Jump to content

Eşcinsellerin varoluşu doğada insan popülasyonunu dengede tutmak için midir?

Recommended Posts

ürün devamını sağlayan bir çok eşcinsel var..evlenir çocuk sahibi olurlar ama içlerindeki dürtüye karşı gelemedikleri için 50 yaşında bile olsalar onu açığa çıkarırlar..hatta bir rahibin hayatı böyleydi izlemiştim..

insanı robota bağladınız iyicene..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

@Sith'ari ben maalesef eşcinsellere saygı duyduğum için, ve homoseksüellik önceden belirlenemeyen bir cinsel yönelim olduğu için eşcinselliği anomali olarak göremiyorum.

bilim senin görüşüne değil, kanıta bakar; ama bu yazın iyi olmuş; bu sefer teori olmaya doğru giden haklı sebepler yazmışsın; en son olarak, konu başlığındaki iddianı içeren sorunun cevabını isteyeceğim :)

şöyle bir bakış açısıyla yaklaşalım olaya, öncelikle eşcinsel ne demek? sağlıklı erkek ya da kadın. yani normal şartlar altında bu her ikiside eşcinsel birey olan erkek ve kadın birleşir ise bir çocuk meydana gelebilir. bu da sizin canlıların tek amacı olduğunu iddia ettiğiniz 'üreme' eylemini gerçekleştirir. yani ortada biyolojik olarak ve evrimsel olarak bir bozukluk var mı? hayır dediğinizi duyar gibiyim. size konunun başından beri anlatmaya çalıştığım konu burada devreye giriyor...

iddia etmiyorum, kabul gören bir bilimsel gerçeği yazıyorum ben. ikisi arasında fark var; sen iddia ile gelen kişisin. tanım gereği de teorini savunmak senin görevin.

bu yazdıkların gerçekten argüman niteliği taşıyor, işte şimdi geçerlilik kazanıyor münazara. eşcinsel ve sağlıklı kişi üreyebilecek yetkinliğe sahip midir? fiziksel olarak evet, peki ya zihinsel olarak? hayır, dediğini duyar gibiyim. Bu bir zihinsel yönelim ise eşcinsel kişi, bu yetkinliğini kullanmayacaktır; dolayısı ile yine üreme görevini yerine getirmez. biz genel ve normal şartlardan bahsediyoruz; eşcinselin "hadi üre, amacını yerine getir." diyerek zorlandığı veya kendini zorladığı bir durumdan bahsetmiyoruz. Veya modern tıbbın sunduğu gelişmiş sperm-yumurta transferlerinden, tüp bebeklerden, taşıyıcı annelerden de bahsetmiyoruz. doğal olandan bahsediyoruz; çünkü savın şunu söylüyor: "eşcinseller, doğada insan ve diğer hayvanların popülasyonlarını dengede tutmak için vardırlar".

fiziksel olarak ortada bir anomali yok, öncelikle bunu kabul ettiğinizi varsayıyorum. buradaki tek farklılık cinsel yönelimin farklı olması. yani bu birey eğer isterse türünü devam ettirebilir. siz türünü devam ettiremediği için anomali olarak görüyordunuz.

eğer isterse? dürtülendiği işlevi yerine getirmek için zorlama gerekmez canlı bireye; bunu aklında çıkarma: en ünlü örneklerden biri karadul dişisinin erkeğini yemesidir. bu durumu bilen erkek, yine de çiftleşir; zorlama gerekmez, istek gerekmez; dürtülendiği işi yapar, mekanizma bu şekilde işler.

yani siz eşcinselliği sadece yönelim farklılığı yüzünden mi anomali olarak görüyorsunuz? (*fiziksel olarak ortada bir anomali yok, türün devamlılığı sağlanabilir)

görmüyorum; bunu kanıtlanmış canlılığın doğal seçilim ile evrimleşmesi kuramından çıkarabilirsin.

