Jump to content

Ateistlere kuran testi.

Recommended Posts

ateistler kuranı müslümanlardan daha çok okuduklarını ve irdelediklerini her demde belirtmekle beraber.sonuç olarak ya tersinden anlıyor,yada anlamıyorlar.bunun nedenini çok merak ediyorum.keşke bu konuda bir deney ve test yapma imkanı olsaydı.ateistlerin kuran okurken beyinlerinde ne gibi fonksiyonlar oluyor incelemek gerek.birde şu yalan makinesi denilen cihazla ölçümler yapmak gerek.gerçekten anlamıyorlarmı,yoksa anlamaları halinde karşılarına inanmaları gereken bir yaratıcı çıkacağı için bilinç altına ittikleri bir yalancı düşünme mekanizmasımı var.tabiki bu gerçek bir bilimsel deney ve araştırmalar sonucu ortaya çıkar.umarım bu konuda yakında çalışmalar yapılır.ateist beyni incelenmeli.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kur'an bir ateist için hiçbir şey ifade etmez.

Bana göre çok değerlidir çünkü 1400 yıl öncesinin insanını, yaşamını, bilgi seviyesini, dünyaya bakışını, beklentilerini, iç dinamiklerini anlatır. Bu anlamda bütün kutsal kitaplar değerlidir ve hakettikleri yere kaldırılmalıdırlar.

Kütüphaneye, tarih kitapları arasına.

Ama onu günümüz dünyasıyla kıyaslamak, içindekileri alıp uygulamaya koymaya çalışmak açıkça deliliktir.

Ateist böyle bakar.

Sitelerde Paylaş

Kuranı bazı Müslümanlardan daha çok okudukları ve irdeledikleri doğrudur.

İslamı insana anlatırken bazı kuralları var ve dikkat isteyen bir konu. Şimdiki düzende Müslümanlar Taklidi İman ile yetişiyorlar. Aileler diyor ki; Al oğlum bu İslam. Tamam diyor ben Müslümanım. Hemen kabul ediyor. Araştırma Allah'ı bulma yok.İşte tam burada bunu kabul etmeyenler ise Ateist oluyorlar. Yani ateistler bazı müslümanların yüzünden ateist oluyorlar. Daha sonra farklı alanlara yöneliyolar.. Darwin vs..

Sitelerde Paylaş

Bana göre çok değerlidir çünkü 1400 yıl öncesinin insanını, yaşamını, bilgi seviyesini, dünyaya bakışını, beklentilerini, iç dinamiklerini anlatır. Bu anlamda bütün kutsal kitaplar değerlidir ve hakettikleri yere kaldırılmalıdırlar.

Mitos olarak değerlendirildiğinde,binlerce yıllık yaşanmışlıktan, hayal kurma deneyimlerinden süzülerek geldiği için ben de bütün kitapları insanların kültürel mirası olarak önemsiyorum... Değerlendirmene katılıyorum sonuna kadar.

Sitelerde Paylaş

ateistler kuranı müslümanlardan daha çok okuduklarını ve irdelediklerini her demde belirtmekle beraber.sonuç olarak ya tersinden anlıyor,yada anlamıyorlar.bunun nedenini çok merak ediyorum.keşke bu konuda bir deney ve test yapma imkanı olsaydı.ateistlerin kuran okurken beyinlerinde ne gibi fonksiyonlar oluyor incelemek gerek.birde şu yalan makinesi denilen cihazla ölçümler yapmak gerek.gerçekten anlamıyorlarmı,yoksa anlamaları halinde karşılarına inanmaları gereken bir yaratıcı çıkacağı için bilinç altına ittikleri bir yalancı düşünme mekanizmasımı var.tabiki bu gerçek bir bilimsel deney ve araştırmalar sonucu ortaya çıkar.umarım bu konuda yakında çalışmalar yapılır.ateist beyni incelenmeli.

