Jump to content

2100 Yılında Dünya Nasıl Olacak

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dünya nüfusu 30 milyarın üzerinde olacak.

Her alanda üretim makineleşip, robotlaşacak. İnsan istihdamına çok az gerek duyulacak.

Para ortadan kalkacak herkes çipli nüfus cüzdanlarıyla alışveriş yapacak böylece yasadışı birşey satın almakta imkansız hale gelecek.(tabi bu durumda takas da kullanılabilir)

Kitaplar ve gazeteler kağıda basılmayacak, kağıttan üretilmiş şeyler sadece iyi korunan devlet kütüphanelerinde ya da arşivlerinde bulunabilecek.

Dünya şehirlerinin belirgin kültürel özellikleri kaybolacak insanlar tek tipleşecek ve melezleşecekler.

ve insanlar boş zamanlarında gidecekleri sakin sessiz bir yeşillik bulamayıp yerine yalnızca beton yığınlarının gece ışıklarını seyrediyor olacaklar sanırım.

Sitelerde Paylaş

Insanoglu kendilik bilinc ve farkindaligini kazanamaz, kendi varliginin farkina varamaz ve dogal zihniyetinin bilincaltisartlanmisliginin alisilagelmis insandisai ve insanlikdisi dusunce ve davranisi ile yasam ve iliski kurmaya ve kendi turu bunyesinde her turlu egosal cikarci ayrimci ustunluk savasimini vermeye devam ettikce, degil 2100 evrimsel olarak hic bir degisiklik olmaz. Cunku olmasi gereken degisiklik evrimsel/biyolojik/genetik v.s. degil; numenal ve zihinsel olmak durumundadir.

Sadece teknikte ve bilimde ilerleyebilir, bu da kullanim ve paylasim olarak sadece ekonomik olanaga bagli olur.

Sitelerde Paylaş

Her alanda üretim makineleşip, robotlaşacak. İnsan istihdamına çok az gerek duyulacak.

...........................

ve insanlar boş zamanlarında gidecekleri sakin sessiz bir yeşillik bulamayıp yerine yalnızca beton yığınlarının gece ışıklarını seyrediyor olacaklar sanırım.

İnsan istihdamı olmayacaksa, 30 milyar insan ne yapacak? Dediğin gibi paso beton yığınlarını gece ışıklarını seyrecekler herhalde.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EMRE İsminde bir din türeyecek ve bugün islam ne durumda ise 2100 yılında da EMRE dini aynı durumda olacak.

Kitabımı yazıyorum ... Kısa süre sonra ayet aldığımı bildireceğim. Sonra da ver elini teyze kızları ...

tarihinde enjeksiyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya nufusu 10 12 milyar civarında olacak.

Nufus ya azalacak ya da yerinde sayacak.

Çin ABD'yi ekonomik ve siyasi olarak geçecek.

Uluslar arası sermaye Afrika kıtasını bir miktar imar edecek.

Güney Amerika'daki, Guneydoğu Asya'daki devletler birleşip tek devlet gibi olacak.

Her türlü enerji elektrikten sağlanacak.

Türkiye Avrupa birliğine giremeyecek.

Edit : Eleştirin bakalım..

tarihinde nihilistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Para ortadan kalkacak herkes çipli nüfus cüzdanlarıyla alışveriş yapacak böylece yasadışı birşey satın almakta imkansız hale gelecek.(tabi bu durumda takas da kullanılabilir)

Kitaplar ve gazeteler kağıda basılmayacak, kağıttan üretilmiş şeyler sadece iyi korunan devlet kütüphanelerinde ya da arşivlerinde bulunabilecek.

Dünya şehirlerinin belirgin kültürel özellikleri kaybolacak insanlar tek tipleşecek ve melezleşecekler.

30 milyar olsa bile (ki bu mümkün değil) sessiz sakin bir yeşillik yer bulunur.

Zaten şu an bile dünyadaki arazinin yüzde 5 10 arasını yerleşime ayırmışız.

Para ortadan kalkmaz. Takas asla mümkün değil.

Kredi kartı falan olabilir.

Saçmalamışsın..

Bir de şehirler asla birbirinin aynısı olmaz. Yoksa turizm den kim gelir elde edecek?

Sitelerde Paylaş

Dünya nufusu 10 12 milyar civarında olacak.

Nufus ya azalacak ya da yerinde sayacak.

Çin ABD'yi ekonomik ve siyasi olarak geçecek.

Uluslar arası sermaye Afrika kıtasını bir miktar imar edecek.

