Jump to content

Eşcinsellerin varoluşu doğada insan popülasyonunu dengede tutmak için midir?

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

doğanın bilinci yoktur; canlılık devamlılık için savaş verir; en yetkin olan hayatına devam eder; bu kadar basit. dünya nüfusunu kontrol altında tutmaz. iş oraya varırsa türün kendi içerisindeki savaş daha zorlaşır; beslenme koşulları zorlaşır ve türün popülasyonu bu sebeplere bağlı olarak düşer.

bu bozukluk olur, doğa bunu hazırlamaz; eler... çünkü canlılık tehlikeye girer; anlamıyor musun?

bu konuda bilimle az çok ilgili herkes aynı gerçeği kabul eder. Jester? sen cinselliğin başka işlevleri olduğunu veya başka nedenleri olduğunu hala düşünüyorsan; mantıklı bir çıkarımını ve nedenini duymayı isterim.

benim gözlemlediğim bir şey var. evrimi savunacağım derken, darwinist olacağım derken asıl bilimsel gerçekleri reddediyorsunuz. bugün doğada 500'ün üzerinde kanıtlanmış eşcinsel davranış bulunmaktadır. hemen hemen bütün canlılarda. primatlarda bile. yani üreme amacı olmayan cinsel ilişki sadece insanlara özgü bir olay değil. bunu canlılar da mı zevk için yapıyor dersin? bu da bir yönelimdir. tıpkı insanlarda olduğu gibi... bu da eşcinselliğin bir anomali olmadığını, doğal bir olay olduğunu gösterir. sana doğadan örnek veriyorum daha ne bekliyorsun ki?

'Cygnus atratus' bu kuş türünün 1/4'ü eşcinsel. acaba neden böyle? yani bu kuşlar doğduğunda her dört kuştan biri eşcinsel oluyor. bunun bir anomali olduğunu mu iddia ediyorsun? yani bu türün hastalıklı olduğunu mu kabul etmeliyiz? bence hayır. bu sistemi doğanın hazırladığını kabul etmek, bu türün hastalıklı olduğunu kabul etmekten daha mantıklıdır. bu konuyu evrimsel olarak düşünürsek, bu kuşların böyle olmasının doğal seçilimle bir alakası olabilir mi?

ayrıca yazdığımı anlamıyorsun sanırım. cinsellik eşcinsel canlılarda da görüldüğü için 'sadece' üremek için değildir diyorum. cinsellik üremeye yaramaz demiyorum. canlılarda yakınlaşma da cinsellik sayesinde sağlanabilir.

tarihinde Jester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

asıl anlamadıkları bilgiyi öğrendiğimiz için seksten zevk alamayacağımızı sanmaları bence. ya da belki daha fazla zevk alırız diye kıskanıyor da olabilirler.

O halde düşünemiyorlar mı, biz her seks yapışımızda ürüyor muyuz diye?.. Yaşamımız boyu sadece bir çocuk yapanlarımız, onu yaptıktan sonra seksten vaz mı geçiyor?

Eşcinsellik nedir ne değildir, neden vardır, kesin bir görüş yok hala. Ben cinsel içgüdünün yanlış yönlenmiş hali diyorum, normal olmadığını düşünüyorum. Normal sayacaksak her seksüel ilişki biçimini, damacanayla veya bisikletiyle veya ormandaki ağaçla seks yapan adamın bu davranışını da normal saymak zorundayız. Hepsi de var çünkü. Hatta psikiyatrik literatürde çok iyi bilinen bir vaka vardır, adam ömrü boyu çocuk bezinden başka hiçbir şeyden tahrik olmamıştır, sadece onunla seks yapmıştır..

Fakat eşcinsellik hep vardı.. Hala var. Demek bir yerlerde bir işe yaramış ya da önemli bir zararı olmamış ki elenmemiş. Ama var olma nedeninin insan popülasyonunu dengede tutmak olduğunu düşünmek bana çok uzak geliyor çünkü eşcinsellerin çoğu evli ya da bir şekilde çocuk sahibi oluyorlar. İleride bu insanların evlenmelerine izin veren ülke sayısı muhtemelen artacak, bu insanlar evlilik kurumu içinde bir şekilde çocuk sahibi de olacak.

Eşcinsellerin üreme içgüdüleri yok değil çünkü..

Üremeye izin vermeyen ilişki biçimi, o ilişkide bulunanların üreme içgüdüleri taşımadığı anlamı taşımaz. Pedofiller için de aynı görüşü ileri sürebiliriz o halde..

