Jump to content

Ateist Dünya

Recommended Posts

• İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Saçmalamakta üstüne yok. İslamın zekat anlayışını devletler zorunlu hale getirirlerse devletler komünist olur. Ben ise komünizmin insan veya devlet zorlamasıyla yürümeyeceğini biliyorum. Bununla beraber az çok sosyalizmle komünizmin kız kardeş olduklarının farkındayım. Buna rağmen komünist değil sosyalistim deyiyorum İslam' ın ekonomi anlayışına gelirsek ; İslam ne kadar ekonominin nasıl olacağını anlatmaya çalıştıysa da aslında fakirliği bile ortadan kaldıramamıştır.

Çünkü dinleyen de yok. Tutalım ki zekat anlayışından kim malının gelirlerinin 40/1' ini fakire verir. Yardım kuruluşlarına dahi bu verilmiyor hatta kişinin özel işletmesi kendi yardım kuruluşunu kursa dahi bu kadar kaynak ayırır mı pek sanmıyorum.

Ahlak konusuna gelince dini tam olarak okumadan önce de ahlaklıyım şimdi de öyle. Din beni bozamaz ben onu bozarım. Eğer din bozuksa da ne kadar tamir etmeye kalkarsan kalk tamir edemezsin.

H. Üzmez' e gelince kendi yarattığı cehennemde hem o hem diğer şeriatçı züppeler yansınlar İnşalah.

Seni tebrik ediyorum, ne de güzel şeyler yazmışsın gene...

Güzel kuzucuk, ne söylediğimi anlamaman bir yana başka hiçbir şeyide anlamamışsın. Yazdıklarınla gerçekler arasında hiçbir ilişki yok. Bu kadar cehalet ancak uğraş sonucu olabilir diye düşüneceğim ama sen uğraşmıyorsun bile...

Seninle dalga geçiyorum anlamıyorsun, ama ne gam zaten sen kendinden bile haberdar değilsin, rüzgar eser barisarock uçar....

Küfür edince daha manalı oluyorsun, böyle bir ifadeye bile sahip olamamışsın, ----------------...

Başarılarının devamını temenni ediyorum...

İletinin hakaret içeren bölümleri düzenlendi

Andromeda

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Seni tebrik ediyorum, ne de güzel şeyler yazmışsın gene...

Güzel kuzucuk, ne söylediğimi anlamaman bir yana başka hiçbir şeyide anlamamışsın. Yazdıklarınla gerçekler arasında hiçbir ilişki yok. Bu kadar cehalet ancak uğraş sonucu olabilir diye düşüneceğim ama sen uğraşmıyorsun bile...

Seninle dalga geçiyorum anlamıyorsun, ama ne gam zaten sen kendinden bile haberdar değilsin, rüzgar eser barisarock uçar....

Küfür edince daha manalı oluyorsun, böyle bir ifadeye bile sahip olamamışsın, ------------...

Başarılarının devamını temenni ediyorum...

Benim yazdıklarıma vereceğin cevap bu kadar işte.

Acaba yazdıklarımı daha önce biliyor muydun -----------. Biliyor havaları ve terbiyesizlikleri...

Sanır ki sadece yazılarımı ona yazdım, halbu ki bilmez ki konuya bilgi olsun kattım.

Kendi üzerine alınacağına biraz ne yazılımış düşün!

Sana daha fazla cevap vererek ileti sayımı arttırma yoluna gitmeyeceğim.

Sen kendini kurt sanıyorsun ancak biz de koyun değiliz.

İletilerin hakaret içeren bölümleri düzenlendi

Andromeda

Sitelerde Paylaş

Sevgili barisarock, son iletini okuyunca ondan bir önce yazdığını bir kez daha okudum, ama sorulmuş bir soru göremedim. Yazdıklarının gerçekle ilgili olmadığını kendi fantazi dünyanın tezahürü olduğunu görüyorum, sana acıyorum ama saçmalaman beni eğlendiriyor. Keşke bu iletimede cevap yazsan...