(**anomali kelimesinden bıktım kitaplarda da karşıma çıkmaya başladı)

cevabınızı merakla bekliyorum, sabah okurum.

edit: iyi geceler demeyi unuttum :)

şimdi gelelim asıl soruya; Eşcinsellerin varoluşu doğada canlı popülasyonunu dengede tutmak için midir? bu soruya vereceğin cevap eşcinselliğin doğasını tanımlayacaktır. bu soruya çok basit bir şekilde evet veya hayır diye cevap vermen beklenir. yoksa hiç bir yere varmayacak olan bir argüman sürüp gidecek.

günaydın....

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Kureyşin Allahı ne diyür.

Herşey benden kaynaklanıyor.

O zaman ,nedenini başka yerde neden ararsınız a MÜŞRİKLER.

Ağaçta sallanan yarpah bülem benden kaynahlanır.

Peki bu dinderlere sormah gerek,

GAFASIZLIĞINIZIN nedeni nedir.

Yoh müslümen degil KES.

Yoh n

müslümen olmuyor GAZIĞA oturt.

Yoh namaz gılmıyor sALLANDIR.

Yoh evlatlığının garısınımı canın çekti,çek al elinden.

Ne deyo ulu Kureyş MANİTUSU

Ben istedigimi müselman

İstemedigimide kefir yaratırım.

Kur,ana göre tüm SUÇLAR Kureyşin Manitusundan gaynahlanıyor.

Açın kur,anı okuyun.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

bilim senin görüşüne değil, kanıta bakar; ama bu yazın iyi olmuş; bu sefer teori olmaya doğru giden haklı sebepler yazmışsın; en son olarak, konu başlığındaki iddianı içeren sorunun cevabını isteyeceğim :)

iddia etmiyorum, kabul gören bir bilimsel gerçeği yazıyorum ben. ikisi arasında fark var; sen iddia ile gelen kişisin. tanım gereği de teorini savunmak senin görevin.

bu yazdıkların gerçekten argüman niteliği taşıyor, işte şimdi geçerlilik kazanıyor münazara. eşcinsel ve sağlıklı kişi üreyebilecek yetkinliğe sahip midir? fiziksel olarak evet, peki ya zihinsel olarak? hayır, dediğini duyar gibiyim. Bu bir zihinsel yönelim ise eşcinsel kişi, bu yetkinliğini kullanmayacaktır; dolayısı ile yine üreme görevini yerine getirmez. biz genel ve normal şartlardan bahsediyoruz; eşcinselin "hadi üre, amacını yerine getir." diyerek zorlandığı veya kendini zorladığı bir durumdan bahsetmiyoruz. Veya modern tıbbın sunduğu gelişmiş sperm-yumurta transferlerinden, tüp bebeklerden, taşıyıcı annelerden de bahsetmiyoruz. doğal olandan bahsediyoruz; çünkü savın şunu söylüyor: "eşcinseller, doğada insan ve diğer hayvanların popülasyonlarını dengede tutmak için vardırlar".

eğer isterse? dürtülendiği işlevi yerine getirmek için zorlama gerekmez canlı bireye; bunu aklında çıkarma: en ünlü örneklerden biri karadul dişisinin erkeğini yemesidir. bu durumu bilen erkek, yine de çiftleşir; zorlama gerekmez, istek gerekmez; dürtülendiği işi yapar, mekanizma bu şekilde işler.

görmüyorum; bunu kanıtlanmış canlılığın doğal seçilim ile evrimleşmesi kuramından çıkarabilirsin.

şimdi gelelim asıl soruya; Eşcinsellerin varoluşu doğada canlı popülasyonunu dengede tutmak için midir? bu soruya vereceğin cevap eşcinselliğin doğasını tanımlayacaktır. bu soruya çok basit bir şekilde evet veya hayır diye cevap vermen beklenir. yoksa hiç bir yere varmayacak olan bir argüman sürüp gidecek.

günaydın....

off dostum hala bilim diyorsun. gerçekten boşuna tartışıyoruz. sen olaya hala evrimsel açıdan bakıyorsun. peki şöyle yapalım.

her iki lafından birinde anomali olduğunu vurguluyorsun ve bilimsel olduğunu söylüyorsun. bana eşcinselliğin bilimsel olarak bir anomali olduğunu kanıtla o zaman... ama sakın evrim ile gelme.

