Jump to content

TESADÜF YOK, TASARIM VAR.

Recommended Posts

Bu Allah isteseydi insanı cennete koyardı demi veya insan cehennemede gidiyoken Allah bunu istiyodu demi ZAten istemeseydi onu cennete veya cehenneme koyardı demi Soruları ile aynı mantıkta sorular ve onlarca cevabı var bakabilirsin ...kokmuş bir konu...:)

Benim varmak istediğim yer farklıydı. Seninle ver kaç yapayım dedim ama beceremedim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 495
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sağduyu Seni kendi formunda yerin dibine sokmak istemedim yazdım açıkladım dedim içinden seçer ve anlarsın ama sen zannettin ki bu tartışmalarla hiç karşılaşılmadı hiç tartışılmadı kendi kısır döngün içerisinde hep aynı sorularla heyecanlanıp durdun küçük bir çocuk gibi Al lan sana cevap madem tek kelime istiyosun soru soruyu doğuracak ve herşeyin seni heyecanlandıran seviye de gideceğini sanıyosun benden günah gitti sağduyu..Kıvırmaya hazır ol...

CİN!dir

Kızlara oturun dedik. Deniz hariç hepsi oturdu. Deniz'in cinsiyeti nedir?

Sitelerde Paylaş

Sağduyu kandini gereksiz kasıyorsun, yoruyorsun. Bu da yüzyıllardır cevap veremedikleri 'kader' konusu gibi. Cevaplayamazlar,lafı döndürürler, eğerler, bükerler sadece...

Yok ne yorulması? Beni eğlendiriyorlar. Debelenmelerini, kıvırmalarını seyretmek zevkli oluyor. İlkokul çocuğu bile o ayetteki mantıksızlığı görür.

Sitelerde Paylaş

Kızlara oturun dedik. Deniz hariç hepsi oturdu. Deniz'in cinsiyeti nedir?

Cevap 1)İNSANLARA oturun dedik oturdu adam hariç...Adam insan değil midir(Hayır adam insandır ama kördür..:) olsun...

Cevap 2) Allahın seslendiği varlık meleklerdirdolayısıyla çoğunluğa sesleniş tarzı,cümlenin kurulumunda etmendirdolayısıyla içlerinde ki bir istisna olan iblise seslenmesi bu secde işinde melekleri saf dışı bırakacaktırbundan sebep,çoğul olan kavrama seslenilmesi ve istisnanın iblis olması ayetin manasında doğru bir kurulumu göstermektedir ÖRNEĞİN...; müdür kapıdan içeri girince,tüm öğrenciler ayağa kalktı,yalnız öğretmen hariç Kelimesi bu manayı teyid etmektedir yani istisna olan bir kavramın ayetteki meleklere anlışı,çoğul bir kavramla birlikte anılışından dolayıdır

Sitelerde Paylaş

Yok ne yorulması? Beni eğlendiriyorlar. Debelenmelerini, kıvırmalarını seyretmek zevkli oluyor. İlkokul çocuğu bile o ayetteki mantıksızlığı görür.

ÇAresiz:):) CEvabın yukarıda nerden tutarsanız tutun fizikle türkçeyle kımyayla embriyolojiyle astronomiyle kozmografyayla.... tersdüz olmaya mahkumsunuz:):)

tarihinde insaf tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cevap 1)İNSANLARA oturun dedik oturdu adam hariç...Adam insan değil midir(Hayır adam insandır ama kördür..:) olsun...

