Jump to content

Sofra Adabı

Recommended Posts

• İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Saçmalama!Buraya her yerden turist gelir ,avrupalısı da arabı da konu tıkınmaya gelince aynıdır çoğu zaman,kime ne öğretiyorsun ,madem eleştiri ırkçılık değildir ,başkaları başka bir sözümona halkı eleştirdiğinde cıyaklama!İkiyüzlü şey seni..

Bu toplumda türkden başka her şey vardı hani çoğunuzun sapık felsefesi budur ,o halde adap bilmeyenler türkden başka herkes bu toplumda ,Oldu mu şimdi?

önce tavırlarına dikkat et; düşmanlığın düşüncelerimi doğruluyor. her yerden turist gelir; avrupalı turist bunu yapmaz diyorum (çok küçük azınlık dışında). ve her yerden gelen turistler arasında dediğim özellikleri ortadoğu ülkelerinin vatandaşları, yerli turistler ve rusların yarısı gösterir.

yazdıklarına dikkat et; terbiyesizleşme.

Sitelerde Paylaş

Tamam kardeşim, türkler bu yemek yemeleriyle hayvandırlar demek istiyorsun. Ben de sana yardımsever hayvan olduklarını anlatmaya çalışıyorum.

Aldırma eziklere ,Başka zaman bu ülke halkı melez cart curt derler ,konu bok atmaya gelinc e bütün azınlıklar yok olur.

Sitelerde Paylaş

önce tavırlarına dikkat et; düşmanlığın düşüncelerimi doğruluyor. her yerden turist gelir; avrupalı turist bunu yapmaz diyorum (çok küçük azınlık dışında). ve her yerden gelen turistler arasında dediğim özellikleri ortadoğu ülkelerinin vatandaşları, yerli turistler ve rusların yarısı gösterir.

yazdıklarına dikkat et; terbiyesizleşme.

Sen bana öğretemezsin yabancıların tavırlarını ,ben çoğunun geldiği bir yerde yaşıyorum ,ukalalık yapma ,senin kadar ırkçı olamam ,ben bir başlık açıp ,kürtler sefildir deseydim ,çıldırırdın cıyaklardan faşolar diye!!!!!!!!!!Tetbiyesizce başlık açan sensin ,ırkçı seni...

Ulan bilmesek ,almanlar çok asil ve hep ayık ,ingilizlerin hepsi medeni ,ne bilim italyanlar gayet ölçülü sanıcaz....................

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aldırma eziklere ,Başka zaman bu ülke halkı melez cart curt derler ,konu bok atmaya gelinc e bütün azınlıklar yok olur.

tavırların hala düşmanca; sana böyle konuşma hakkını kim veriyor.

ben türk olarak değil, dünya vatandaşı olarak tanımlıyorum kendimi. milliyetçi akımı ile toplumumu kör şekilde savunmuyorum. yanlışta yapsa yurdum insanıdır diyemem senin gibi. asıl iki yüzlülük budur; eşit davranmamak, kantarın topuzunu her seferinde farklı savurmaktır.

Sitelerde Paylaş

tavırların hala düşmanca; sana böyle konuşma hakkını kim veriyor.

ben türk olarak değil, dünya vatandaşı olarak tanımlıyorum kendimi. milliyetçi akımı ile toplumumu kör şekilde savunmuyorum. yanlışta yapsa yurdum insanıdır diyemem senin gibi. asıl iki yüzlülük budur; eşit davranmamak, kantarın topuzunu her seferinde farklı savurmaktır.

Pkk ile ilgili bir başlığa bile gelip millete ırkçı diye saldıran sendin valla !

Sizler pkklıları da eleştirmediğiniz sürece bizim için ırkçısınız :))))))))))))))))))

Benim yazılarımın çoğu halkı eleştirir ,iftira atma !!

Biz bu toplumu eleştiriyoruz,cahil falan diyoruz ama ,öte yandan bölücü etnikçi pisliklere de ağzının payını veriyoruz!!

Hala mı anlamadın ?

Şimdi senin mantığına göre ,türkler kaba saba ,ama bu ülkede hani başka halklar da vardı :(

Sitelerde Paylaş

Ulan bilmesek ,almanlar çok asil ve hep ayık ,ingilizlerin hepsi medeni ,ne bilim italyanlar gayet ölçülü sanıcaz....................

Çok haklısın, almanlar medeni oldukları için başkalarının yanında osurmayı önemsemezler, belçikalı ve fransızlar medeni oldukları için sokaklara işerler...

