Jump to content

Atatürkçü kesimle sağcı kesim aynı mı?

Recommended Posts

Ben kimsenin geleceği değilim .Aklımda olması gereken yerde,senin gibi ağzı bozuk siyasileride zerre ciddiye almıcak kadar yerinde ,sen siyasetten,dinden,ateizmden ne alıyosan emin ol hepsini yanlış anlıyosun, :) sen aslında hiçbirşeyden anlamıyosun.

Antisosyal ,oyun başlığına bile uyamayan biri diyor bunları.Çocuklarla uğraşmaktan skıldım artık.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 368
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mahidevran bence Atatürkçü kesimle solcu kesimde aynı değil ki..Hatta chp solmu sağ mı o bile belli değil..Hatta Atatürk nereden solcu oluyor bununda kanıtı yok gibi..

Sayısı en az olan kesimler;

1-Gerçek Atatürkçüler

2-Gerçek müslümanlar

3-Gerçek ateistler

4-Gerçek solcular

Sayısı en çok olan kesim.

1-Kayıp ruhlar sahte müslümanlar falan.

2-Her devrin adamları, her sisteme uyar bunlar.

3-Koyunlar.

4-Köylü kurnazları

Sitelerde Paylaş

Mahidevran bence Atatürkçü kesimle solcu kesimde aynı değil ki..Hatta chp solmu sağ mı o bile belli değil..Hatta Atatürk nereden solcu oluyor bununda kanıtı yok gibi..

Sayısı en az olan kesimler;

1-Gerçek Atatürkçüler

2-Gerçek müslümanlar

3-Gerçek ateistler

4-Gerçek solcular

Sayısı en çok olan kesim.

1-Kayıp ruhlar sahte müslümanlar falan.

2-Her devrin adamları, her sisteme uyar bunlar.

3-Koyunlar.

4-Köylü kurnazları

Demek istediğim ,diğer merkez sağ partileri iel chp aynı kulvarda değil bunu biliyoruz ,bunların seçmenleri için " hepiniz laiksiniz ,onlar da laik " demek bu ülke gerçeğini görmemektir.Nihilist kardeş bunu yapıyor mesela.

Bu arada ikinci listen akp seçmenini tarif ediyor ve bunların da ben gibi oldukları varsayılıyor.

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forumda son günlerde beni çok rahatsız eden bazı iletiler uçuyor havada.Bazıları,gerçekten bilinçli olan ve Atatürk ilkelerine bilinçlice bağlı olan ve genelde chpye oy atan kesimle,seksen yıldır tam tersi daha muhafazakar ve sağcılara oy atan kesimi aynı kazana atıyor.Bu da resmen , ,ülkesinin temel gerçeklerinden habersiz ,insanlarını analiz etme yeteneğinden yoksun insanların yapacağı bir halt.Bu arkadaşlara göre ,benimle ,beyinsizce akpye ve daha önce de Özallara falan oy atmış olan koyun kesim aynı özelliklerdedir.Onlar da laik ben de !Onlar da demokrasi ister ben de!Onlar da kültürlü ben de ! Tabi yersen....

Madem herkes aynı , Kuvayi milliyeci Atatürkçüler neden tutuklanıyor? Akpnin tabaqnı da ben gibiyse neyin mücadelesinde bu Amerikancı nurcular ?Atmadan önce düşünün...

Allah korusun bir savaş çıksa ülke bu dostu düşmanı bilmeyenlere emanet mi olacak..

Niye senin ne özelliğin var?

İzafiyet teorisini mi sen buldun

yoksa cep telefonunu sen mi icat ettin?

Senin sağcı kesimden ne farkın var?

Sitelerde Paylaş

Katalan Afkanistan resmi beni gerçekten çok etkiledi, koyduğun için sağol, insanlara imkansız ve uzak geliyor ama örnekleri var demek ki..İranda da benzer bir durum olmuş sanırım.

