Jump to content

Ey Ateistler, siz hepiniz birer yaşam makinesisiniz.

Recommended Posts

siyhla işartlediyim yerleri oku ya neden okuduğunu anlamıyorsun muhhmedin bir ayeti vardı bu insanlara ne oluyor diyordu sende aynısın

ŞÛRÂ/7:

Böylece biz sana Arapça bir Kur’an vahyettik ki, şehirlerin anası olan Mekke’deve çevresinde bulunanları uyarasın. Hakkında asla şüphe olmayan toplanma günüyleonları uyarasın. Bir grup cennette, bir grup ise cehennemdedir

ZUHRUF/44: (Mekke dönemi)

Şüphesiz bu Kur’an, sana ve kavmine bir öğüt ve bir şereftir, ondanhesaba çekileceksiniz.

hani türklere peygamber bizim dilimizde niye peygamber göndermedi yahu neden anlamıyorsun.

İBRÂHİM/4: (Mekke dönemi)

Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara(Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah dilediğini saptırır, dilediğini dedoğru yola iletir. O mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Canım arkadaşım,

Sen Hz. Muhammed'in arap olduğunu mu sanıyorsun. Evet Hz. Muhammed arapça biliyordu ama arap mıydı?

Bunun cevabını şimdi vermeyeceğim. Biraz araştır, bulacağını umuyorum. Eğer bulamazsan açıklarım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Canım arkadaşım,

Sen Hz. Muhammed'in arap olduğunu mu sanıyorsun. Evet Hz. Muhammed arapça biliyordu ama arap mıydı?

Bunun cevabını şimdi vermeyeceğim. Biraz araştır, bulacağını umuyorum. Eğer bulamazsan açıklarım.

Yok, masondu ve aynı zamanda ajandı. Arapları dünyanın en geri milletlerinden biri yapsın ki, biz petrollerini daha kolay sömürelim diye ABD yerleştirdi onu oraya.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi KURAN'I bilmeyenler, adını ağzına bile almasın.

Nisa23'teki "...Eskide kalanlar müstesna" anlamı:

"...İki kız kardeşi birlikte almanız da haram kılınmıştır. Eskide kalanlar müstesna.Allah çok affedici, çok merhametlidir."

Sedace eskiden 2 tane kız kardeş almış olanlara haram yok anlamındadır.

Kuran'ı bir daha eline de alma, okuma da.

Sen, Kuran'ı çarpıtan bir yüz karasısın!

asıl sizler insanlık adına yüz karasısınız....kıvırma en başından oku....

sen kuranda kölelik cariyelikte yoktur dersin eminim...

o kadar muhteşem dininiz varki islamı yaşayan tüm ülkeler yerlerde sürünüyor cahillik almış başını yürümüş

kan gözyaşı kargaşa var hepsinde ....

sizlere acıyorum zavallısınız.....

Sitelerde Paylaş

asıl sizler insanlık adına yüz karasısınız....kıvırma en başından oku....

sen kuranda kölelik cariyelikte yoktur dersin eminim...

o kadar muhteşem dininiz varki islamı yaşayan tüm ülkeler yerlerde sürünüyor cahillik almış başını yürümüş

kan gözyaşı kargaşa var hepsinde ....

sizlere acıyorum zavallısınız.....

Yukarıda koyuyla işaretlediğim "...kölelik cariyelikte yoktur dersin eminim"

Bu ifade bazı kendini bilmez mealcilerin bilerek koyduğu fitnedir. Belki bazıları bilmeden herkes böyle yazıyor diye yazmış olabilir.

Kuran'da köle diye ifade edilen şey gerçekte:

Hizmetçi/kahya'dır ve ev işlerini çekip çeviren kişilerdir. Tıpkı günümüzde olduğu gibi.

Kendini bilmez kansız ..ştlar Kuran'ı kötülemek için bu ifadeyi kullanır.