Sitelerde Paylaş

Geçmişte turizm sektöründe çalıştım. Tatil sattığımız için otelde bedava yemek veriyorduk sonra ürünlerimizi tanıtıyorduk. Ailece geliyorlardı. 100 ayrı aile ile yemek yemişimdir. Bunların %80 için şunları diyebilirim.

Kaşık, çatal, bıçak kullanmayı kesinlikle bilmiyorlar. Bıçakla kesmeye çalışanlar tam bir komedi oluyordu. Tabaktan fırlayacak yemek o derece. Tatlı kaşığı, çatalı kullanmaktan bir haber olduklarından hiç almıyorlar bile. Masadan kalkmaya da üşendiklerinden yemek yedikleri kaşığı çatalı yalayıp tatlı için kullanıyorlar. Düşün peçeteyle sileyim diye düşünen bile yok.

2 ya da 3 öğünde yiyebilecekleri yemekleri tek seferde aldıklarından bitiremiyorlar ve yemekler ziyan oluyor. Ama umurlarında bile değil nasıl olsa para vermiyorlar. Oysa o yemeklerin israf olma ihtimalini düşünmeyen bu kişiler üstelik müslüman.

Kısaca demem o ki konuda yazılanlar hiç mi hiç abartı değildir. Hatta okurken geçmişi yaşar gibi oldum. Bu arada ortadoğu ülkelerinden gelen turistlerde inanılmaz bir hırsızlık oranı da gözlemledim. Adamlar bardak vb. bile araklıyorlar. Ne diyeyim yorum yok.

Arkadaşların yazdıklarını okuduktan sonra ekleme yapma gereği duydum. Bu ailelerin içinde bir çok etnik kökenli aileler vardı. Rumundan, Çerkesine, Kürtünden Bulgar göçmenine ve pek tabi Türklerde vardı. Ben bu değerlendirmeyi yaparken ve konuda yazılanları haklı bulurken Türk kelimesinden bu coğrafyada yaşayanların kültürel adı olarak algıladım ve onayladım. Bilen bilir kürtçü şucu bucu değilimdir. Hayatta işim olmaz o taraflarla. Zahmet edip son 20 30 mesajıma göz atarsanız çok rahat anlarsınız. Ancak ülke genelinde etnik köken gözetmeksizin söylediklerim geçerlidir.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşların yazdıklarını okuduktan sonra ekleme yapma gereği duydum. Bu ailelerin içinde bir çok etnik kökenli aileler vardı. Rumundan, Çerkesine, Kürtünden Bulgar göçmenine ve pek tabi Türklerde vardı. Ben bu değerlendirmeyi yaparken ve konuda yazılanları haklı bulurken Türk kelimesinden bu coğrafyada yaşayanların kültürel adı olarak algıladım ve onayladım. Bilen bilir kürtçü şucu bucu değilimdir. Hayatta işim olmaz o taraflarla. Zahmet edip son 20 30 mesajıma göz atarsanız çok rahat anlarsınız. Ancak ülke genelinde etnik köken gözetmeksizin söylediklerim geçerlidir.

Lafım sana değil ,sithari bu konuda sabıkalı ,o yüzden yazıyorum :D

Sitelerde Paylaş

Pkk ile ilgili bir başlığa bile gelip millete ırkçı diye saldıran sendin valla !

Sizler pkklıları da eleştirmediğiniz sürece bizim için ırkçısınız :))))))))))))))))))

Benim yazılarımın çoğu halkı eleştirir ,iftira atma !!

Biz bu toplumu eleştiriyoruz,cahil falan diyoruz ama ,öte yandan bölücü etnikçi pisliklere de ağzının payını veriyoruz!!

Hala mı anlamadın ?

Şimdi senin mantığına göre ,türkler kaba saba ,ama bu ülkede hani başka halklar da vardı :(

Doğru. Çünkü o üye ırkçıydı. Pkklılar veya ira milliyetçileri veya bir başkası benim için farketmez, toplumunu kolluyorsa milliyetçidir, zaten ayrım yapıyordur. Ben ırk tanımını kabul etmiyorum, tüm dúnya halkları demiyorum, tüm dünya insanları diyorum. Pkklılarí eleştirmem. Neden biliyor musun, çünkü.toplum psikolojisi ile temellenmiş zihinsel yapıya sahiptir, aynı senin gibi: pkklıları eleştirmeyenleri ırkçı kabul ediyorsun. Ön yargısız yaşayamayacağın belli. Ama pkklı teröristlerin insanların yaşam haklarıni ellerinden almalarını kınarım ve aynısını her hangi bir ülkenin ırkçı örgüleri veya ordusu içinde söylerim.