Sitelerde Paylaş

benim gözlemlediğim bir şey var. evrimi savunacağım derken, darwinist olacağım derken asıl bilimsel gerçekleri reddediyorsunuz. bugün doğada 500'ün üzerinde kanıtlanmış eşcinsel davranış bulunmaktadır. hemen hemen bütün canlılarda. primatlarda bile. yani üreme amacı olmayan cinsel ilişki sadece insanlara özgü bir olay değil. bunu canlılar da mı zevk için yapıyor dersin? bu da bir yönelimdir. tıpkı insanlarda olduğu gibi... bu da eşcinselliğin bir anomali olmadığını, doğal bir olay olduğunu gösterir. sana doğadan örnek veriyorum daha ne bekliyorsun ki?

'Cygnus atratus' bu kuş türünün 1/4'ü eşcinsel. acaba neden böyle? yani bu kuşlar doğduğunda her dört kuştan biri eşcinsel oluyor. bunun bir anomali olduğunu mu iddia ediyorsun? yani bu türün hastalıklı olduğunu mu kabul etmeliyiz? bence hayır. bu sistemi doğanın hazırladığını kabul etmek, bu türün hastalıklı olduğunu kabul etmekten daha mantıklıdır. bu konuyu evrimsel olarak düşünürsek, bu kuşların böyle olmasının doğal seçilimle bir alakası olabilir mi?

ayrıca yazdığımı anlamıyorsun sanırım. cinsellik eşcinsel canlılarda da görüldüğü için 'sadece' üremek için değildir diyorum. cinsellik üremeye yaramaz demiyorum. canlılarda yakınlaşma da cinsellik sayesinde sağlanabilir.

Bu doğal olma olmama konusu biraz karmaşık, doğada var olan her şey zaten doğaldır, doğada görüldüğü için doğaya aittir. Bu doğrudur.

Ama bu çok genel bir yaklaşımdır ve olguları tek tek incelememizin önüne geçecek kadar geniş bir genelleme sayılacağı için bir "açıklama" değidlir. "Doğaldır" demek, yeterli bir açıklama değildlir, evet.

Bir üstteki iletimde de belirttiğim gibi, ağaç kovuğundan ayrılamayan, çocuk bezini elinden düşüremeyen o adama da doğal diye yaklaşmakla yetinirsek hiçbir şeyi anlayamayız.

Sitelerde Paylaş

Eşcinsellik anomalidir; çünkü canlılığın tek amacı çoğalmak ve devamlılıktır. Bunun neresini anlamak zor geliyor? İkincisi; eşcinsellerde cinsel hayat sahibidir çünkü milyar yıllık evrim süreci onları üremek için cinsel ilişkiye girme dürtüsü ile donatmıştır. üremek istemese dahi cinsel ilişkiye girer. dürtüleri bunu ister. cinsel hayattan zevk almanın nedeni de üremeni garantiye almak. bu kadar basit. bunu 3üncü kez tekrarlıyorum. Cinsellik yetenek ve zevki, özellikleri tamamen üremek için evrimleşmiştir. eşcinsel davranış görülse dahi anomali olmaktan ileri gidemez, çünkü tür kendini kopyalayamaz. bunun için bir yöntem geliştirirse tür, o zaman anomali olmaktan kurtulur (erkeklerin doğum yapabilmesi, kadınların sperm üretebilmesi veya muadil bir yöntem evrimleştirmesi vs.)

eşcinsel üyeler türün yok olmasını sağlamadıkları için varlar; eğer tür tehlikeye girse iki sonuç olur; ya eşcinsel eğilim elenir ya da tür yok olur. bilim sencelere bakmaz. sen kendi doğrularına inanan bir bireysen, zaten seni inançlı yapından döndüremem. mantık dinleyecek durumda değilsin. canlılığın kurallarını umursamıyorsun, kendin eşcinsel olduğun için savunmaya devam ediyorsun. bu da evriminin getirdiği bir özellik; kendini koruma içgüdüsü, çocuk sahibi olmasan dahi üreyecekmişsin gibi dürtülerin kendi varlığını savunuyorlar, bu dünyada yer ediniyorsun bu şekilde.

yakınlaşmanın nedeni de üremeye giden yoldur. yöntemdir. hepsi bir paket yazılım gibi işler. türler birbirini cezbeder, insan için aşk gerçekleşir; diğer türler içinde başka süreçler vs. bu etkileme işlemi de cinsellik içine girer; eşeysel seçilimi garantiye almak için. ÜREMEK İÇİN.

Sitelerde Paylaş

Siz harbi harbi takunyalı çıktınız lan. :)

Siz bu kafayla;

"En az üç çocuk" da dersiniz,

"Kürtaj cinayettir" de dersiniz,

"Elizabet haramdır" da dersiniz,

"Kadınlar tarlalarımızdır" deyip paso çicek sulaması da yaparsınız.