benim dediğim şey gayet açık ve bütün çevreler tarafından kabul görmüş bir görüş. diyorumki, eşcinsellik bir anomali değildir "cinsel yönelimlerden biridir" buraya nokta koyalım öncelikle. ben olaya bilimsel açıdan bakıyorum. sen ise hala canlıların evrimi ve çoğalması açısından bakıyorsun. böyle devam edersek bu tartışma hiç bitmez. ben olayın evrimiyle ilgilenmiyorum. bana bilimsel kanıtlar ile gel. çünkü sende biliyorsun iddia ettiğin şeyi bilimsel temellere oturtamazsın. bilim bu konuda gayet açık "hastalık, bozukluk, anomali değildir"

iddia ettiğin şeyi sadece bir teori ile savunabilirsin. aslında hacının dediği gibi, bu konu kesin bir yargıya gitmez. çünkü ucu çok açık bir konu. sürekli tartışır dururuz. sen kendince haklısın, evrimsel olarak baktığın olayı bilimsellik ile açıklamak büyük hata. yani hata bende. ama bilim senin görüşünün yanlış olduğunu söylüyor. zaten görüşünün bilimsellik ile bir alakası yok...

popülasyon olayına gelince, bu sadece benim fikrim. bunu bir belgeselde ve kitapta da görmüştüm ama kaynak vermem çok zor gibi. eşcinsel canlıların bilinenin aksine canlı popülasyonu olumlu etkilediğinden bahsediyordu. belki biri hatırlayıp kaynak gösterebilir. ayrıca burada karşılıklı tartışmıyoruz, konuyu sen bana sormadan açtın. diğerlerinin fikirleri daha önemli. başlığı da bir moderator "canlıların" olarak düzeltirse daha iyi olabilir. bahsettiğim araştırmayı bulursam buraya ekleyeceğim.

Sitelerde Paylaş

off dostum hala bilim diyorsun. gerçekten boşuna tartışıyoruz. sen olaya hala evrimsel açıdan bakıyorsun. peki şöyle yapalım.

her iki lafından birinde anomali olduğunu vurguluyorsun ve bilimsel olduğunu söylüyorsun. bana eşcinselliğin bilimsel olarak bir anomali olduğunu kanıtla o zaman... ama sakın evrim ile gelme.

benim dediğim şey gayet açık ve bütün çevreler tarafından kabul görmüş bir görüş. diyorumki, eşcinsellik bir anomali değildir "cinsel yönelimlerden biridir" buraya nokta koyalım öncelikle. ben olaya bilimsel açıdan bakıyorum. sen ise hala canlıların evrimi ve çoğalması açısından bakıyorsun. böyle devam edersek bu tartışma hiç bitmez. ben olayın evrimiyle ilgilenmiyorum. bana bilimsel kanıtlar ile gel. çünkü sende biliyorsun iddia ettiğin şeyi bilimsel temellere oturtamazsın. bilim bu konuda gayet açık "hastalık, bozukluk, anomali değildir"

iddia ettiğin şeyi sadece bir teori ile savunabilirsin. aslında hacının dediği gibi, bu konu kesin bir yargıya gitmez. çünkü ucu çok açık bir konu. sürekli tartışır dururuz. sen kendince haklısın, evrimsel olarak baktığın olayı bilimsellik ile açıklamak büyük hata. yani hata bende. ama bilim senin görüşünün yanlış olduğunu söylüyor. zaten görüşünün bilimsellik ile bir alakası yok...

popülasyon olayına gelince, bu sadece benim fikrim. bunu bir belgeselde ve kitapta da görmüştüm ama kaynak vermem çok zor gibi. eşcinsel canlıların bilinenin aksine canlı popülasyonu olumlu etkilediğinden bahsediyordu. belki biri hatırlayıp kaynak gösterebilir. ayrıca burada karşılıklı tartışmıyoruz, konuyu sen bana sormadan açtın. diğerlerinin fikirleri daha önemli. başlığı da bir moderator "canlıların" olarak düzeltirse daha iyi olabilir. bahsettiğim araştırmayı bulursam buraya ekleyeceğim.

