Jump to content

Ateist Dünya

Recommended Posts

Gestepo bozuntusu Hüseyin Üzmez denen deyusun da senin de soyuna sopuna ...

Önce sen kendini bir Hitler' e düzdür sonra ben üçünüzü hallederim.

Sevgili barisarock içinde bulunduğun durumun yan etkilerini yaşamış olduğundan sana ancak tedavi tavsiye edebilirim, sen şimdi çok kurnaz olduğundan dokturumun adresini falan istersin, ben de sana ancak şunu söyleyebilirim; çok beklersin...

Komünizm sizin sandığınız şey değildir bunun o şey olmadığını öğrenmenin yolu biraz okumak, okuyun be kardeşim, hem yüce hazretin ilk emri bu değil miydi?

Bak sana ne diyorum islamiyetin içinden kişi mülkiyetini çıkar bakalım neler olacak, ondan sonra islamın neden süratle yayıldığını anlarsın, göreceksin ki birşey kalmayacak... Alemlerin sultanı bunun farkındaydı da son peyganberlik iddiasında bulundu, sen ne sanmıştın herkesin sizin kadar kör olduğunu mu?

Bak sana bir yol haritası

1- İslamiyet öncesi arap toplumunun aile yapısını öğren...

2- İslamiyet öncesi arapların ekonomik illişkilerini incele...

3- İslamiyet öncesi arap toplumunun idari anlamda karşılaştığı güçlükleri gör...

4- Yüceler yücesinin gönderdiği zat-ı muhteremin bunları nasıl sentezlediğini sez, daha fazlasını beklemiyorum senden...

5- Tüm bunlardan sonra Türk yöneticilerin islamı kabul etmesinin nedenini incele, bunu türkler tarafından türklere uygulanan politikayla ilişkilendir...

6- Sonra gel bugüne küreselleştirme adı altında uygulanan köleleştirme politikasındaki islamın durduğu yeri anlamaya çalış...

Ondan sonra konuşalım kim Hitlermiş, neden Hüseyin kızcağızı yalamış...

Hem şunu da bil ki barış senin istediğin şartlarda bir hayatın inşaasıyla değil herkesin kabul edebileceği nitelikte bir yaşamın mümkün olmasıyla sağlanır...

Süper ahlakını dinine borçlu koyun yavrusu...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pardon ya,SSCB ve Çin gibi Sosyalizmi bir zamanlar uygulamaya çalışmış ülkelerde özel mülkiyet,devlet,para,ordu.. olguları yokmuydu?Millet herhalde Komünist Parti ile KOMÜNİZMİ karıştırıyor!!

Sitelerde Paylaş

Şunu anlayınız ki bilmiyor olduğunuz şeyler tam da siz bilmiyorsunuz diye yok değillerdir. Kopyala yapıştır yapmayı hiç sevmem ama şunu bilmeniz şart;

"Farklı ürünlerimizi değişim içinde eşitlediğimiz zaman, bu davranışımızla, biz, aynı zamanda, bunlara harcanan farklı türden emekleri de insan emeği olarak eştielemiş oluruz. Bunun farkında olmayız, ama gene de bunu yaparız" Kapital, Birinci cilt... (Aslında kopyala yapıştır yapmadım doğrudan kitaptan yazdım :)

Ve bunu da öğrenin ki neler olduğunu fark edin;

Doğadaki nesnel tekerrürlerin kavranışı olarak bilimi inşa eden insanoğlu, kendisi için, doğaüstü güçlerle farazi ilişkiler (din) veya zaman dışı ahlâki hükümler (idealizm) biçiminde özel ayrıcalıklar yaratarak, inatla ve ısrarla kendisini bilimden dışlamaya çabaladı. Marx, insanoğluna, maddi doğanın evrim süreci içerisinde doğal bir halka; insan toplumuna, üretimin ve dağıtımın örgütü; kapitalizme de, insan toplumunun gelişiminde bir aşama gözüyle bakarak, onu bu iğrenç ayrıcalıklardan kesinkes ve sonsuza kadar mahrum etti.

