Jump to content

Recommended Posts

Üyeliğimin iptalini istiyorum... çok merak edenler için nerden beslendiğime dair:Risale nur ve son başlıklarımın kaynağı daha önce defalarca risale den okumuş olmama rağmen yanlış bir şekilde ifade etmemek için kullandığım adres....

http://www.seyrangah.tv/index.php

HERKESE HAKKIM HELAL OLSUN

Aşağılayıcı hitaplarımın hepsi aşağılık olmamdan kaynaklanıyo... anlık hırs.... herkesten çok özür diliyorum... Söyleyecek çok şeyim var ama gücüm yok...:(

Herkesten haklarını helal etmelerini istiyorum..

tarihinde tayfun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alıntı yaparak açtığınız ve kaynak bile belirtmediğiniz başlıklarınız Tavanarası'na taşındı diye mi gitmeye karar verdiniz?

Bu sadece bir bahane oldu abla kendı nefsımıde "burda ozgorluk yok dıye" tatmın ettim

HAKIKI NEDEN GERÇEK BİR "MÜSLÜMAN" GİBİ DAVRANAMAMAMDAN...

Sitelerde Paylaş

Tayfun bence alınganlık yapma, fazlada duygusalda davranmaya gerek yok..

Burada icabında bir kişiyle çok şiddeetli tartışmalar yaşarız ama bir başka konuda birbirimize katılırız forum bu tartışma yeri.

Keyfine bak tartış bazen haklı ol bazen haksız, kuralları çiğnemediğimiz sürece kimse forumdan kovulmuyor zaten,..

Kimseyle dost olmak zorunda değilsin, bak çoğu kişinin kimliği falan belli değil...

Karar senin bende islamın şifreleri ile ilgili sana sert çımıştım ama benim üslubun budur sempatik ve mübarek bir insan olduğum ortadadır, onun için sende kusura bakma kırdıysam, kendine iyi bak..

Bu arada ömer çelakılda islam şifresi çözmeye çalışıyordu inanan oldu, inanmayan oldu şimdi Türkiyeyi terk mi etsin onu herkes tanıyor...Benim bir hakkım yok ama senin var çünkü konunda sana hakaret ettim aslında etmedim ama sen öyle anladıysan hakkını asıl sen helal et...saygılar.

Sitelerde Paylaş

Bu sadece bir bahane oldu abla kendı nefsımıde "burda ozgorluk yok dıye" tatmın ettim

HAKIKI NEDEN GERÇEK BİR "MÜSLÜMAN" GİBİ DAVRANAMAMAMDAN...

Gerçek müslüman gibi davranamamakla ne demek istedin, anlamıyorum tayfun kardeşim.

Bu suçluluk duygun neden, anlamamız mümkün değil ama galiba senin böyle bir eğilimin var.

Foruma ilk geldiğinde de başlık açıp bizlerle ilgili ön yargıların nedeniyle suçluluk duymuş, teşekkür etmiştin. Şimdi yine bir başka nedenle kendini suçluyorsun.

Burada özgürlük var ama İslam forumlarındaki gibi İslam tebliğ hak ve özgürlüğü yok. Bunu istemiyoruz, izin de vermiyoruz. Bu nedenle bizi eleştirecek misin bilemem ama tabelamız o kadar açık ki..

İnançlı arkadaşlarımız gelir, inançlarını da düşüncelerini de savunurlar, tartışırlar, istedikleri gibi konular açarlar. Din forumuna baktınız mı bilmiyorum, çünkü sizi ana forumda değil, sizin ve sizinkine benzer başlıkların olmaması gereken yerde gördüm hep. Erken İslam dönemine ilişkin farklı görüşlerin anlatıldığı, farklı bir yer orası. Buna rağmen size ses çıkarılmamış..

Biz alıntılar konusunda titiziz, alıntı yazıların sahiplerine saygı duyulması gerektiğine inanıyor ve alıntı olduklarını mutlaka belirtiyoruz. Nereden alıntıladığımızı da, linkiyle birlikte beyan ediyoruz.

Siz hem bunu yapmamışsınız, hem de size ait olmayan iki yazıyla konu açmışsınız. Sizin kaleminiz, sizin cümleleriniz değil onlar. Hiç değilse biraz kişisel fikrinizi yazsaydınız iyiydi..

Eğer gitmenize neden olanlar bunlarsa, bunlara özgürlüğünüzü kısıtlamak diye değil, kurala uymak gerektiği biçiminde yorun isteriz.

