Jump to content

Recommended Posts

Gerçek müslüman gibi davranamamakla ne demek istedin, anlamıyorum tayfun kardeşim.

Bu suçluluk duygun neden, anlamamız mümkün değil ama galiba senin böyle bir eğilimin var.

Foruma ilk geldiğinde de başlık açıp bizlerle ilgili ön yargıların nedeniyle suçluluk duymuş, teşekkür etmiştin. Şimdi yine bir başka nedenle kendini suçluyorsun.

Burada özgürlük var ama İslam forumlarındaki gibi İslam tebliğ hak ve özgürlüğü yok. Bunu istemiyoruz, izin de vermiyoruz. Bu nedenle bizi eleştirecek misin bilemem ama tabelamız o kadar açık ki..

İnançlı arkadaşlarımız gelir, inançlarını da düşüncelerini de savunurlar, tartışırlar, istedikleri gibi konular açarlar. Din forumuna baktınız mı bilmiyorum, çünkü sizi ana forumda değil, sizin ve sizinkine benzer başlıkların olmaması gereken yerde gördüm hep. Erken İslam dönemine ilişkin farklı görüşlerin anlatıldığı, farklı bir yer orası. Buna rağmen size ses çıkarılmamış..

Biz alıntılar konusunda titiziz, alıntı yazıların sahiplerine saygı duyulması gerektiğine inanıyor ve alıntı olduklarını mutlaka belirtiyoruz. Nereden alıntıladığımızı da, linkiyle birlikte beyan ediyoruz.

Siz hem bunu yapmamışsınız, hem de size ait olmayan iki yazıyla konu açmışsınız. Sizin kaleminiz, sizin cümleleriniz değil onlar. Hiç değilse biraz kişisel fikrinizi yazsaydınız iyiydi..

Eğer gitmenize neden olanlar bunlarsa, bunlara özgürlüğünüzü kısıtlamak diye değil, kurala uymak gerektiği biçiminde yorun isteriz.

Fakat eğer başka nedenler varsa ve siz paylaşmak istemiyorsanız da size saygı gösterir, üyeliğinizi sileriz.

Kısaca açıklayayım abla :

GERÇEK BİR MÜSLÜMAN olamadım derken:

"İyilikle kötülük eşit olmaz Sen en güzel bir tarzda uzaklaştır; o zaman seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir(Fussilet Suresi, 34)

Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle davet et onlarla tartışmanı en güzel bir şekilde sürdür (Nahl Sûresi, 25)

gibi olamadım...VE

Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz?(SAFF 2) tokadını yemekten korktum...

KURAN İSLAM MUHAMMED başlığı altında kuranla ilgili herşeyi paylaşabileceğimi sandım belki ama yanılmışım...Ama gerçekten laf olsun diye hiçbir paylaşım yapmadım ve "O" başlık dışına çıkmamaya çalıştım...Belki niyette tebliğ var dı haklısınız ama kesinlikle paylaşım da bulunurken diğer ateist arkadaşların başlıklarıyla paralel ama zıt görüşte başlıklar açtım... dediğim gibi bu benım haklı oldugum manasına gelmez...Kural kuraldır ...Ama benden sonra bu kurallar biraz gevşetilebilir suistimal etmemek şartıyla...sadece bir öneri...Ve gerçekten haklısınız belki bana "kurallara göre" fazla musamaha gösterildi... Bunun için çok teşekkür ediyorum..

ALINTI MEVZUSU: zaten alıntı yaptıgım adres aynı kaynaktan beslenıyo: risaleinur :gerçekten buna inanbilirsiniz ki benim daha önce defalarca okudugum seyler ve sırf toparlama adına başvurmak istediğim bir kaynak tı...Bu benim kaynak belirtmemem için geçerli bir neden mi=? tartışılır hatta değil... Ama yine de tayfun alıntı yaptıgın anlaşılmıştır ki(belirttiğiniz 3 kaynaktanda almamıştım:) lutfen kaynak belırtınız en kısa surede diyebilirdiniz???ama zorunda değildiniz bu da sadece bi öneri...Kişisel fikir mevzusunda gerçekten haksızsınız... ELbetteki konuyu yorumlama adına fazlasıyla kişisel yorumlar yapıyoruz dğer ateist arkadaşlarla beraber... Ama konu açılırken bir kaynaktan yararlanılması veya tamamen kopyalanıp alınması o konunun tartışılabilirliğinden yanlışlığındann veya doğrulugundan birşey götürmez...VE tartışılmalıdır bir mevzu kendı fıkrınse doğru değilse sıkıntılı...Bu gerçekten doğru birşey değil... Bunun altından konunun bulandırılması çok saçma...

