Jump to content

2100 Yılında Dünya Nasıl Olacak

Recommended Posts

Arkadaşlar

Biraz hayal kuralım, öngörü yapalım istiyorum gelecekle ilgili.

2100 yılında Dünya nasıl bir yer olacak fikirlerinizi almak istiyorum. Her konuda olabilir.

Mesela ıphone 1408 çıkar gibi şeylerde olabilir, siyasi olabilir, dini olabilir, aklınıza ne geliyorsa...

Benim ilk tahminim, Mars'a insanlı uçuş yapılmış olur...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

islam hariç tüm dinler bilime daha fazla sarılacak.

küresel nüfus artışı duracak.

günah-fuhuş tam gaz devam edecek.

ateizm yine ilgi görmeyecek. :)

mars'a yolculuk olsa bile sahte olup olmadığı gözlenmeli. :)

-------------

tüm insanlığın yok olmasını dilerim.

-olanaklıysa hayvan ve bitkiler kalsın..-

bir virüs salgını,bir yıldız patlaması,göktaşı yağmuru hiç farketmez.

ben öldüğüm zaman hiçbir insan artık yaşamamalı.

yaşam bana aittir..

yaşam benle başlamadı ama benle bitmeli..

Sitelerde Paylaş

Çok fazla bir şey değişmeyecek, İslamcılar iyice azıtıp dahada yobazlaşacak (Çünkü yaralı kaplan gibi olacaklar) İslam biraz irtifa kaybedecek,diğer dinlerde..Avrupa birliği çoktan dağılmış olacak..Çin ve Hindistan dünya siyasetinin aktörleri olacak..ABD tekrar eyaletlerineayrılıp mrkezi yönetimini kaybedecek..Rusya şimdikinden daha güçlü durumda olur..Ortadoğu bildiğimiz gibi kalır..Türkiye büyük ihtimalle bölünmüş olur..AKP'yi hatırlayan olmaz..CHP kalır sanırım..fosil yakıt kullanımı çok azalmış olur..Su iyice kıymetlenir..

Sitelerde Paylaş

Bilgisiz ateist devri gelecek. Inanç ve ateizmi birbirine karıştıran asalak melezler topluluğu türeyecek. Belki ateizm terörü bile görülür ki böylece dinler vs. ateizm savaşı fiziksel.bir boyut kazanacak. Çünkü yeni nesil trend olduğu için ateist olmaya başlamış bile.

Sitelerde Paylaş

Herşey olabilir, öngörmek mümkün değil, ne tahmin etsek yanılmış oluruz.En fazla ''ne olmasını istediğimizi'' söyleyebiliriz.

Çok kötü şeyler olacak insanlık adına. Dünyada bilinen canlılık sona yaklaşmış olacak. Hızla yokalan bir avuç insan ya kalmış olacak yada hiç olmayacak. Böcekler, ufak tefek hayvanlar dünya üzerinde hüküm sürecek artık.

Hava öyle kirli olacak ki gazmaskesi olmadan bir insan 5 dk den fazla yaşayamayacak.

Büyük şehirler yıkılıp yerin dibine geçmiş olacak.

Sitelerde Paylaş

Herşey olabilir, öngörmek mümkün değil, ne tahmin etsek yanılmış oluruz.En fazla ''ne olmasını istediğimizi'' söyleyebiliriz.

Çok kötü şeyler olacak insanlık adına. Dünyada bilinen canlılık sona yaklaşmış olacak. Hızla yokalan bir avuç insan ya kalmış olacak yada hiç olmayacak. Böcekler, ufak tefek hayvanlar dünya üzerinde hüküm sürecek artık.

Hava öyle kirli olacak ki gazmaskesi olmadan bir insan 5 dk den fazla yaşayamayacak.

Büyük şehirler yıkılıp yerin dibine geçmiş olacak.

Bundan 88 yıl sonrası için çok uçmuşsun gibi geldi. Bi düşünelim bundan 88 yıl önce ne vardı şimdi ne var. İnsanlık o kadar çok kolay yok olmaz diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Bundan 88 yıl sonrası için çok uçmuşsun gibi geldi. Bi düşünelim bundan 88 yıl önce ne vardı şimdi ne var. İnsanlık o kadar çok kolay yok olmaz diye düşünüyorum.

Doğru böyle kıyaslarsan çok uçmuşum. Ama değişimin sabit hızla gitmediğini sürekli ivme kazandığını düşünürsen...

Yani bundan 88 yıl öncesi ile ondan önce 88 yıllık periyodu karşılaştırırsan iki 88 yılda da aynı derece değişiklik olmağını görürsün. Her 88 yılda bir, daha çok büyük olaylarla dolu yeni bir 88 yıl başlıyor. Bundan 88 yıl sonrasında bundan 88 yıl öncesinde olduğundan daha çok değişiklik olcak. Ve bence tamamı ''kötü'' yönde olcak.

Sitelerde Paylaş

Nüfus 2012 yılına göre oldukça azalacak. 500 milyon - 1 milyar arasında seyretmesi muhtemel. Zenginlik, bolluk, refah, bol nüfus yılları çoktan geride kalmış olacak. 2100 yılına kadar dünya sürekli geriye, fakirliğe, otoriter, baskıcı yönetimlere doğru gidecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...