Jump to content

2 müslüman ülke savaşsa ?

Recommended Posts

Kadim dostlarım sevgili müslümanlar sorumu lütfen yanlış anlamayınız anak merak ettiğim bir konudur.

Türkiye ile İran savaş etse, acaba onların ölen akerlerine şehit diyecekmisiniz ?

Uzaktan bakıp evet elbette müslümandır ve şehittir demek çok kolay çünkü ne kadar üzülüyor olsanızda sonuçta sizin evladınızın kardeşinizin abinizin vb başına bir olay gelmezken demek kolay..

Düşünün sizden birini iranlı yakalıyor Allahu ekber diyerek boğazını kesti sende tv'de gördün islam adına yaptı haklıdır diyebilecekmisin ? ama Amerikalıyı doğrasa ohh canıma değsin derdin belkide...bu durumda gazetelerimiz manşet atacak mı 10 iranlıyı şehit ettik diyecek mi? hani müslümanlara şehit denirdi mi diyeceksiniz ?

İranlı diyecek ki, cehenneme gönderdik, sen diyeceksin leş..şehitlik kimin hakkı..iki tarafta cennetlik Allah sonumuzu hayır etsin.

Savaşın dini dili ırkı yok menfaati var olayı doğru mu ?

Başka zaman müslüman kardeşiz demek bir yere kadar demek ki dünyevi meseleler daha önemli, İran Türkiyeye posta koydu bugün mesela..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yok öyle bir kardeşlik ,bizim ümmetçi öküzlerin yalanı bu.Açıkcası ,bütün müslüman halklar birbirini yese umrumda değil ,onlar da bizi bir kaşık suda boğar çünkü ,hele araplar..

Bu beyinsizler adam olsa iran ırak savaşi da olmazdı zaten

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

askerler şehit olur..

savaşı çıkartıp kan döken sorumludur.

savaşı çıkartan yenilirse, cezası bu dünyada kesilir.

savaşı çıkartan kazanırsa ve yenilenlere adil davranırsa günahları affolur..

kötü davranırsa duble lanetlenir.

tövbe bile kurtaramaz. :)

not:ateist'in fetvası geçersizdir. :)

Sitelerde Paylaş

Müslümanlık, hrisyanlık, yahudilik, zaten aslında varolan insanın yer kapma olayını tescillemiş birkere, benim olacaksın yada kara toprakla beraber cehennemin dibini demiş eski savaşlarda, şimdi güçlü olan batının oyunlarıyla başka formatta uygulanıyor sadece, amaç varolan kaynağa konmak, araç cahil müslümanları aracı yapmak.Savaşın hiçbir mzereti olamaz benim nazarımda fakat müslümanın kafası nasıl çalışır anlamam, kendi gibi müslümanı yok etmek için gavur dediğinin elini öpmeyi bırakın, yalayıp bitiremez, bende bunlara bu olanları müstahak görürüm.sadece üzüntüm o savaşaın hiçbir amacına hizmet etmeyen masumların katledilmesine üzülürüm, savaş galiba her zaman olacak taki en büyük savaş çıkıp insan nüfusu azalana kadar, ondan sonra belki biz ne yapıyoruz diyip yeni bir dünya düzeni kurarlar daha temiz, pisliğin dizboyu olduğu yerde temizlik başgösterir gibi geliyor bana.

tarihinde ınmanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadim dostlarım sevgili müslümanlar sorumu lütfen yanlış anlamayınız anak merak ettiğim bir konudur.

Türkiye ile İran savaş etse, acaba onların ölen akerlerine şehit diyecekmisiniz ?

Uzaktan bakıp evet elbette müslümandır ve şehittir demek çok kolay çünkü ne kadar üzülüyor olsanızda sonuçta sizin evladınızın kardeşinizin abinizin vb başına bir olay gelmezken demek kolay..

Düşünün sizden birini iranlı yakalıyor Allahu ekber diyerek boğazını kesti sende tv'de gördün islam adına yaptı haklıdır diyebilecekmisin ? ama Amerikalıyı doğrasa ohh canıma değsin derdin belkide...bu durumda gazetelerimiz manşet atacak mı 10 iranlıyı şehit ettik diyecek mi? hani müslümanlara şehit denirdi mi diyeceksiniz ?

İranlı diyecek ki, cehenneme gönderdik, sen diyeceksin leş..şehitlik kimin hakkı..iki tarafta cennetlik Allah sonumuzu hayır etsin.

Savaşın dini dili ırkı yok menfaati var olayı doğru mu ?

Başka zaman müslüman kardeşiz demek bir yere kadar demek ki dünyevi meseleler daha önemli, İran Türkiyeye posta koydu bugün mesela..

Bence tarihteki gecmis savaslara bakmak lazim.

Mesela Iran-Irak Savasi

Irak-Kuveyt Savasi v.s.

Sitelerde Paylaş

Türkiye ve İRan arasında çıkacak bir savaşta elbette İran kendi düşen askerlerine şehit, Türkiye'de kendi düşen askerlerine şehit diyecektir. Karşı tarafın askerlerine kimse şehit demeyecektir. Sebebi ise şöyle bir bahane ile açıklanacaktır:

"Bizim askerlerimiz vatan için öldüler. Eğer karşıdakiler de İslam uğruna ölmüş olsalardı onlar da şehit olacaklardı"

Şimdi yukarıdaki cümlenin bir televizyon ekranında, gül deseni verilmiş bir arka fonda epey bilinen dini bir kişilik tarafından ağıııııır ağıır söylenildiğini hayal edin:

"Şimdi efendim ... Bizim askerlerimiz .... Evet; bizim askerlerimiz .. Vataaaaannn için öldüler, ruhlarını teslim ettiler.

Eğer ki; İran'ın askerleri, İSLAMMMMMM uğruna son nefeslerini vermiş olsalardı, işte o zaman bu kişiler de şehit olurdu"

Yukarıdaki cümleye bir iki ayetle de takviye ettin mi; bizim şakirtlerin hard disklerine yeni birşeyler yazılmış olunurdu.

Sonuç: Herkes kendi şehidine şehit der ama İslamı da elden bırakmazlar.

Sitelerde Paylaş

Sünni olan, sünniler için şehit olur, şii olan da şiiler için şehit olur. Veya İslam'ın diğer kolları için de bu geçerli olur.

Evet en mantiklisi bu. Ya da resmi bakis olur. Mesela su an Suriyede, ayaklandirilanlar ile Esad tarafi savasiyor ve her iki tarafta sehit veriyor. Tabi sehitler kendilerine gore. Yoksa Esad'a gore ayaklananlar terorist, ayaklananlara gore de Esad diktator. Toplum da her iki tarafi kendince desteklemekte.

Bu arada Turkiye'de Esad'a gore teroristlere yataklik ve yardim yapiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...