Jump to content

Türk'ler İslamiyeti kabul etmeseydiler !

Recommended Posts

Orta Asya Türkleri atalarımız

bu cümle ağzından çıktığı anda bitmiştir.Biz Orta asyalı bozkır kavimleri değiliz.Gerek Antropolojik herek Haplogrup Genetik testleri yapılmıştır ve sonuç ortadadır.Antropoloji biliminin temel kuralı bile dışarıdan gelenin içeriye ekleneceğidir, dönüştüreceği değil.Kaldıki Bozkır kavimlerinin Anadoluya göçü Anadolunun tarihte aldığı en zayıf göç dalgasıdır.Modern Anadolu halkının genetiğinde orta asyadan öte Anadolunun yerli halklarının izleri vardır.Hititler , Luviler, Mitanniler , Lidyalılar , Palalar , Zalpalar gibi. Koloni döneminde ise Hatırı sayılır bir Grek etkisi olsada yinede baskın olan Luvi etkisi olmuştur.Esas olarak en kalabalık göçlerden birini Keltler gerçekleştirmişlerdir. Tektosag ,Tolistobogi ve Trokme kabileleri Brennus'un önderliğinde Pergamon krallığına paralı asker olmak için anadoluya geçerek Çorum-Ankara eksenine yerleşmişlerdir.Milattan sonra sekizince yüzyıla kadar bölgede Kelt dili etkinliğini korumuştur.Pergamonun kağıt üzerinde Romaya devredilmesi ile birlikte Bölgede Latin egemenliği başladı.Roma Anadoluyu (Bythnia) bir nevi ikinci vatan gibi gördü.İtalyadan sonra en çok Roma eseri Anadoludadır.

Kısacası Biz dediğin milletimiz Kendini Mongoloid bozkır kavimleri sanan yığınla Hititten oluşuyor.Bizim halkımız Dünyanın en melez halklarından biri.Hititlerin yıkılması , Truvanın düşüşü ve Anadolunun grekleşmesi ,Ortodoks hristiyanlığın yayılması ve ardından Türklerin bölgeye gelişi.Başımızda bulunan Hanedanın ve devlet erkinin iç asyakökenli olması ve Türkmenlerin belli merkezlerde kontrolü ve Toprağı ele geçirmesi yani bir nevi asya tipi feodalizmden ötürü daha önceleride olduğu gibi Anadolu halkı bir kez daha deri değiştirmiş oldu.

Anadolu bir havuzdur.Gelen herkes bu havuza damla damla düşer.Bu yüzden ''Gen havuzu'' diye bir tanım mevcuttur.

Bilimsel kaynak gösteremeyecek kişilerin bu noktada yorum yapmaması ve Ülkü ocaklarındaki kafa tokuşturucu müminlerle muhabbete devam etmesi uygun olur ( Eğer hala ısrarla asya tezini savunuyorsanız)

gelelim Müslüman bozkırlılar gelmeseydi nasıl olacağımıza. Eğer Pergamon krallığı ve Selevkos imparatorluğu işbirliği içine girip Roma cumhuriyetini ( O dönemde cumhuriyetti , Konsül Pompeius'tu) Anadoluya yanaştırmasalardı Hristiyanlık zaten ortaya çıkmayacaktı ve topraklarımızı koruyacaktık.Ayrıca sahip olduğumuz Pergamon kütüphanesi ( İskenderiyeden sonra en büyük ikinci kütüphanedir, Haçlılar tarafından yakıldı) Helenistik sanat ve Pozitif bilim sayesinde büyük bir ihtimalle Ortadoğuyu ayrı bir blok haline getirip Mısır ve Selevkiye ile birlikte bu Bloğa liderlik ederdik.Pagan Atalarımızın Kültürel birikimini ve Binlerce yıllık vizyonunu korumuş ve geliştirmiş olurduk. Günümüzdeki gibi onbin etnisiteye bölünmüş olmak yerine Anadolulu olmanın gurunu yaşayan eğitimli ve Kalifiye Kitlelere sahip olurduk.

Kısacası Bir kez daha Lider biz olurduk.

Sitelerde Paylaş

bu cümle ağzından çıktığı anda bitmiştir.Biz Orta asyalı bozkır kavimleri değiliz.Gerek Antropolojik herek Haplogrup Genetik testleri yapılmıştır ve sonuç ortadadır.Antropoloji biliminin temel kuralı bile dışarıdan gelenin içeriye ekleneceğidir, dönüştüreceği değil.Kaldıki Bozkır kavimlerinin Anadoluya göçü Anadolunun tarihte aldığı en zayıf göç dalgasıdır.Modern Anadolu halkının genetiğinde orta asyadan öte Anadolunun yerli halklarının izleri vardır.Hititler , Luviler, Mitanniler , Lidyalılar , Palalar , Zalpalar gibi. Koloni döneminde ise Hatırı sayılır bir Grek etkisi olsada yinede baskın olan Luvi etkisi olmuştur.Esas olarak en kalabalık göçlerden birini Keltler gerçekleştirmişlerdir. Tektosag ,Tolistobogi ve Trokme kabileleri Brennus'un önderliğinde Pergamon krallığına paralı asker olmak için anadoluya geçerek Çorum-Ankara eksenine yerleşmişlerdir.Milattan sonra sekizince yüzyıla kadar bölgede Kelt dili etkinliğini korumuştur.Pergamonun kağıt üzerinde Romaya devredilmesi ile birlikte Bölgede Latin egemenliği başladı.Roma Anadoluyu (Bythnia) bir nevi ikinci vatan gibi gördü.İtalyadan sonra en çok Roma eseri Anadoludadır.

