Jump to content

Çocuk Katli Savunulabilir mi?

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aklınızı temizlemeden (Temiz akıl),Kurana el süremezssiniz.Bu yüzden bir Abdest alın önce.

O zaman önce sen aklını bir temizle hele.

Arkadaşlar ortada katledilen bir çocuk var, sebepsiz, suçsuz yere de demiyorum, suçu olsa bile bir çocuk katledilemez. Çocuk daha o.

Sitelerde Paylaş

Zaten bu adam musayı uyrıyo baştan sen kaldıramassın diye demekki bir insanın kaldıramıyacağı rezillikte bir durum bu,hangi hikmetse bu, bunu kaldırabilmek içinde ayrı bir mideye sahip olmak gerekiyo bunada ilim deniyomuş sözde,nasıl bir dinse bu haylaz çocuk veriyo bu aileye sonra midesi geniş birini gönderip canını alıyo.

Sitelerde Paylaş

Soluklan hele, ne sayıklamasından bahsediyorsun? Daha dakka bir ve de gol bir (kendi kalene tabi). :)

"Neye göre çocuk, kime göre çocuk?" diye saçmasapan bir soruyla konuya dalan sensin. Çocuğun tanımını bile bilmiyorsun, git bir ilkokula kaydını yaptır, tekrar eğitim al. Bu yaştan sonra kimse seninle uğraşmaz.

:) Manasını bilmediğiniz konulara girmeyin lütfen.Komik oluyor. 7 gök var desem ,demekki birbirinden ayrı 7 tane gök nerede diye soracaksınız? Boşverin bulaşmayın derim.... :)

Yok, neden sorayım? Kuran'daki zırvalardan birisini tekrarlıyorsun derim, geçerim.

Madem manasını bilmiyoruz, açıkla o zaman, tutan mı var. Yok, ben bilmem, şeyhim bilir diyorsan git, ondan öğren, veya kendisi gelsin, açıklasın bize.

Sitelerde Paylaş

"Neye göre çocuk, kime göre çocuk?" diye saçmasapan bir soruyla konuya dalan sensin. Çocuğun tanımını bile bilmiyorsun, git bir ilkokula kaydını yaptır, tekrar eğitim al. Bu yaştan sonra kimse seninle uğraşmaz.

Yok, neden sorayım? Kuran'daki zırvalardan birisini tekrarlıyorsun derim, geçerim.

Madem manasını bilmiyoruz, açıkla o zaman, tutan mı var. Yok, ben bilmem, şeyhim bilir diyorsan git, ondan öğren, veya kendisi gelsin, açıklasın bize.

Eski abilerin Nasihatıdır.Nadanla etme ÜLFETİ. Yalnızca şu kadarını söyleyebilirim.Ab dest almadan Kuran anlaşılmaz.El süremezsiniz Kuran'a.

Sitelerde Paylaş

Eski abilerin Nasihatıdır.Nadanla etme ÜLFETİ. Yalnızca şu kadarını söyleyebilirim.Ab dest almadan Kuran anlaşılmaz.El süremezsiniz Kuran'a.

Niye? Çarpılır mıyım?

İlkel çağlardan fırlayıp gelmiş birisi daha. Seni üretenler bu şekilde düşünmen için programlamışlar, o yüzden bu şekilde düşünüuorsun, başka şekilde programlasalardı, bu seferde İncil'i veya başka bir saçmalığı savunacaktın burada. Hatta sen bu kafayla Muhammed'in zamanında yaşasaydın, İslam'a en başta karşı çıkan sen olurdun. Devam et başkalarının aklıyla düşünmeye.

Sitelerde Paylaş

Niye? Çarpılır mıyım?

İlkel çağlardan fırlayıp gelmiş birisi daha. Seni üretenler bu şekilde düşünmen için programlamışlar, o yüzden bu şekilde düşünüuorsun, başka şekilde programlasalardı, bu seferde İncil'i veya başka bir saçmalığı savunacaktın burada. Hatta sen bu kafayla Muhammed'in zamanında yaşasaydın, İslam'a en başta karşı çıkan sen olurdun. Devam et başkalarının aklıyla düşünmeye.

:) Senin için belkide öyleyim.Gerçek manada hiçbir çocuğa bırakın Çocuğu Canlıya dahi verilecek her türlü eza üzer bizi.Kurandaki mana algıladığınız çocuk değildir. Tevhidi bir lisan kullanılır.Batıni ilimler bu yolla içselleşmiştir.Bu lisanı öğrenebilmek için bir İnsan gerekli. Kısaca eğitim almalısınız.

Allah,Peygamber,Melek,Namaz vs.. hepsinin farklı anlamları vardır.Sadece kabuğa bakıp yorumlarsanız,softa hoca lardan bir farkınız kalmaz.

Tevhit zevki yaşamak için vardır.İçerisinde bildiğiniz tüm Felsefeleri barındırır.Öyle namaz .oruç vs.. sorgusuda yok.Siz de bu Lisanı öğretecek bir İnsan bulabilirseniz ve istiyorsanız öğrenin.Yoksa eksik bilgi ile yorum yapmak gerçekten komik duruyor...

Sitelerde Paylaş

Her ülkenin kendine göre bir çocuk tanımına sahip olduğunu bilmeyecek kadar dünyadan bihaber misin? Bilmiyorsan, gugil emmi'nin kapısını çal ve sor.

Sitelerde Paylaş

:) Senin için belkide öyleyim.Gerçek manada hiçbir çocuğa bırakın Çocuğu Canlıya dahi verilecek her türlü eza üzer bizi.Kurandaki mana algıladığınız çocuk değildir. Tevhidi bir lisan kullanılır.Batıni ilimler bu yolla içselleşmiştir.Bu lisanı öğrenebilmek için bir İnsan gerekli. Kısaca eğitim almalısınız.

