Jump to content

İslam'ı Beğenmiyorum

Recommended Posts

İslam'ı ilkel ve bağnaz bulduğunuz, zararlı ve tehlikeli bir din olduğunu düşündüğünüz halde, samimiyetlerine inandığınız, inançlarını takdir ettiğiniz, Müslümanlar var mı?

Laikliği yeğleyen Müslümanları, laik oldukları için mi seviyorsunuz, yoksa Müslüman oldukları için mi?

Ateizme kötü gözle bakmayan Müslümanları, siz ateistler kötü gözle bakılmadığınız için mi seviyorsunuz, yoksa onları geniş düşünen ve sizi İslam'daki sapkınlıkları düzeltenler olarak gördüklerini düşündüğünüz için mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ne profösörler var adam her konuda bilgili fakat iş dine geldimi 9 yaşında kız çocuğuyla evlenen 50 yaşında adam görse adamın suratına tükürür fakat iş muhammede geldimi dansöz gibi kıvırır,islam sanki toplum genetiğine işlemiş, tartışma ortamında bana böyle kıvıran laik müslüman görsem kendine dürüst değilki bana dürüst olsun bir yerde fire veriyorlar,açıp taptıkları şeyleri sorgulamıyorlar bunun kısa vadede olmasada uzun vadede kendilerine bile zarar verebiıleceğini hesap etmiyorlar,bunlarla mücadele çok daha zor gibi.

Sitelerde Paylaş

Bu Müslümanları seviyorum

Ramazanda "İsyan Orucu" tutacaklar

1 Mayıs İşçi Bayramı’nda adlarından söz ettiren ve kendilerine “Devrimci Müslümanlar” diyen grup, lüks iftarları protesto edecekler

Facebook üzerinden örgütlenen grup sayfalarında eylem bildirisi yayınladı.

İşte o bildiri:

“Cepsiz Kefenlerimizle, Yalın Ayak yürüyoruz.

Sadece hurma ve su ile iftar ediyoruz.

Şatafatın gösterişli kuleleri altında, İsyan Orucuna başlıyoruz…

Yeryüzündeki eşitsizliklerin tümüne,

Doğa katliamlarına,

Savaşlara ve kardeş kavgasına,

Abdestli Kapitalizme ve her türlü maslahatçılığa,

Yeryüzündeki 1 milyar insan hangi suçundan ötürü aç diye sormayanlara,

Allah’ın mülkünü, kullarından esirgeyenlere,

Rabb’leşenlere, insanlığın kaderini tayin etme hakkını kendinde görenlere,

Firavun, Karun ve Bel’am teslisine,

Amerikan atına binip, Osmanlı kılıcı sallayanlara,

http://www.haberturk.com/polemik/haber/760291-ramazanda-isyan-orucu-tutacaklar

tarihinde ipucu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1 Mayıs İşçi Bayramında adlarından söz ettiren ve kendilerine Devrimci Müslümanlar diyen grup, lüks iftarları protesto edecekler

İşte o bildiri:

Cepsiz Kefenlerimizle, Yalın Ayak yürüyoruz.

Şatafatın gösterişli kuleleri altında, İsyan Orucuna başlıyoruz

Doğa katliamlarına,

Allahın mülkünü, kullarından esirgeyenlere,

Rabbleşenlere, insanlığın kaderini tayin etme hakkını kendinde görenlere,

Firavun, Karun ve Belam teslisine,

http://www.haberturk.com/polemik/haber/760291-ramazanda-isyan-orucu-tutacaklar

Güzel bir eylem.Bazı müslümanların ramazanda yedikleri yemeği bir ömür yiyemeyen insanlar var.Adamlar bir ay boyunca ne bulsalar yiyorlar.

not:eskiden ben de böyleydim :D

Sitelerde Paylaş

Laik olduğunu söyleyen ve bu söylemini uygulayan bir kişi ile siyaseten anlaşmışım demektir. Onunla bir siyasi hareketin içinde olabilir ve birlikte çalışabilirim.

Fakat konu dine gelir de bu kişinin müslüman olduğunu öğrenirsem, din konusunda sözümü hiç sakınmam. Laik olması ve siyaseten birlikte hareket ediyor olmamız beni hiç bağlamaz. Allahın yok dinin yalan derim. Sıfır taviz.