Fakat eğer başka nedenler varsa ve siz paylaşmak istemiyorsanız da size saygı gösterir, üyeliğinizi sileriz.

Sitelerde Paylaş

Gerçek müslüman gibi davranamamakdan kastını söyliyim size.

İlmi yetmedi, bizimle fikir çatıştırıp kazanacak ve hatta ardından bizi müslüman yapmaya; kendi kendine yakınıyor işte...

Bir tane bile ateiste fikrimi kabul ettiremedim diye, yeteri kadar ilmim yok, hayalimdeki hoca efendiler kadar süper değilim diye...

Tayfun sen o ilim bildiğini zannettiğin üstadlarını getir bakalım buraya karşımıza nasıl duman oluyorlar.

b6b7k.jpg

İnsan yazımı bir kitap üzerinden hem kendinizi hemde insanları kandırıyorsunuz, uyanın artık!

Cahillik bir zamanlar bizim içinde sonsuz mutlulukdu ama artık bir çok şeyi öğrendik ve bunun geri dönüşü yok.

Sitelerde Paylaş

Tayfun sen o ilim bildiğini zannettiğin üstadlarını getir bakalım buraya karşımıza nasıl duman oluyorlar.

Duman olmak ?

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=52101&st=20&p=899744entry899744

27-28-29 ve 30 u mesajları okuyup kelime anlamını siz öğrenin.

Son cümlenin güldürü derecesinin hatırına susuyorum karşında :) Bay Neo

Bilgisi olan fikir çatıştırır,bilgisi olmayan ezikler ise şahıslara sataşır.

Şu cümleni asla unutmayacağım :) tarihinde extinction tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek müslüman gibi davranamamakdan kastını söyliyim size.

İlmi yetmedi, bizimle fikir çatıştırıp kazanacak ve hatta ardından bizi müslüman yapmaya; kendi kendine yakınıyor işte...

Bir tane bile ateiste fikrimi kabul ettiremedim diye, yeteri kadar ilmim yok, hayalimdeki hoca efendiler kadar süper değilim diye...

b6b7k.jpg

İnsan yazımı bir kitap üzerinden hem kendinizi hemde insanları kandırıyorsunuz, uyanın artık!

Cahillik bir zamanlar bizim içinde sonsuz mutlulukdu ama artık bir çok şeyi öğrendik ve bunun geri dönüşü yok.

gider ayak kimsenın kalbını kırmak istemıyorum...Azcık vicdanı olan forumu gezer ve hakkımda kaçıp kaçmama ?yorumlarımın dikkate alınıp alınayacağı kararını çok rahat verebilir...Tabi vicdanlı,önyargısız,ve kör değilse KİMSEDEN KAÇMAM VE HİÇBİR SORUDAN.... gerçekten içinden çıkamadığı için ve Öğrenmek için soru sormak istiyorsa bir arkadaş işte benim msn: tayfun_gs_gs@hotmail.com ve Tayfundis0227@gmail.com yaptığım ve verdiğim her cevabı isteyen ne nıyetle olursa olsun forumda da paylaşabilir çarpıtmadan bundan zerre çekingem yok...

Son olarak kalmam yönünde görüş bildirdiği için ""ıfeelgood" ablaya çok ama çok teşekkür ediyorum O onun nezaketiydi kabul etmemekte benim ukalalığım...... VE TEKRAR VE SON OLARAK ÜYELİĞİMİN İPTALİNİ İSTİYORUM...

tarihinde tayfun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gider ayak kimsenın kalbını kırmak istemıyorum...Azcık vicdanı olan forumu gezer ve hakkımda kaçıp kaçmama ?yorumlarımın dikkate alınıp alınayacağı kararını çok rahat verebilir...Tabi vicdanlı,önyargısız,ve kör değilse KİMSEDEN KAÇMAM VE HİÇBİR SORUDAN.... gerçekten içinden çıkamadığı için ve Öğrenmek için soru sormak istiyorsa bir arkadaş işte benim msn: tayfun_gs_gs@hotmail.com ve Tayfundis0227@gmail.com yaptığım ve verdiğim her cevabı isteyen ne nıyetle olursa olsun forumda da paylaşabilir çarpıtmadan bundan zerre çekingem yok...

Son olarak kalmam yönünde görüş bildirdiği için ""ıfeelgood" ablaya çok ama çok teşekkür ediyorum O onun nezaketiydi kabul etmemekte benim ukalalığım...... VE TEKRAR VE SON OLARAK ÜYELİĞİMİN İPTALİNİ İSTİYORUM...