Cevap 2) Allah'ın seslendiği varlık meleklerdirdolayısıyla çoğunluğa sesleniş tarzı,cümlenin kurulumunda etmendirdolayısıyla içlerinde ki bir istisna olan iblise seslenmesi bu secde işinde melekleri saf dışı bırakacaktırbundan sebep,çoğul olan kavrama seslenilmesi ve istisnanın iblis olması ayetin manasında doğru bir kurulumu göstermektedir ÖRNEĞİN...; müdür kapıdan içeri girince,tüm öğrenciler ayağa kalktı,yalnız öğretmen hariç Kelimesi bu manayı teyid etmektedir yani istisna olan bir kavramın ayetteki meleklere anlışı,çoğul bir kavramla birlikte anılışından dolayıdır

Cevap 1'e cevap: Cümleyi değiştirme, insafsız. Kızlara oturun diyoruz. Odada sadece kızlar var. Anlayışın kıt mı?

Cevap 2'ye cevap: Yani Allah'ın aklına şöyle seslenmek gelmiyor: Melekler secde edin, sen de lan İblis.

Sitelerde Paylaş

Cevap 1'e cevap: Cümleyi değiştirme, insafsız. Kızlara oturun diyoruz. Odada sadece kızlar var. Anlayışın kıt mı?

Cevap 2'ye cevap: Yani Allah'ın aklına şöyle seslenmek gelmiyor: Melekler secde edin, sen de lan İblis.

Cevap 1 in cevabı sayılan cümleye cevap:Cinin tanımı ve genel özelliklerine ilişkin yukarıya bakınız...sonra da görünüz...Zira bakmakla görmek arasında fark vardır...

cevap 2)Allah örnekleri sadece beyinsizler anlasın diye vermez düşünen insanlara cin nedir melek nedir manaları görevleri vazifeleri yapıları nedir diye düşünesin diye verir...

O, sizin için yeşil ağaçtan ateş yaratandır. Şimdi siz ondan yakıp duruyorsunuz.(Yasin 80)

İSTeyen bu ayeti senin gibi oduna takılıp ağacın yanmasından cıkan ateş anlar düşünen anlam veren akıllı olan kıyas yapan kör olmayan da "YEŞİL" ağaçla oksijeni, oksijenle de ateşi ilişkilendirir sonuca varır... Azcık aklınızla bakın gözünüzle değil..

tarihinde insaf tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim varmak istediğim yer farklıydı. Seninle ver kaç yapayım dedim ama beceremedim.

İrade külliye bazen irade-i cüziyeyi geri gönderir ama sorumlu tutmaz...

Ama gerçek manada Allah hakimdir...O rububiyetinin gereğidir...

Kader konuşursa, ihtiyarı beşer susar.. Güzel bir sözdür..

Sitelerde Paylaş

Allah iblis'in secde etmeyeceğini biliyor muydu? biliyordu. allahın bilgisi dahilinde oluyor. secde etmemesini iblisin kaderinde yazan allah.

İblisin secde etmeyeceğini bildiği halde neden secde et dedi? secde etmeyeceğini biliyor, secde et diyor, etmiyor, kovuluyor, dünyada insanların başına bela oluyor. yani dünyadaki kötülükler allahın şeytana yaptığı sınavdan kaynaklanıyor. insanlar kim vurduya gidiyor yani. nasıl psikopat bir hikaye bu ya??

Sitelerde Paylaş

Cevap 1)İNSANLARA oturun dedik oturdu adam hariç...Adam insan değil midir(Hayır adam insandır ama kördür.olsun...

Cevap 2) Allah'ın seslendiği varlık meleklerdirdolayısıyla çoğunluğa sesleniş tarzı,cümlenin kurulumunda etmendirdolayısıyla içlerinde ki bir istisna olan iblise seslenmesi bu secde işinde melekleri saf dışı bırakacaktırbundan sebep,çoğul olan kavrama seslenilmesi ve istisnanın iblis olması ayetin manasında doğru bir kurulumu göstermektedir ÖRNEĞİN...; müdür kapıdan içeri girince,tüm öğrenciler ayağa kalktı,yalnız öğretmen hariç Kelimesi bu manayı teyid etmektedir yani istisna olan bir kavramın ayetteki meleklere anlışı,çoğul bir kavramla birlikte anılışından dolayıdır

Verebildin mi apo ya cevap ? Yok!!!