Sitelerde Paylaş
Sevgili barisarock, son iletini okuyunca ondan bir önce yazdığını bir kez daha okudum, ama sorulmuş bir soru göremedim. Yazdıklarının gerçekle ilgili olmadığını kendi fantazi dünyanın tezahürü olduğunu görüyorum, sana acıyorum ama saçmalaman beni eğlendiriyor. Keşke bu iletimede cevap yazsan...

Elbetteki bu iletiye cevap yazacağım, yazmayıp da burasını senin çiftliğin haline dönüştürmene izin vereceğimi sanıyorsan çok beklersin. Sen o yazımı kaç kere okursan oku ne için yazdığımı anlamadıktan sonra fayda bulamayacaksın. Bİr kere sana neden soru sorayım o iletide. Sen daha kendi açıklamalarınla Thor ve diğer arkadaşlarla çıkmaza girmişsin ve kendini ayıklayamıyorsun bir de soru istiyorsun bu halinle. Acınacak haldesin.

Gerçekle bağlantısı yok demişsin senin gerçeğin nedir önce oradan başla. Bugünkü ödeviniz bu.

Sitelerde Paylaş

Yahu admin efendi kuzuyu silmemişsin koyun yavrusunu silmişsin, bu nasıl bir düzenlemedir, görende millet birbirine sövüp sayıyor sanacak.... Gerçi burada sövgü kelimelerini kullanmadan son derece profesyonel küfürler edildi ama bu kadar duyarlı olmaya gerek yok....

Silinen kelimeler;

maymun yavrusu ve koyun yavrusu, hadi canım sende :)

Sitelerde Paylaş
Elbetteki bu iletiye cevap yazacağım, yazmayıp da burasını senin çiftliğin haline dönüştürmene izin vereceğimi sanıyorsan çok beklersin. Sen o yazımı kaç kere okursan oku ne için yazdığımı anlamadıktan sonra fayda bulamayacaksın. Bİr kere sana neden soru sorayım o iletide. Sen daha kendi açıklamalarınla Thor ve diğer arkadaşlarla çıkmaza girmişsin ve kendini ayıklayamıyorsun bir de soru istiyorsun bu halinle. Acınacak haldesin.

Gerçekle bağlantısı yok demişsin senin gerçeğin nedir önce oradan başla. Bugünkü ödeviniz bu.

Neden bahsettiğinin farkında olduğunu sanmıyorum, cevap vermediğimi sandığın bana yöneltilen soruları sırala istersen.

Kendimi çok açık şekilde ifade ettim ve senin yaptığın gibi anlaşılamamaktan şikayetçide değilim. Birşeyler ifade ettim kim ne kadar anlayabiliyorsa o kadarını anladı dedim, tabi sen bunu dediğimin bile farkında değilsin...

Benim gerçeğimle senin gerçeğin farklı değil, burada bana göre senin sorunun bu gerçekliği anlayamamanın acısını yaşaman...

Yahu en basitinden adamın birinin değer teorisini yazdım bunun hakkında tek kelime söyledin mi? Peki neyi anlatıyorsun, bana onu söyle...

Meydanı boş bırakmamış olman beni eğlendiriyor, güzel, boş konuşmanın tadına doyulmaz...

Sitelerde Paylaş
Neden bahsettiğinin farkında olduğunu sanmıyorum, cevap vermediğimi sandığın bana yöneltilen soruları sırala istersen.

Kendimi çok açık şekilde ifade ettim ve senin yaptığın gibi anlaşılamamaktan şikayetçide değilim. Birşeyler ifade ettim kim ne kadar anlayabiliyorsa o kadarını anladı dedim, tabi sen bunu dediğimin bile farkında değilsin...

Benim gerçeğimle senin gerçeğin farklı değil, burada bana göre senin sorunun bu gerçekliği anlayamamanın acısını yaşaman...

Yahu en basitinden adamın birinin değer teorisini yazdım bunun hakkında tek kelime söyledin mi? Peki neyi anlatıyorsun, bana onu söyle...

Meydanı boş bırakmamış olman beni eğlendiriyor, güzel, boş konuşmanın tadına doyulmaz...