Bunu söylemem sorun oluyorsa ve siyaseten bana destek vermeyecekse kendi bilir. Allahının yok ve dininin yalan olduğu söyleminden bir milim geri adım atmam.

Din ile siyaseti ayrı tutmayı beceremeyeceksek başka hiç bir şeyi beceremeyiz.

Tersini düşünelim. Bir kişi ile tanıştık, ateist olduğunu söyledi. Güzel. İyi bir başlangıç.

Fakat sohbet ilerledi, Atatürk'ü sevmediğini, siyaseten iktidarı desteklediğini, laikliğe de karşı oluğunu söyledi diyelim. Ateist laikliğe niye karşı, ne alaka ama işte var böyle ucubeler, her nasılsa!

Bitmiştir, onun ateistliği gözümde bir kuruş etmez.

İnancı ne olursa olsun, laik olmayanı insan yerine bile koymam. Nokta!

Sitelerde Paylaş

Abdestli Kapitalizm

Haklısın birader. Artık insanları ellerine incil tutuşturup kaynaklarını topraklarını alarak sömüremeyen emperyalistlerin temsilcisi papanın elini öpüp, artık insanların ellerine incil yerine risale verip sömürülmelerinin önünü açan bu emperyalist uşakları aptesli kapitalistler ile sizin de mücadele etmeniz gerek, bizim de...

Sitelerde Paylaş

Laik olduğunu söyleyen ve bu söylemini uygulayan bir kişi ile siyaseten anlaşmışım demektir. Onunla bir siyasi hareketin içinde olabilir ve birlikte çalışabilirim.

Fakat konu dine gelir de bu kişinin müslüman olduğunu öğrenirsem, din konusunda sözümü hiç sakınmam. Laik olması ve siyaseten birlikte hareket ediyor olmamız beni hiç bağlamaz. Allahın yok dinin yalan derim. Sıfır taviz.

Bunu söylemem sorun oluyorsa ve siyaseten bana destek vermeyecekse kendi bilir. Allahının yok ve dininin yalan olduğu söyleminden bir milim geri adım atmam.

Din ile siyaseti ayrı tutmayı beceremeyeceksek başka hiç bir şeyi beceremeyiz.

Tersini düşünelim. Bir kişi ile tanıştık, ateist olduğunu söyledi. Güzel. İyi bir başlangıç.

Fakat sohbet ilerledi, Atatürk'ü sevmediğini, siyaseten iktidarı desteklediğini, laikliğe de karşı oluğunu söyledi diyelim. Ateist laikliğe niye karşı, ne alaka ama işte var böyle ucubeler, her nasılsa!

Bitmiştir, onun ateistliği gözümde bir kuruş etmez.

İnancı ne olursa olsun, laik olmayanı insan yerine bile koymam. Nokta!

Olmadığına inandığın Allah yüzünden mi aranı bozcaksın laiklerle :D

Artı laikle böyle bir sorunun olmaz ki zaten

Sitelerde Paylaş

Önceden laik bir müslümanın kişiliğine, geniş düşünce yapısına sahip olmasına, çağdaşlığına vb. başkaca özelliklerini beğenirdim...

Ancak artık laik bir müslümanı sadece laikliği kabul ettiği için, yani inançsızlarla bir arada yaşamayı kabul ettiği için beğeniyorum.

Benim artık islama güvenim kalmadı!

İslam gücü yokken laikliğe okey deyip, güç bulduğu an birlikte yaşamayı reddecek kapasiteye sahip...

Hatta bununla ilgili bir yazıda yazmayı düşünüyorum. :)

Sitelerde Paylaş

1 Mayıs İşçi Bayramında adlarından söz ettiren ve kendilerine Devrimci Müslümanlar diyen grup, lüks iftarları protesto edecekler

İşte o bildiri:

Cepsiz Kefenlerimizle, Yalın Ayak yürüyoruz.

Şatafatın gösterişli kuleleri altında, İsyan Orucuna başlıyoruz

Doğa katliamlarına,

Allahın mülkünü, kullarından esirgeyenlere,

Rabbleşenlere, insanlığın kaderini tayin etme hakkını kendinde görenlere,

Firavun, Karun ve Belam teslisine,

http://www.haberturk...rucu-tutacaklar

yaşasın ebuzerizm..

