Jump to content

adaleti sağlayacağınızdan eminmisiniz.

Recommended Posts

]Ayrıca ayette dört diye bir sınır yoktur. İki, üç, dört, ..... anlamındadır[/b]. Yani allah ne verdiyse... Kaç gazvede kaç kafir öldürüp ne kadar ganimet kaptıysan.

Dört diye bir sınır olsa, bir iki üç dört diye sayılmaz. Açık ve net dörde kadar denir.

ilk defa senden mantıklı bir yorum,saygı duyuyorum.hernekadar niyetin kötü olsada, :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adaleti sağlayamayacaksan demiyor! Adaleti sağlayamamaktan korkarsan diyor! Yani adaleti sağlayamazsan da, bundan korkmuyorsan sorun yok!

Bir kere adalet olması olanaksız. Bunu bir başta kabul ediyor zaten. Kabul etse de etmese de zaten adalet olmayacağı kesin. Bu kesin olunca zaten adalet şartını öne sürmesi saçma olurdu. Olmayacak bir işe şart öne sürmek abestir.

Açıkçası bilader, bak bakalım etine buduna diyor! Kaç paralık adamsın, gelirin ne, servetin ne? Öyle dört kadın almaya yetecek kadar malın mülkün var mı, kaç paralık adam olduğuna bak, öyle birden fazla kadın almaya kalkış diyor!

Siz de sanıyorsunuz ki tek kadını tavsiye ediyor! Yok ya? Mecburen tek kadınla yetinmek zorunda olanlara "otur oturduğun yerde, haddini bil, bulup da bunama" diyor. "Hiç gözünü fazla karısı olan kullarıma da dikme, onların malı var, mülkü var, adaletsizlikten korkuları da yok" diyor. "Bastırır parasını, kes dırdırı ulan karı, sana vakit tabi ayıramam, cillop gibi genç karı aldım, tabi ona vakit ayıracam, al paranı, otur. Yoksa boşarım der" diyor. "Sen bunu diyebilecek misin de fazla karı istiyorsun" diyor!

Anladın mı şimdi bilader!

"Bak karınızla yetinmek zorunda da değilsiniz, cariyelerle ilişkiden dolayı sizi kınamıyorum" diyor. "Maddi gücü az olanlar için zenginlerin cariyelerini fuhuşa zorlamalarına da yarım ağız yapmayın etmeyin dediysek de affadiciyim yine de deyip açık kapı bıraktık" diyor!

"E daha da ben ne diyim size, bu kadar kıyağı babanız olsa yapmaz" diyor bilader!

Allahınız demiş diyeceğini, ben de dedim diyeceğimi! Daha da mevzu kaldı mı?

dostum sende bir pırıltı görmeye başladım.doğru,allahında dediği gibi asla adalet sağlanamaz.herkeze aynı ilgi ,zaman,maddiyat verilse bile,duyguların adaleti sağlanamaz.kadın erkek sayısı eşit toplumda ise,toplumsal adaletsizlikolur.bir kişi 10 tane 10 kişi 0 tane.senin sevdiğin tanrıda böyle bir tanrı değilmi.güçlü olan hatunları götürsün.seni o inandığın tanrıyla başbaşa bırakıyorum. :)

Sitelerde Paylaş

dostum vicdanın yoksa zaten islamın köşesinden bile geçmemişsin demektir.adalet nedir;

adalet;Hak ve hukuka uygunluk, hakkı gözetme, doğruluk, türe

sen adaletten maddi adaleti anlıyorsan senin vicdani ve insani sorunun.

kimin cennete gideceğine kim karar vermiş,yoksa cennet arsası satanlardanmısın.

allah izin vermiş.neye izin vermiş,adaletin bozulmayacağı,adaletin sağlanacağı durumda izin vermiş.karşılıklı iki tarafında istemesi durumunda izin vermiş.

İslam ve vicdan birbirine tamamen zıt kavramlar. Kulda vicdan tanrısının istekleriyle sınırlıdır. Tanrısına yaranmak için vicdanı bile bir kenara atar kul.

Hem kadına mal gibi bakan bakan bir dinin üyesi ol, hem de vicdandan bahset, olacak şey mi?

Cennette arsa satan senin putun, karşılığında da dünyada malını ve canını istiyor. Tevbe/111'e bak.

Sitelerde Paylaş

E evet? Ondan bana ne, benden ona ne? Aramızda en küçük bağdaşı yok. Eee, ne olmuş?

Her birinizde kendi tarafinizda kaslmis, gozlemi ortaya koyamamisiniz. Benim ortaya koydugum inancin gozlemidir. Aklin bilimsel olmayan ortaya koyumudur. Bu metafizigin materyalizm ve idealizm dahil her turlu varliksal ideolojik ortaya koyumu ve indirgemeci determinizmi icin gecerlidir.