Sana laf anlatamayacağız anlaşıldı. Ben sana ne söyledim ; dedim ki size değil konuya başka yönden bir yazı ekledim banane adamın teorisine yazdığın yazıdan onun hakkında neden yazı yazacakmışım.

Evet seni bir kenara alıyorum İslam zekatı hakkında bir şey söyledim diğer arkadaşlarımın bunun için görüşleri alayım :

İslam' ın zekatı devlet zaruriyeti haline gelirse bu komünizme girer mi girmez mi?

Sitelerde Paylaş

Girmez, neden dersen komünizmde vergi, algı, v.s. olmaz, zaten tam da bu yüzden islam ilk günlerindeki ilericiliğini kaybetmiş gericileşmiştir. Ama sen bunun neden böyle olduğunu anlamazsın... Bunları anlaman için öncelikle paradigmanı değiştirmelisin, değiştirmezsen soru sorar sonra kendi sorduğun sorunun yanıtına isyan edersin.... Bak şimdi sana cevap verdim sanırsın, aslında cevap vermedim soru sordum.... Çok komik, çok...

Barışa selam....

Sitelerde Paylaş
ateshbey

komunizm uygulanmadı dünyanın hiç bir yerinde

stalinizmle karıştırmayın komunizmi

Bunu bana anlatabilirsin. Anlarımda... Zaten sangre ile tartışırken Komünizmin bir ütopya olduğunu belirtmiştim.

Ama daha önce komünizmin (sosyalizmin ya da stalinizmin) etkisi altında yaşayanlara bunu ne yaparsan yap anlatamazsın.

Komün'ü duyan ülkeyi terkeder.

Sitelerde Paylaş
İslam' ın zekatı devlet zaruriyeti haline gelirse bu komünizme girer mi girmez mi?
Barış saçmalıyorsun.Ateshbeyde öyle.Bilmediğiniz konulara girerseniz, batarsınız.Ondan sonra da Gestep'te seni madara eder tabiki.

Şurada çelişkili ifadeler var; zekat, devlet ve komünizm!!

Sakın bir daha Ateshbeyde sende komünizm lafını etme.Rezil olursunuz.Komünizm ile komünist parti eşdeğer olgular değildir,bunu ufak beyninize sokun artık lütfen.(bunu sendenmi öğreneceğim,zaten biliyorum deme bana)

Bırakın komünizmi,sosyalizmin bile dünyada tam anlamıyla

-kültür,ahlak,üretim tarzı bütünlüğü içinde- uygulandığı hiç bir ülke olmamıştır.Devrimler bir adımdır evet önemli bir adım ama direkt olarak sosyalizmin kapılarını açmaz,sosyalizme giden yolda sadece bir adımdır.Bakın,dikkat ederseniz daha Komünizmin ''K'' sından bahsetmedim.Sosyalist bir devrimden sonra, özellikle yeni sömürge ülkelerde Demokratik Halk Devrimleri süreci de vardır.Yani anlayacağınız Sosyalizm ve Komünizm sürecinde kaçırdığınız çok nokta var.

Gestepin tavsiylerini dinle ve az biraz bu konuları oku!!

Sitelerde Paylaş
Barış saçmalıyorsun.Ateshbeyde öyle.Bilmediğiniz konulara girerseniz, batarsınız.Ondan sonra da Gestep'te seni madara eder tabiki.

Şurada çelişkili ifadeler var; zekat, devlet ve komünizm!!

Sakın bir daha Ateshbeyde sende komünizm lafını etme.Rezil olursunuz.Komünizm ile komünist parti eşdeğer olgular değildir,bunu ufak beyninize sokun artık lütfen.(bunu sendenmi öğreneceğim,zaten biliyorum deme bana)

Bırakın komünizmi,sosyalizmin bile dünyada tam anlamıyla

-kültür,ahlak,üretim tarzı bütünlüğü içinde- uygulandığı hiç bir ülke olmamıştır.Devrimler bir adımdır evet önemli bir adım ama direkt olarak sosyalizmin kapılarını açmaz,sosyalizme giden yolda sadece bir adımdır.Bakın,dikkat ederseniz daha Komünizmin ''K'' sından bahsetmedim.Sosyalist bir devrimden sonra, özellikle yeni sömürge ülkelerde Demokratik Halk Devrimleri süreci de vardır.Yani anlayacağınız Sosyalizm ve Komünizm sürecinde kaçırdığınız çok nokta var.