Sonra mesela bir konu açıyoruz altına gerçekten tartışmayı konu dışına taşıyacak bir mevzu açılıyor("zan"dan Allaha sığınırım ama gerçekten sırf konu bulandırmak isteyen ateist arkadaşlar da var... ) derken bir konu açılıyor derken ona cevap buna cevap ve üzülerek söyleyeyim burda tek kişiyim İNANIN AÇILAN HER KONU BENİ AYAK UÇLARIMA KADAR HİSSETTİRECEK BİR HEYACANA BÜRÜYO ama herşeye birden yetişmek çok zor oluyo ve ister istemez cevaplanmamış soru kalıyo... VE

Benim hakikî talebelerimden bir tanesi bir yere girmişse, ben o yeri o talebem sayesinde kendi hesabıma fethedilmiş bilirim (ustad) belkı hakıkı talebesi değilim zira bir kaç aydır okumaya araştırmaya başladım kendısını kıtaplarını... Ama bunu iddia eden biri olarak veya öyle görünen biri olarak DİN ADINA CEVAPLANMAMIŞ BİR SORU KALMASINDAN ALLAH A SIĞINIRIM...

AMA İNANIN TEK KİŞİ OLMAK ÇOK ZOR. GÖZDEN KAÇAN ONLARCA SORU DİĞERLERİNE BAKAYIM DERKEN...

V.S V.S V.S

yine de gerçekten tartışlmak isteyen soru sormak isteyen kim varsa telefonumu bile vermeye hazırım... BAŞKA HİÇBİR DERDİM YOK...

BU VE BUNLARDAN DOLAYI ÜYELİĞİMİN İPTALİNİ İSTİYORUM....

Sitelerde Paylaş

Duman olmak ?

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=52101&st=20&p=899744entry899744

27-28-29 ve 30 u mesajları okuyup kelime anlamını siz öğrenin.

Son cümlenin güldürü derecesinin hatırına susuyorum karşında :) Bay Neo

Şu cümleni asla unutmayacağım :)

Ne oldu lan orada cevap yazamayınc buradamı zırvalıyorsun?

Git oraya ileti yaz fikirlerime cevap ver yapabiliyorsan?

Orada sustun kaldın dut yemiş bülbül gibi?!?!

Sitelerde Paylaş

Kısaca açıklayayım abla :

GERÇEK BİR MÜSLÜMAN olamadım derken:

"İyilikle kötülük eşit olmaz Sen en güzel bir tarzda uzaklaştır; o zaman seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir(Fussilet Suresi, 34)

Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle davet et onlarla tartışmanı en güzel bir şekilde sürdür (Nahl Sûresi, 25)

gibi olamadım...VE

Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz?(SAFF 2) tokadını yemekten korktum...

KURAN İSLAM MUHAMMED başlığı altında kuranla ilgili herşeyi paylaşabileceğimi sandım belki ama yanılmışım...Ama gerçekten laf olsun diye hiçbir paylaşım yapmadım ve "O" başlık dışına çıkmamaya çalıştım...Belki niyette tebliğ var dı haklısınız ama kesinlikle paylaşım da bulunurken diğer ateist arkadaşların başlıklarıyla paralel ama zıt görüşte başlıklar açtım... dediğim gibi bu benım haklı oldugum manasına gelmez...Kural kuraldır ...Ama benden sonra bu kurallar biraz gevşetilebilir suistimal etmemek şartıyla...sadece bir öneri...Ve gerçekten haklısınız belki bana "kurallara göre" fazla musamaha gösterildi... Bunun için çok teşekkür ediyorum..

ALINTI MEVZUSU: zaten alıntı yaptıgım adres aynı kaynaktan beslenıyo: risaleinur :gerçekten buna inanbilirsiniz ki benim daha önce defalarca okudugum seyler ve sırf toparlama adına başvurmak istediğim bir kaynak tı...Bu benim kaynak belirtmemem için geçerli bir neden mi=? tartışılır hatta değil... Ama yine de tayfun alıntı yaptıgın anlaşılmıştır ki(belirttiğiniz 3 kaynaktanda almamıştım:) lutfen kaynak belırtınız en kısa surede diyebilirdiniz???ama zorunda değildiniz bu da sadece bi öneri...Kişisel fikir mevzusunda gerçekten haksızsınız... ELbetteki konuyu yorumlama adına fazlasıyla kişisel yorumlar yapıyoruz dğer ateist arkadaşlarla beraber... Ama konu açılırken bir kaynaktan yararlanılması veya tamamen kopyalanıp alınması o konunun tartışılabilirliğinden yanlışlığındann veya doğrulugundan birşey götürmez...VE tartışılmalıdır bir mevzu kendı fıkrınse doğru değilse sıkıntılı...Bu gerçekten doğru birşey değil... Bunun altından konunun bulandırılması çok saçma...