Sitelerde Paylaş

Hayır diyelim ki adaleti sağladık. Varsayalım yahu, oldu diyelim. Bu bire dört olayı niye sadece erkeğe verilmiş? Ki zaten İslamiyetin en büyük en büyük açıklarındandır erkek-kadın arasındaki eşitsizlik olgusu. "Ben adaleti sağlarım, ama kadınım." Yok sana 4 koca. Sen peçeni tak, sokağa da fazla çıkma. "Ben adaleti sağlamam ama erkeğim." (Af dileyerekten...) Senin pipin sağolsun 4 tane al. Yetmezse cariye de tut. Ha bak, sana cennete huriler de var. Ama orda kadınlara nuri yok. Adaletini seveyim İslamiyet.

tarihinde Chiwitos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atılan2,

Anlaşıldı sana tek tek hatim ettirmem gerekecek. İlk cümleciği alalım ele. Ne diyor Allah, çok kadınla evlenenler adil davranmaya GÜÇ yetiremez. Allah "bu mümkün değildir" diyor. Yani dünyada bunu başaracak tek kişi doğmamıştır, doğmayacaktır diyor Allah. İmkansızdır diyor kainatı yaratan varlık.

Şimdi yukarıda yazdığıma itirazın var mı? İtirazın yoksa devam edeceğim. Olup olmadığını bildirirsen sevinirim.

Nisa 129 - Üzerine düşüp uğraşsanız da kadınlar arasında âdil davranmaya güç yetiremezsiniz;

Not:GÜÇ yetme konusuna girmeyeceğim, merak etme :D

Evet cevabını bekliyorum

Sitelerde Paylaş

seni o inandığın tanrıyla başbaşa bırakıyorum.

:lol: Hiç bu kadar komik bir ithamla karşılaşmamıştım! Asıl ben sende bir uyanma gördüm! Sana kafandaki yaşattığın allahı sonunda tanıtmayı başarmışım anlaşılan!

Katalan, bak itiraf etti. Allah çok eşliler adalete güç yetiremezler diyormuş. Kafasının içindeki allah öyle buyuruyormuş.

doğru,allahında dediği gibi asla adalet sağlanamaz.

Sanık senindir! :lol:

Çok evlilerin gücü yeter yetmez ona karışamayacağım ama bakalım zihinde yaşayan sanal allahın sorgulanmaya kıl kadar dayanacak gücü var mı? B)

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Katalan, bak itiraf etti. Allah çok eşliler adalete güç yetiremezler diyormuş. Kafasının içindeki allah öyle buyuruyormuş.

Yok be dostum, kafamdaki Alllah değil öyle buyuran kitapdaki Allah. Kitaptaki imkansız demiş ama önemlisi sonra ne demiş. Atılan2 buraya kadarına okey desin devam edeceğiz :D

Sitelerde Paylaş

Atılan2'nin bazen cevap vermemesi daha iyidir, ömrü uzar insanın :D

Orada Allah (Muhammed) adalet olayından Nisa 129 ile zaten vazgeçmiş ama daha önemlisi diyelim adam adaleti sağladı, sanki bu sapkınlığı ortadan kaldırıyor. Değişik kafaları var. Dediğin gibi mağara adamlarının kanunlarında himmet arıyorlar.

Kadını hiçleştiren, uygulanmaya kalktığında da her uygulayanın 3 erkeği kadınsız bırakacağı ve onları eşcinselliğe veya diğerlerinin aldığı kadınlarla zinaya yönlendireceği ilkel bir hüküm.

katalan son sözün cuk oturmuş, azıcık matematik hesabı yapsalar zinaya onayı allahları kendi elleriyle ikram ediyor,4 erkek...4 kadın...1 erkek+4 kadın.....geri kalanın sanki uzvu yok töbe töbe,ne yapacak onlar, tabiki zina, öbürünün karılarıyla.

Sitelerde Paylaş

katalan son sözün cuk oturmuş, azıcık matematik hesabı yapsalar zinaya onayı allahları kendi elleriyle ikram ediyor,4 erkek...4 kadın...1 erkek+4 kadın.....geri kalanın sanki uzvu yok töbe töbe,ne yapacak onlar, tabiki zina, öbürünün karılarıyla.

peki sen bir çözüm getir.savaşlar oluyor.özellikle o dönemde.savaşlarda erkekler ölüyor.allah tek eşliliği emretti.bir savaşta bin erkek ölmüş.şimdi o toplumdaki kadınlar ne yapacak.buyur burdan yak. :)