Lev Troçki

Yahu burada müslüman olmayanlara rahmet dilenemeyeceğini bilmeyen mümin kuzucuklar varken bunların bilinmesini beklemek garip oluyor ama sizin yaptığınızda tarihe geçiyor :)

tarihinde gestep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Komik olmaya mı çalışıyorsun, Thor...

Bu görüşünü destekleyecek 1 tek argümanın var mı?

Yoksa teoriyi yeniden mi yazdın?

Ya da biraz daha aç, belki başka bir şeyden bahsediyorsunda ben anlayamıyorum...

Ve yahut yeni üretim araçları icat ettinde bizim mi haberimiz yok...

Sitelerde Paylaş

Güzel çocuk bak ben bu başlıktaki bir iletimde Marks'ın değer teorisini yazdım onu bulup hakkındaki görüşlerini yazabilirmisin, okuduğun şeyin ne olduğunu anlamamışsın! Sana tavsiyem çetrefilli konulara girmeden önce temel bilgileri özümsemen bunu yapmazsan komik durumlara düşersin...

Thor falan güzel de diyalektikmateryalizm olan nikini bununla değiştirmen garip değil mi?

Bide şunu bak istersen mesela "tek-eşli" aile sistemi oluşmadan önce miras nasıl dağılırdı, ondan önce nasıl dağılmazdı, niye dağılmazdı....

Başarılar diliyorum.

Sitelerde Paylaş

gayette güzel anladım marx&engels o kitapta üretim araçlarının ortak mülkiyetini sağlayarak sömürüyü-burjuvaziyi yok etmeyi amaçladı..

komunistlere karşı yok aile kavramını yok ediyorsunuz yok herşey ortakmış ta cart curt bunların hepsi burjuva suçlamalarıdır.

asıl burjuva doktirininde herşey ortaktır...sen hiç hayatında fahişe görmedinmi?? kapitalist topluımlarda kadınlar birer METAdır!!!

neymiş aile kavramı yok ediliyormuş aile eğitimi gibi kutsal bir kavram toplumsallaştırılıyormuş..asıl sizin eğitim siteminiz toplumsallaştırıldı..burjuva doktirni bir eğitim sistemi...peh

Sitelerde Paylaş
bknz:bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak

Dorğu bilgiyi sizden alalım o halde.

Aslında bahsettiğiniz acı yüz komünizmin değil, başka bir şeyin acı yüzüydü geyiklerine hiç girmeyelim istersen.

Çünki bunu ben yiyebilirim.

Ama birde komünist rejimde hayat geçirmiş olanlara anlatın bakalım anlatabilecek misiniz?

Biz nasıl Taliban'ın, El Kaide'nin veyahutta islam adına terörist eylem yapanların aslında islam ile alakası olmadığını size anlatamıyorsak sende aynı durumla karşılaşacaksın... Hiç şüphen olmasın... ;)

Sitelerde Paylaş

Thor aklın karışmış, ne demek istediğimi anlamak için şuraya bak Friedrich Engels Ailenin, Özel Mülkiyetin ve Devletin Kökeni

Yanlış yerden başlamışsın okumaya bahsettiğin metin yani manifesto propaganda maksadı ile yazılmış bir özettir, tabi sen özeti okuyunca herşeyi anladığını sanmışsın yanlış yapmışsın...

Şu değer teorisini öğren tez elden, ondan sonra konuşalım...

Genç bir arkadaşsın araştır biraz hemen oldum sanma...

Sitelerde Paylaş
Dünyanın geldiği şu durumda insanlık bana göre komünizme mecburdur. İnsanlık nasıl buhar enerjisini bulduysa ve bunun önünde krallar ve kiliseler,camiler ve şeyhler duramadıysa, yakın zamanda da insanlık komünizmi bulacaktır diyorum. Çünkü buna mecburdur.

