Jump to content

Çocuk Katli Savunulabilir mi?

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran şu deyip ,kitap arasındaki ayetleri satır satır çevirme işi ancak şeriata yakışır.Bu manada bir çok Ateist en sofu hoca lara bile Taş çıkartır.Hz.Muhammed ile inen Mushaf o devirdeki tevhidi zevk'i en güzel bir şekilde saklayarak geldi günümüze.Bizim Şeriatçı ve Bazı Ateist tiplerde yarım bilgiyle giriştiler bir şeriat kavgasına.Bu da traji komik duruyor doğal olarak.Tevhidi zevk, yaşamak için vardır.Hayatın içinde pratik ve uygulanabilir nasihatları içerir.Dilersen uygularsın ve bu zevk'i yaşarsın,dilersen de takmazsın,uygulamazsın.

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eskinin kabile büyücüleri, kerameti kendine menkul din adamları günümüzde kılık değiştirerek alimliğe soyunmuşlar. Oysa yapmaya çalıştıkları şeyin sahtekarların, dolandırıcıların yaptıklarından farkı yok. Kokmuş, bozulmuş, yozlaşmış fikirleri allayıp pullayarak insanlığa kakalamaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

elbette ki bilim adamları başka kim olabilir ki ?

Hangi bilim adamları?! Celal şengör, Ali demirsoy... bunlarda sayılır mı bu gruba?

kuran batıni bir metindir..

Bunu savuyorsan, yani anlaşılamaz olduğunu iddia ediyorsan, hem biz kavrayamayız deyip hemde ayetlerin tanrıdan geldiğini nasıl anlaşılır/nasıl anlarız ? Tam tersini iddia edene kanıtın nedir ?

Mucizeler mi?

Sitelerde Paylaş

Hangi bilim adamları?! Celal şengör, Ali demirsoy... bunlarda sayılır mı bu gruba?

Bunu savuyorsan, yani anlaşılamaz olduğunu iddia ediyorsan, hem biz kavrayamayız deyip hemde ayetlerin tanrıdan geldiğini nasıl anlaşılır/nasıl anlarız ? Tam tersini iddia edene kanıtın nedir ?

Mucizeler mi?

evet hemde hiç tereddütsüz...

ben bildiğimi söylüyorum..bilmediklerimi değil..

onların ateist olması bir şeyi değiştirmez..gerçeği söylüyorsa alimdir.

insanın allah karşısında bir benlik iddia etmesi abesle iştigaldir..

ama insanların bir çoğu bunu bilmez..

Sitelerde Paylaş

Kuran şu deyip ,kitap arasındaki ayetleri satır satır çevirme işi ancak şeriata yakışır.Bu manada bir çok Ateist en sofu hoca lara bile Taş çıkartır.Hz.Muhammed ile inen Mushaf o devirdeki tevhidi zevk'i en güzel bir şekilde saklayarak geldi günümüze.Bizim Şeriatçı ve Bazı Ateist tiplerde yarım bilgiyle giriştiler bir şeriat kavgasına.Bu da traji komik duruyor doğal olarak.Tevhidi zevk, yaşamak için vardır.Hayatın içinde pratik ve uygulanabilir nasihatları içerir.Dilersen uygularsın ve bu zevk'i yaşarsın,dilersen de takmazsın,uygulamazsın.

Artık malı olduğu gibi satamadığınız için, malda hiç olmayan özellikler mi uydurmaya başladınız? Tevhidi zevkmiş de falan filan. Kıssada hiç bir suçu olmayan çocuk katlediliyor, siz burada edebiyat parçalıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

evet hemde hiç tereddütsüz...

ben bildiğimi söylüyorum..bilmediklerimi değil..

onların ateist olması bir şeyi değiştirmez..gerçeği söylüyorsa alimdir.

insanın allah karşısında bir benlik iddia etmesi abesle iştigaldir..

ama insanların bir çoğu bunu bilmez..

Anlaşıldı NOİR senin Allah'ın başka bir allah; adı kalmış sadece (:

Bu kafayla bende kuran'ın alimi olur çıkarım (:

Gerçek nedir? Neden allah ve kuran?!