:rolleyes:

sen tavrını düzeltmeyeceksin anlaşılan. sürekli üreyelim demiyoruz; okuduklarına anlam veremiyorsan birinden yardım al; sana açsın konuyu, anlatsın. canlılığın amacı üremek, kendini kopyalamaktır. bu canlılıkla ilgili en önemli kuraldır. diğer tüm özellikler, bunun için şekillenir. ama sen bunları anlayamazsın, pardon; unutmuşum.

Sitelerde Paylaş

Eşcinselliğin, bir amaçla doğa tarafından ''bilinçli'' olarak varedildiğini savunanlar farkında olarak yada olmayarak doğaya bir ''bilinç'' yüklüyorlar. Tanrısal bir karar verebilme yeteneği varmış gibi...

Doğa ''popilasyon sınırı aşacak gibi, cinselliğin yönünü biraz saptırıp kontrol altına alayım'' diye düşünüp plan yapamaz.

Eşcinselliğin anomali olmadığını öne sürenler, eşcinsellik için daha mantıklı nedenler bulmalı.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

michael newton, hipnozcu eski bir ateist ..iyileştirme seansları sonucunda deneklerinin öte dünyayı hep aynı şekilde tazvir ettiğinin farketmiş..ve ruhların yolculuğu adında bir kitap yazmış..

ama bu kanıya öyle hemen varmamış tabi..denekler değişik anlatımlala hep aynı şeyi söylüyorlar..hepsinin hikayesi faklı ama gidilen yerde belli bir program var..bunu çok sonra farkedip üzerine gidiyor ve gerçeliğe başka gözlerle bakıyor..

ben reenkarnasyonun adalet mekanizmasına en uygun şekilde cevap verdiğini düşünüyorum...ama öyle hatırladığım eski bir hayatım yok malesef..

keşke olsaydı :)

benim var ... hatta uzun seneler psikolojik destek almışlığımda var unutabilmek adına hep aynı rüyaları görürüm senelerdir ama kimseye anlatmadım paylaşmıyorum pek

Sitelerde Paylaş

eşcinsellik bir hastalık veya bozukluk değildir bence eşcinselliği bir hastalık bir bozukluk olarak tanımlayanlar hasta insandırlar kuzenim halamın oğlu 35 yaşında ve bir eşcinsel eşcinsel olduğunu henüz lise birinci sınıftayken fark etmiş ve anlayacaklarını düşünerek halama ve enişteme açmış anlatmış keşke anlatmasaymış çünkü yıllardır hayatı cehenneme döndü ilk anlattığında eniştem ou hastanelik etti muskalar mı yazılmadı hocalara mı götürmediler doktorlar haplar neler neler ... görseniz otuz beş yaşında adam altmışlık dedeye döndü çöktü eniştemde erkenden öldü onun acısına dayanamıyordu bir tanecik oğlu eşcinsel çıkınca daha yirmi beş yaşındayken liseyi bitirmiş üniversite hak getire tamiranede çalışıyor kuzenim evlendiriyorlar bir kız bulup belki düzelir umuduyla ama düzelmek bir yana mutsuz edilen bir kadın bir erkek ayrıldılar savruldular olan kızcağıza oldu ... geçen yıl bizleri ziyarete geldi kuzenim ve halam kuzenimi tanıyamadım resmen çökmüş zannedersin atmış yaşında adam zavallı yengem daha bir kıza aşık olduğundan bahsediyor ama delmiyoruz yalanını bozmamak için derken gece yarısı iki kuzen baş başa kaldık herkes yatınca lafladık biri ile ilişkisi olduğundan bahsetti bir erkekle eşcinsel bir erkekle mutlularmış kimseye anlatmıyorlarmış ancak güvendikleri insanlara ... beraber eve çıkacaklarından onu ne kadar çok sevdiğinden bana coşku ile bahsetti onun adına sevindim ve bir birinizi bırakmayın dedim çünkü kolay değil türkiye gibi pek çok geri kalmış ülkede eşcinsele vebalı gibi bakılıyor davranılıyor ben eşcinselliği hastalık veya bozukluk olarak gören insanları kınıyorum onlarında hür olarak cinselliklerini yaşama hakları var buna hastalık veya bozukluk derseniz gayet mutlu bir çifti ayırır iki tarafında canına okursunuz eşcinsellik bana göre tabii bir durum bir cinsel kimliktir eşcinseller ; kimliklerine hetoroseksüeller tarafından hakaretler yağdırıldığı halde aşağılandıkları dayak yedikleri devamlı bir baskıya maruz bırakıldıkları halde gerçekten toplumun en efendi insanlarıdır kuzenim kendini hasta veya cinli olarak gören anne ve babası yüzünden genç yaşında çöktü başarısız bir evlilik yaşadı şimdi kendi gibi bir insanla kendini onarmaya çalışıyor bense şu sefil ortamda kendi cinsel kimliğini "cinsel kimliğinden ötürü ona hasta diyen zevata" rağmen yaşamaya çalıştığı için onunla gurur duyuyorum ... saygılarımla