Sitelerde Paylaş

restoranın konsepti açık büfe olsun. sonuç şu olur:

ne yiyeceğini bilmez, masasını bir sürü tabak ile doldurur (hepsi tıka basa yiyecek doludur)...

hızla yiyeceği tüketmeye çalışır, midesini düşünmez...

tabaktan taşan yiyeceklerden sadece bir iki yudum alabilir, gerisinin çöpe atılmasına göz yumar...

sonra çay faslına gelir; çayı alır, 30 tane poşet şeker getirir masasına...

Aynen bunları yapmışlığım var.

Sen bakma buradaki sofra prens ve prenseslerine. Son derece güzel bir noktaya değiniyorsun. Elbette Avrupalı da benzer eylemlerde bulunuyor. Ancak bu meseleyi ırkçılık boyutuna getirmeden genel olarak coğrafi kültürlere taşıdığımızda Avrupa insanı ile Ortadoğu ve çevresi insanı arasında belirgin bir fark var. Belirgin bir eğitim farkı.

Sıraya geçmeyi bilmeyiz.

Hakkımızı savunmayı bilmeyiz.

Eleştirilere tahammül etmeyi bilmeyiz.

Kurallara uymayı bilmeyiz.

Eleştirenleri kaba kuvvet uygulayarak susturmayı çok iyi bilir, haklı çıkacağımızı düşünürüz.

Otobüs yolculuklarında ayakkabılarımızı çıkarmayı çok iyi biliriz.

Getirilen bir eleştiriye "onlar da şöyle yapıyor" diyerek bahaneler arkasına sığınarak yanlışları normalleştirmeyi iyi biliriz.

Gibi.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Sen bana öğretemezsin yabancıların tavırlarını ,ben çoğunun geldiği bir yerde yaşıyorum ,ukalalık yapma ,senin kadar ırkçı olamam ,ben bir başlık açıp ,kürtler sefildir deseydim ,çıldırırdın cıyaklardan faşolar diye!!!!!!!!!!Tetbiyesizce başlık açan sensin ,ırkçı seni...

Hala ırkçı ithamın devam ediyor. Terbiyen yok. Insanlara saygı göstermeyi öğrenememişsin. Ayrıca benim kürt olduğumu iddia etmişsin, ben dünya vatandaşıyım. Ama çok merak ediyorsan etnik köken olarak kürt değilim.

Sitelerde Paylaş

Sofra adabını tartışırken konu ırkçılığa seyirtti...Sakin olun birbirinize sataşmayın..

Her şey dahil diye çağırırsan adamları Türkiye'ye bedavacı tipler gelir ve saldırırcasına yerler...Avrupalının da ,Rus'un da bedavacısı geldiği için öyle görüntüler peydah olur..Araplar da zaten çatal kaşık kültürü yoktur...

Beş yıldızlı Hilton ,Sheraton 'da öyle bir görüntüye rastlamak zaten mümkün değildir ...

Sitelerde Paylaş

sevdiğin birini yemek yerken izleme...üzülürsün..

sevmediğin birini ise yemek yerken bol bol izle..içindeki nefret daha da artsın..

kötü adamların yemek yiyiş şekli abartılı olarak gösterilir filmlerde.. niye.

çünkü o düşmandır..

konu genel insan kalitesi ile ilgili görünse de..

ayrıntılara da bakmalı..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşi bu toplumda sadece türk halkı vardır dediğimizde de çıldırmayın o zaman ,tu kaka ederken bir anda Türk adından başka laf geçmiyor...Sen ne demek istediğimi çok iyi anladın.

kafanızı kuma gömmeyin, bu iletiyi neden es geçiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

habire batıyı övüyorsunuz, ama odalar arkasında yazılmış düşüncelerin gönüllü savunucuları olmuşsunuz.

batının yediği naneleri görmezden gelen iki yüzlülersiniz.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

habire batıyı övüyorsunuz, ama odalar arkasında yazılmış düşüncelerin gönüllü savunucuları olmuşsunuz.

batının yediği naneleri görmezden gelen iki yüzlülersiniz.

Neden herkes itham ediyor. Özgür düşünce ve sorgulama bu kadar mı korkutucu. Konu sofra adabı. Her toplumun farklı yapı ve özellikleri değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...