Komedi gibi ya konuşmaya değecek bir konu bile değil, insanlar bu yüzyılda hala Kuran'ın Allah tarafından indiğine inanacak kadar saflar ki kaçıyorlar, içini açıp okumadan önce ben de öyle olduğunu düşünüyordum, felsefe bölümüne yazıldıktan sonra fikirlerim değişti, ondan sonra zahmet edip kuran denilen kitabı araştırdım biraz... Ben kendim de kitap yazmış bir insan olarak şunu fark ettim ki kitaplar gökten inmiyor, insanlar oturup düşünüp kendileri yazıyorlar. Ha Allah var Allah Muhammed'in aklına getirdi deseler belki kabul edilebilir bir savları olacak ama yani şu ayet ne kadar komik değil mi "Andolsun o kurana biz onu mübarek bir gecede indirdik" yani nasıl indi koskoca kitap, melekler mi getirdi? Kuran'ın sembolik, şiirsel ifadelerini biraz incelerlerse sadece insan zekasının bir ürünü olduğunu kabul edecekler. Benim üniversite kitaplarımda zavallı profesörlerin çırpınışları var "Dinin bağnazlığından kurtulamadığımız için geri kaldık" Dinin bağnazlığından birazl kurtulmayı başardıkları 19. yüzyılda yavaş yavaş teknoloji gelişmeye başlamış, din ve bilim çatışmasına rağmen. Bakın bir de dikkat edin müslümanlar herkesten daha fazla dünyaya bağlıdırlar. Hiç bir zevkten kendilerini mahrum bırakmazlar. Babasının zoruyla oruç tutan bir insan olarak sahur vaktini örnek vereyim, sahura kadar ne yaptıkları malum, işte karı kocalar, ben bekarım daha önce de belirttiğim gibi özürlü olduğum için evde kaldım. Ya bu insanlar sadece komediler, sahur vaktinde kıyamet kopuyor çak çak, rak rak, dışardan her yerden tabak, kaşık sesleri; zevk işi bitti şimdi cinsel ilişkiden sonra sıra geldi oruç tutup cennete gitmeye... Azin Nesin Türk halkının %70 i aptaldır derken doğru söylemiş diyesim geliyor ama yine de bu cahil insanlara acıyorum.

Sitelerde Paylaş

Komedi gibi ya konuşmaya değecek bir konu bile değil, insanlar bu yüzyılda hala Kuran'ın Allah tarafından indiğine inanacak kadar saflar ki kaçıyorlar, içini açıp okumadan önce ben de öyle olduğunu düşünüyordum, felsefe bölümüne yazıldıktan sonra fikirlerim değişti, ondan sonra zahmet edip kuran denilen kitabı araştırdım biraz... Ben kendim de kitap yazmış bir insan olarak şunu fark ettim ki kitaplar gökten inmiyor, insanlar oturup düşünüp kendileri yazıyorlar. Ha Allah var Allah Muhammed'in aklına getirdi deseler belki kabul edilebilir bir savları olacak ama yani şu ayet ne kadar komik değil mi "Andolsun o kurana biz onu mübarek bir gecede indirdik" yani nasıl indi koskoca kitap, melekler mi getirdi? Kuran'ın sembolik, şiirsel ifadelerini biraz incelerlerse sadece insan zekasının bir ürünü olduğunu kabul edecekler. Benim üniversite kitaplarımda zavallı profesörlerin çırpınışları var "Dinin bağnazlığından kurtulamadığımız için geri kaldık" Dinin bağnazlığından birazl kurtulmayı başardıkları 19. yüzyılda yavaş yavaş teknoloji gelişmeye başlamış, din ve bilim çatışmasına rağmen. Bakın bir de dikkat edin müslümanlar herkesten daha fazla dünyaya bağlıdırlar. Hiç bir zevkten kendilerini mahrum bırakmazlar. Babasının zoruyla oruç tutan bir insan olarak sahur vaktini örnek vereyim, sahura kadar ne yaptıkları malum, işte karı kocalar, ben bekarım daha önce de belirttiğim gibi özürlü olduğum için evde kaldım. Ya bu insanlar sadece komediler, sahur vaktinde kıyamet kopuyor çak çak, rak rak, dışardan her yerden tabak, kaşık sesleri; zevk işi bitti şimdi cinsel ilişkiden sonra sıra geldi oruç tutup cennete gitmeye... Azin Nesin Türk halkının %70 i aptaldır derken doğru söylemiş diyesim geliyor ama yine de bu cahil insanlara acıyorum.

kardeşim git konu aç insanlar tartışsın...Bununla ilgili konular var... bur da yazmanın bir mantığı yok birşey de yazmamışsın zaten...Konu uzamasın diye cevap vermeyeceğim kal sağlıcakla...