tarihinde golgeoyunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eşcinsellik bir hastalık veya bozukluk değildir bence eşcinselliği bir hastalık bir bozukluk olarak tanımlayanlar hasta insandırlar kuzenim halamın oğlu 35 yaşında ve bir eşcinsel eşcinsel olduğunu henüz lise birinci sınıftayken fark etmiş ve anlayacaklarını düşünerek halama ve enişteme açmış anlatmış keşke anlatmasaymış çünkü yıllardır hayatı cehenneme döndü muskalar mı yazılmadı hocalara mı götürmediler doktorlar haplar neler neler ... görseniz otuz beş yaşında adam altmışlık dedeye döndü çöktü eniştemde erkenden öldü onun acısına dayanamıyordu bir tanecik oğlu eşcinsel çıkınca daha yirmi beş yaşındayken liseyi bitirmiş üniversite hak getire tamiranede çalışıyor kuzenim evlendiriyorlar bir kız bulup belki düzelir umuduyla ama düzelmek bir yana mutsuz edilen bir kadın bir erkek ayrıldılar savruldular olan kızcağıza oldu ... geçen yıl bizleri ziyarete geldi kuzenim ve halam kuzenimi tanıyamadım resmen çökmüş zannedersin atmış yaşında adam zavallı yengem daha bir kıza aşık olduğundan bahsediyor ama delmiyoruz yalanını bozmamak için derken gece yarısı iki kuzen baş başa kaldık herkes yatınca lafladık biri ile ilişkisi olduğundan bahsetti bir erkekle eşcinsel bir erkekle mutlularmış kimseye anlatmıyorlarmış ancak güvendikleri insanlara ... beraber eve çıkacaklarından onu ne kadar çok sevdiğinden bana coşku ile bahsetti onun adına sevindim ve bir birinizi bırakmayın dedim çünkü kolay değil türkiye gibi pek çok geri kalmış ülkede eşcinsele vebalı gibi bakılıyor davranılıyor ben eşcinselliği hastalık veya bozukluk olarak gören insanları kınıyorum onlarında hür olarak cinselliklerini yaşama hakları var buna hastalık veya bozukluk derseniz gayet mutlu bir çifti ayırır iki tarafında canına okursunuz eşcinsellik bana göre tabii bir durum bir cinsel kimliktir eşcinseller ; kimliklerine hetoroseksüeller tarafından hakaretler yağdırıldığı halde aşağılandıkları dayak yedikleri devamlı bir baskıya maruz bırakıldıkları halde gerçekten toplumun en efendi insanlarıdır kuzenim kendini hasta veya cinli olarak gören anne ve babası yüzünden genç yaşında çöktü başarısız bir evlilik yaşadı şimdi kendi gibi bir insanla kendini onarmaya çalışıyor bense şu sefil ortamda kendi cinsel kimliğini "cinsel kimliğinden ötürü ona hasta diyen zevata" rağmen yaşamaya çalıştığı için onunla gurur duyuyorum ... saygılarımla

Size göre:

Pedofiller hasta mıdır değil midir?

Nekrofililer?

Sınırı bir yere çizeceksiniz. O sınır nedir?

Bu arada hasta olmak ne demektir?

Önce evrimsel bakış açısından hastalığı tanımlayın.

Hastalığın klasik tanımından bahsetmiyoruz.

Eşcinsellerin cinselliklerini yaşama haklarına kimse en ufak bir itirazda bulunamaz.

Kapalı kapıların arkasında isteyen istediği gibi yaşar.

Toplumun onlara baskı yaptığı ve onları aşağıladığı da bir gerçek.

Ama İslam toplumu sol yanlıları da aşağılıyor, hatta öldürüyor. O da bir gerçek.

Hiç kuşkusuz eşcinsellik bir tür anomalidir. Normalden sapmadır.

Ya da şöyle ifade edebiliriz: Eşcinsellik cinselliğin ender karşılaşılan bir manifestasyonudur.

Zararlı değildir. Bilinen bir yararı da yoktur.

Bir övünme veya üzülme nedeni de olmamalıdır. Ama olmaktadır.

Eşcinsellik seksüalitenin ilginç bir manifestasyonudur.

Eşcinseller toplum tarafından kabul edilmek isterler.

Bazıları kendilerini topluma empoze etmeye çalışırlar. Ve bu davranış sorun yaratır.

