Jump to content

Mezara koyulan ceset kaç ayda iskeletleşir?

Recommended Posts

Bu başlığın sonu tavanarası ,zaten sen kurukafa ölümle falan kafayı bozmuş gibisin

Yok bozmadım. Dün Ntv'de bir program vardı. Domuzu açık havada bırakıyorlardı, kaç günde iskelet olacağını test etmek için, oradan konusu açıldı işte. Ben de süreyi yanlış biliyorsam parayı kaptırmayalım diye sorayım dedim.

Sitelerde Paylaş
İnsan çürümeden önce toprakta ne kadar yatabilir? Bunun yanıtı, cesedin ne kadar derine gömüldüğüne bağlı… Ceset, yüzey ile 1 metre derinlik arasına gömülürse kurtlara ve solucanlara yem olur. Bu yaratıklar, cesedi bir yıldan daha az bir sürede iskelete dönüştürürler. Ceset iki metre derine gömülürse, 10 yıl sonra bile hâlâ üzerinde et olduğunu görülür.

https://insanveevren.wordpress.com/2012/05/03/mumya/

Sitelerde Paylaş

Cesetmi gömdünüz? iddia varsa ceset olması lazım.Varsa çıkarıp bakacakmısınız bu iddianın sonunda :blink:

Dün Ntv'de bir program vardı. Domuzu açık havada bırakıyorlardı, kaç günde iskelet olacağını test etmek için, oradan konusu açıldı işte. Ben de süreyi yanlış biliyorsam parayı kaptırmayalım diye sorayım dedim.
Sitelerde Paylaş

NTV´deki konuya göremi iddiaya girdin?

Program'da hızlandırılmış şekilde gösteriyor zaten domuzun kaç haftada iskelet kaldığını. Domuzu seçme nedenleri ise deri, doku, kas yapısı ve organlarının yerlerinin insana oldukça benzemesi. Domuz açık havada kaldı, ben standart gömülü cesetten bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş

Program'da hızlandırılmış şekilde gösteriyor zaten domuzun kaç haftada iskelet kaldığını. Domuzu seçme nedenleri ise deri, doku, kas yapısı ve organlarının yerlerinin insana oldukça benzemesi. Domuz açık havada kaldı, ben standart gömülü cesetten bahsediyorum.

Bilim forumuna açmalısın bence bunu ,bilimsel sonuçta

Sitelerde Paylaş

Norveç'in çok Kuzey'deki bir adası olan Svalbard'ın mezarlığında cesetler donan toprak olarak bilinen permafrosttan dolayı bir türlü çürüyemiyorlarmış. Aşırı soğuk.

When it was discovered that bodies in the town cemetery did not decompose because the region is underlain by permafrost.

Svalbard'ın haritadaki konumu okla gösterilen yer. Aşırı soğuk bir yer olduğu için bakteriler yeterince çoğalamıyor. Çürüme hayli yavaş oluyor. İlginç geldi paylaşayım dedim.

map1.jpg

Sitelerde Paylaş

7 yıl önce ölen annesiyle aynı evde

Fatih'te bir kadının ölen annesinin cenazesiyle 8 yıl aynı evde yaşadığı iddia edildi. Ölen kadının kızı gözaltına alınırken, annesinin olduğu iddia edilen kemikler Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

http://haber.mynet.com/7-yil-once-olen-annesiyle-ayni-evde-643709-yasam/

böyle bir durum yok deeeel mi

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...