Jump to content

AKILLI TASARIMIN ÇÖkÜŞÜ

Recommended Posts

Bir düşünün, neden bir tür sadece kendi türündeki karşıt cinsiyeti çekici bulur? Çünkü binlerce yıldır bu şekilde, birlikte evrimleşmektedirler ve hormonları, feromonları, algıları buna göre değişmektedir. İşte "bu" sebepten ötürü bir insan, sadece bir başka insana çekim duyar. İnsanların, bir diğerine çekim duyabilecek şekilde var olmasını düşünmek de bir diğer Neden-Sonuç İlişkisi Yanılgısı olarak görülebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=C60ztUyDXIc&feature=related

^_^

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. dünyanın yaradılış aşamasının kendisi zaten mükemmel

2. hayvanlarda eko sistemin bir parçası

3. Koca evrende bizden başka yaşamın olmadığı düşünmüyorum.Başka yaratılanlarda var olabilir.Alemlerin rabbi derken hep ruhani bir dünya anlıyoruz ama bizim gibi formlarda başka canlılarda yaratılmış olabilir.yani bu benim kişilsel düşüncem

Bu benim düşüncem demişsin..unutmuşsun..

Müslüman Düşünmez..onun yerine şeyhi peygamberi allahı düşünüp kurana yazar.

müslüman sadece itaat eder..

tevbe etmelisin

Sitelerde Paylaş

Dimi, dimi, dimi. Bilimsel meselelerde ayrintiya girmemis amma mevzu yatak veya obur dunya hikayeleri olunca, baya detayina kadar hepsi var. Insanlari dunyanin yuvarlak oldugundan bihaber birakip, hurilerin meme uclarina kadar tarif eden ulvi kitap, peh peh peh.

Ama aslinda sorun kuranda neyin olup neyin olmadigi degil. Bir musluman cikipta, ben bu kitaba inaniyorum, gerisinide pek dusunmuyorum dedigi zaman bu kisiye verecek bir cevap yoka aslinda. Adam dinle pek ilgilenmek istemiyor demektir bu. Hakkida var. Orta cag insanlari ha babam din konusurmus. Bilgi cagina geldik artik, din konusan kalmadi, hala ortacagda kalanlar haric. Yok entropi sagdan gelmis sola gecmis, kuranda yazarmis, mukemmel tasarimmis. Sen tutup boyle sacmalarsan, yukaridaki gibi cevabi getirir gozune gozune sokarlar adamin. Bilimsel meseleler ile ilgilenmek, bunlari kitabiniza yamamak zorunda degilsiniz yahu. Sen yamamaya calistikca, bana cevap hakki doguyor. O zaman da soruyorum;

Hurilerin meme ucuna kadar tarif eden kitap, dunyanin yuvarlak oldugunu, gunesin etrafinda dondugunu neden es geciyor agalar? Sacma bahanelerinizden, kem kum zirvalarinizdan, uydur kaydir yellenmelerinizden baska soyleyecek sozunuz var mi? Yok. Daha ne afkurup durursunuz, bi susun da.

Çok Güzel tesbit...

Müslümanlar hiç birşeyin cevabını veremeden yaşarlar..

ağaç ta hiçbir soruya cevap vermez ama en azından meyve verir..kalem olur..pencere olur..

Sitelerde Paylaş

Koy deme yanlış anlaşılır, ben de onu düşünerek "dur bir daha koyayım" yerine "dur bir daha yapıştırayım" yazdım.

O şimdi ayet aramaya gitti.

Ayet aramaya mı gittim ? :) Ne oldu sorduğum soruya neden cevap vermedin ? Olacakmısın müslüman eğer ben sana ayet verebilirsem ?

Sabahın köründe yazmışım mesajı bekledim bir müddet baktım iki konuda aktif gözümküyorsun bende çıktım forumdan. Hemen başladın sanrılar görmeye :)

Üstelik tamam verebilrsen olacağım yada yok inkar edeceğim bile diyemedin :) Alakası bir yorum yaptın alakası bir kişinden alıntı yaparak :)

bilimin son aşamasında olduğunu kimse söylemiyor ama senin kuranın bilim hakkında hiçbirşey söylemiyor. hiçdeğilse senin dediğin gibi bilimin sürekli gelişeceğini söyleseydi, o da yok; daha doğrusu bilim diye bir kavram yok. bu biçimde dinini ve kuranı savunamazsın; havada kalıyor dostum.

tesadüf takıntınız ise gerçekten bir vaka. yaşamın oluşması için maymun ve daktiloya gereksinim yok kardeş. o ayrı, bu ayrı..

Benim Kuran ım bir bilim kitabı değil. Ama bilimle ilgili hiç bir şey söylemediğini sen kendin düşünüyorsun. :)

Hatta sana inanmayacağın bir şey daha söyleyeyim. Direk olarak bilim adamlarına mesaj vardır. "Bakıp görmediler mi der" Hiç bir insanın yaşamadığı bir dönemden bahsedersen :)

Sen bana şunun cevabını ver. Bir maymun bir daktilonun milyarlarca yıl basıp dursa. Hamleti yazabilir mi yazamaz mı ? Gerce evrim konusunda hiç bir bilgin olduğunu sanmıyorum senin.

Sitelerde Paylaş

Ne güzel kerkiniyor minik köpekcik?

Allahın kusursuz yaratıklarına bir bakın tam bir gerizekalı gibi davranıyorlar.