sen evrimi bilimsel bir gerçek olarak kabul etmediğin sürece zaten anlaşmamız imkansız; evrimi at; gel diyorsun. kendinde misin :) akşamdan kaldın herhalde :) bilimin canlılar üzerine yaptığı tüm araştırmaların sonuçları evrim ile açıklanabiliyor iken eşcinseller niye kümenin dışında tutulsun? sen gerçekten iyi değilsin. baka diyorsun ki kendince haklısın; bilim evrimi kanıtlamış, canlılık budur demiş; sen hala evrimsel açıdan bakarsan bu yanlıştır, tabii ki anomali gibi gözükür diyorsun. gözükmez; öyledir...

Sitelerde Paylaş

sayın Sith'ari evrim hala ucu açık bir teoridir. evrimi %100 bilimsel bir bir olay gibi sunmak yanlış olur.

evrim, canlıların nasıl oluştuğuna cevap aramak için üretilen bir teoridir. yani günümüzde bile hâlâ tam olarak kanıtlanabilmiş değil. bu yüzden bilimsel gerçekler ile sizin canlılık hakkındaki teorilerinizi ayrı tutuyorum. benim ortaya sunduğum şeyler tamamen araştırmalar ile kanıtlanmış bilimsel gerçekler, sizin ortaya sunmaya çalıştığınız şey ise kendi fikirlerinizden oluşan ucu açık bir teori. hacının konuyu neden bilim kategorisinden buraya taşıdığını anlamışsınızdır umarım.

ancak konu başlığındaki olayı hâlâ bulamadım. bulursam konuyu güncelleyeceğim. ve unutmadan, eşcinselliğin bilimsel olarak bir yönelim değilde, bir anomali olduğunu ispatladığınız an bilim dünyasında bir çığır açmış olacaksınız ;)

Sitelerde Paylaş

sayın Sith'ari evrim hala ucu açık bir teoridir. evrimi %100 bilimsel bir bir olay gibi sunmak yanlış olur.

evrim, canlıların nasıl oluştuğuna cevap aramak için üretilen bir teoridir. yani günümüzde bile hâlâ tam olarak kanıtlanabilmiş değil. bu yüzden bilimsel gerçekler ile sizin canlılık hakkındaki teorilerinizi ayrı tutuyorum. benim ortaya sunduğum şeyler tamamen araştırmalar ile kanıtlanmış bilimsel gerçekler, sizin ortaya sunmaya çalıştığınız şey ise kendi fikirlerinizden oluşan ucu açık bir teori. hacının konuyu neden bilim kategorisinden buraya taşıdığını anlamışsınızdır umarım.

ancak konu başlığındaki olayı hâlâ bulamadım. bulursam konuyu güncelleyeceğim. ve unutmadan, eşcinselliğin bilimsel olarak bir yönelim değilde, bir anomali olduğunu ispatladığınız an bilim dünyasında bir çığır açmış olacaksınız ;)

Bunları baştan söyleseydiniz size bu kadar laf anlatmak için uğraşmazdı kimse. Evrim hakkında bunları düşünüp söylerken ille de "bilimsel" olduğunuzu iddia etmeniz ayrı bir tuhaflık zaten.

Sitelerde Paylaş

Eşcinselliğin bir anomali olmaması için insanlarını yüzde 50'sini tutması gerekir.

İnsanların yarısı eşcinsel olunca eşcinsellik bir anomali olmaktan çıkar.

Şu anda eşcinsellerin oranı yüzde 2 civarında.

Biraz daha bekleyin. Belki bu oran yükselir ve yüzde 50 olur.

Evrim açısından cinselliğin ne olduğu çok iyi biliniyor. Bu teoriyi başka türlü yorumlayamazsınız.

Eğer bir insan cinsi çoğalmaya katkıda bulunamıyorsa o insan için sorunludur diyebiliriz.

Bu bağlamda kısırlık anomalidir. Hastalıktır. Ya spermlerle ilgili bir sorun vardır, ya yumurtalarla ya da onların buluşması ile..

Size düzünelerce neden sayabiliriz.