Dostum aslında Afganistan kadar çarpıcı olmasa bile Türkiye'den "1967-2012" resimleri içinde yaşadığımız zamanda mümkün. Eğer karanlığa giden bir ülkede karanlıktan korkan kesimler karanlığın söylemine o ya da bu şekilde destek vermeye devam ederlerse, bu bir şekilde kaçınılmaz olacaktır.

Kendilerini dinlerden özgürleştirmiş insanlar ikili yaşam sürmeyi bırakmalı, kültürlü insanlar yaşamımızı bu kadar etkileyen Kuran ı bir kez okumalı, bizler çevremizdeki insanların o kitabı bir kez okumalarını talep etmeliyiz, kitabı okuduktan sonra da bu kitabın gökten gelmediğini gören insanlar da "ben laik müslümanım" yerine "ben dinlerden özgürüm, bu kadar sapkınlığa yol açan bir kurumun hiçbir şeyini hiçbir şekilde kabul etmiyorum" diyebilmeli.

Bu yapılmadığı sürece yobazın işi kolay olacak.

Sitelerde Paylaş

İyi ki yaşımız biraz geçkin. Allah bize nasip etmez inşallah 2042leri görmeyi :D .

Allah hayırlı uzun ömür versin :D

Sen görmezsen evladın görecek, o görmezse yeğenin görecek o görmezse bir insanın evladı görecek.

Uzak olsunlar.

Sitelerde Paylaş

Demek istediğim ,diğer merkez sağ partileri iel chp aynı kulvarda değil bunu biliyoruz ,bunların seçmenleri için " hepiniz laiksiniz ,onlar da laik " demek bu ülke gerçeğini görmemektir.Nihilist kardeş bunu yapıyor mesela.

Bu arada ikinci listen akp seçmenini tarif ediyor ve bunların da ben gibi oldukları varsayılıyor.

kulvarların pek farkı kalmadı.

Sitelerde Paylaş

Katalan ,demirefe ,nihilist gibi arkadaşlar ,yani kötü niyetle demiyorlar belki ama iddiaları Atatürkçüleri rencide edici ,ve de gerçekten hayalkırıklığı..

Beni saymamışsın, nezaket göstermişsin, ekliyim bari kendimi; Katalan ,demirefe ,nihilist, NovembeR_ :D

Bu konu ile ilgili bir yazı yazacağım sevgili "Mahidevren" bu başlığa yanıt niteliğinde olacak!

Amacımız atatürke hakaret değil, dediğimiz şu herşeyinde en doğrusunu bulmadı, beşer sonuçta onunda öngöremediği şeyler vardı...

Tek dediğimiz bu.

İslama her eleştirimizi direkt allaha küfür olarak algılayan teistler gibi atatürke eleştimizi hemen küfür addetmeyin.

Eleştriye açık olun, bizim art niyetimizi yok, artniyetimiz olsa gider dinci gençlik gibi atatürk heykeline parmak uzatırız!

Sen şimdiye kadar böyle bir şey yapan bir ateist gördün mü?

Ben görmedim ;)

Sitelerde Paylaş

Beni saymamışsın, nezaket göstermişsin, ekliyim bari kendimi; Katalan ,demirefe ,nihilist, NovembeR_ :D

Bu konu ile ilgili bir yazı yazacağım sevgili "Mahidevren" bu başlığa yanıt niteliğinde olacak!

Amacımız atatürke hakaret değil, dediğimiz şu herşeyinde en doğrusunu bulmadı, beşer sonuçta onunda öngöremediği şeyler vardı...

Tek dediğimiz bu.

İslama her eleştirimizi direkt allaha küfür olarak algılayan teistler gibi atatürke eleştimizi hemen küfür addetmeyin.

Eleştriye açık olun, bizim art niyetimizi yok, artniyetimiz olsa gider dinci gençlik gibi atatürk heykeline parmak uzatırız!

Sen şimdiye kadar böyle bir şey yapan bir ateist gördün mü?

Ben görmedim ;)

Valla ben nurculara bayılan çok ateist gördüm ,sen görmedin mi ?

