanın uygulaması halinde nasıl sonuçlar vereceğine bakıcaksın .. kominizm stalin lenin marx değildir .. kendisi başlı başına bir sistemdir.

Sitelerde Paylaş

Hüseyin abiniz 14 yaşındaki kızın kukusunu yalaya yalaya boşalıyormuş siz bırakın bilmediğiniz konularda götünüzden kavramlar uydurmayı da bu arkadaşın mental sorunlarına çözüm arayın mazallah aynı yolda ilerliyorsunuz, yoksa bu da ergenekonun numrası mı?

Komünizm kişi mülkiyetini reddettiği için ondan korkarsınız ama size bunu anlatmazlar, bizatihi allahın mülkündesiniz çünkü, zavallılar... Çıkarın müliyeti islamdan geriye ne kalacak bakalım, kandırmışlar sizi kuzucuklar...

tarihinde gestep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Haydaa yine aynı yerdeyiz .. ben el-kaideyi gördüğüm zaman, şu islama bak resmen sadistlik mi diyorum.. ister halk zorla kabul etsin, ister kitleler halinde memnuniyetle, kominizm ütopyasını bunun hiçbir tarafıyla bağdaştıramayız.. yahu ekonomik bir sistemi nasıl insan ahlakına indirgiyosunuz şaşırıyorum .. bana sosyalizmin ahlaki kurallarını yazın da, şu insan koministtir, şu insan değil diye ayrım yapalım o zaman .. aslında kominizmi din ile karşılaştırmam bile saçma oldu .. kominizmi sadece kapitalizm ile karşılaştırabilirsiniz.. bu iki sistemin getirileri ve götürüleri kesinlikle insanları bağlamaz.. sen kuramın özüne bakıcaksın .. iki kuramı da, insan gibi iki insanın uygulaması halinde nasıl sonuçlar vereceğine bakıcaksın .. kominizm stalin lenin marx değildir .. kendisi başlı başına bir sistemdir.

Komünist sistem bir ütopyadır (bana göre)

Dosdoğru olarak uygulanması da mümkün değildir.

Bir ekonomik sistemin insan ahlakına indirgememize şaşırmanızda sakınca yok.

Aynı şekilde bir ekonomik sistemin neden bu kadar kan döktüğüne de şaşırıyor musunuz?

Ne alaka değil mi?

Sitelerde Paylaş

Ateizmle komünizmi bağdaştıramıyorum. Ateizm bir çeşit bağımsız düşüncedir, komünizm ise insanın hayatını bağlar ve kişisel teşebbüsü belirlenen sınıra indirir. Komunizm istiyorsanız buyurun şeriat yönetimi var, herkesin malvarlığını devlet sayar ve 1/40ını alt tabakaya dağıtır.

Sitelerde Paylaş
Komünist sistem bir ütopyadır (bana göre)

Dosdoğru olarak uygulanması da mümkün değildir.

Bir ekonomik sistemin insan ahlakına indirgememize şaşırmanızda sakınca yok.

Aynı şekilde bir ekonomik sistemin neden bu kadar kan döktüğüne de şaşırıyor musunuz?

Ne alaka değil mi?

Bende zaten yazımda bir ütopya olduğunu belirttim .. dosdoğru uygulamanın mümkün olup olmayacağını, uygulamadan anlayamayız sanırım... ama bende zaten bu sistemin dünya tarafından kabul edilemeyeciğini kabul ediyorum.. çünkü insanlar sahip olduklarından vazgeçemezler(maddi olarak) .. kapitalizm sisteminin akıttığı kanları gördükçe, bu sistemin yaptıkları devede kulak gibi görünüyor bana.. ayrıca yineliyorum, ekonomik sistemlerin, insan ahlakıyla uzaktan yakından ilgisi yoktur.. sadece var olan ahlaklarının bu sistemi uygulayıp, uygulayamamasında sorunlar oluşturur..

Sitelerde Paylaş
Ateizmle komünizmi bağdaştıramıyorum. Ateizm bir çeşit bağımsız düşüncedir, komünizm ise insanın hayatını bağlar ve kişisel teşebbüsü belirlenen sınıra indirir. Komunizm istiyorsanız buyurun şeriat yönetimi var, herkesin malvarlığını devlet sayar ve 1/40ını alt tabakaya dağıtır.

Kominizmde devlet yoktur.. sosyalizmde vardır. Sosyalizm bir geçiş sürecidir.

Sitelerde Paylaş
Dünyanın geldiği şu durumda insanlık bana göre komünizme mecburdur. İnsanlık nasıl buhar enerjisini bulduysa ve bunun önünde krallar ve kiliseler,camiler ve şeyhler duramadıysa, yakın zamanda da insanlık komünizmi bulacaktır diyorum. Çünkü buna mecburdur.

Ayrıca doğuştan ateist biri olarak gelecekteki dünyayı ateist görüyorum,insanlık en sonunda ateist olacaktır.

böyle bir dünyada yaşamayı istemezdim herhalde.

ateistler zorla dinden çıkarır. koministler de zorla malımı alır.

devletin sıcak KUCAĞINA..

Sitelerde Paylaş
Hüseyin abiniz 14 yaşındaki kızın kukusunu yalaya yalaya boşalıyormuş siz bırakın bilmediğiniz konularda götünüzden kavramlar uydurmayı da bu arkadaşın mental sorunlarına çözüm arayın mazallah aynı yolda ilerliyorsunuz, yoksa bu da ergenekonun numrası mı?

Komünizm kişi mülkiyetini reddettiği için ondan korkarsınız ama size bunu anlatmazlar, bizatihi allahın mülkündesiniz çünkü, zavallılar... Çıkarın müliyeti islamdan geriye ne kalacak bakalım, kandırmışlar sizi kuzucuklar...

Gestepo bozuntusu Hüseyin Üzmez denen deyusun da senin de soyuna sopuna ...

Önce sen kendini bir Hitler' e düzdür sonra ben üçünüzü hallederim.

Sitelerde Paylaş

Başta dediklerin doğru, hiçkimse bunların önünde duramayacak, ama inanç konusunda çelişkili laflar ettin, şu an gelecekteki dünyanın ateist olacağına "inandığın" gibi inanç insanlık için sonsuza kadar devam edecektir.

Sitelerde Paylaş
Başta dediklerin doğru, hiçkimse bunların önünde duramayacak, ama inanç konusunda çelişkili laflar ettin, şu an gelecekteki dünyanın ateist olacağına "inandığın" gibi inanç insanlık için sonsuza kadar devam edecektir.

zaten inancın devam etmeyeceği ile ilgili birşey söyleyen yok .. inanç derken tanrı inancı kastedilir .. anlamıyomusunuz yoksa anlamamazlıktan mı geliyosunuz gerçekten anlam veremiyorum .. ama bu aralar bunun teistler için bi tatmin aracı olduğuna karar verdim .. hadi hayırlısı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...