Jump to content

TESADÜF YOK, TASARIM VAR.

Recommended Posts

• İleti 495
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tanrınızı ben tasarladım desem inanırmısın?

Bunu sana benden başka söyleyen olmadı...

o yüzden bana inanmalısın..

Çünkü rakibim yok tek adayım :D

Arkadaşım senin terazin bozuksa bütün tartıkların yanlıştır....

Terazi ayar yapmassan konuşmaya gerek yok zaten...

Sonuç hep yanlış çıkacaktır..

Sitelerde Paylaş

Haha. :) Sen eleştiri getirdiğin konuyu araştırmamışsın. Doğal seçilim sadece bir metafor, bir benzetim. Cevap vermeden önce Vikipedi'den ne dediğimi araştırmanı rica ediyorum.

Öğrenciler de senin metafordan yardım isteyip, terihleri öyle yapsınlar öyle ise..,

Bir teklif et istersen ösym cilere..

Sitelerde Paylaş

Kimsenin tesadüf dediği yok tesadüf olmayınca tanrının eseri mi oluyor yani bilinç altına üstüne her tarafına yerleştirmişsin tanrı kavramını tabi herşeyi tanrının eseri sanırsın.

İstersen yerli otomabil tasarımı da sen de katıl nasıl olsa akıllısın.....

Akılsın şeyler bilinç seviyesine nasıl çıkmışsa, sen de aklınla bir yerli oto tasarla ve yap..

Devletten çok teşvik alırsın....

Böylelikle tasarımın ve bir şey yaratmanın nasıl olabileceğini ciddi bir şekilde düşünürsün...olmaz mı?

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elindeki kalemini havaya at bir kez, eğer kalemin ucu üstüne düşer ve durmaya devam ederse, tesadüfe hak verebilirsin...

10 kez attın olmadı.

100 kez attın olmadı..

1000 kez attın olmadı....

10. bin kez attın yine olmadıysa da.....

İhtimalleri çoğaltınca hala olacak mı zannediyorsun?...

İşte aklınızın boğulduğu girdap burası..

yumurta kırıldı; yumurtanın kırıldığı durumların olasılığı sonsuza yakındır ve yumurtanın tekrar tek parça olma durumu da bu olasılıklardan biridir. ama fizik bunu olasılıklı kabul eder.

Sitelerde Paylaş

yumurta kırıldı; yumurtanın kırıldığı durumların olasılığı sonsuza yakındır ve yumurtanın tekrar tek parça olma durumu da bu olasılıklardan biridir. ama fizik bunu olasılıklı kabul eder.

Sonsuz bir sayı mıdır?

Gerçekleşmeyen ihtimalin ne değeri var peki?..

Ayrıca fizik insan mıdır? Kabul etsin etmesin..İradesi mi var..

Sitelerde Paylaş

Sonsuz bir sayı mıdır?

Gerçekleşmeyen ihtimalin ne değeri var peki?..

Ayrıca fizik insan mıdır? Kabul etsin etmesin..İradesi mi var..

fizik, evrenimizi açıklayan bir bilim dalıdır. insan zihni bu aracı kullanır. geçmişini, varlığını kanıtlar. geçerli kuramlarla.

ihtimalin değeri de rakamsal karşılığıdır.

Sitelerde Paylaş

Öğrenciler de senin metafordan yardım isteyip, terihleri öyle yapsınlar öyle ise..,

Bir teklif et istersen ösym cilere..

Bak Serdaar arkadaşım sana hiç yakıştıramadım bu zıtlaşmaları. :) Sen sakin ve sabırlı bir insansın. Muhalefet ettiğin konuları en azından birazcık araştırsan ne kaybedersin?

Sitelerde Paylaş

fizik, evrenimizi açıklayan bir bilim dalıdır. insan zihni bu aracı kullanır. geçmişini, varlığını kanıtlar. geçerli kuramlarla.

ihtimalin değeri de rakamsal karşılığıdır.

Bilim ve fiziğin yanıldığı çok olmuştur...

Bence sonsuz demek yerine o rakamı kullanmak daha iyi olmaz mı? Sence neden o rakam kullanılmıyor ki?

Sitelerde Paylaş

Bak Serdaar arkadaşım sana hiç yakıştıramadım bu zıtlaşmaları. :) Sen sakin ve sabırlı bir insansın. Muhalefet ettiğin konuları en azından birazcık araştırsan ne kaybedersin?

Sende biraz araştır... Caner Taslaman bir dinle ve oku,, İhtimallerin için nasıl çıktığını görürsün..

Sitelerde Paylaş

Sende biraz araştır... Caner Taslaman bir dinle ve oku,, İhtimallerin için nasıl çıktığını görürsün..

Caner Taslaman'ı okumuşluğum vardır. Harun Hahya'nın sitelerini bile arada sırada tararım ben. Bak ben iki tarafı da inceliyorum. Ama sen sadece kendi görüşün yönündeki kaynakları takip etmişsin. Tek taraflı beslenmişsin malesef.

Sitelerde Paylaş

Caner Taslaman'ı okumuşluğum vardır. Harun Hahya'nın sitelerini bile arada sırada tararım ben. Bak ben iki tarafı da inceliyorum. Ama sen sadece kendi görüşün yönündeki kaynakları takip etmişsin. Tek taraflı beslenmişsin malesef.

Dostum sen var mısın?

Yok musun?

cevap yazabilir misin? Hemen

Sitelerde Paylaş

Dostum sen var mısın?

Yok musun?

cevap yazabilir misin? Hemen

Dostum sizlerin yaptığı en büyük hatalardan birisi de bilim hakkındaki bir konuşmaya bu tür felsefi sorularla cevap vermesidir. Burada doğal seçilim hakkında konuşuyorduk. Felsefi tartışmanın yeri değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...