Bu konu çok uzar, başlığın içine etmeyelim! Sen kendi gerçeklerini kendi başlığında anlatırsan tartışırız...

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu hadi insanlar eskiden cahildi, etrafında kavrayamadığı bir sürü olaylar oluyor, bunlara anlam veremiyor, bu yüzden de bazı uyanıkların peşine takılıyorlardı. Peki sizin mazeretiniz ne?

çünkü ben insanların barış içinde yaşamasını istiyorum..ayıran bölen hiç bir şey olmasın istiyorum..dinda bir insankende öyleydim...şimdi de öyle..din benim ilgi alanım olduğu için onun gerçeğini her ne pahasına olursa olsun öğrenmek istedim..

bildiklerimi öğrendiklerimi saklayarak ölmek istemiyorum.

malesef inananlar neye inanmadıklarını inananlar ise neye inandığından habersizler..

insan hayvan hepimiz kardeşiz..

çünkü hayat güzel yaşamak herşeye rağmen güzel..

Sitelerde Paylaş

Yarım bilgiyle tartışamayacağımız bir konu.Ayrıca kimseye dayatmam İnancımı.Bana özeldir.İlim talep edene verilir,zorlaması olmaz.Konu Din olunca nedense herkes Alim olup çıkıyor...

Özellikle bilmeden yapılan ,yorumların sığlığı kişilerin Mana da İdrak mertebesi gösteriyor..

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yarım bilgiyle tartışamayacağımız bu konu.Ayrıca kimseye dayatmam İnancımı.Bana özeldir.İlim talep edene verilir,zorlaması olmaz.Konu Din olunca nedense herkes Alim olup çıkıyor...

Öyle ya bir alim bulup, onu eteğine sarılmalı. O seni Allah'a götürür. Şimdi sen çağır o alimini de tam bilgisini görelim. Bakalım o neler yumurtlayacak?

Sitelerde Paylaş

Sen ANlayamazsın boşver.Uyumaya devam edin...

Sen anlamışsın, aferim. Anlat da bizde anlayalım, uykudan uyanalım. Nedir bir çocuğun katledilmesindeki o gizli hikmet? Sonuçta burada yüksek matematik gibi özel eğitim ve yüksek zeka düzeyi gerektiren bir konu konuşmuyoruz, basit bir olayı konuşuyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sen anlamışsın, aferim. Anlat da bizde anlayalım, uykudan uyanalım. Nedir bir çocuğun katledilmesindeki o gizli hikmet? Sonuçta burada yüksek matematik gibi özel eğitim ve yüksek zeka düzeyi gerektiren bir konu konuşmuyoruz, basit bir olayı konuşuyoruz.

Tam tersine,bir eğitim görmen şart.Eğitilmeden olnuyor bu işler.Yoksa öylee kaba softa gibi, kapı önünde kalırsın...

Sitelerde Paylaş

kaynek kuranın kendisi..müteşabih ayettir bu ayetler..anlamı zamanı gelmeden açılmaz.

İlimde derinleştiğini nasıl anlıyoruz? Senin düşüncelerine uyduğu için mi?

Belki ilimde derinleşmemiştir. Yanlış yorumluyordur.

Bunun kararını nasıl vereceğiz?

Sakalına bakarak mı?

Cemaatinin büyüklüğüne bakarak mı?

Bize müteşabih ayetler var diye sunduğun ayet kendi içinde çelişen anlamsız bir iddiadan öte bir şey değil.

"İlimde derinleşen alimler ayetleri anlayacak."

Peki.

İlimde derinleşmeyenler, ayetlerin doğru yorumlandığına dair kararı nasıl verecek?

İlimde derinleştiğini düşündüğümüz iki alim zıt yorum yaparsa nasıl olacak? Hangisinin daha az veya daha çok derinleştiğini nasıl anlayacağız?

Hanefi yorumlamış. Arkasından milyonlarca insan gitmiş.

Sana göre ilimde derinleşmediği için yanlış yorumlamış.

Onlara göre ilmin dibini görmüş.

Eee?

Sen niye haklısın ki?

Onlar niye haklı?