Allah,Peygamber,Melek,Namaz vs.. hepsinin farklı anlamları vardır.Sadece kabuğa bakıp yorumlarsanız,softa hoca lardan bir farkınız kalmaz.

Tevhit zevki yaşamak için vardır.İçerisinde bildiğiniz tüm Felsefeleri barındırır.Öyle namaz .oruç vs.. sorgusuda yok.

Sizi üzer tabii, ama putunuzun umurunda bile değil, o insanları canlı canlı yakıp keyifle seyreden bir put. İnsanları canlı canlı yakıp zevk duyan bir put için bir çocuk ne ki?

Siz de bu Lisanı öğretecek bir İnsan bulabilirseniz ve istiyorsanız öğrenin.Yoksa eksik bilgi ile yorum yapmak gerçekten komik duruyor...

Hadi be. Zekası benim zekamın yarısı bile etmeyen, akıl, mantık, vicdan ve empati gibi kavramlardan nasibini almamış, sakallı, taş devrinde kalmış bir sahtekara mı güveneceğim?

Sitelerde Paylaş

Bir de abdest almadan bir eline kahveni diğer eline kuranı alıp roman gibi düşüne düşüne oku derim.Böyle daha etkili oluyor.

Sitelerde Paylaş

Her ülkenin kendine göre bir çocuk tanımına sahip olduğunu bilmeyecek kadar dünyadan bihaber misin? Bilmiyorsan, gugil emmi'nin kapısını çal ve sor.

Tabii, unuttum ya, senin dininde 9 yaşındaki kızlar evlenilecek kadınlar olarak görülüyordu, değil mi? Aloo, ben burada her ülkenin çocuk tanımı baz almıyorum, çocuğun evrensel bir tanımı vardır, onu baz alıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bazıları hala durumu tam anlamamış, yok hikmet, yok ledün ilmi, yok aslında onda bambaşka bir mana var, yok tevhid bilmem neyi diye arap zırvaları ile konuyu çorba etmeye çalışıyorlar.

Olay gayet basit. Musa ile güya bilge birisi birlikte yolculuğa çıkıyor, Musa'nın amacı bu bilge zattan birşeyler öğrenmek. Bu bilgede yolda gördüğü bir çocuğu öldürüyor ve sebebini de çocuğun ana va babasını küfre ve azgınlığa sürüklemesinden korktuk diye açılıyor. Daha ortada fol yok, yumurta yok. Sadece bir ihtimal üzerine bir çocuğun öldürülmesi var.

Sorular:

* Hani bu dinde suçsuz bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibi olurdu?

* Bu bilge(!) adam neye dayanarak bir çocuğu öldürüyor?

* Bunu kendi irade ve bilgisi dahilinde mi yoksa Allah'ın izni ile mi yapıyor?

* Hani imtihan vardı? Ne oldu imtihan?

* Bir çocuğun öldürülmesinde ne gibi bir hikmet veya ders arıyorsunuz?

Müslüman arkadaşların içinde bulunduğu çıkmazı gayet iyi anlıyorum, aşağı tükürseler sakal, yukarı tükürseler bıyık. Ne kadar insanlık dışı bir masal olsa da bunu savunmak zorundalar, çünkü tersi dinden çıkmak.

Bu kıssa örneğin Tevrat'ta geçseydi, zaten Tevrat değiştilmiş deyip işin içinden çıkacaklardı.

Sitelerde Paylaş
ben burada her ülkenin çocuk tanımı baz almıyorum, çocuğun evrensel bir tanımı vardır, onu baz alıyorum.

Diyorum ya; Neye göre, kime göre (evrensel)?

Her ülke de senin evrensel dediğin çocuk tanımını baz almıyor, bazıları kendilerine göre (yerel) çocuk tanımlarını baz alıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Diyorum ya; Neye göre, kime göre (evrensel)?

Her ülke de senin evrensel dediğin çocuk tanımını baz almıyor, bazıları kendilerine göre (yerel) çocuk tanımlarını baz alıyorlar.

4-5 ülkenin baz almaması farketmez. Evransel olması için bütün ülkelerin kabul etmesine gerek yok, çoğunluk kabul ediyor mu, sen ona bak.

Peki sen söyle bakalım? Nedir çocuk tanımın?

Sitelerde Paylaş

Saffat:

101. Biz de ona uysal bir oğul müjdeledik.

102. Çocuk kendisiyle birlikte koşup yürüyecek yaşa gelince İbrahim ona, “Yavrum, ben rüyamda seni boğazladığımı gördüm. Düşün bakalım, ne dersin?” dedi. O da, “Babacığım, emrolunduğun şeyi yap. İnşaallah beni sabredenlerden bulacaksın” dedi.

103,104. Nihayet her ikisi de (Allah’ın emrine) boyun eğip, İbrahim de onu (boğazlamak için) yüz üstü yere yatırınca ona, şöyle seslendik: “Ey İbrahim!”

105. “Gördüğün rüyanın hükmünü yerine getirdin. Şüphesiz biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.”

106. “Şüphesiz bu apaçık bir imtihandır.”

Peygamberlerin arasında başka bir çatlakta İbrahim. Herif, rüyada gördüm diye oğlunu kesmeye kalkıyor. Oğlunu bile put uğruna kesmeye kalkan, başkalarına neler yapmaz.

Başka bir hikayede de firavundan korkusuna karısını kızkardeşim diye tanıtıyor, firavun işi anlayınca İbrahim'e çeşitli hediyeler, bir tane de cariye verip yolluyor. İbrahim'de karısına sulanan firavunun verdiği hediyeleri ve cariyeyi kabul etmekte hiç beis görmüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...