Jump to content

EVRİME KARŞI OLANLAR EVRİMLEŞEMİYOR GELİŞEMİYOR OLABİLİR Mİ?

Recommended Posts

insan evriminin ne kadar farklı geliştiğini gözlerinizle görebilirsiniz.

1400 YIL önceki birçok Arap Bu günkü birçok Müslümandan daha zekiymiş..

Şimdiki müslümanların 1400 yıl önceki atalarından farkı varmı?

Evrimleşmek istemeyen türlerin evrimleşip gelişemediğine Müslümanlar kanıt olabilir mi?

KURAN KUTSAL BİR KİTAP OLMADIĞINI KENDİSİ BELİRLEMİŞ.

FURKAN-32.İnkâr edenler, “Kur’an ona bir defada toptan indirilseydi ya!” dediler. Biz, Kur’an’la senin kalbini pekiştirmek için onu böyle kısım kısım indirdik ve onu ağır ağır okuduk.

Furkan-32 de Kuranın ihtiyaç oldukça ayet geldi denmesi eleştiri konusu olmuştur.Günlük hayatta bir konuda sorun oluştuğunda o konuda bir ayet geldi diye müdahale olmuş.Ayete göre uygulama yapılırken (Günümüzdeki kanun değişiklikleri yapılması gibi) rahatsız olan kesimler çok oldukça şikayetler arttıkça yada uygulama zorlukları görüldükçe yeni ayetler geldi denilerek müdahaleler olmuştur.Bunları evrimleşen ayetler başlığında inceleyeceğiz.Haklı olrak o gün yaşayan insanlar Allah göndermiş olsa tek bir seferde göndermesi gerekir.Böyle parça parça gelmesi onun geleceği bilen güçlü tanrı olmadığını kanıtlamaktadır denmiştir.işte bu ayette insanların bu düşüncesine cevap verilmeye çalışılmıştır.Herzaman olduğu gibi zeka ve mantığa uygun bir cevap olamamıştır.

KALEM-15.Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Kalem 15 de Kuran için tevratın masal kısımlarının alındığı ve üzerine ilaveler yapıldığı ve Tanrının kelamı olmadığı ve uydurma olduğu söylenmiştir.Bu ayette O devirde bugünkü insanların çoğundan farklı düşünülmediğini görmüş oluyoruz.Kuranı okuduğunuzda çoğunlukla Musa ile firavunun hikayesinin sürekli tekrarını okursunuz.Aklınızda kalan eski peygamber masalları.Muhammedin eşleri ve sürekli yakarım ,asarım ,keserim ,cehenneme atarımdan başka aklınızda bir şey kalmaz.

KALEM-51.Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler.

“Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar.

Kalem 51 de Hiç şüphe yok delidir demişlerdir.Bugün yine aynı şey düşünülmektedir.Hatta hiç yaşamadıkları ve Tevrat İncil ve kuranın masal kitabı olarak uydurulduğu söylenmektedir.Çıkar çevrelerince insanları kullanmak için güncelleme yapılarak bugünlere gelinmiştir.Firavunların bile mezarları varken bu kitapta yazanlara dahil tarihsel hiçbir delil olmaması bunu doğrulamaktadır.

İSRA-90,91,92,93.Dediler ki: “Yerden bize bir pınar fışkırtmadıkça; yahut senin hurmalardan, üzümlerden

oluşan bir bahçen olup, aralarından şarıl şarıl ırmaklar akıtmadıkça; yahut iddia ettiğin gibi, gökyüzünü

üzerimize parça parça düşürmedikçe; yahut Allah’ı ve melekleri karşımıza getirmedikçe; yahut altından

bir evin olmadıkça; ya da göğe çıkmadıkça sana asla inanmayacağız. Bize gökten okuyacağımız bir

kitap indirmedikçe göğe çıktığına da inanacak değiliz.” De ki: “Rabbimi tenzih ederim. Ben ancak resûl

olarak gönderilen bir beşerim.”