Eşcinsel doğulur, eşcinsel ölünür. Cinselliği kişinin elinde değildir.

Ateizmle ilginç benzerlikleri var eşcinselliğin.

Ateistler de toplum tarafından kabul edilmek isterler ve bazıları kendilerini topluma empoze etmeye çalışırlar.

Ve çoğu kere bu davranış bazı sorunlara neden olur.

Ateizm bir anomali midir?

Bazı toplumlar ateistleri hasta olarak nitelendirebilir.

Ve evet.. Ateizm kesin olarak normalden uzaklaşmaktır.

Bir inanç anomalisidir. İnanç bazında bir anomalidir. Eşcinsellik ise cinsellik bazında bir anomalidir.

Teistlerin çoğu ateizmi kavrama niteliğinden yoksundur.

Eşcinsellik konusunda düşüncelerini belirtenleri kınamakla, eleştirmekle bir şey elde edemezsiniz.

Bu davranış çoğu kere kendinizi topluma empoze etmeye çalıştığınız şeklinde yorumlanır.

Daha da derin bir çıkmaza girersiniz.

Bu sorunların çözümü yoktur.

Onları çözmeye çalıştıkça batarsınız..

Toplum içinde ortaya çıkan bu tür sorunlara ancak zamanla çare bulur.

Ve tabii çare bulacağının garantisi yoktur.

Eşcinsellik onlardan biridir.

Sitelerde Paylaş

eşcinsellik bir hastalık veya bozukluk değildir bence eşcinselliği bir hastalık bir bozukluk olarak tanımlayanlar hasta insandırlar kuzenim halamın oğlu 35 yaşında ve bir eşcinsel eşcinsel olduğunu henüz lise birinci sınıftayken fark etmiş ve anlayacaklarını düşünerek halama ve enişteme açmış anlatmış keşke anlatmasaymış çünkü yıllardır hayatı cehenneme döndü ilk anlattığında eniştem ou hastanelik etti muskalar mı yazılmadı hocalara mı götürmediler doktorlar haplar neler neler ... görseniz otuz beş yaşında adam altmışlık dedeye döndü çöktü eniştemde erkenden öldü onun acısına dayanamıyordu bir tanecik oğlu eşcinsel çıkınca daha yirmi beş yaşındayken liseyi bitirmiş üniversite hak getire tamiranede çalışıyor kuzenim evlendiriyorlar bir kız bulup belki düzelir umuduyla ama düzelmek bir yana mutsuz edilen bir kadın bir erkek ayrıldılar savruldular olan kızcağıza oldu ... geçen yıl bizleri ziyarete geldi kuzenim ve halam kuzenimi tanıyamadım resmen çökmüş zannedersin atmış yaşında adam zavallı yengem daha bir kıza aşık olduğundan bahsediyor ama delmiyoruz yalanını bozmamak için derken gece yarısı iki kuzen baş başa kaldık herkes yatınca lafladık biri ile ilişkisi olduğundan bahsetti bir erkekle eşcinsel bir erkekle mutlularmış kimseye anlatmıyorlarmış ancak güvendikleri insanlara ... beraber eve çıkacaklarından onu ne kadar çok sevdiğinden bana coşku ile bahsetti onun adına sevindim ve bir birinizi bırakmayın dedim çünkü kolay değil türkiye gibi pek çok geri kalmış ülkede eşcinsele vebalı gibi bakılıyor davranılıyor ben eşcinselliği hastalık veya bozukluk olarak gören insanları kınıyorum onlarında hür olarak cinselliklerini yaşama hakları var buna hastalık veya bozukluk derseniz gayet mutlu bir çifti ayırır iki tarafında canına okursunuz eşcinsellik bana göre tabii bir durum bir cinsel kimliktir eşcinseller ; kimliklerine hetoroseksüeller tarafından hakaretler yağdırıldığı halde aşağılandıkları dayak yedikleri devamlı bir baskıya maruz bırakıldıkları halde gerçekten toplumun en efendi insanlarıdır kuzenim kendini hasta veya cinli olarak gören anne ve babası yüzünden genç yaşında çöktü başarısız bir evlilik yaşadı şimdi kendi gibi bir insanla kendini onarmaya çalışıyor bense şu sefil ortamda kendi cinsel kimliğini "cinsel kimliğinden ötürü ona hasta diyen zevata" rağmen yaşamaya çalıştığı için onunla gurur duyuyorum ... saygılarımla

