Jump to content

Çocuk Katli Savunulabilir mi?

Recommended Posts

4-5 ülkenin baz almaması farketmez. Evransel olması için bütün ülkelerin kabul etmesine gerek yok, çoğunluk kabul ediyor mu, sen ona bak.

Bir şeyin evrensel olabilmesi için "çokluk" yeterli değildir, "birlik" gerekir.

Bir şeyin çoğunluk olması, doğru olduğu anlamına mı gelir?

Çoğunluk mantığıyla hareket edecek olursak, teizm doğrudur.

Çünkü dünyanın ezici çoğunluğu teisttir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bir şeyin evrensel olabilmesi için "çokluk" yeterli değildir, "birlik" gerekir.

Bir şeyin çoğunluk olması, doğru olduğu anlamına mı gelir?

Çoğunluk mantığıyla hareket edecek olursak, teizm doğrudur.

Çünkü dünyanın ezici çoğunluğu teisttir.

Teizm tek bir dinden oluşmuyor ama çocuk tanımı tek bir tanımdan oluşuyor.

Peki sen söyle bakalım? Nedir çocuk tanımın? Bilelim ki, ona göre yaklaşım geliştirelim? Çocuk denince aklına ne geliyor?

Sitelerde Paylaş

Çakallık yapma! Teizm tek bir dinden oluşmuyor ancak teizm tek bir tanımdan oluşuyor.

Peki sen teizmin hangi tanrısına inanıyorsun? Ve hala cevap vermekten kaçtığın sorular:

Peki sen söyle bakalım? Nedir çocuk tanımın? Bilelim ki, ona göre yaklaşım geliştirelim. Çocuk denince aklına ne geliyor?

Sitelerde Paylaş

Kimisi x yaşın altında olanı "otomatikman" çocuk kabul eder.

Kimisi ise yaşına bakmaksızın, fizyolojik ve/ya psikolojik olarak gelişmemiş olanı çocuk kabul eder.

Benim prensibim, "akıl yaşta değil, baştadır."

Sana falanın filanın tanımını değil, kendi tanımını soruyorum.

Peki sen söyle bakalım? Nedir çocuk tanımın? Bilelim ki, ona göre yaklaşım geliştirelim. Çocuk denince aklına ne geliyor?

8 yaşında olup da yetişkinlerden daha akıllı çocuklar var. Sana göre şimdi bu çocuk çocuk değil mi?

Sitelerde Paylaş

Kör müsün?

Sen harbi malmışsın.

Sana falanın filanın tanımını değil, kendi tanımını soruyorum.

8 yaşında olup da yetişkinlerden daha akıllı çocuklar var. Sana göre şimdi bu çocuk çocuk değil mi?

Şuradaki basit bir ifadeyi bile anlamaktan acizsin. Akıl yaşta değil baştaymış. Ulan sanki çocuklarda akıl yok. Bunu bile kavrayamayacak kadar gerzek misin be?

Sitelerde Paylaş

Sizi üzer tabii, ama putunuzun umurunda bile değil, o insanları canlı canlı yakıp keyifle seyreden bir put. İnsanları canlı canlı yakıp zevk duyan bir put için bir çocuk ne ki?

Hadi be. Zekası benim zekamın yarısı bile etmeyen, akıl, mantık, vicdan ve empati gibi kavramlardan nasibini almamış, sakallı, taş devrinde kalmış bir sahtekara mı güveneceğim?

:) Yok be Cananım,öyle yakan bir Allah yok.Sen ne kadar hoşgörülüysen Allah o kadar hoşgörülü.Sen ne kadar seversen Allah o kadar sever.

Sahtekara,göbeğine kadar sakallı üçkağıtçıya güvenme? Güveneceğin İnsanı sen tanırsın. Tevhit ehlinin sakalı içerden çıkar.Dıştaki bir tomar Kıla takılma... :)

Sitelerde Paylaş

:) Yok be Cananım,öyle yakan bir Allah yok.Sen ne kadar hoşgörülüysen Allah o kadar hoşgörülü.Sen ne kadar seversen Allah o kadar sever.

Sahtekara,göbeğine kadar sakallı üçkağıtçıya güvenme? Güveneceğin İnsanı sen tanırsın. Tevhit ehlinin sakalı içerden çıkar.Dıştaki bir tomar Kıla takılma... :)

Yani cehennem yok diyorsun, doğru mu?

Sitelerde Paylaş

Cennette sende Cananım,Cehennemde.Bu gün ne kadar cennette,ne kadar Cehennemde idin.Yatarken yap bir muhasebesini... :)

Bırak bendeyi, sana göre cennet ve cehennem var mı, yok mu? Onu söyle. Ben yok diyorum, insanlar ölünce cennet veya cehenneme gitmeyecekler. Ya sana göre? Ölümden sonra cennet ve cehennem var mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...