İsra da ise söylenenler son derece doğrudur.Eğer bizden farklıysan ve Allahın kudretli ise

1-Allahın dan isteyerek bize su olmayan bir yerde şarıl şarıl akan pınar gösterebilirsin.

2-Allahından istersen kendine sular içinde güzel bir bahçe oluşturabilirsin

3-Allahın dan istersen senin iddia ettiğin gibi gökyüzünü ve yıldızları üstümüze düşürebilirsin

4-Allahın dan istersen bize bir tane bile melek gösterebilirsin

5-Allahtan isteyipte altından bir ev yaptırabilirsin

6-Bize gökten insan yapımı olmayan tanrısal bir kitap getirebilirsin

Bunları yaptırımıyorsan neden inanalım.Biz gerizekalımıyız.Git kendine başka geri zekalı bul demişler.

Bir cevap var mı? Maalesef yok.İnanmayanlar bunu düşünebiliyorken.Müslüman neden düşünemez?

DUHAN-34,35,36Bunlar (müşrikler) diyorlar ki: “İlk ölümümüzden başka bir ölüm yoktur. Biz diriltilecek değiliz.”“Eğer doğru söyleyenler iseniz atalarımızı getirin.”

Kuranda bu ayetteki sorulan soruya cevap var mı?.Tabi ki yok.Allah insanların Muhammed’e inanmaları konusunda Muhammed’e neden yardım etmiyor? Nur suresinde Ayşe’nin zina yaptığı dedikodusu üzerine Nur ayetlerini indirebiliyor.Muhammed’in eşleri dedikodu yaptığında yada Muhammed’e sorun çıkardıklarında bakın ona bakire eşler veririm diye tehdit edebiliyor.Ey Müslümanlar ona kızmayın geliniyle evlenmesini ben istedim ayeti gönderebiliyor.Muhammed’in kişisel ihtiyaçlarında yardımına koşuyor.Fakat iş inanmayanların Kuranın Allahtan gelme olduğuna inanmasına,yada Muhammed’in peygamber olmasına geldiğinde Allah yardım etmiyor.Ey Müslüman söyle bakalım neden?

Sitelerde Paylaş

''Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir'' demiş bir abi. Değişim olmaz ise sadece geriye ölüm kalır.Yaşam değişimin ta kendisidir. :D

Değişime ve gelişmeye açık olmak gerekir diye düşünüyorum..

istemeyen gelişemiyor gibi..

Bazen afganistandan görüntü veriyorlar..

AAAAAAAAAA diyorum...10.000 sene ki Dedem orada diyorum..

adam aynen kalmış..gelişememiş..

Sitelerde Paylaş

kitap baştan aşağı düşmanların söylemleri ile dolu..

peki muhammet ne yapmış..

önce...tanrı sizi kafir yaptı..

çünkü birileri cehennemde yanmalı gibi barışçıl tehditler savurmuş.

sonra.. kılıç ayetleri ile, melek orduları destekli savaşlar başlamış.

barış ve huzur dini..

Sitelerde Paylaş

kitap baştan aşağı düşmanların söylemleri ile dolu..

peki muhammet ne yapmış..

önce...tanrı sizi kafir yaptı..

çünkü birileri cehennemde yanmalı gibi barışçıl tehditler savurmuş.

sonra.. kılıç ayetleri ile, melek orduları destekli savaşlar başlamış.

barış ve huzur dini..

Bir Tanrı olduğuna inansaydım.

Bu tanrı da Müslümanların Allahı gibi...

Savaş ganimetini çapul malı helali hoş olarak yeyin deseydi..

İnandığım bütün geçmiş günler için oturup ağlardım...sanırım...

Korsanların ganimeti gibi..savaş ganimetini yeyin....

Şeytan taşlayan Putperestlerin kabede yaptıkları bu işlem tabiki komik...

Ama Kuranda Bu savaş ganimetini helali hoş olarak yeyin ayetini görüp öğrendikten sonra hala müslümanım diyebilenler daha komik...

inanın O puta tapanlar varya..Muhammedin dedesi Abdullah..kabedeki Allah putuna tapıyormuş..Müslümanlardan .o daha bir saygın gözümde..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...