Jump to content

Kürtajı savunanlar insan mıdır?

Recommended Posts

Senin için değil bizi izleyenler için açıklıyorum. Bebekler öldürülmez. Onlar da yaşamayı hakediyor.

Yahu doğum kontrol yöntemlerinden habersiz, hiç düşünmeden iki dakikalık zevk için dünyaya çocuk getirme hatasına düşen iki geri zekalı ebeveyne sahip olacağına ölsün bebek daha iyi. Sen o bebeğe sefil bir hayatı uygun mu görüyorsun? Kürtaj olmasa zaten, direkt istenmeyen biri olarak gelecek dünyaya, sonrada bir psikopat olup çıkar işte.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bebekler öldürülmez. Onlar da yaşamayı hakediyor.

Bas sloganı bitsin konu.

''yaşamayı haketmek'' ne demek? Beyninde bir elektirklenme oldumu bunu yazarken. -hayır tai.

Doğmamış bişey nasıl yaşamayı hakeder?

Bir sperm ne zaman yaşamayı hadecek dereceye gelir?

Hem yaşam hakedilecek bir şey mi?

Bir sürü soru solur bu salakça sloganına daha. Ama taşlaşmış beynin tepki vermeyeceği için sen anlamayacaksın yine.

Yok illaki sıçanlar gibi üremeye devam edeceksiniz. Kürtaş olmasında ne olursa olsun, akraba ilişkisi olsun, sakat olsun, tecavüz çocuğu olsun, o. çocuğu olsun, aç kalsın ,sürünsün-süründürsün, ama yine de doğsun onun hakkı var çünkü. -senin beynin yok çünkü

Sitelerde Paylaş

Ben cevabımı verdim az evvel. Ertesi gün hapı diye bir hap var.

Rabbinle aynı fikirdesin cübbeli.O da fuhuşa zorlanan cariyeler için, zorlayanlara ceza vermek yerine cariyelere merhamet ve bağışlama vaad ediyor. Sen de tecavüze uğrasa da(tecavüzcüye laf yok) kadınlar ertesi gün hapı alsın diyosun. Al birini vur ötekine.

Ayrıca kadın üzerine hep erkeğin konuştuğunu düşündüğüm dinci kafalar gibi hissettim kendimi. Evliyse eşler, değilse kadın bedeninden kendi sorumludur der ve konudan çekilirim....

Sitelerde Paylaş

Yahu doğum kontrol yöntemlerinden habersiz, hiç düşünmeden iki dakikalık zevk için dünyaya çocuk getirme hatasına düşen iki geri zekalı ebeveyne sahip olacağına ölsün bebek daha iyi. Sen o bebeğe sefil bir hayatı uygun mu görüyorsun? Kürtaj olmasa zaten, direkt istenmeyen biri olarak gelecek dünyaya, sonrada bir psikopat olup çıkar işte.

Dünyaya,insanlığa faydası olan insanların hepsi zengin,entellektüel ailelerin çoçuklarımı, bu çoçukların hepsi yaz kamplarına,piyano,yüzme derslerinemi gitmiş.

Çok merak ediyorum böyle bir araştırma varmı acaba.

Sitelerde Paylaş

yok böyle bir fetva. Ama siz resmen kürtaja göz yumuyorsunuz. Yakında o ceninleri çinliler gibi yersiniz siz. Sonra da insanız diye dolaşırsınız.

senin gibiler de binlerce hayvana daha yavruyken başlayıp hergün işkenceler eder, parçalar yer. kuzu ve dana eti yemek için can atarlar.. ondan sonra da insan diye gezerler..

kürtaj belli bir haftadan sonra (mesela 12-16), eğer tıbbi zorunluluk yoksa cinayettir. başka söze gerek var mı?

Sitelerde Paylaş

Korunmadan, yanlişlikla hamile kalan bayanlarimiz var. Her bayan bu çocuğu istemeyebilir ve bunda problem yoktur bana göre. Kadinin maddi, manevi drumu uygun olmayabilir, çevresinden olumsuz tepkilere maruz kalabilir. Tüm bunlar olacağina kürtaj yaptirmak en mantiklisidir.

Öte yandan şayet bayanimiz tecavüze uğramiş ve hamile kalmişsa ne olacak? Bi şerefsiz adam yüznden o bebeği dünyaya neden getirsin ki?!