Ayrıca doğuştan ateist biri olarak gelecekteki dünyayı ateist görüyorum,insanlık en sonunda ateist olacaktır.

Sayın Comandante! Krallar, cami, kilise, şeyhler bu buhar gücünü kullanarak güçlerine güç kattılar..

Önemli olan görebilmek.

Ben şahsen gelecek böyle veya şöyle olacak diyemiyorum, bu görüş kendini tatmin ya da kandırma görüşü ya da fikrine karşı iman tazeleme hamlesidir.

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ateshbey

komunizm uygulanmadı dünyanın hiç bir yerinde

stalinizmle karıştırmayın komunizmi

Bu görüşün tersten tıpkısını müslümanlar da sayıklıyor.

İslam hiç uygulanmadı, asri saadet hariç derler.

Talibanla karıştırmayın ya da Emevi'yle vs vs derler..

Sitelerde Paylaş

Thor, sana tavsiyem öncelikle Hegel'in ne dediğini Marks'ın onda neyi değiştirdiğini öğren, malum diyalektik ancak marksit anlayışla bereaber yaşadığımız dünyayı kavramamızı sağlar. Bunu yaptıktan sonra yöntem hakkında bilgilenmen şart, başarmanın en kolay yolu okumaktır...

Komünizmi eleştirenlere tavsiyem anti tezini oluşturduğunuzu sandığınız tezin ne olduğunu öğrenin, astılar, kestiler bilmem ne yaptılar edebiyatına girerseniz dininizin yaptıklarınına ne diyeceksiniz... Yeri gelmişken neden hiç biriniz okumuyorsunuz çok basit halbu ki... Ama siz inandığınız kitabı bile anlamadığınız dilde okuyor, allahınıza dahi bilmediğiniz dualarla yakarıyorsunuz tabi ondan sonra müslüman olmayanlara rahmet dilersiniz, köylü kurnazları, yolu yok sonunda yok olacaksınız....

Sitelerde Paylaş
Sevgili barisarock içinde bulunduğun durumun yan etkilerini yaşamış olduğundan sana ancak tedavi tavsiye edebilirim, sen şimdi çok kurnaz olduğundan dokturumun adresini falan istersin, ben de sana ancak şunu söyleyebilirim; çok beklersin...

Vs....

Ondan sonra konuşalım kim Hitlermiş, neden Hüseyin kızcağızı yalamış...

Vs..

Hem şunu da bil ki barış senin istediğin şartlarda bir hayatın inşaasıyla değil herkesin kabul edebileceği nitelikte bir yaşamın mümkün olmasıyla sağlanır...

Süper ahlakını dinine borçlu koyun yavrusu...

Saçmalamakta üstüne yok. İslamın zekat anlayışını devletler zorunlu hale getirirlerse devletler komünist olur. Ben ise komünizmin insan veya devlet zorlamasıyla yürümeyeceğini biliyorum. Bununla beraber az çok sosyalizmle komünizmin kız kardeş olduklarının farkındayım. Buna rağmen komünist değil sosyalistim deyiyorum İslam' ın ekonomi anlayışına gelirsek ; İslam ne kadar ekonominin nasıl olacağını anlatmaya çalıştıysa da aslında fakirliği bile ortadan kaldıramamıştır.

Çünkü dinleyen de yok. Tutalım ki zekat anlayışından kim malının gelirlerinin 40/1' ini fakire verir. Yardım kuruluşlarına dahi bu verilmiyor hatta kişinin özel işletmesi kendi yardım kuruluşunu kursa dahi bu kadar kaynak ayırır mı pek sanmıyorum.

Ahlak konusuna gelince dini tam olarak okumadan önce de ahlaklıyım şimdi de öyle. Din beni bozamaz ben onu bozarım. Eğer din bozuksa da ne kadar tamir etmeye kalkarsan kalk tamir edemezsin.

H. Üzmez' e gelince kendi yarattığı cehennemde hem o hem diğer şeriatçı züppeler yansınlar İnşalah.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...