Gestepin tavsiylerini dinle ve az biraz bu konuları oku!!

Dostum ben zaten sol yanlısıyım ama ben solun yanlışlarını görenlerdenim. Madem sosyalizm ve komünizm tam olarak uygulanamadı neden hala diretiyorsun uygulanamamış başarısız olmuş bir şeyi uygulamakta ısrar ediyorsun?

Hadi ettin hatalarını niye görmüyorsun üzerini örtüyorsun bahanelere sığınıyorsunuz ki?

Başarılamadı deyin olsun bitsin hataları vardı deyin bitsin..

Sitelerde Paylaş
Tartışın tartışın. Demek ateist dünya komünist dünya... İlginçmiş.

Yani insanlar asla iflah olmuyor İlla kendine ülkü edinecek bişey buluyor.YA din , ya milliyetcilik, ya komünizm.

İnsan komik bir canlı.

Haklısın komünizmle bir tutuluyor.

Bir soru sordum onun da içine ettiler.

Sitelerde Paylaş
Evet yazışmak isteyen var mı bu soru hakkında ;

Öncelikle sorunuzda hata var.. tekrar belirtiyorum, komünizmde devlet yoktur.. eğer sorunuzu komünizm değil de sosyalizm diye sormuş olsaydınız.. evet islamda ki zekat, sosyalizmde ki vergi uygulamasına benzer .. ama 1/40 gibi bi oran ile değil de daha ekonomik ve akılcı bişekilde halk vergi ile yükümlüdür.. vergiler yüksek olduğu için, kim ne kadar kazanıyorsa, elindekinin bi kısmını devlete verir.. devlet ise bunu hizmet sektöründe değerlendirir.. ve böylece süreç içerisinde zengin fakir kavramı kalmaz .. sadece orta sınıf varlığını sürdürür..

Altı çizili yerlere dikkat!! .. sosyalizmi adam akıllı bilmeyen bazı zihniyetlerin, bu sistemin uygulamalarının vahşilik, sadistlik, dinsizlik, değersizlik, insani olmadan uzak olarak değerlendirmesinin sebebi; sermaye sahibi insanların, gerek eğitim yoluyla, gerekse medya propagandasıyla beyin uyuşturma politikasıdır .. komünizm sermaye sahibi insanlar için bir tehdittir, dolayısıyla beyni uyuşmuş insanlar için de bir tehdittir!!..

Dostum ben zaten sol yanlısıyım ama ben solun yanlışlarını görenlerdenim. Madem sosyalizm ve komünizm tam olarak uygulanamadı neden hala diretiyorsun uygulanamamış başarısız olmuş bir şeyi uygulamakta ısrar ediyorsun?

Hadi ettin hatalarını niye görmüyorsun üzerini örtüyorsun bahanelere sığınıyorsunuz ki?

Başarılamadı deyin olsun bitsin hataları vardı deyin bitsin..

Sorabilir miyim uygulanmayan bir sistem nasıl başarısız olabilir?? komünizm başarısız oldu da ne demek!!.. Elbette ki her kuram gibi hataları vardır ama bu komünizme bir öcü gibi yaklaşılmasını gerektirmez.. bir kuramın hatalarının olması, o kuramın yanlış olduğunun değil, geliştirilebilir olduğunun göstergesidir.. sosyalizmin başarısızlığı ise rekabetin olmamasına dayanır diye tahmin ediyorum.. ülkelerin gelişmesinin yegane sebebi, şirketler arasında ki rekabettir.. ve buna bağlı olarak yaratıcılıklarıdır.. sosyalizmde ise özelin, kamusallaştırılmasından dolayı bundan söz edilemez.. ama tabii bu ülkenin ekonomi politikasında yeni önlemler almayacağı anlamına gelmez.. geliştirelibilirlik derken bundan söz etmiştim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...