Sitelerde Paylaş

Korunmadan, yanlişlikla hamile kalan bayanlarimiz var. Her bayan bu çocuğu istemeyebilir ve bunda problem yoktur bana göre. Kadinin maddi, manevi drumu uygun olmayabilir, çevresinden olumsuz tepkilere maruz kalabilir. Tüm bunlar olacağina kürtaj yaptirmak en mantiklisidir.

Öte yandan şayet bayanimiz tecavüze uğramiş ve hamile kalmişsa ne olacak? Bi şerefsiz adam yüznden o bebeği dünyaya neden getirsin ki?!

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

tıbbi zorunlulukların yanına bazı durumlarda ahlaki zorunlulukları da eklemek lazım.

şiddete ve tecavüze uğrayan bir kadına çocuğu doğur demek zaten büyük bir ahlaksızlıktır.

doğmamış ceninin hakkı var diyen birinin önce o kadının hakkını koruması gerekir. o kadına zorla "doğur diyerek" böyle bir işkence ve travma yaşatmaya kimsenin hakkı yok.

böyle durumlarda kürtajın üst limiti artırılabilir, mesela 20 hafta gibi olabilir.

eğer çok geç kalınmışsa, yani 6-7 aylık olmuşsa, o kadın doğurduktan sonra çocuğun başka bir aileye verilmesi, tamamen bu hikayeden uzak tutulması ve kadının da bundan arındırılması gerekir. yoksa hem kadın hem de çocuk için hayat işkenceye dönüşür..

bunlar yapılmıyorsa konuşmak boş laftır..

yaşayan insanın hayatını düşünmemek, doğmayan bir ceninin hayatını öne çıkarmak da bir haksızlıktır..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyaya,insanlığa faydası olan insanların hepsi zengin,entellektüel ailelerin çoçuklarımı, bu çoçukların hepsi yaz kamplarına,piyano,yüzme derslerinemi gitmiş.

Çok merak ediyorum böyle bir araştırma varmı acaba.

Kürtaj yaptıran geri zekalılardan sadece fakirleri anlıyorsan, böyle bir mesajla karşılık vermen gayet normal. Sanki biz ekonomik sınıf ayrımı yaptık :D . Hemen mağdur, fakir edebiyatına başla. Devam et la.

Sitelerde Paylaş

burada kimsenin keyfi kürtajları savunduğunu hiç sanmıyorum..

belli bir haftadan önce kürtajda sorun yoktur. burdakiler kürtaj derken bunu söylüyorlar çoğunlukla.

o yüzden cübbeli boşuna çarpıtıyorsun..

süreye bakmadan 8 aylıkken bile kürtaj yapılır diyen varsa ona diyecek söz yok.. bunun savunulabilir bir yanı yok çünkü..

en az 12-16 hafta sınır olmalıdır.. bu süre içinde istenmeyen hamilelikler engellenebilir.. bunda bir sorun yok. buna karşı çıkmak da insanlık falan değil, reklamdır sadece..

ayrıca islam dininin müslümanlar dışındaki insan hayatına hiç de değer vermediğini düşünürsek, bu adamların kürtaj konusunda ahkam kesmesi tamamen ikiyüzlülüktür.. insani değil tamamen din temelli bir düşüncedir. allah öyle diyor diye konuşurlar bunlar. insanı düşündükleri için değil.. insana bakışları ortada..

islamdan çıkan öldürülür, hırsızlık yapanın eli kesilir kadın recm edilir diyen zihniyetlerin, kürtaj yani daha insan bile olmamış ceninler konusunda şirinlik yapması ikiyüzlülüktür.. siz yaşayan insanı bile önemsemiyorsunuz, insan olmamış ceninlerin peşine düşüyorsunuz..

ha kürtaj yapmışsın ha cihad diye din adına öldürmüşsün. ne farkı var?? ikisi de insan değil mi?

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

La cüppeli her konun, her lafın ofsayt. Sanane koçum milletin bebesinden. İsteyen kürtaj yaptırır isteyen yaptırmaz. Milletin rahminin radarımısın a.q.

Kürtajı istemeyen bir başbakan öncelikle eğitimi, kültürü ve ekonomiyi artırır. Sonra millet hala keyfiyen kürtaj yaptırıyorsa o zaman önlem alır. Bizim başbakanımızda senin gibi kalın kafalı cüppeli. Nickinde meymenet yok. Cüppeli. Takım elbiseli olacak değilsiniz ya allahın yobazları.

Sitelerde Paylaş

KURANI BİLMEYEN OKUMASIN ARKADAŞ !!

Kehf'in hepsini oku da gel.

Buradaki çocuğun öldürülmesi, cenin öldürme değil bildiğin çocuk yolda yürüyen koşan.