Bacaklar lokomosyon için vardırlar. Yürümek ve hareket etmek için yani.

Bir bacağın kısa olması anomalidir. Çünkü yürümeyi güçleştirir. Buna benzer çok sayıda örnek vermek mümkündür.

Sol yanlılık bile anomali olarak düşünülebilir.

Sol yanlıların otomobil kazalarına sağyalılardan daha fazla neden olduğu saptanmıştır.

Nedeni de otomobillerin ergonomik olarak sağ yanlıllar dikkate alınarak tasarımlanmasıdır.

Burada tasarımcı insandır.

Eşcinsellikte tasarımcı doğadır.

Doğa açısından sol yanlılık anomalidir. İlginç olarak sapık İslam açısından da solyanlılık anomalidir. Tabii farklı nedenlerden.

Anomaliye takılıp kalmışsınız.

Eşcinselliğin nedeni bilinmediğinden ve eşcinsellerin diğer her bakımdan normal insan olduğu anlaşıldıktan sonra, eşcinselliği ayrı bir hastalık olarak değerlendirmenin anlamsız olduğu anlaşılmış ve eşcinsellik psikiyatrik hastalıklar listesinden çıkarılmıştır. Bu yorumda kriter olarak çoğalma değil, insan olmak alınmıştır. Eşcinseller fiziksel olarak normaldirler.

Tabii bir bacakları kısa olabilir. O fiziksel bir anomalidir. Ama mental olarak sorunlu değillerdir. Doğanın insana bağışladığı en önemli nitelik akıldır. Aklen normal bir insanın biraz farklı bir seksüel oriyantasyonunun olması onun hasta olması demek değildir. Buna rağmen eşcinsellik psikolojik bir anomalidir. Ve bütün psikolojik bozukluklar gibi nedeni organik olmak zorundadır. Ama organik nedenler henüz gösterilememişlerdir. İlerde eşcinselliğe neden olan bir nöral bozukluk gösterilebilirse, eşcinsellik tekrar bir hastalık olarak karşımıza çıkabilir.

Bu konuda son söz sözylenmemiştir.

Sitelerde Paylaş

@IFeelGood önceki mesajlarıma bakmadınız sanırım. kaç kere vurguladığımı ben sayamadım. evrim ile ilgili düşüncelerimde katılmadığınız bir yer mi var? yazış tarzınızdan öyle anlaşılıyor çünkü... eşcinsellik evrimsel olarak bir anomali ise ve evrimin bilimselliğine %100 inanıyorsanız bana eşcinselliğin bilimsel olarak doğal bir yönelim olmadığını, bir anomali olduğunu ispatlamak zorundasınız.

@hacı olayı özetlemişsiniz, teşekkür ederim :)

Sitelerde Paylaş

@IFeelGood önceki mesajlarıma bakmadınız sanırım. kaç kere vurguladığımı ben sayamadım. evrim ile ilgili düşüncelerimde katılmadığınız bir yer mi var? yazış tarzınızdan öyle anlaşılıyor çünkü... eşcinsellik evrimsel olarak bir anomali ise ve evrimin bilimselliğine %100 inanıyorsanız bana eşcinselliğin bilimsel olarak doğal bir yönelim olmadığını, bir anomali olduğunu ispatlamak zorundasınız.

@hacı olayı özetlemişsiniz, teşekkür ederim :)

Jester,

Siz yazıları nasıl okuyorsunuz, neresinden bakıyorsunuz anlamak mümkün değil. Hacı eşcinselliğin bir anomali olduğunu söylüyor ve bilimsel olarak da savunuyor, üstelik Sith'ari'den bile daha keskin bir dille..

Siz ise onu sürekli onaylayıp üstüne bir de teşekkür ederken Sith'ari'yle ters düşüyorsunuz.

Evrimle ilgili söylediklerinize elbette katılmıyorum. Evrim yüzde yüz bilimsel bir gerçektik, bilimsel arenada en küçük bir tartışılır durumu yoktur ve bu teori bilimin bütün dallarında ciddiyetle kullanılır.