kimsenin cinsel seçim ve cinsel hayatına karışmıyoruz; amacımız da bu değil zaten. anlatmaya çalıştığımız bunun anomali olduğu. canlılığın en önemli özelliğini taşımıyor. kendini çoğaltmayan bir tür yok olur; oldukça basit. eşcinseller istedikleri gibi yaşayabilirler; ama şunu görmeleri lazım: bu durum normal canlılık özelliklerine uygun değil. bunu kabul eden bir eşcinsel saçma saçma "biz doğada varız ve gerekliyiz" yanılgısından kurtulur, daha rahat yaşar. kendini bu şekilde ifade etmeye çalışmak yanlış. bilimsel gerçekler ve teorilerin belirli kanunları var ortada. bunlara karşı savunma yapmak yersiz. ama tekrarlıyorum, istediklerini seçebilirler; istedikleri gibi yaşayabilirler. onları zorlamak değil amacımız. ben eşcinsellerden nefret etmiyorum veya tiksinmiyorum, bu ana kadar anladıklarınız bunlar olmuş. diyorum ki canlılığın kurallarına ters, bunu kabul edin; kendinizi bilimin gerçeklerine karşı değil toplumun saçmalıklarına karşı savunun.

Sitelerde Paylaş

İnternettin_hoca'nın mükemmel yorumu ;

1-

Ülkemizde eşcinsel denilince kadın gibi olan kişiler algılanıyor ama kahvede ne erkek görünümlü tipler var şöyle güzel bir travesti getirin üzerine atlamazlarsa banada internettin_hoca demesinler ve bunların sayısı bence çok çok yüksek ve bunun adı eşcinsellik olmuyor bu çok ilginç..belkide eşcinsellik değildir çünkü kadınsılığını çekici buluyor olabilir, şöyle düşünün size bir erkek poposu koysak buraya bilmeseniz kim olduğunu kalçalarıda güzel olsa ne hissedersiniz mesela ? ancak bu kişi dönünce ulan erkekmiş tüh deyip kusmaya çalışmak örtbas etmek gibi değil mi? ne oldu birden dalganız mı indi :) popo aynı popo.........

2-

Bir diğer mesele ise yapan kişinin gayet rahat takılması, çünkü yapılan değil yapandır hatta bunu anlatır küfürlerde bile kullanılır senin g.. bilmem ne...kısacası yapan taraf kendine aktif gayim demez, bu tipleride hesaba katarsak eğer eşçinsellik oranı çok çok yüksek ve azınlık değil bence, ama kadın gibi yaşayan ve tamamen erkeğe ilgi duyup kadına duymayan dersen o azınlıktır işte....

Sitelerde Paylaş

öncelikle, bazıları sanırım eşcinselliği savunabilmek için eşcinsel olunması gerektiğini sanıyor. benim eşcinsel olduğum kanısına nereden vardınız anlam veremedim.

şu yazdıklarımdan hiçbir şey anlamayıp hala düz mantık bir şekilde, bilim adına konuştuğunu sanarak 'canlılar üremek için vardır' vb. saçma iddialar kuran arkadaşım sözüm sana. öncelikle teorinin anlamını, ne olduğunu öğren. teori ile bilim çok ayrı şeyler. belli bir teori üzerinden eşcinselliğin bir bozukluk olduğunu iddia ediyorsun ve bu iddiana bilimi alet ediyorsun. senin bu tartışmadaki en büyük hatan burada.

ve senin adına üzülerek eklemeliyim ki: bugün bilim eşcinselliğin bir bozukluk, anomali, sapma olmadığı görüşünde. ingilizcen vardır diye umuyorum. ufak bir araştırma ile bile bu bilimsel gerçekleri görebilirsin. eşcinsellik canlılarda görülen heteroseksüellik, biseksüellik ve homoseksüellik olan yönelimlerden biridir. şunlara göz atabilirsin;

http://familydoctor.org/familydoctor/en/teens/puberty-sexuality/homosexuality-facts-for-teens.html

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_and_psychology

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1563906/Homosexuality-not-a-disease-says-Archbishop.html

http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2012-02-25/news-interviews/31100446_1_gay-icon-diseases-through-such-acts-issue-of-gay-rights

sayın hacı, sizin çoğu görüşünüze katılıyorum fakat pedofili, nekrofili vb. durumlar hastalıktır. bunlar cinsel yönelim değildir. eşcinselliğin tartışıldığı bir konuda neden bunları örnek verdiğinizi anlayamadım. çok çok farklı şeyler değil mi? biri yönelim diğeri psikolojik bir rahatsızlık?

biz burada evrimi tartışmıyoruzki. iddialarınızı bilim üzerinden yapmıyorsunuz. teori üzerinden yapıyorsunuz. çünkü eşcinsellik bugün bilimsel açıdan doğal bir yönelimdir. hastalık ya da anomali diyemezsiniz. derseniz hukuki olarak suç işlemiş olursunuz.