Güney Amerika'daki, Guneydoğu Asya'daki devletler birleşip tek devlet gibi olacak.

Her türlü enerji elektrikten sağlanacak.

Türkiye Avrupa birliğine giremeyecek.

Edit : Eleştirin bakalım..

Dünya nüfusunun, zamanla azalacak organik gıdaların, kirlenecek havanın, azalacak oksijen ve artan sıcaklık ile böylesine sert bir ters orantı izleyebilmesine mümkünat vermiyorum.

Ekonomi olarak Çin, bugün itibari ile ABD'den tırnak kadar geridedir. Bunun için 2100'ü beklememize gerek yok. 90 yıl içinde değişecek ekonomik dengeler içinde ise geleceğin en zengin olacak ülkesini Japonya olarak tahmin ediyorum. Siyasetle işim olmaz, yorum yapmıyorum.

Afrika konusunda haklısın

Amerika'nın başka bir ülke ile birleşip tek ülke olmasına da mümkünat vermiyorum.

Her türlü enerji elektirikten sağlanacak derken? :)

Türkiye bırak Avrupa birliğine girmeyi, 90 yıl içinde İran'ın bile gerisine düşebilir.

Sitelerde Paylaş

Dünya nüfusunun, zamanla azalacak organik gıdaların, kirlenecek havanın, azalacak oksijen ve artan sıcaklık ile böylesine sert bir ters orantı izleyebilmesine mümkünat vermiyorum.

Ekonomi olarak Çin, bugün itibari ile ABD'den tırnak kadar geridedir. Bunun için 2100'ü beklememize gerek yok. 90 yıl içinde değişecek ekonomik dengeler içinde ise geleceğin en zengin olacak ülkesini Japonya olarak tahmin ediyorum. Siyasetle işim olmaz, yorum yapmıyorum.

Afrika konusunda haklısın

Amerika'nın başka bir ülke ile birleşip tek ülke olmasına da mümkünat vermiyorum.

Her türlü enerji elektirikten sağlanacak derken? :)

Türkiye bırak Avrupa birliğine girmeyi, 90 yıl içinde İran'ın bile gerisine düşebilir.

Ekonomik olarak 2 tane Çin 1 tane ABD ediyor.

Çin'in ABD'yi yakalayabilmesi 2035'te olacak.

Daha sonra Çin'in dünyada sözünü dinleten bir ülke olacağını düşünüyorum.

ABD belki Kanada'yla ortak bir şekilde yönetilebilir.

Zaten Kanada ABD'ye bağlı gibi.

Her türlü enerji elektrikten sağlanacak derken..

otomobil de benzin yerine elektrik, ısıtma sistemlerinden doğalgaz yerine elektrik vs..

YAni elektrik dışındaki enerji kaynakları çok az kullanılacak.

Türkiye de AB'ye girebilir ama Birleşik Krallık gibi bir şey olabilir.

AB'ye üye ama ne Shengen'e üye, ne de Euro'ya üye.

Yakında bunlar ABD gibi başkanla yönetilecek.

O zaman bizim devlet daha da dışarda kalacak..

Sitelerde Paylaş

Ekonomik olarak 2 tane Çin 1 tane ABD ediyor.

Çin'in ABD'yi yakalayabilmesi 2035'te olacak.

Daha sonra Çin'in dünyada sözünü dinleten bir ülke olacağını düşünüyorum.

ABD belki Kanada'yla ortak bir şekilde yönetilebilir.

Zaten Kanada ABD'ye bağlı gibi.

Her türlü enerji elektrikten sağlanacak derken..

otomobil de benzin yerine elektrik, ısıtma sistemlerinden doğalgaz yerine elektrik vs..

YAni elektrik dışındaki enerji kaynakları çok az kullanılacak.

Türkiye de AB'ye girebilir ama Birleşik Krallık gibi bir şey olabilir.

AB'ye üye ama ne Shengen'e üye, ne de Euro'ya üye.

Yakında bunlar ABD gibi başkanla yönetilecek.

O zaman bizim devlet daha da dışarda kalacak..

Fibonacci dizisi ile elde edilen denklemlerin çıkardığı eğriler, Çin ve Amerika arasındaki ekonomik savaş hakkında senin söylediklerinin tersini söylüyor. en geç 17 senesi var.

Kanada Amerika'dan, Amerika'da kanada'dan nefret eder. Tıpkı Almanya'nın Hollanda'dan ve Hollanda'nın da Almanya'dan ettiği gibi. Ama bu ülkeler hep kardeşlermiş gibi lanse edilirler. Birleşmeleri ve tek çatı altında yönetilmelerinin mümkünatı yoktur.