O medeni dediğiniz, tek dişi kalmış canavar olan pis azmanistan(ABD) ülkesinde kölelik 1862 yılında kaldırılmıştır, hani Iraka demokrasi getirmişlerdi, 2 milyon müslümanı katledenler. Senin gözünde bunlar medeni öyle mi!

Asıl SANA YAZIK ULAN.

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ifade bazı kendini bilmez mealcilerin bilerek koyduğu fitnedir. Belki bazıları bilmeden herkes böyle yazıyor diye yazmış olabilir.

Kuran'da köle diye ifade edilen şey gerçekte:

Hizmetçi/kahya'dır ve ev işlerini çekip çeviren kişilerdir. Tıpkı günümüzde olduğu gibi.

Kendini bilmez kansız ..ştlar Kuran'ı kötülemek için bu ifadeyi kullanır.

Kansız puştlar dediğin herhalde Kuran'ı Türkçeye çeviren çevirmenler, Yaşar Nuri Öztürk, Elmalılı Hamdi Yazır, Süleyman Ateş gibiler ile Diyanet Kurumu. Sen de onlara öfkeleneceğine Kuran'a öfkelensene, orada yazmasa adamlar da o şekilde çevirmezlerdi.

Müminun:

5. Onlar ki, ırzlarını korurlar.

6. Ancak eşleri ve ellerinin altında bulunan cariyeleri bunun dışındadır. Onlarla ilişkilerinden dolayı kınanmazlar.

Mearic:

29. Onlar, mahrem yerlerini koruyan kimselerdir.

30. Ancak eşleri, yahut sahip oldukları cariyeleri başka. Çünkü onlar (eşleri ve cariyeleri ile olan ilişkileri konusunda) kınanmazlar.

Müslümanlar mahrem yerlerini, ırzlarını koruyorlarmış ama karıları ve cariyeleri söz konusu olduğunda onlarla ilişkilerinden dolayı kınanmazlarmış.

Cariye hizmetçi ise o zaman neden Kuran'da cariye ile ilişkiye izin veriliyor?

Ya Muhammed'e ne demeli? Kendine hediye edilen cariye Mariya'dan İbrahim adında bir çocuk sahibi olmadı mı?

Sitelerde Paylaş

Kansız puştlar dediğin herhalde Kuran'ı Türkçeye çeviren çevirmenler, Yaşar Nuri Öztürk, Elmalılı Hamdi Yazır, Süleyman Ateş gibiler ile Diyanet Kurumu. Sen de onlara öfkeleneceğine Kuran'a öfkelensene, orada yazmasa adamlar da o şekilde çevirmezlerdi.

Ya Muhammed'e ne demeli? Kendine hediye edilen cariye Mariya'dan İbrahim adında bir çocuk sahibi olmadı mı?

Yahu nereden buluyorsunuz böyle şeyleri; mübarek, Kuran değil pazar magazini, tövbe yarabbi tövbe, tövbe yarabbi tövbe; bize sabır ver Allahım.

Ben neden bulamıyorum olmayan magazin haberlerini Kuran'da?? Hediye edilmişmiş. Yahu 1 tepsi baklava mı hediye ediyorsun, insan bu insan.

Not: Yeri gelir o mealcilere de hiç çekinmeden kalayı basarım. Yıllarca araştırma yapmışlar Kuran'la ilgili. Malesef bunların bir kısmı kripto, bilerek bozuyorlar Kuranı, insanı dinden çıkarmak için.

O bazı kendini bilmez sahte alimlere diyeceğim şu:

Kuran'ın hakkını ver hakkını

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu nereden buluyorsunuz böyle şeyleri; mübarek, Kuran değil pazar magazini, tövbe yarabbi tövbe, tövbe yarabbi tövbe; bize sabır ver Allahım.

Nereye bakmasını bilirsen kolay. Daha ne hazineler var, bir bilsen.

Daha fazla şey yazardım ama sinirden çatlarsın diye vazgeçtim. Şimdi kim uğraşacak o hadisleri bulmak için?