Sitelerde Paylaş

öncelikle, bazıları sanırım eşcinselliği savunabilmek için eşcinsel olunması gerektiğini sanıyor. benim eşcinsel olduğum kanısına nereden vardınız anlam veremedim.

şu yazdıklarımdan hiçbir şey anlamayıp hala düz mantık bir şekilde, bilim adına konuştuğunu sanarak 'canlılar üremek için vardır' vb. saçma iddialar kuran arkadaşım sözüm sana. öncelikle teorinin anlamını, ne olduğunu öğren. teori ile bilim çok ayrı şeyler. belli bir teori üzerinden eşcinselliğin bir bozukluk olduğunu iddia ediyorsun ve bu iddiana bilimi alet ediyorsun. senin bu tartışmadaki en büyük hatan burada.

ve senin adına üzülerek eklemeliyim ki: bugün bilim eşcinselliğin bir bozukluk, anomali, sapma olmadığı görüşünde. ingilizcen vardır diye umuyorum. ufak bir araştırma ile bile bu bilimsel gerçekleri görebilirsin. eşcinsellik canlılarda görülen heteroseksüellik, biseksüellik ve homoseksüellik olan yönelimlerden biridir. şunlara göz atabilirsin;

http://familydoctor.org/familydoctor/en/teens/puberty-sexuality/homosexuality-facts-for-teens.html

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_and_psychology

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1563906/Homosexuality-not-a-disease-says-Archbishop.html

http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2012-02-25/news-interviews/31100446_1_gay-icon-diseases-through-such-acts-issue-of-gay-rights

sayın hacı, sizin çoğu görüşünüze katılıyorum fakat pedofili, nekrofili vb. durumlar hastalıktır. bunlar cinsel yönelim değildir. eşcinselliğin tartışıldığı bir konuda neden bunları örnek verdiğinizi anlayamadım. çok çok farklı şeyler değil mi? biri yönelim diğeri psikolojik bir rahatsızlık?

biz burada evrimi tartışmıyoruzki. iddialarınızı bilim üzerinden yapmıyorsunuz. teori üzerinden yapıyorsunuz. çünkü eşcinsellik bugün bilimsel açıdan doğal bir yönelimdir. hastalık ya da anomali diyemezsiniz. derseniz hukuki olarak suç işlemiş olursunuz.

Suç duyurusunda bulun o zaman. Yine söylüyorum, canlılığın amacı üremek, kendini kopyalamak. Aksini ispat edersen kabul gören bir kuramı çökerteceksin. Çalışmaya devam, yılmak yok. Hacı o örnekleri canlılık amacını yerine getirmedikleri için vermiş; yani anlamakta zorlandığın normal, olması gerekenden saptıkları, anomali oldukları için. Aynı eşcinsellik gibi. ANOMALI. Teorin geçerli bir kurama karşı yanılgı olmaktan öteye gidemiyor.

Sitelerde Paylaş

Suç duyurusunda bulun o zaman. Yine söylüyorum, canlılığın amacı üremek, kendini kopyalamak. Aksini ispat edersen kabul gören bir kuramı çökerteceksin. Çalışmaya devam, yılmak yok. Hacı o örnekleri canlılık amacını yerine getirmedikleri için vermiş; yani anlamakta zorlandığın normal, olması gerekenden saptıkları, anomali oldukları için. Aynı eşcinsellik gibi. ANOMALI. Teorin geçerli bir kurama karşı yanılgı olmaktan öteye gidemiyor.

sırf cevap verebilmek için, altta kalmamak için resmen SAÇMALIYORSUN!

pedofili ve nekrofili ciddi bir SAPIKLIKTIR, eşcinsellik ise bilim tarafından kabul görmüş bir cinsel yönelimdir. bunu idrak etmek bu kadar zor olmamalı (!) yukarıda da belirttim ama sen hala aynı şeyi savunuyorsun. garip. hacı'nın örneğinin o amaçla verildiğini ben zaten biliyordum. yukarıda açıkladım o örneğin neden fail olduğunu. yani oradaki göndermeyi alamayıp gerçekten onun neden o örneği verdiğini anlamadığımı mı sanıyorsun? hiç mi edebî birikimin yok? bazen gerçekten kimlerle tartıştığımı çok merak ediyorum. o kadar farklıyız ki... gerek düşünce gerek birikim. bundan sonra herşeyi tanımlaya tanımlaya anlatmam gerekecek galiba. nerede hangi edebi yöntemleri kullandığımı, nerede mübalağa yaptığımı, nerede benzetme yaptığımı... sanırım hata bende. burayı ekşi sözlük ile karıştırıyorum (*mecazî anlamda) bazen :) hadi iyi geceler.