"Elektirik" bir enerji kaynağı değildir. Ama senin ne demek istediğini anladım. Yine de haklı değilsin. Enerji alanında elektirik enerjisinin kullanılmasından ziyade şu an nükleer enerjiye ve hidrojene yönelinimiş durumdadır. (Piyasa + Araştırmalar)

Türkiye hristiyan bir ülke olmadığı sürece Avrupa Birliğine hiçbir şekilde adım atamayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Türkiye hristiyan bir ülke olmadığı sürece Avrupa Birliğine hiçbir şekilde adım atamayacaktır

niye ki.

hristiyanlık çoktan çürütüldü.

tamamen yalan ve uydurma bir din..

bir romalı komplosu..

yahudi,ateist ve bilimciler tüm gerçeği ortaya çıkardılar.

yalana iman mı etmeliyiz.

dahası yoğun bir müslüman nüfus var avrupa'da.

hayallerimin şehri marsilya, afrikalı müslümanların elinde şu anda.. :)

ingiltere ise hindistan,pakistan,bangladeş ve kıbrıs'tan gelenler tarafından işgal edilmiş. :)

Sitelerde Paylaş

Amerikalı sen abd'ye tapmaz mıydın

Pardon Amerika o zaman, uzayda bir yere koloni kurar, dünyaya da, bir bomba sallar dünyayı yok ettikten sonra, temiz, ari bir ırkla dünyada yaşam yeniden başlar. Milyarlarca insan geberir gider. Zaten uzay çalışmalarının amacı da budur. Bizzat Başkan Obama, söyledi.

Sitelerde Paylaş

niye ki.

hristiyanlık çoktan çürütüldü.

tamamen yalan ve uydurma bir din..

bir romalı komplosu..

yahudi,ateist ve bilimciler tüm gerçeği ortaya çıkardılar.

yalana iman mı etmeliyiz.

dahası yoğun bir müslüman nüfus var avrupa'da.

hayallerimin şehri marsilya, afrikalı müslümanların elinde şu anda.. :)

ingiltere ise hindistan,pakistan,bangladeş ve kıbrıs'tan gelenler tarafından işgal edilmiş. :)

Ne diyorsun pek anlamadım :) Seninle tanışmıyoruz ;) öncelikle kendimi tanıtayım.

Ben Enjeksiyon. Ateist'in önce bayrak tutanıyım. Sen beni çok yanlış anlamışsın cehane kardeş :)

Hristiyanlığın gerçekliği veya yalanlığı hakkında konuşmuyoruz. Dilersen aç bir konu, gelip konuşalım (Zira ikimiz de aynı şeyi savunacağız) Sadece Hristiyanlık değil, dünya üzerindeki bütün dinler bazı insanlar veya insan grupları tarafından uydurmadır.

Ve Türkiye Hristiyanlaşmadığı sürece Avrupa birliğinin yakınına bile alınmayacaktır. Bu gün gibi açıktır.

Sitelerde Paylaş

Nostradamustan daha böyük adam olduğum içün bir kaç kehanet yazayım evlatlarım..

Anarşi hortlayacak, Borsa zortlayacak, galatasaray şampiyonlar ligini kazanacak..

Öngörülerim ise ; yanlız 2100 az dostum biraz daha ilerisi olur mu ?

Dünya nüfusunun böcek gibi üremesi neticesinden herkesin zengin ve iyi yaşamasını beklemek sanırım salaklık olur.

Cervantesin dediği gibi ortaçağımsılık farklı şekilde yaşanabilir, bir grup çook zegin bir grup çook fakir, kısacası aynı şeyler..

Yanlız tek fark zenginlerin eski zenginlere göre haliyle daha fazla şeye sahip olması teknolojik vesaire.

Dİn ise herzaman varlığını koruyacaktır Allah çıkıp dese ben bu kitabı yazmadım gene o kitaba inanan çok olacaktır.

Teknoloji inanılmaz yükselecek, ve İnsanlarda asosyallik aşırı derecede artacaktır ve bu artık eleştirilen birşey değil doğal karşılanacaktır çünkü insanların işi evinde olacaktır, işçiler hariç tabi....

İnternet üzerinden spor müsabakaları düzenlenecek ve insalar onlara hayran olacak, takacak gözlüğü çıkacak maç yapacak boks futbol falan işte..

Uçan ürünler fazlaca kullanılacak, rüyanızı etkileyen ürünler satılacak...Obezite artacak fakirler gene tabi fit kalacak :)

İnsanların boyu bir süre uzayıp sonra duracak..