Sitelerde Paylaş

fisheye da ayrıldı.

umarım huzur bulur.

------

boğazına kadar siyasete batmış, sağa sola saldıran,kişilere uygunsuz sıfatlar takan

mahallenin delisi kıvamındaki müslüman bir üye ile muhatap oldum dün..

eh.. burası ateistforum.

bu nedenle tayfun nickli üye farklı geldi bana..

tebliğci ama sakin biri.. belki de sinirlerini aldırdı.. :)

rastgele..

Sitelerde Paylaş

Bizim çevrede hizpçi hapçı hupçu bilmem neciler var hapis falan yattılar Bunlar rejimi yıkıp Allah'ın vaadini getireceklermiş? Soruyorum herkese Allah'ın vaadi nedir kadınlar mıdır? Çünkü bu adamlar her metrekareye bir kız getirmişler beceriyorlar yani Allah bunu mu vaad ediyor? Ben de arkadaş olmak istemediğim bu insanlara dedim ki "Sizin amacınız kadınları aç bırakmak, yani kadın aç kalacak adamın parasına mahkum olacak adam da kuranın emrettiği gibi 2,şer, 3 er, 4 er götürecek malı... İşte bunlar böyledir.

Sitelerde Paylaş

fisheye da ayrıldı.

umarım huzur bulur.

------

boğazına kadar siyasete batmış, sağa sola saldıran,kişilere uygunsuz sıfatlar takan

mahallenin delisi kıvamındaki müslüman bir üye ile muhatap oldum dün..

eh.. burası ateistforum.

bu nedenle tayfun nickli üye farklı geldi bana..

tebliğci ama sakin biri.. belki de sinirlerini aldırdı.. :)

rastgele..

Allah bize yeter, O ne güzel Vekildir (Âl-i İmran, 173) BÖyle bir vekil varken gerek yok insanları incitmeye kırmaya sinirlenmeye bağırmaya..

Aslında çok sinirli bir insandım... hatta tedavi de gördüm bunla alakalı... Ama geç anladık mevzuyu... Hiçbirşey veremesem bile farklı bir müslüman izlenimi verdiysem yıne de ne mutlu bana...

Sitelerde Paylaş

Allah bize yeter, O ne güzel Vekildir (Âl-i İmran, 173) BÖyle bir vekil varken gerek yok insanları incitmeye kırmaya sinirlenmeye bağırmaya..

Aslında çok sinirli bir insandım... hatta tedavi de gördüm bunla alakalı... Ama geç anladık mevzuyu... Hiçbirşey veremesem bile farklı bir müslüman izlenimi verdiysem yıne de ne mutlu bana...

Biz felsefe derslerinde Allah kavramı aslında nedir, bununla ilgili görüşleri de öğreniyoruz. Gerçekten bir düşün Muhammed'in Allah derken kasteddiği şey neydi? Yani "Allah'ım var" diyorsun ama Allah'ın tanımını yapamıyorsun Allah nedir bir tür akıl mıdır? Yoksa gözle görülebilen insanımsı özelliklere sahip bir varlık mıdır?

Sitelerde Paylaş

Biz felsefe derslerinde Allah kavramı aslında nedir, bununla ilgili görüşleri de öğreniyoruz. Gerçekten bir düşün Muhammed'in Allah derken kasteddiği şey neydi? Yani "Allah'ım var" diyorsun ama Allah'ın tanımını yapamıyorsun Allah nedir bir tür akıl mıdır? Yoksa gözle görülebilen insanımsı özelliklere sahip bir varlık mıdır?

:) hatac buraya üyelik iptalimi istemek için yorumda bulundum tartışmak için değil bahsettiğin şeylerin açıklaması ve cevapları çok basit... bak benim adreslerim ................ istediğin herşeyi sorabilirsin...biliyorum heyecanlısın ama burası yeri değil ki bu başlık....

Edit: Email adresi gibi kişisel bilgilerimizi forum içinde yazmamız yasak. Dilerseniz özel mesajla bildirin.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...