Boşuna uğraşma, sana nasıl düşüneceğin daha bebeklikten başlayarak öğretilmiş, bu kalıbın dışına çıkman zor. Bu Kuran kesin doğrudur, senin aklına yatmasa, mantıksız bile gelse kabahat Kuran'da değil sendedir veya şeytan seni deniyordur diye diye mantığın değiştirilmiş. Onun için sırf Kuran'da yazıyor diye en saçma, en insanlık dışı, en mantıksız şeyleri bile hiç düşünmeden direk doğru kabul ediyorsun. Kuran yerine başka bir kitabı koysalardı, tereddütsüz o kitabı savunacaktın. Savunmam falan deme, görünen köy kılavuz istemez.

Sitelerde Paylaş

Kur'an bir ateist için hiçbir şey ifade etmez.

Ama onu günümüz dünyasıyla kıyaslamak, içindekileri alıp uygulamaya koymaya çalışmak açıkça deliliktir.

Ateist böyle bakar.

bunları biliyoruz.ama beni tatmin etmiyor.bu yüzden bu konuyu açtım.bir bilim merkezinde gönüllü ateisterin beyninin incelenmesi lazım.negibi reaksiyonlar oluşuyor.kim bilir,belkide mühürlüdürler.bunuda deneylerle ispatlamış oluruz. :)

Sitelerde Paylaş

Kuranı bazı Müslümanlardan daha çok okudukları ve irdeledikleri doğrudur.

İslamı insana anlatırken bazı kuralları var ve dikkat isteyen bir konu. Şimdiki düzende Müslümanlar Taklidi İman ile yetişiyorlar. Aileler diyor ki; Al oğlum bu İslam. Tamam diyor ben Müslümanım. Hemen kabul ediyor. Araştırma Allah'ı bulma yok.İşte tam burada bunu kabul etmeyenler ise Ateist oluyorlar. Yani ateistler bazı müslümanların yüzünden ateist oluyorlar. Daha sonra farklı alanlara yöneliyolar.. Darwin vs..

iyide,müslümanlar ailelerinin ve çevrelerinin telkiniyle müslüman oluyorlarsa cahildirler ve akıllarını kullanmamışlardır.ama ateist aklını kullanma iddiasındadır.yani artık referansı cahil insanlar değil bilim,gözlem,akıl dır.yani müslümanlar şöyledir ben ateist olayım sadece kendini kandırma karşı olmadır.ama asla gerçeğe ulaşma değildir.yani bir cihazı amacı dışında kulananalara bakıp bu cihaz işe yaramaz deyip onu atmak ne kadar mantıklıdır.yada amacı dışında kulalnanların aklından ne farkı vardır atan aklın. :)

Sitelerde Paylaş

ama kuran kullanmalarını istiyor. :)

Lafta söylüyor,kullanmaya kalkarsan hemen, fazla kurcalama siz daha mı iyi bileceksiniz? fazla soru soranı öperim :) manalarında korkutan ayetlerini dayayıveriyor. Az buçuk beynini çalıştırmaya niyetlenen de korkudan kilitleniveriyor, kilitlenmiyorsa zaten ateist oluyor :) :)

Sitelerde Paylaş

müslümanlarn ateistleri anlamaları içn beyinlerini kullanmaları gerekir. Bu da pek mümkün olmadıgndan iki tarafın anlaşması pek olasılık dahilinde degildir.

kalben düşünsen onlar bilmiyorlar diyebiliyorum.ama beyin olarak düşündüğümde bal gibi biliyorlar ama,bilmek işlerine gelmiyor diyorum. :)

Sitelerde Paylaş

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=22609

kuran anlaşılmak için yazılmamış...tanrı konuşuyor ondan herhalde. :)

hangi ayette,hangi olayın anlatıldığı bile çoğu zaman tartışmalı.

hristiyan misyonerler şunu der.

incil'i okuyun..o tanrı vahyidir.

okuduğunda ise binlerce çelişki bulursun..

ve sana şunu derler..

iman et..iman gücü tüm çelişkileri aşar.

yani bu kutsal kitaplar iman edilmek için yazılmış.

anlaşılmak veya tartışılmak için değil.. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...