Playstation 115 çıkacak ve sanal dünya fikri ilginç olacak bizimkine benzer dünya kurup özgür irade verip oyunlar oynanacak dinciler karşı çıkacak..

cernde çok acayip gelişmeler olacak..Bizi üreten tasarlayan bir şeyler olduğuna dair kanıtlar bulunmaya başlanacak..

SAVAŞ ÇIKAR İSE ;

Sebepler, su, petrol, vb enerji kaynakları;

Bu kez ise savaşın gidişatına göre öngörüler değişir, çok büyük bir nükleer savaş ve yıkım olursa, dünyanın belli bölgelerinde korunan medeniyetler ayakta kalıp diğerleri sefil birşekilde yaşayabilir..

Adolf hitler gibi biri gelipte büyük felaketkerede yol açabilir..

Dünyanın en güçlü devletleri bir araya gelip yeni dünya düzeni altında çok büyük katliamlar yapabilir ve sonunda önceleri kaos olasada sonra daha iyi bir dünya kurulabilir..

veyahut efendime söyliyim; nükleer savaş sonucu gerçekten ostaçağa dönülebilir din çok güçlenir artık teknolojik gelişim falan durur, din savaşları, derebeylikler falan alır başını gider..

Üzülerek söylemek gerekirse Türkiyede bırakın Kürdistan kurulması Türkiye parça pinçik olacak karadenizi, Kürd bölgesi, izmirde ayrı, falan, İç anadoluda bir yer olarak kalacak, belki farklı bir Türk boyu güçllenecek bilemeyiz..

son senaryom ise büyük felaketler sonucu insan soyu git gide hızla tükenecek..daha sonra yepyeni canlı türleri ortaya çıkacak, yeni medeniyetler..oraya bir arı konacak işte o arı ben olacam :)

Son senaryom dünyada ülke diye birşey kalmayıp merkezi yönetim olabilir nükleer savaş sonrası ayakta kalan bir kaç ülke yapabilir liderlik..

Ama tek bir gerçek var İnternetin_Hoca gibi birdaha bu dünyaya NAH gelir..

Sitelerde Paylaş

İnsan istihdamı olmayacaksa(insan istihdamı olmayacak diye bir şey dememiştim dikkatli okursan), 30 milyar insan ne yapacak? Dediğin gibi paso beton yığınlarını gece ışıklarını seyrecekler herhalde.

Teknolojinin gelişmesiyle insan istihdamı günden güne azalmaktadır. Önceden bir fabrikada üretim biriminde 500 işçi çalışırken artık üretim makinelerinin ve son dönemde otomasyon sistemlerinin gelişmesiyle bu sayı nerdeyse 10 kat düşmüştür. ve bu olurken kimileri senin gibi ve bizim gibi sordular.. "peki bu insanlar ne yapacak?" bişey yapmayacaklar sadece başka bir işte yarı fiyatına çalışacaklar. ya da iyimser düşünürsek komünist düzen gelecek ve bu makine istihdamından herkes eşit olarak payını alıp yaşayacak.

insan istihdamının sadece idari, mali ve yöneticilik konularında ve de araştırma geliştirme gibi faaliyetlerde mecburi olduğunu düşünüyorum.

30 milyar olsa bile (ki bu mümkün değil) sessiz sakin bir yeşillik yer bulunur.Zaten şu an bile dünyadaki arazinin yüzde 5 10 arasını yerleşime ayırmışız.Para ortadan kalkmaz. Takas asla mümkün değil.Kredi kartı falan olabilir.Saçmalamışsın..Bir de şehirler asla birbirinin aynısı olmaz. Yoksa turizm den kim gelir elde edecek?

30 sene önce bi bursa ovası vardı bilir misin?

şimdi her tarafı beton içinde. bu ülkenin en verimli en güzel topraklarını betonda boğdular... karadeniz sahil yolu gibi.. istanbul gibi... bodrum gibi... hangi birini anlatayım söyleyeyim bilmiyorum ki...

Dünya'nın diğer şehirleri dediğin gibi olabilir. Ama bu ülke için umudum yok.

Takas'ı sadece yasadışı alışverişler için kullanmıştım(uyuşturucu vs. gibi)

Benim dediğim örnekte kredi kartından farklı değil aslına bakarsan. Ben sadece nüfus cüzdanlarının içine çip konarak ekstradan kredi kartı taşımanın gerekli olmayacağını ve bu şekilde herkesin kullanmasının sağlanacağını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...