Yüce allahın yaratma sanatının eserleri işte ne yapasın :D

İçlerinde en kusurlu olan sizlersiniz aslında :) O köpeğin davranışı filmlerin çekim hataları gibi bir şey :) Anlayana.

Sitelerde Paylaş

Ayet aramaya mı gittim ? :) Ne oldu sorduğum soruya neden cevap vermedin ? Olacakmısın müslüman eğer ben sana ayet verebilirsem ?

Sabahın köründe yazmışım mesajı bekledim bir müddet baktım iki konuda aktif gözümküyorsun bende çıktım forumdan. Hemen başladın sanrılar görmeye :)

Üstelik tamam verebilrsen olacağım yada yok inkar edeceğim bile diyemedin :) Alakası bir yorum yaptın alakası bir kişinden alıntı yaparak :)

O kadar bunamadım daha.

Ayet falan yazamadığına göre iddian havada kalmış oluyor.

Sitelerde Paylaş

O kadar bunamadım daha.

Ayet falan yazamadığına göre iddian havada kalmış oluyor.

Yok artık pazarlığa döktüm işi :) Boşu boşuna neden uğraşayım zaten inkar edeceksin :) Sen tamam demediğine göre demek ki korkuyorsun bu bana yeterde artar bile :) Var içinde yine bir takım kırıntılar. Kendinde tam inanmıyorsun dediklerine :)

Psikolog modumuz nerede :) Gerce o senin tarafını tutar :)

Sitelerde Paylaş

Yazıyı şimdi okudum, belki ufkumu açacak birşey öğrenirim diye.

Bilimsel bulgu olguları öylesine bağnazlıkla yorumluyor ki yazarı; zor sabrettim sonuna kadar.

Ve bilmediğim bir şey vermedi bana. Dünyanın yörüngesinin depremde kaymasının kaç cm olduğunu öğrendim sadece.

Birde gezegen sayısının 10^40 olduğunu yazmış. 10^20 lerde sanıyordum.

Dinleri inkar edecem diye yeni din yaratmaya kalkıyorlar, bırakın herşey olduğu gibi kalsın. İğrenç yorumlarınıza ihtiyacımız yok.

Sitelerde Paylaş

Yazıyı şimdi okudum, belki ufkumu açacak birşey öğrenirim diye.

Bilimsel bulgu olguları öylesine bağnazlıkla yorumluyor ki yazarı; zor sabrettim sonuna kadar.

Ve bilmediğim bir şey vermedi bana. Dünyanın yörüngesinin depremde kaymasının kaç cm olduğunu öğrendim sadece.

Birde gezegen sayısının 10^40 olduğunu yazmış. 10^20 lerde sanıyordum.

Dinleri inkar edecem diye yeni din yaratmaya kalkıyorlar, bırakın herşey olduğu gibi kalsın. İğrenç yorumlarınıza ihtiyacımız yok.

Tanrıyı demek istedin sanırım? Dini inkar edene deist denir. Bu arada seni buraya zorla sokmadılar isteyerek bir daha takilmayabilirsin. İhtiyacın yoksa hadi güle güle ;)

Sitelerde Paylaş

Bana hamlet çıkar mı onu söyle çıkar yada çıkmaz de. Seni ona göre beynimde bir yere koyayım :)

Sözde yorum yaptı La havle :)

bak sana en basit olarak açıklayacağım :

senin maymun yazmaya başlıyor. ilk yazdığı sözcük " hamlet " olursa sen onu muzla ödüllendiriyorsun. bir süre sonra maymununun yazdığı ilk sözcük hep hamlet oluyor. sonra ikinci yazdığı sözcük " danimarka " olursa ödüllendirmeye devam ediyorsun. hamlet yapıtı için sırasıyla yazdığı her doğru sözcük için sen onu ödüllendirmeye devam ediyorsun. bu böyle gidiyor.

sonra bir bakmışın birkaç milyar yıl geçmiş; elinde hamletler, din kitapları, ansiklopediler..

Sitelerde Paylaş

bak sana en basit olarak açıklayacağım :

senin maymun yazmaya başlıyor. ilk yazdığı sözcük " hamlet " olursa sen onu muzla ödüllendiriyorsun. bir süre sonra maymununun yazdığı ilk sözcük hep hamlet oluyor. sonra ikinci yazdığı sözcük " danimarka " olursa ödüllendirmeye devam ediyorsun. hamlet yapıtı için sırasıyla yazdığı her doğru sözcük için sen onu ödüllendirmeye devam ediyorsun. bu böyle gidiyor.

sonra bir bakmışın birkaç milyar yıl geçmiş; elinde hamletler, din kitapları, ansiklopediler..

Sen eğer bir maymunun hamleti yazabileceğini düşünüyorsan bu şekilde. Sana kısa ve net bir cevap vereyim. :) Eğer bir hamlet varsa o dediğin açıklama geçerle olur. Ama ortada bir hamlet yok :) Ben bunu kalbimle buldum :)

O organ var mı ki sende? ;) siz kalbinizle düşünmüyor muydunuz yahu?

İnkar edersem o organı nakil eder misiniz bana ? Yoksa darwin kutsuyor mu bizi :)

Sitelerde Paylaş

köpek ulur şükreder, yaprak düşer hamd eder diye düşünürsen evriminde bilinci vardır dersin böyle. Hiç bir tür 'aman ben şöyle bir evrileyim de hayatta kalma şansım artsın' gibi bir bilince sahip değil, o görüş anca panteistlerde olabilir belki...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...