Belki bu ayet de müteşabihtir. Müteşabih ifadeler yer alan müteşabih ayeti hangi sebeple olmuyor?

İlimde derinleştin mi ki "ayetlerimizi ilimde derinleşenler anlar" ayetini bu şekilde yoruyorsun.

Ayetin oksimoronluğuna dair başka örnekler de ister misin?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İlimde derinleştiğini nasıl anlıyoruz? Senin düşüncelerine uyduğu için mi?

Belki ilimde derinleşmemiştir. Yanlış yorumluyordur.

Bunun kararını nasıl vereceğiz?

Sakalına bakarak mı?

Cemaatinin büyüklüğüne bakarak mı?

Bize müteşabih ayetler var diye sunduğun ayet kendi içinde çelişen anlamsız bir iddiadan öte bir şey değil.

"İlimde derinleşen alimler ayetleri anlayacak."

Peki.

İlimde derinleşmeyenler, ayetlerin doğru yorumlandığına dair kararı nasıl verecek?

İlimde derinleştiğini düşündüğümüz iki alim zıt yorum yaparsa nasıl olacak? Hangisinin daha az veya daha çok derinleştiğini nasıl anlayacağız?

Hanefi yorumlamış. Arkasından milyonlarca insan gitmiş.

Sana göre ilimde derinleşmediği için yanlış yorumlamış.

Onlara göre ilmin dibini görmüş.

Eee?

Sen niye haklısın ki?

Onlar niye haklı?

Belki bu ayet de müteşabihtir. Müteşabih ifadeler yer alan müteşabih ayeti hangi sebeple olmuyor?

İlimde derinleştin mi ki "ayetlerimizi ilimde derinleşenler anlar" ayetini bu şekilde yoruyorsun.

Ayetin oksimoronluğuna dair başka örnekler de ister misin?

Sevgiler.

ben ne diyorum sen ne diyorsun ulaş ..

sana dindar ol diyen yok..

kısacası bunu anlatmaya çalışıyorum ama sizde maşallah nato kafa nato mermer.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ayette ilim sahipleri anlayabilir yazmıyor.

İlim sahipleri anlamadan iman ederler yazıyor.

Sevgili katalan, ayette ne yazdığının bir önemi yok. İlim sahipleri iman ederler yazması, "burada ilim sahipleri anlayabilir denmek istiyor aslında" bahanesine engel değil. Konu o yöne kaydığı için ön kabul yaparak tartışma zorunluğu doğuyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

ben ne diyorum sen ne diyorsun ulaş ..

sana dindar ol diyen yok..

kısacası bunu anlatmaya çalışıyorum ama sizde maşallah nato kafa nato mermer.

Ne diyorsun? Ne dindarlığı.

Ayet müteşabihtir zamanı gelince açılır demiyor musun? Biz de sana bunun içerdiği oksimoronluğu açıklıyoruz.

Mermer sensin ................

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Sevgili katalan, ayette ne yazdığının bir önemi yok. İlim sahipleri iman ederler yazması, "burada ilim sahipleri anlayabilir denmek istiyor aslında" bahanesine engel değil. Konu o yöne kaydığı için ön kabul yaparak tartışma zorunluğu doğuyor.

Sevgiler.

Dostum,

Anlıyorum ama benim kaygım konuyu bilmeden takip edenler için. Ayetteki "Oysa onun manasını Allah'tan başkası bilmez" kısmı her kapıyı kapatmış, ne kadar çırpınsalar boşuna ama sen çırpınmalarını izlemek istiyorsan sana bol şans :D

Sağlıcakla kal

Ali İmran 7- Sana Kitabı indiren O'dur. O'ndan, Kitabın anası (temeli) olan bir kısım ayetler muhkem'dir; diğerleri ise müteşabihtir. Kalplerinde bir kayma olanlar, fitne çıkarmak ve olmadık yorumlarını yapmak için ondan müteşabih olanına uyarlar. Oysa onun manasını Allah'tan başkası bilmez. İlimde derinleşenler ise: 'Biz ona inandık, tümü Rabbimizin katındandır' derler. Temiz akıl sahiplerinden başkası öğüt alıp-düşünmez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...