Bu ayeti sen mi kazandirdin ateizme de bu kadar korce savunuyorsun ?

Turklere Devlete karsi gelmemelerini söyledik. APO haric hepsi karsi gelmedi. APO Kurttu.

Simdi bunu gercek hayata uyarlama soyle dusun

20 TANE TURK VAR

10 TANESİ LAZ

10 TANESİ KURT

10 KURTTEN 1 TANESi YANi APO iTiRAZ EDiYOR

Şimdide apo Turk degildi bir gibi denklem kuracaksin. Oysa ki apo Turktu ama pkk sempatizaniydi. Ve onlarin lideriydi. Ama her Kurt pkk sempatizani degildi.

Bunu anlamamak icin artik insanda beyin olmamasi lazim degil mi

Ki ben bunu siz anlayin diye değil olurda kafasi karisan birisi okursa anlasin diye yazioyorum yoksa sizde beyin olmadigina eminim artik.

Sitelerde Paylaş

dünyadaki kötülükler allahın şeytana yaptığı sınavdan kaynaklanıyor. insanlar kim vurduya gidiyor yani. nasıl psikopat bir hikaye bu ya??

Dünydaki kötülükler insanın yanlış tercihinden kaynaklanıyor...

Yoksa kötülük biizzat maksat değildir.İyiliklerin tamamlayıcısıdır...

İyilik hakkıyla bilinsin diyedir

Sitelerde Paylaş

Verebildin mi apo ya cevap ? Yok!!!

Bu ayeti sen mi kazandirdin ateizme de bu kadar korce savunuyorsun ?

Turklere Devlete karsi gelmemelerini söyledik. APO haric hepsi karsi gelmedi. APO Kurttu.

Simdi bunu gercek hayata uyarlama soyle dusun

20 TANE TURK VAR

10 TANESİ LAZ

10 TANESİ KURT

10 KURTTEN 1 TANESi YANi APO iTiRAZ EDiYOR

Şimdide apo Turk degildi bir gibi denklem kuracaksin. Oysa ki apo Turktu ama pkk sempatizaniydi. Ve onlarin lideriydi. Ama her Kurt pkk sempatizani degildi.

Bunu anlamamak icin artik insanda beyin olmamasi lazim degil mi

Ki ben bunu siz anlayin diye değil olurda kafasi karisan birisi okursa anlasin diye yazioyorum yoksa sizde beyin olmadigina eminim artik.

Sakin ol.. Bu sözleri söylediğin kişi bir müslüman...

O kadar sinirlisin ki, onu da ateist sanmış hakaret filan etmişsin.. Hatlar karışmış.

Ya da sen forumdaki bazı müslümanları yetersiz bulup onları düzeltmek için yazıyorsun.

Ne bileyim.. Sizi anlamak bazen gerçekten zor...

Sitelerde Paylaş

Sakin ol.. Bu sözleri söylediğin kişi bir müslüman...

O kadar sinirlisin ki, onu da ateist sanmış hakaret filan etmişsin.. Hatlar karışmış.

Ya da sen forumdaki bazı müslümanları yetersiz bulup onları düzeltmek için yazıyorsun.

Ne bileyim.. Sizi anlamak bazen gerçekten zor...

Adminim siz oradakinin bir alıntı hatası olduğunu anlamadı iseniz ne yapabilirim :) Başkasına cevaben yazılmış ama alıntıda hata yapılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Çok konuşulmuş. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki Hristiyanlık için gerçekçi ve mümkün olmayan Akıllı Tasarım anlayışı İslamiyet için uygun. Çünkü dünya standartlarında bir mükemmellik tanınmıyor Allah'ın işleri için. Her şey usulüyle işleniyor ve olması gerektiği gibi oluyor.

Fakat hadisler işin içine girdiği an İslam Evrim teorisini ve anlattıklarını tümüyle reddettiği için Tasarım'ın uygulanması gereksizleşiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...