Sonra mesela bir konu açıyoruz altına gerçekten tartışmayı konu dışına taşıyacak bir mevzu açılıyor("zan"dan Allaha sığınırım ama gerçekten sırf konu bulandırmak isteyen ateist arkadaşlar da var... ) derken bir konu açılıyor derken ona cevap buna cevap ve üzülerek söyleyeyim burda tek kişiyim İNANIN AÇILAN HER KONU BENİ AYAK UÇLARIMA KADAR HİSSETTİRECEK BİR HEYACANA BÜRÜYO ama herşeye birden yetişmek çok zor oluyo ve ister istemez cevaplanmamış soru kalıyo... VE

“Benim hakikî talebelerimden bir tanesi bir yere girmişse, ben o yeri o talebem sayesinde kendi hesabıma fethedilmiş bilirim” (ustad) belkı hakıkı talebesi değilim zira bir kaç aydır okumaya araştırmaya başladım kendısını kıtaplarını... Ama bunu iddia eden biri olarak veya öyle görünen biri olarak DİN ADINA CEVAPLANMAMIŞ BİR SORU KALMASINDAN ALLAH A SIĞINIRIM...

AMA İNANIN TEK KİŞİ OLMAK ÇOK ZOR. GÖZDEN KAÇAN ONLARCA SORU DİĞERLERİNE BAKAYIM DERKEN...

V.S V.S V.S

yine de gerçekten tartışlmak isteyen soru sormak isteyen kim varsa telefonumu bile vermeye hazırım... BAŞKA HİÇBİR DERDİM YOK...

BU VE BUNLARDAN DOLAYI ÜYELİĞİMİN İPTALİNİ İSTİYORUM....

Abi din senin psikolojini bozmuş artık.

Git bir cima arkadaşı bul kendine de, bir kendine gel :D

Her zaman diyorum din en tehlikeli psikolojik rahatsızlık olup, diğer psikolojik sorunlarında babasıdır diye...

Bana inanmıyordunuz bak şimdi ne oldu :D

Sitelerde Paylaş

:) Ya İnsan Üywliğinin iptali için bile istekte bulunurken orası tartışma ortamına çevirilip ortalık karıştırılır mı yaw insaf....

FORUM YETKİLİSİ ARKADAŞLAR ÜYELİĞİMİN SİLİNMESİNİ İSTİYORUM... NEDEN DİKKATE ALINMIYORUM...

Sitelerde Paylaş

BU VE BENZERİ BAŞLIKLARI TAVANARASI YAPILMAMASI İÇİN NEREDE PAYLAŞMAMIZ LAZIM...???

HANGİ KONU HANGİ FORUMDA YER ALMALIDIR:

Ateizm.org bünyesinde "Ateistforum", "Ateistcafe", "Bilim Forumu", ve içeriksiz başlıkların toplandığı "Tavanarası" olmak üzere 4 adet forum bulunmaktadır.

Ateistforum için uygun olan konular:

Ateizm ve dinler (genelde bütün dinler, özelde İslam) ile ilgili bilgilendirme, tartışma, fikir

edinme amaçlı konular.

Ateistcafe için uygun olan konular:

Ateizm ve din ile ilgili güncel haber ve olaylarla ilgili konuların yanı sıra tanışma, sohbet,

sanat, mizah, eğlence, ve benzeri konularda tartışma, paylaşma, fikir ve bilgi edinme

amaçlı konular.

Bilim Forumu:

Bilim forumuna sadece bilimsel konular üzerine tartışma, paylaşma, bilgilendirme, güncel haberler gibi konular üzerine yazışılmaktadır. Bilim forumunda Tanrı kavramını ve dinleri destekleyen veya karşı çıkan hiç bir iletinin asılmasına izin verilmez.

Tavanarasi:

Açılan bir başlık admin ve moderatörlerin değerlendirmesi sonucu uygun olan diğer forumlara taşındığı gibi, içeriksiz olanlar da Tavanarasi'na tasinir. Tavanarası forumu Ateistforum'da yazı silinmemesi prensibi nedeniyle açılmış bir forumdur. Bu forumda da forum kurallarına sadık kalmak kaydı ile tartışmalar sürdürülebilir. Tavanarası forumunun başı boş bir forum olduğu düşünülmemelidir. Tüm Atesitforum kuralları burada da gecerlidir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Tamam Açılan başlık açıldığı yere mantık olarak uygun görünüyo... Bİ Sorun yok gibi Eğer sorun varsa ne? ve nerde açılması lazım butür başlıkların?

Zaten ordasin. Yanliz uygun baslik aramalisin yoksa yeniden acilabilir. Link asagida tekrar verilmistir.

http://www.ateistforum.org/index.php?showforum=24

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...