Eşcinselliğin neden bir anomali olarak yorumlandığını Hacı ayrıntısıyla anlatmış. Anomali deyince siz fiziksel bir engel ya da aşağılayıcı bir anlam var gibi algıladığınız için anlayamıyorsunuz.

Canlılığın tek amacı vardır, o da çoğalarak devamını sağlamaktır. Diğer ayrıntıları yinelemeyeceğim çünkü hacı da Sith'ari de açıklamış.

Eşcinsellik ayrıca özel olarak incelenmiş ve araştırılmış bir normal olmayan cinsel eğilimdir ancak neden olduğuna dair net bir fikir birliğine varılamamıştır. 1973 yılına kadar hastalık olarak kabul edilirdi, APA o yılda hastalık kategorisinden çıkardı. Bunu yapmasının temel nedeni de eşcinselliğin ne olduğu hakkında bir yargıya varması değil, bu ilişki türünün iki yetişkin arasında gönüllü yaşanan ve diğerlerine zarar vermeyen, bütünüyle kişilerin kendisini ilgilendiren bir cinsel eylem olmasıydı.

Bu başlıkta eşcinselliğin ne olduğu ya da olmadığı değil, evrimsel süreçte neden elenmediği, eğer varsa türün devamına ne tür bir katkısı olduğu vb. konuşuluyor.

Eşcinsellik üremeye engel bir cinsel aktivitedir çünkü. Ama burada bitmez.

Sitelerde Paylaş

@IFeelGood hacıya katılmamın sebebi, benimle hemen hemen aynı görüşte olması. benim düşüncem, eşcinselliğin doğa tarafından oluşturulduğu. yani doğa herşeyi dengeler benim gözümde. ve ayrıca benim sith'ari ile anlaşamamamın sebebi kendisinin eşcinselliği psikolojik bir rahatsızlık olarak görmesi. hâlbuki psikolojik bir rahatsızlık değil bir yönelim. hacı neden anomali olduğunu çok güzel bir şekilde açıklamış. keşke sith'ari ya da sizde böyle açıklayabilseydiniz. anlaşamadığımız nokta şu, ortada bir farklılık olabilir ama türün devamını tehdit eden bir olay yok. son sözünüze katılmıyorum. eşcinsel birey türünü devam ettirebilir. ortada ciddi bir engel yok. burada eşcinsellik aktivitesini tartışmıyoruz, eşcinsellik olgusunu tartışıyoruz. umarım anlatabilmişimdir, sağlıcakla kalın.

edit: unutmadan, bilim cinsel yönelimlerden hiçbirinin bir anomali olmadığı görüşünde. sanırım biricik teoriniz sizi yarı yolda bıraktı. oysa %100 bilimsel olduğunu iddia ediyordunuz... :)

tarihinde Jester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@IFeelGood hacıya katılmamın sebebi, benimle hemen hemen aynı görüşte olması. benim düşüncem, eşcinselliğin doğa tarafından oluşturulduğu. yani doğa herşeyi dengeler benim gözümde. ve ayrıca benim sith'ari ile anlaşamamamın sebebi kendisinin eşcinselliği psikolojik bir rahatsızlık olarak görmesi. hâlbuki psikolojik bir rahatsızlık değil bir yönelim. hacı neden anomali olduğunu çok güzel bir şekilde açıklamış. keşke sith'ari ya da sizde böyle açıklayabilseydiniz. anlaşamadığımız nokta şu, ortada bir farklılık olabilir ama türün devamını tehdit eden bir olay yok. son sözünüze katılmıyorum. eşcinsel birey türünü devam ettirebilir. ortada ciddi bir engel yok. burada eşcinsellik aktivitesini tartışmıyoruz, eşcinsellik olgusunu tartışıyoruz. umarım anlatabilmişimdir, sağlıcakla kalın.

Hala aynı hatayı yapıyorsunuz. Hacı eşcinselliğin bir anomali olduğunu söyleyip duruyor size. Eşcinselliğin neden var olduğu, insanların bu cinsel aktiviteyi neden gerçekleştirdiğini kesin olarak bilmiyoruz, bilim bu konuda net bir şey söylemiyor diyor. Doğru tabii ki.