Ve burada anlatılan kader konusu. Bazı olayların neden olduğu ile ilgili; apış arasıyla ilgili değil !!

Allah bizi Kuran'dan anlamayan cahillerden korusun.

Burada çocuğun öldürülmesi ceninle ilgili değil kader diyorsun, çocuğun sonradan ailesini imandan döndüreceğinden dolayı öldürüldüğünden bahsediyorsun ve sen bundaki vahşet ve pislik ötesini görmeyip ceninle kıyas yapıyorsun, hikmet arıyorsun ha, bu çağda bunu ciddiye alan kafalar heralde insan keser ve doğrar ve yakar, atom karıncamısın yoksa atom altımısın nesin sende zerre mantık yok.

Sitelerde Paylaş

Senin için değil bizi izleyenler için açıklıyorum. Bebekler öldürülmez. Onlar da yaşamayı hakediyor.

Onlar bebek, insan vs vs değil cübbeli. Onlar embriyo. Spermden hallice hücreler onlar, hallice olma nedenleri de gidip yumurtaya ulaşmış olmaları.

Kolunuzu bacağınızı kaşıdığınızda da yüzbinlerce hücrenizi öldürüyorsunuz. Ömür boyu yaptığınız sekste döllenemeyen trilyonlarca spermi yok ediyorsunuz. Hepsi potansiyel insan, değil mi?

Yani saçmalıyorsunuz çünkü bilmeden konuşuyorsunuz.

Kürtaj, istenmeyen gebelikler için çözümdür. Hiç de zevk veren, tercih edilen, kolay olan bir çözüm değildir, kürtaj olan kadınlar da bunu bayıla bayıla yapmıyordur zaten.

Hiçbir kadın istemediği bir gebeliği sürdürmeye zorlanamaz. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Herkes kendini bilir, ne zaman ve ne kadar çocuk yapacağına kendisi karar verir. Kazara hamileliklerin önüne hiçbir zaman geçemeyecektir insanlık. Çünkü hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz, kısırlaşmak dediğimiz yöntemler de dahil.

Bu embriyo aşkınız bizi öldürecek..

Bırak kürtajı, doğmamış bebeleri filan. Doğana ne yapıyorsunuz, ne kadar sevip sahip çıkıyorsunuz da doğmamış üzerinden insanlığı sömürmeye kalkıyorsunuz?

Sizleri gören de canlı sevgisinden sarhoş olmuş iyilik melekleri sanacak...

Sitelerde Paylaş

Kürtaj nedir, vikipedi:

Kürtajın kelime anlamı kazımaktır. Ama burada adı geçen Kürtaj halk arasında, küçük hamileliklerde rahim içerisindeki ceninin tıbbi müdahele ile alınması kastedilmektedir.

Kürtajı resmi olarak serbest bırakan ilk ülke Rusya'dır. 1920 yılında hangi sebeble olursa olsun cenin aldırmak bu ülkede suç olmaktan çıkmıştır. Bunun sonuçunda ise Rusya'da 1934 yılında 700.000 kürtaj operasyonu rapor edilmiştir ki bu sayıya resmi olmayan operasyonlar dahil değildir.

Şimdi anne sağlığını tehdit eden bir durum varsa kürtaj yapılır İslamda vardır. Ama başka hangi sebep bir çocuğu öldürmeyi haklı gösterir. Buna izin veren zihniyet insan mıdır?

Cübbeli gözlerimi yaşarttın bak şimdi, siz yeri geldimi din için kadın, çocuk, erkek katleden insanlarsınız, buna rağmen ceninin hakkını, çocuk, kadın, erkek yaşamına kıyaslayıp bize insanlık dersi verdiğin için allahın senden razı gelsin, seni tüm ceninlerin Robin Hood´u ilan ediyorum, tanrımıdır allahmıdır artık her ne haltsa o seni kutsasın.

Sitelerde Paylaş

Ben yanit yazmak yerine basligin degistirilmesini oneriyorum. Cunku basliktan kurtaji savunanlarin insan olamayacagi gibi insan haklarina ters bir algi cikiyor.

Aslinda bu genelde inanirlarin bir taktigi. Bunun bilincli oldugunu zannetmiyorum, yalniz sanki insanlar sadece inanirlarmis gibi bir onyargi ve sabit fikir ve pesin hukum tasiyor.

Boyle bir algi ve veri bilincsizde olsa; insan haklarina ve kisilik haklarina ve dusunce ozgurlugune aykiridir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...