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

peki sen bir çözüm getir.savaşlar oluyor.özellikle o dönemde.savaşlarda erkekler ölüyor.allah tek eşliliği emretti.bir savaşta bin erkek ölmüş.şimdi o toplumdaki kadınlar ne yapacak.buyur burdan yak. :)

bizde ondan bahsedyoruz ya o zaman savaş oluyordu madem, erkekle kadın eşitliği sayısal olarak dengede kalamıyordu madem, herşeyi bilen allah bu savaş sonunda geçen yıllar zarfını neden hesap edip ona göre bir hüküm getirmemişde kadınları erkeklerin himayesine aldırıp illaki onları erkeklerin yatağına hapsettirerek yaşamını idame ettirmek zorunda bırakmış, bu günleri hesap edememişmi, bir erkeğe sınırsız kadın yolu açmış, geri kalan erkek topluluğu ne olacak? ozamana bu kılıfı uydurmuşda sonrasını niye hesap edememiş, ben bu hesaplamayla birçok erkeği ya zinaya yada eşcinselliğe itiyorum bu hesabıma göre, odan sonrada hem zinayı hem eşcinselliği yasaklamış bu allah.?insan aklıyla ben hesap ediyorumda allahın niye hesap edememiş?

Sitelerde Paylaş

bizde ondan bahsedyoruz ya o zaman savaş oluyordu madem, erkekle kadın eşitliği sayısal olarak dengede kalamıyordu madem, herşeyi bilen allah bu savaş sonunda geçen yıllar zarfını neden hesap edip ona göre bir hüküm getirmemişde kadınları erkeklerin himayesine aldırıp illaki onları erkeklerin yatağına hapsettirerek yaşamını idame ettirmek zorunda bırakmış, bu günleri hesap edememişmi, bir erkeğe sınırsız kadın yolu açmış, geri kalan erkek topluluğu ne olacak? ozamana bu kılıfı uydurmuşda sonrasını niye hesap edememiş, ben bu hesaplamayla birçok erkeği ya zinaya yada eşcinselliğe itiyorum bu hesabıma göre, odan sonrada hem zinayı hem eşcinselliği yasaklamış bu allah.?insan aklıyla ben hesap ediyorumda allahın niye hesap edememiş?

soru suruyorsun,ayet sorunun cevabı aynı zamanda,niye allah çözüm bulmamış diyorsun.çok eş almaya niye izin var sanıyorsun,erkeklerin zevki içinmi. :)

Sitelerde Paylaş

soru suruyorsun,ayet sorunun cevabı aynı zamanda,niye allah çözüm bulmamış diyorsun.çok eş almaya niye izin var sanıyorsun,erkeklerin zevki içinmi. :)

[/quote

Peki neyi için? sen açıklayıver, ben anlayamıyorum arabın putunun bana ne anlatmaya çalıştığını.

Sitelerde Paylaş

Muhammed ve silah arkadaşlarına sor bunu. Adamlar demek ki adaleti sağlayacaklarına karar verip 9'ar, 10'ar almışlar, 4'er de değil.

senin neyin eksik .kıskandınmı yoksa.onlara sormaya gerek yok.kendine güvenirsen, adaletli davranabileceksin ,ihtiyaçlarını giderebileceksen buyur meydan ortada.ağızının suyu akacağına hayaller kuracağına bir an önce işe giriş.istersen televizyonda bir dizi oynuyor kanuni sultanınki onun hareminide bir göz at istersen.

Sitelerde Paylaş

dostum,tamam senin hatrın için kadında 4 eş alsın.ama bu evliliğin düzenlemesinide senyap.mesela çocuğun kimden olduğunu nasıl anlayacaklar. :)

mesela annen 4 erkekle evli ve sen doğdun. çok basit çünkü ilk kocası çinli, ikincisi zenci, üçüncüsü arap ,dördüncüsüde beyaz.aynaya bak ve karaını söyle bekliyorum.ha bununla ilgili fıkrdan alıntı yaptım seni rencide edecek bir kastım yok.

Sitelerde Paylaş

Allah seçimle işbaşına gelseydi kim oy verirdi acaba? herhalde zenginler :)

Ben şunu iddia edebilirim ama sonsuz gücüm olacak dünyada adaleti sağlarım bu kadar basit..sağlayamazsın diyenler Allahun gücünden şüphe duymasın bence..öyle bir gücüm olsa 1 günde dünyayı çoooooooookı daha iyi birşey yaparım teste mestede ihtiyaç duymam bu kadar basit..sizde bu tarz bir tanrı olsa ve seçim olsa eminim buna verirdiniz ama şimdi korkudan başkada yok memnun numaras yapın bakalım, değilsenizde mükafat bekleyin.:) sonunuz trajedi öbür dünya varsada trajedi yoksada trajedi sizin için..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...