Siz ısrarla eşcinselliğin ne olduğu ya da olmadığı üzerinde durduğunuz için konuyu anlayamıyorsunuz.

Ayrıca eşcinseller elbette üreyebilir, hatta çoğu ürüyor ama kadınlarla birlikte olunca üreyebiliyorlar, değil mi? Kadın eşcinseller de erkeklerle beraber olursa üreyebiliyor.

Yani eşcinsel eylem içinde üremeleri mümkün değil.

İyi de, ben onların zaten ürediklerini, eşcinsellerin önemli bir bölümünün karşı cinsle evlilik sürdürdüğünü söylemiştim zaten.. Siz başlığa konu olan iddianızı kendiniz çürütüyorsunuz bizden önce..

http://www.ateistfor...ndpost&p=901365

Bence bu konuyu iyice bir düşüp karar varın. Mümkünse evrimi de öğrenin. Siz hala evrim bilimsel bir gerçek değildir, hala kanıtlamamaıştır, canlılığı açıklamak için üretmişlerdir diyorsunuz. O nedenle burada neyin tartışıldığını anlayamıyorsunuz.

Edit: Ben yazarken iletinize ek yapmışsınız.

edit: unutmadan, bilim cinsel yönelimlerden hiçbirinin bir anomali olmadığı görüşünde. sanırım biricik teoriniz sizi yarı yolda bıraktı. oysa %100 bilimsel olduğunu iddia ediyordunuz... :)

Şimdi konuyu bırakıp size evrim anlatacak ve savunacak değilim. Evrimi kabul etmeyen ve üstelik dalga geçen dinsizlere gerçekten tahammül edemiyorum çünkü. Sinirleneceğime tartışmayı kesmeyi tercih ediyorum.

Size bilimsel(!) hayatınızda başarılar..

Sitelerde Paylaş

@IFeelGood benim bu konudaki tüm mesajlarımı okuyun lütfen. o zaman mesajlarım daha da açıklığa kavuşacak eminim. böyle çok komik oluyor çünkü. sürekli aynı şeyleri söylemekten bıktım. başlıktaki benim bir iddiam değil. bilimsel bir araştırmanın vardığı sonuç. ama kaynak bulamıyorum lanet olsun. ayrıca kendi iddiamı çürütmüyorum, diğer mesajlarımı okuyun. doğadaki eşcinsel canlılar türünü devam ettiremeyebilir ama insan bilinçli bir varlıktır. konu başlığına insanlar yazmış arkadaş bu benim suçum değil. ayrıca bu tartışma benim isteğim ile başlamadı. oldu olacak konu hodri meydana taşınsın :) cinsel yönelimler anomali değildir bilimin ışığında benim düşüncem bu. ister katılırsınız, ister katılmazsınız. kaç yaşındasınız acaba?

Sitelerde Paylaş

en ilginç iddiaları şu..

yüzde yüz eşcinseliz diyen çok insan var.

ben senelerdir sayısız sokak kedisiyle muhatap oldum.

hiç yüzde yüz eşcinsel bir kedi görmedim..

bir tane biseksüel olduğundan şüphelendiğim bir erkek kedi gördüm.

o da dişi kedileri görünce çıldırıyordu resmen.. :)

şu bir kesin.

insan cinselliği hayvanlardan bir hayli farklıdır.

bence eşcinsellik de insan evriminin bir icadı gibi görünüyor.

hayvanlardaki sınırlı biseksüel örnekleri göstermeleri çok yanlış.

kızgınlık döneminde partner bulamayan az sayıda hayvan biseksüel görüntüsü verebilir.

ama o bile enderdir.

dişilerden iğrenen homoseksüel erkek hayvan çeteleri hiç duymadım. :)

Sitelerde Paylaş

Konu anomaliye doğru yön verdiği için sormakta sıkıntı duymuyor, solak olarak merak ediyorum.

Bu konuyu derinlemesine inceler misin?

Sevgiler.

Bilinen bir konu değil ki derinlemesine incelensin.

Sol yanlılık konusunda çeşitli teoriler var. Hiçbiri kesin değil.

Tabii bir sürü gözlem de var.