Sitelerde Paylaş

Canlı üremek için vardır hatta gen denen şey kendini aktardı mı evrimin kanunlarına göre o bireye ihtiyaç kalmıyor bir yerde ve zayıflayıp öüp gidiyor. Gen alacağını aldığı için mutlu mesuttur artık :)

Gelelim diğer konuya ve bana göre doğuştan gelen kısırlık, eşcinsellik gibi şeyler mutasyonlar sonucunda olabileceğini ve mutasyonla olmuş 4 boynuzluluk vs farkının olmadığını düşünüyorum. Bu da evrime ister istemez bir etki sağlıyor bence. Miktarı ise az gibi düşünüyorum.

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sırf cevap verebilmek için, altta kalmamak için resmen SAÇMALIYORSUN!

pedofili ve nekrofili ciddi bir SAPIKLIKTIR, eşcinsellik ise bilim tarafından kabul görmüş bir cinsel yönelimdir. bunu idrak etmek bu kadar zor olmamalı (!) yukarıda da belirttim ama sen hala aynı şeyi savunuyorsun. garip. hacı'nın örneğinin o amaçla verildiğini ben zaten biliyordum. yukarıda açıkladım o örneğin neden fail olduğunu. yani oradaki göndermeyi alamayıp gerçekten onun neden o örneği verdiğini anlamadığımı mı sanıyorsun? hiç mi edebî birikimin yok? bazen gerçekten kimlerle tartıştığımı çok merak ediyorum. o kadar farklıyız ki... gerek düşünce gerek birikim. bundan sonra herşeyi tanımlaya tanımlaya anlatmam gerekecek galiba. nerede hangi edebi yöntemleri kullandığımı, nerede mübalağa yaptığımı, nerede benzetme yaptığımı... sanırım hata bende. burayı ekşi sözlük ile karıştırıyorum (*mecazî anlamda) bazen :) hadi iyi geceler.

onları açıklamadan önce tavır eğitimi al. saldırmaya başlamışsın kıyısından köşesinden münazara yaptığın kişiye.

cinselliğin tek amacının üremek olduğunu anlamak bu kadar zor olmamalı (!)

bilim senin belirtmelerine bakmaz; ne kadar inatçısın... eşcinsellik, doğal bir yönelim olarak gereklidir; canlılığa katkıda bulunur, evrimsel süreçte bir gelişimi, bir türün hayatta kalma savaşını simgeler; hatta kazanmasına sebep olan özelliktir de, sonra da kanıtla.

bilim düşüncelerini, fikirlerini umursamaz; kanıtlarını kabul eder. eşcinsellik anomalidir; bunu ben değil kanıtlanmış, kabul görmüş bir kuramın özelliklerinden çıkarım yapan herkes söyler.

farklı olduğumuz açık; kabul görmüş bir kuramın kenarından ucundan saçmalama yöntemi ile yontma çabaların var. pedofili ve nekrofiliyi sapıklık, psikolojik rahatsızlık olarak değerlendirirsek de eşcinselliğin anomali durumu değişmez. söz konusu canlılık ise amaç bellidir. aksini iddia ediyor, teorim var diyorsan; kanıtla diyorum ki koskoca bir kuramı çökertirsin. alkışlarız.

Sitelerde Paylaş

@Sith'ari ben maalesef eşcinsellere saygı duyduğum için, ve homoseksüellik önceden belirlenemeyen bir cinsel yönelim olduğu için eşcinselliği anomali olarak göremiyorum.

şöyle bir bakış açısıyla yaklaşalım olaya, öncelikle eşcinsel ne demek? sağlıklı erkek ya da kadın. yani normal şartlar altında bu her ikiside eşcinsel birey olan erkek ve kadın birleşir ise bir çocuk meydana gelebilir. bu da sizin canlıların tek amacı olduğunu iddia ettiğiniz 'üreme' eylemini gerçekleştirir. yani ortada biyolojik olarak ve evrimsel olarak bir bozukluk var mı? hayır dediğinizi duyar gibiyim. size konunun başından beri anlatmaya çalıştığım konu burada devreye giriyor...

fiziksel olarak ortada bir anomali yok, öncelikle bunu kabul ettiğinizi varsayıyorum. buradaki tek farklılık cinsel yönelimin farklı olması. yani bu birey eğer isterse türünü devam ettirebilir. siz türünü devam ettiremediği için anomali olarak görüyordunuz.

yani siz eşcinselliği sadece yönelim farklılığı yüzünden mi anomali olarak görüyorsunuz? (*fiziksel olarak ortada bir anomali yok, türün devamlılığı sağlanabilir)

(**anomali kelimesinden bıktım kitaplarda da karşıma çıkmaya başladı)

cevabınızı merakla bekliyorum, sabah okurum.

edit: iyi geceler demeyi unuttum :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...