Kısacası Biz dediğin milletimiz Kendini Mongoloid bozkır kavimleri sanan yığınla Hititten oluşuyor.Bizim halkımız Dünyanın en melez halklarından biri.Hititlerin yıkılması , Truvanın düşüşü ve Anadolunun grekleşmesi ,Ortodoks hristiyanlığın yayılması ve ardından Türklerin bölgeye gelişi.Başımızda bulunan Hanedanın ve devlet erkinin iç asyakökenli olması ve Türkmenlerin belli merkezlerde kontrolü ve Toprağı ele geçirmesi yani bir nevi asya tipi feodalizmden ötürü daha önceleride olduğu gibi Anadolu halkı bir kez daha deri değiştirmiş oldu.

Anadolu bir havuzdur.Gelen herkes bu havuza damla damla düşer.Bu yüzden ''Gen havuzu'' diye bir tanım mevcuttur.

Bilimsel kaynak gösteremeyecek kişilerin bu noktada yorum yapmaması ve Ülkü ocaklarındaki kafa tokuşturucu müminlerle muhabbete devam etmesi uygun olur ( Eğer hala ısrarla asya tezini savunuyorsanız)

gelelim Müslüman bozkırlılar gelmeseydi nasıl olacağımıza. Eğer Pergamon krallığı ve Selevkos imparatorluğu işbirliği içine girip Roma cumhuriyetini ( O dönemde cumhuriyetti , Konsül Pompeius'tu) Anadoluya yanaştırmasalardı Hristiyanlık zaten ortaya çıkmayacaktı ve topraklarımızı koruyacaktık.Ayrıca sahip olduğumuz Pergamon kütüphanesi ( İskenderiyeden sonra en büyük ikinci kütüphanedir, Haçlılar tarafından yakıldı) Helenistik sanat ve Pozitif bilim sayesinde büyük bir ihtimalle Ortadoğuyu ayrı bir blok haline getirip Mısır ve Selevkiye ile birlikte bu Bloğa liderlik ederdik.Pagan Atalarımızın Kültürel birikimini ve Binlerce yıllık vizyonunu korumuş ve geliştirmiş olurduk. Günümüzdeki gibi onbin etnisiteye bölünmüş olmak yerine Anadolulu olmanın gurunu yaşayan eğitimli ve Kalifiye Kitlelere sahip olurduk.

Şimdi " Türk'üm " dememizde bir sakınca yok ama değil mi?

Sitelerde Paylaş

Şimdi " Türk'üm " dememizde bir sakınca yok ama değil mi?

Eee ben ne diyorum zaten, Türklük saf bir milliyetçilik değildir Türklük '' Ne Mutlu Türküm diyene'' bilmektir..Siz daha iyimi bileceksiniz..Aslında emperyal bir ideolojidir ki ucu kızıl elmaya kadar gider..

Sitelerde Paylaş

Eee ben ne diyorum zaten, Türklük saf bir milliyetçilik değildir Türklük '' Ne Mutlu Türküm diyene'' bilmektir..Siz daha iyimi bileceksiniz..Aslında emperyal bir ideolojidir ki ucu kızıl elmaya kadar gider..

Ben sana sormadım ki hehe ,biliyorsun anadoluluyuz ,Türkiyeliyiz dememiz gerektiğini iddia ediyor cemaatçi tayfa ,merak ettim yani.

Sitelerde Paylaş

....Esas olarak en kalabalık göçlerden birini Keltler gerçekleştirmişlerdir. Tektosag ,Tolistobogi ve Trokme kabileleri Brennus'un önderliğinde Pergamon krallığına paralı asker olmak için anadoluya geçerek Çorum-Ankara eksenine yerleşmişlerdir.Milattan sonra sekizince yüzyıla kadar bölgede Kelt dili etkinliğini korumuştur...........

Yaklaşık aynı bölgeye Bizans imparatorluğuna paralı asker olmak için yerleşen Peçenekler var.