Sol yanlıların çocuklarının daha zeki olması gibi..

Sol yanlıların değil de, onların sağ yanlı çocuklarının daha zeki olması yani.. İlginç bir durum.

Babası sol yanlı olan için iyi bir özellik..

Sitelerde Paylaş

@IFeelGood benim bu konudaki tüm mesajlarımı okuyun lütfen. o zaman mesajlarım daha da açıklığa kavuşacak eminim. böyle çok komik oluyor çünkü. sürekli aynı şeyleri söylemekten bıktım. başlıktaki benim bir iddiam değil. bilimsel bir araştırmanın vardığı sonuç. ama kaynak bulamıyorum lanet olsun. ayrıca kendi iddiamı çürütmüyorum, diğer mesajlarımı okuyun. doğadaki eşcinsel canlılar türünü devam ettiremeyebilir ama insan bilinçli bir varlıktır. konu başlığına insanlar yazmış arkadaş bu benim suçum değil. ayrıca bu tartışma benim isteğim ile başlamadı. oldu olacak konu hodri meydana taşınsın :) cinsel yönelimler anomali değildir bilimin ışığında benim düşüncem bu. ister katılırsınız, ister katılmazsınız. kaç yaşındasınız acaba?

Mesajlarınızı okudum, siz zaten canlılığın tek amacının çoğalmak, üremek olduğunu kabul etmiyorsunuz.

Eşcinsellik anomalidir.. Siz anomalinin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz, onu kötü bir şey sanıyorsunuz.

Canlılık çoğalır, tek amacı budur. İnsan türü eşeyli ürer. Bir kadın ve bir erek çiftleşmedikçe üremez yani.

Eşcinsel ilişki ise kendi cinsiyle ilişkide bulunduğu için bu amaca hizmet etmez. Yani normalin dışıdır, kurala uymamaktadır, normal olandan sapma durumudur. Anomalidir. Canlılığın üremesinden sözediyoruz burada, seks yapmaktan değil. Bunu öncelikle anlayın.

Anomali hastalık, sakatlık, özür vs vs demek değildir. Psikolojide de "hastalık" niteliğinde kullanılmaz. Hacı sol yanlılığı örnek vermiş ki anlayın, ama onu da anlamamış, evrime saldırmışsınız marifet gibi.

Hem bilgisizsiniz, hem bakış açınız bütünüyle dar, hem de durmadan aynı şeyleri iddia ediyorsunuz.

65 yaşındayım. O yaş sizi tatmin eder mi güvenirlik açısından?

Sitelerde Paylaş

evrim, canlıların nasıl oluştuğuna cevap aramak için üretilen bir teoridir. yani günümüzde bile hâlâ tam olarak kanıtlanabilmiş değil. bu yüzden bilimsel gerçekler ile sizin canlılık hakkındaki teorilerinizi ayrı tutuyorum.

Ciddi bir hata yapıyorsun.

Evrim bir teori değildir. Evrim bir olgudur. Evrim Teorisi evrim olgusunu açıklamaya çalışan bir teoridir.

Evrim, %100 bilimsel bir gerçektir.

Evrim Teorisi'nin ucu ise açıktır. Ucunun açıklığı evrimin yanlışlanabilir olduğu anlamına gelmez. Teorinin kendi iç dinamiklerindeki değişimlere ve düzeltmelere açık olduğunu belirtir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bilinen bir konu değil ki derinlemesine incelensin.

Sol yanlılık konusunda çeşitli teoriler var. Hiçbiri kesin değil.

Tabii bir sürü gözlem de var.

Sol yanlıların çocuklarının daha zeki olması gibi..

Sol yanlıların değil de, onların sağ yanlı çocuklarının daha zeki olması yani.. İlginç bir durum.

Babası sol yanlı olan için iyi bir özellik..

Aslında bu teoriler ile ilgili bilgi talep ediyordum. Bu konuda Türkçe kaynak neredeyse hiç yok. Varsa da ben ulaşamadım veya 3-5 cümleyle sınırlı. Sanıyorum konunun incelenmesi foruma zenginlik katacaktır.

Yine de teşekkür ediyorum.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...