Sitelerde Paylaş

Ben neden bulamıyorum olmayan magazin haberlerini Kuran'da?? Hediye edilmişmiş. Yahu 1 tepsi baklava mı hediye ediyorsun, insan bu insan.

Kuran'ın hakkını ver hakkını

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/15029/peygamberimizin-esi-maria-hakkinda-bilgi-verir-misiniz.html

burada yazıyor bir bak istersen

Sitelerde Paylaş

bu Karınca, forumun en ilginç üyelerinden. naifliği, iyi niyetinden mi geliyor yoksa başka bir şeyler mi eksik; henüz çözemedim. Kur'an inancı çok sağlam ki her şekilde bükme, değişim ve karalama yapabiliyor. bir gün mealcilere takıyor, bir gün islam alimlerine. onun gözünde herkes islam üzerine komplolar kuruyor, amaçları islamı kötülemek, kur'an'ı kötülemek. ilginç bir naiflik.

Sitelerde Paylaş

Siz de sonsuz kudrette varlığın bu mükemmelliğine tapacak canlılar yaratmasıyla ortaya çıkmış ego tatminisiniz.

Eeee daha kötü birşey söylemiş gibi duruyorsun ama bu gen denen bilinçsiz maddenin oyuncağı olmaya yeğ değil mi yani şimdi?

Sitelerde Paylaş

Sizin tek derdiniz diğer canlılar gibi üremek ve hayatta kalabilmekten ibarettir. Siz bencilsiniz. İyilik yapmak, cömert olmak sizin doğanızda yok ve olamaz.

Gen bencildir kitabını okudum ve çok beğendim.

Bir kere kitabı okudum diye yalan söylüyor..

İşte kitaptan bir alıntı;

Richard Dawkins-Gen Bencildir:

...Bu, beni kitabın ne olmadığı konusunda söylemek istediğim noktaya getiriyor.

Ben, evrim üzerine temellendirilmiş bir ahlakın savunusunu yapmayacağım.

Ben insanların nasıl evrimleştiğini anlatıyorum; biz insanların ahlaksal davranışlarının nasıl olması gerektiğini söylemiyorum.

Bu noktayı vurguluyorum, çünkü varolan bir duruma ilişkin bir sözü, varolması gereken bir durumun savunusundan ayırmayı beceremeyen kişiler

-ki sayıları çok fazla- tarafından yanlış anlaşılma tehlikesi içindeyim.

Duygularım, sadece genlerin evrensel acımasız bencilliği yasası üzerine temellendirilmiş bir insan topluluğunun

yaşamak için kötü bir topluluk olacağını söylüyor. Ne yazık ki, bir şeye karşı olmamız onu gerçek olmaktan alıkoyamıyor.

Esas olarak, bu kitabın ilgi ekici olması hedeflendi, ancak ahlaksal bir sonuç çıkarmak istiyorsanız, biyolojik doğadan çok az yardım bekleyebilirsiniz.

Eli açık ve özverili olmayı öğretmeye çalışalım, çünkü bencil doğuyoruz.

Kendi bencil genlerimizin ne istediğini anlayalım; böylelikle, en azından, onların tasarımlarını bozabiliriz.

Bu, başka hiç bir türün cesaret edemeyeceği bir şey...

...Genlerimiz bize bencil olma talimatı verebilirler, fakat tüm hayatımız boyunca onlara boyun eğmek zorunda değiliz.

Yalnızca şunu söyleyebiliriz: Genetik olarak özverili olmaya programlanmış olsaydık, özverili olmayı öğrenmemiz şimdikinden daha kolay olabilirdi.

Hayvanlar arasında bir tek insanda öğrenilen ve sonraki kuşaklara geçirilen etkiler, örneğin kültür, baskın özelliktedir.

Kimileri, insan doğasının anlaşılmasında, kültürün genlerinin konuyla ilişkisiz kalacak denli önemli olduğunu söyleyeceklerdir.

