Jump to content

Yani özetle

Recommended Posts

Şimdi Müslümanlar .ıçıyor ortalığa.. Bu demektir ki her zaman .ıçıyorlardı ortalığa..

Batı kendini düzene soktu. Peki Müslümanların hala ortaya .ıçma mazereti ne?

Beni de yanlış anlamamışsındır umarım. :) Onları müslümanlara soralım. Batı deyince dillerine pelesenk ettikleri cümleleri sıraladım sadece...

Sitelerde Paylaş

Siz kendinizi şuan dünya düzeninde ki İslam ile karşılaştıryorsunuz. Bu zamanda İslama açık bulmak çocuk oyuncağı. Ama İslamın tam olarak yaşandığı bir devirde açık bulmanız çok zor.

tarihinde sacnas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiç mazeret uydurmaya gerek yok. Hepimiz lafta müslümanız ama gerçekte zavallı ve sefil haldeyiz. Günümüzde kullandığımız herşey batıdan gelme. "Şu da benim müslüman kardeşimin buluşudur" diyebileceğimiz tek birşey yok. Göğsümüzü kabartabilecek tek birşey bile yok...

Vay beee

Bir teisti tebrik edeceğim aklımın ucundan geçmezdi.

Helal olsun itiraf diye buna denir işte.

İşte bu doğru mantığını doğru devam ettirmen lazım cervantes.

Tutupda bunun ardından, biz yeteri kadar iyi müslüman değiliz, daha fazla ibadet daha iyi iman edersek o zaman bilimde alır yürürüz hatasına düşmemen lazım!

Bilimin %90nını geliştiren ateistler.

Yada batı dinine daha iyi bir imanla bağlandığında mı bilimde atılmıştır?

Hayır, batı protestanlık furyası başta olmak üzere, bilimi engelleyen dogmatik yapıyı kırdığı zaman olayı çözmeye başladı.

Ve dinsizlerle beraber yaşama, onları olduğu gibi kabul etme, onlara bilim-sanat ne ile ilgileniyorlarsa her vatandaşına ne kadar fırsat veriyorsa o kadar fırsat vererek olayı çözdü.

Ama bugün ülkemizde bunların hiç birini bulmak mümkün değildir.

İslamın mevcut bütün mezheplerinde mürtedin başı kesilir.

Dinsizlerle beraber yaşanabilecek bir mezhep türetmenin ne önemini farketmiş ne de yapmaya hevesli olmuştur islam.

Bu da yetmezmiş gibi daha da bir level üstüne çıkıp bırakın dinsizleri, müslümanım diyen vatandaşlarını bile sırf laik yada kendinden olmadığı hayat hakkı vermemektedir...

Böyle bir ortamda çalışan üretebilme kapasitesi olan ne kadar beyin varsa kaçar.

Ve o ülke hiç bir şey üretemez. ;)

tarihinde NovembeR_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz kendinizi şuan dünya düzeninde ki İslam ile karşılaştıryorsunuz. Bu zamanda İslama açık bulmak çocuk oyuncağı. Ama İslamın tam olarak yaşandığı bir devirde açık bulmanız çok zor.

Bunu hala İslam'ın dünyanın en büyük bilim ve ilim kitabı olduğunu savunan, insan haklarını ve hukuğu tam anlamıyla insanlığa bahşettiğini söyleyen cahil profesör doktorlara söyleyeceksin. Ateistlere değil!

Keşke o dönemde yaşıyor olsaydım da Muhammedi, kendi yazdığı kitabın içinde kaybetseydim.

Sitelerde Paylaş

Bunu hala İslam'ın dünyanın en büyük bilim ve ilim kitabı olduğunu savunan, insan haklarını ve hukuğu tam anlamıyla insanlığa bahşettiğini söyleyen cahil profesör doktorlara söyleyeceksin. Ateistlere değil!

Keşke o dönemde yaşıyor olsaydım da Muhammedi, kendi yazdığı kitabın içinde kaybetseydim.

Tamam peki. Bana şunun cevabını verirmisin bende merak ediyorum? Hz.Muhammed bu kitabı neden yazmış(senin deyiminle) olabilir?

Sitelerde Paylaş

Tamam peki. Bana şunun cevabını verirmisin bende merak ediyorum? Hz.Muhammed bu kitabı neden yazmış(senin deyiminle) olabilir?

Bu sorunun cevabı bu forumda milyarlarca kez açıklandı. Forumu biraz dolanırsan, sana şimdi kısa olarak vereceğim cevabın genişletilmiş halini de bulabilirsin.

Kim istemez insanları peşinden sürüklemeyi? Güç sahibi olmayı?

Ve yine kim istemez böylesi büyük bir gücü, insanların çok önemli bir zaafı olan "DİN" kavramını kullanarak basit bir şekilde elde etmeyi? :)

Şu an insanların gözü açılmış durumda. Keşke Muhammed'in dönemindeki gibi olsaydı da ben de bir kitap yazsaydım. Şu an bu forumda beni çekiştiriyor olurdunuz :) Ama umrumda olmazdı.

Sitelerde Paylaş

Bu sorunun cevabı bu forumda milyarlarca kez açıklandı. Forumu biraz dolanırsan, sana şimdi kısa olarak vereceğim cevabın genişletilmiş halini de bulabilirsin.

Kim istemez insanları peşinden sürüklemeyi? Güç sahibi olmayı?

Ve yine kim istemez böylesi büyük bir gücü, insanların çok önemli bir zaafı olan "DİN" kavramını kullanarak basit bir şekilde elde etmeyi? :)

Şu an insanların gözü açılmış durumda. Keşke Muhammed'in dönemindeki gibi olsaydı da ben de bir kitap yazsaydım. Şu an bu forumda beni çekiştiriyor olurdunuz :) Ama umrumda olmazdı.

Ben senden duymak istemiştim.

Amaç güç sahibi olmak için öylemi :) Bir tahtı yok bir mekanı yok bir varlığı yok sadece adı ve sözleri var. Evet O Güç sahibi.O gücü Verene Şükürler olsun.

tarihinde sacnas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

11 Eylül ABD nin işidir. ne meraklısınız müslümanlara çamur atmaya.

11 Eylül mazlumların zaferidir, dünyanın tek egemen güç olduğuna inanan egosu şişik abd nin balonunun new yorktan iğne yoluyla patlatılmasıdır. Niye hala buna inanmamakta diretiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Hayır, batı protestanlık furyası başta olmak üzere, bilimi engelleyen dogmatik yapıyı kırdığı zaman olayı çözmeye başladı.

Ve dinsizlerle beraber yaşama, onları olduğu gibi kabul etme, onlara bilim-sanat ne ile ilgileniyorlarsa her vatandaşına ne kadar fırsat veriyorsa o kadar fırsat vererek olayı çözdü.

Dinsizlerle beraber yaşanabilecek

batının insanlarını takdir ediyosun ama kendi ülkende dediğini yapmak isteyen insanları sürekli olumsuz eleştiriyorsun.

bu boş bir batı hayranlığıdır.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 Eylül ABD nin işidir. ne meraklısınız müslümanlara çamur atmaya.

Cervantes, on 06 May 2012 - 09:26 PM, said:

11 Eylül mazlumların zaferidir, dünyanın tek egemen güç olduğuna inanan egosu şişik abd nin balonunun new yorktan iğne yoluyla patlatılmasıdır. Niye hala buna inanmamakta diretiyorsunuz?

Fikrim değişti.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...