Sitelerde Paylaş

biz Müslümanız elhamdülillah .Atatürkte iyi ki çıkmış meydana. Çok güzel Dini anlatmış ve yaşamış ne diyem.Yobaz,şeriatçı takımın işine gelmesede böyle.Ayrıca bazı Ateist tiplerde sevmez rahmetliyi.Sebebi tamamen Siyasal.İşlerine gelmez yani. Nasıl müslümanın şeriatçısı var ise,Ateistin de şeriatçısı var vesselam...

Sitelerde Paylaş

Müslümanız

Seninle siyaseten hiç bir sorunum yok kardeşim. Ama konu dine gelirse ateistliğimden zerre kadar tavizim yoktur. İnanç özgürlüğü tam olarak sağlanmadan insanlık kesinlikle ilerleyemez. Siyaseten laiksek inançlarımız birbirine 180 derece farklı olabilir, önemli değil.

Kimse kuranda yazan müslümanlığı aynen uygulamak zorunda değil. Muhammed kuranı kendi yazmıştır diyen müslüman da olabilir, allaha inanmayan müslüman bile olabilir. Bir din standartları enstitüsü yok insanların inançlarını onaylayacak veya reddedecek. Ben kimsenin nasıl, neye inanan müslüman olduğuyla da ilgilenmem. Laikse istediği biçimde inansın.

Benim sorunum insanların inancıyla hiç olmamıştır. Ben bana dayatılan inanca bakarım. Kimsenin ne allaha ne kitaba ne peygambere inanması beni zerre kadar ilgilendirmez.

Ama bana gel sen de inan dediğinde cevabını alır, oturturum yani, kalkamaz bir daha yerinden! Çok böyle oturttuğum kişi olmuştur. Hiç gözünün yaşına bakmam.

Başıma biri çıkar din allah cart curt eder, laikliği çiğnerse ona da tavrımı kesin alırım. İnanacaksa kendi inansın, bana çağrı yapmasın.

Sitelerde Paylaş

İslam'ı ilkel ve bağnaz bulduğunuz, zararlı ve tehlikeli bir din olduğunu düşündüğünüz halde, samimiyetlerine inandığınız, inançlarını takdir ettiğiniz, Müslümanlar var mı?

Var.

Laikliği yeğleyen Müslümanları, laik oldukları için mi seviyorsunuz, yoksa Müslüman oldukları için mi?

Ateizme kötü gözle bakmayan Müslümanları, siz ateistler kötü gözle bakılmadığınız için mi seviyorsunuz, yoksa onları geniş düşünen ve sizi İslam'daki sapkınlıkları düzeltenler olarak gördüklerini düşündüğünüz için mi?

Insan olduklari icin. Ortak yasam ve iliskinin sadece muslumanlik/ateistlik uzerine kurulmadigi icin.

Sitelerde Paylaş

Hoşlanmıyorsan İnanma,Demirefe kardeşim. Zorla Din de olmaz,Dindarlıkta.Nasıl rahat ise öyle yaşamalısın. Şeriatını başkalarına Dayatmadığın sürece sorun yoktur kanımca.Tüm İnançları dayatanlara karşıyım.Kişiler istiyerek ve İnandığı şeylere samimi olarak arkasında durmalı bence.

Evrensel İnsan Kardeşime katılıyorum.İnsanlığa Hizmet olmalı amaç.Küçük düşürmenin,Id nin tutsağı olmanın Bir mazereti olamaz.

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoşlanmıyorsan İnanma

Tabii anlaştığımızı söylemem şu anki senin beyanına göre. Ben müslümanların çok değişik kılıklara girip ikna yollarını zorladıklarını çok gördüğüm için bu açıklamayı koymak zorundayım, kusura bakma.

Bir müslümanla yarım saat sohbet edersin, "aaaa, Atatürk mü, tabii, süper bir lider, feto mu, geç yahu onu, tayyip mi, amaaan o da kim, cemaat? Aman başlarını yesin! Laiklik tabi şart..."

Bir solukta kırk tavizi birden verir. Sen yumuşarsın, gelir peygamberin nasıl yüce bir kişilik olduğuna, kuranın nasıl mucize olduğuna!

Onca dil döküp taviz verdiği halde "kuran mucize filan değil, cahil yağmacı arapların yazdığı eskilerin masallarıdır. Muhammed ise yaşadığı bile şüpheli, yok öyle biri, allah zaten hayali bir put" laflarını duyunca gözleri kocaman açılır, suratı allak bullak olur, inme inmişe döner.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...