Kimileri de buna karşı çıkacaklardır.

Bütün bunlar, insanı niteleyen özelliklerin belirleyicileri olarak "doğa mı, besleyen mi" tartışmasında nerede durduğumuza bağlıdır.

Bu beni, kitabın ne olmadığı konusundaki ikinci noktaya getiriyor:

Bu, doğa/besleyen çekişmesinde herhangi bir konunun avukatlığını yapan bir kitap değil. Elbette bu konuda bir fikrim var, fakat bunu ifade etmeyeceğim.

Ta ki, son bölümde yer alacak olan kültüre bakışa gelinceye dek...

...Artık yeni eşleyiciler konusunu kapatıyorum ve kitabı güzel bir umuda ilişkin bir notla bitiriyorum.

Memsel olarak evrimleşmiş olsun ya da olmasın, insanın eşsiz bir özelliği var:

Bilinçli öngörü. Bencil genlerse (ve eğer bu bölümdeki spekülasyonlara izin veriyorsanız, memler de), geleceği göremezler.

Onlar, bilinçsiz, kör eşleyiciler.

Belirli bazı koşullarla birlikte eşlenebiliyor olmaları, ister istemez, bu kitaptaki özel anlamında bencil olarak adlandırılabilecek niteliklere doğru evrimleşmeye yatkın olmaları demektir. İster gen olsun ister mem, basit bir eşleyicinin kısa dönemli bencil yararları göz ardı etmesi beklenemez;

uzun dönemde daha kazançlı bile olsa. Bunu saldırganlık üzerine olan bölümde gördük. Bir "güvercinlerarası anlaşma", her birey için evrimsel açıdan kararlı stratejiden daha iyi olsa bile, doğal seçilim EKS lehine çalışacaktır...

...İnsanoğlunun bir başka özelliği de -büyük olasılıkla- has, çıkarsız, gerçek özverisi.

Böyle olduğunu umuyorum ama bunu tartışmayacağım ve olası memsel evrimi üzerine spekülasyonlar yapmayacağım.

Vurgulayacağım nokta şu: İşe karanlık tarafından baksak da, insan bireylerinin temelde bencil olduğunu varsaysak da,

bilinçli öngörümüz -geleceği düşsel olarak öykünme yeteneğimiz- bizi kör eşleyicilerin bencil aşırılıkların en kötüsünden kurtaracaktır.

En azından bizim, yalnızca kısa dönemli bencil çıkarlar yerine uzun dönemli yararlarını görebiliriz.

Biz, bir araya gelip, bu anlaşmaya işlerlik kazandıracak yöntemleri tartışabiliriz.

Bizim doğumda devraldığımız bencil genleri yenebilecek gücümüz var.

Ve gerekirse, bize aşılanmış olan bencil memleri de yenebiliriz.

Has, çıkarsız özveriyi bilinçli olarak büyütecek, besleyecek yolları bile tartışabiliriz biz;

doğada asla yeri olmasa, tüm dünya tarihinde asla varolmamış bile olsa...

Çünkü gen makineleri olarak yapılmış ve mem makineleri ile yetiştirilmiş olsak da, bizim yaratıcılarımıza karşı çıkacak gücümüz var.

Biz, dünya üzerinde yalnızca biz, bencil eşleyicilerin tiranlığına karşı isyan edebiliriz...

Sitelerde Paylaş

İnsanlığın en büyük Alemeti,İnsanca edilen laf lardır. Ateizm,teizm vb.. sadece İnançtır. Bu gün böyle inanırsınız yarın öyle.Değişebilir bu.Ama İnsan olmanız veya İnsanlıktan uzaklaşmanız apayrı konu.İnsanlığa dair birşeylr söylmek istiyorsak lütfen akıl yüklü kelimeler kullanalım.Küfürleşme veya aşağılayıcı şyler değil...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...