Sitelerde Paylaş

Forumda son günlerde beni çok rahatsız eden bazı iletiler uçuyor havada.Bazıları,gerçekten bilinçli olan ve Atatürk ilkelerine bilinçlice bağlı olan ve genelde chpye oy atan kesimle,seksen yıldır tam tersi daha muhafazakar ve sağcılara oy atan kesimi aynı kazana atıyor.Bu da resmen , ,ülkesinin temel gerçeklerinden habersiz ,insanlarını analiz etme yeteneğinden yoksun insanların yapacağı bir halt.Bu arkadaşlara göre ,benimle ,beyinsizce akpye ve daha önce de Özallara falan oy atmış olan koyun kesim aynı özelliklerdedir.Onlar da laik ben de !Onlar da demokrasi ister ben de!Onlar da kültürlü ben de ! Tabi yersen....

Madem herkes aynı , Kuvayi milliyeci Atatürkçüler neden tutuklanıyor? Akpnin tabaqnı da ben gibiyse neyin mücadelesinde bu Amerikancı nurcular ?Atmadan önce düşünün...

Allah korusun bir savaş çıksa ülke bu dostu düşmanı bilmeyenlere emanet mi olacak..

De, simdi sen bunu soyleyince, bu kitlenin yuzdesi nedir diye merak ediyor insan. Bence %3-5 ancak vardir. Sosyal demokrat partilerin aldiklari kemik oy oranlarina bakacak olursak, %30 civaridir zaten. Bunun cogusu alevi oylari, kalan 3-5 de senin bahsettigin kesim. Ama yeri gelince sosyal demokratlari, yeri gelincede merkez sag partileri iktidara tasiyan daha genis bir kitle var bu ulkede. Bu insalarda laik, yobaza dinciye karsi, hatta merkez sag bir partiye oy verirken, birden ortaya AKP cikinca can havliyle chp ye oy atan insanlar bunlar. Yine bayrak elde cumhuriyet mitinglerine katilanlarda var aralarinda. Ama muslumanliktan da taviz vermez. Muhafazakarligini muhafaza eder.

Yani insanlari keskin cizgiler ile kategorize etmeye calismak biraz zor bir is. Arguman olarak neyi kullanacaginizi iyi secmek lazim. Laiklik burada iyi bir arguman degil. Laik musluman tanimi cok genis, siz her nekadar yan argumanlar ile beslemeye calissaniz da. Senide kapsar, kendine musluman ve laik diyen herkeside. Burada kendini ayni kefeye konmus gibi hissetmene gerek yok. Ben senin kadar laik ve senin kadar musluman birisi ile bile seni ayni kefeye koyamam, cunku bu sefere biriniz maviyi seveceksiniz, biriniz kirmiziyi, bu sefer ben kirmiziyi sevenleri kirmizi seven laik muslumanlar diye elestirecem, o zaman o kiside diyecek ki beni elmayi ve kirmiziyi seven laik muslumanlar ile ayni kefeye koydun, ama ben armudu ve kirmiziyi seven laik muslumanim.

Yani demem o ki, bu isin icinden cikilmaz. Kendini birileri ile ayni kefeye koyulmus gibi hissetmene gerek yok. Katalan zaten direk sana yazdigini soyluyor elestirilerini. Kategorik olarak elestiri getirmeye calisan arkadaslar ise don kisotluk yapiyor sanirim. Bende yapmaya calistim, baktim karsimda yel degirmeni bile yok.

Sadece su kadarini soyleyeyim, bu memleketi bu hale getirenler, cogunluk psikolojisi ile azinligi gormezden gelenlerdir. Korkularinin esiri milyonlar. Aleviden korktular, dinsizden korktular, imamsizliktan korktular, imamlardan da korktular, ve iste sonunda bu haldeyiz.

Illa kategorize edilecek ise, belki bu sekilde edilebilir; Allahtan korkanlar ve allahtan korkmayanlar. Cunku basimiza ne geldiyse, allah korkusu yuzunden geldi. Korkamayanlara selam olsun, korkaklara ise ask olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...