Sitelerde Paylaş

Granatieri durumu güzel özetlemiş, ancak konudan biraz sapıyoruz. Konu biraz Türk kavramı üzerine yoğunlaşıyor. Türklüğün kime göre, neye göre olduğu da önemlidir. H. Nihal Atsız'a göre insanların kafatası ölçülerinden mi karar vereceğiz buna? Yoksa Ziya Gökalp öne sürdüğü fikirlerden biri olan; kendini, aslını Türk sayan herkes Türktür mü diyeceğiz? Azizim, geçelim bu mevzuları. Birey olarak her biriniz dini otoriteyi inkar ederken halen ırk kavramının varlığını sürdürdüğüne inanmanız beni bir hayli şaşırtıyor. Konuya dönecek olursak, Türk olarak adlandırılan kavmin İslamiyeti kabul etmediğini varsayalım, işte o zaman da insanoğlunun bir türlü bastırmak istemediği inanma arzusu onu yönlendirecek, halkın büyük bir çoğunluğı Gök Tanrı dinine inanacaktır. Bunun belki de en önemli yararı dini istismar söz konusu bile olmayacaktı. Bir diğer yandan en önemli zararı ise, bizler her ne kadar inkar etsek de toplumu/topluları bir arada tutan en önemli kuvvetlerden birisi hatta en önemlisi dindir. Bu etkiyi en fazla ilahi dinlerde Musevilik, Hristiyanlık ve Müslümanlıkta görürsünüz. Bu bağlamda toplum sanki kendi içinde ötekileşir gibi geliyor bana.

Sitelerde Paylaş

Hititliler mi kaldı artık. Birisi de eski anadolu tarihini anlatmış sanki biz bilmiyoruz gibi. Genlerimizin %100 türk, yunan, arap vs vs vs olmasını beklemek biz türkler için mucizevi birşey. Genlerimde hititlerin, asurluların, babillerin, yunanlıların genleri var diye ben kendime yunan vs diyemem. Ben genim ne olursa olsun türküm ve orta asya dan geldim.

Tarih tarih te kaldı. Hala hititlilerle yaşayanlara duyrulur

Sitelerde Paylaş

Genetik test yapılmasından bahsetmişsin;Bu testlerin yapıldığı tarihi,kaç kişi üzerinde yapıldığı,hangi bölgelerde,hangi kuruluşlar tarafından yapıldığınıda söyler misin?Kısacası kaynak?

Sitelerde Paylaş

Türklerin müzlümanlığı kabul etmelerindeki en büyük sebebpler diye tahtaya başlık atan ortaokul tarih hocasını canlandırdım gözümde. Adamı ve düşüncelerini hiç sevmezdim. Tarihçiydi ama sanki dinci gibi her konuyu allaha bağlardı.

Türklerin islamı kabul etmelerinin başlıca sebepleri:

1. Türkler hoşgörülüymüş > müslümanlıkta hoşgörü diniymiş

2. Türklerde tek tengri varmış > müslümanlardada

3. Türklerde cihan hakimiyeti varmış > müslümanlardada o varmış

.

.

.

vs vs vs

islamiyet sonuçta bir din. hristiyanlık gibi, putperestlik gibi. türkler islamiyete girmeseydi kesin birine girecekti. ama uyuz olduğum konu şu. arap milliyetçiliğini gördükleri halde (tarihte görmüştüm emevilermiydi neydi), yaşadıkları halde, ikinci sınıf vatandaş yerine kondukları halde niye hala islamda diretmişler. türklerdede iş yokmuş birader demekten kendimi alamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Türklerin müzlümanlığı kabul etmelerindeki en büyük sebebpler diye tahtaya başlık atan ortaokul tarih hocasını canlandırdım gözümde. Adamı ve düşüncelerini hiç sevmezdim. Tarihçiydi ama sanki dinci gibi her konuyu allaha bağlardı.

Türklerin islamı kabul etmelerinin başlıca sebepleri:

1. Türkler hoşgörülüymüş > müslümanlıkta hoşgörü diniymiş

2. Türklerde tek tengri varmış > müslümanlardada

3. Türklerde cihan hakimiyeti varmış > müslümanlardada o varmış

.

.

.

vs vs vs

islamiyet sonuçta bir din. hristiyanlık gibi, putperestlik gibi. türkler islamiyete girmeseydi kesin birine girecekti. ama uyuz olduğum konu şu. arap milliyetçiliğini gördükleri halde (tarihte görmüştüm emevilermiydi neydi), yaşadıkları halde, ikinci sınıf vatandaş yerine kondukları halde niye hala islamda diretmişler. türklerdede iş yokmuş birader demekten kendimi alamıyorum.

Yazın özetin de özeti beğendim.

Orta asya kurakmışşşşş. Sanki arap çölleri çok bereketli

Araplar hoşgörülüymüş. Kızları toprağa gömen, recm eden araplarda hoşgörü ?????

Türkler de tek tanrı olmadığını daha geçen gün öğrendim. iyi öğretmişler bize tek tanrı diye gök tanrı diye

İmkan olsa cihana hakim olmak istemeyen millet varmı dünyada !!!!!

emeviler 2. sınıf muamele eder sonra öyle böyle

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...