Jump to content

KURAN SAHTEDİR

Recommended Posts

kanıtlarız sahte olmadığını isteyene

foruma hoşgeldin....

kanıtlayamazsın ....bu forumda birçok insan gördüm allah rızası ile gelip bizleri doğru yola getirmek isteyen..

ama ne oldu biliyormusun...çoğu gerçeklerle karşılaşınca çekti gitti veya küfür etti gönderildi..

1 2 tana cübbeli tarzı adam var onlarda zaten sıyırık...kuranda ay peynirden yazıyor desen beyaz peynirmi tulup peynirimi diye sorar...

bizleri aydınlatmadan önce forumda bir gezin neleri biliyor neleri bilmiyormuşsun kendini bir test et...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kuran meali, orta boy kitap halinde basıldığında yaklaşık 600 küsur sayfadır. Ama sen 600 küsur sayfanın içinden 2 şey alıp Kuranı çürütmeye kalkmışsın.

2 şeymi???????

ohaaaa hattra yuuhhhhh.....foruma bak bakalım kaç sayfa çürütülmüş ayet var...

hem ne farkederki 1 tane bile saçmalık kuranı çöpe göndermezmi???

Sitelerde Paylaş

foruma hoşgeldin....

kanıtlayamazsın ....bu forumda birçok insan gördüm allah rızası ile gelip bizleri doğru yola getirmek isteyen..

ama ne oldu biliyormusun...çoğu gerçeklerle karşılaşınca çekti gitti veya küfür etti gönderildi..

1 2 tana cübbeli tarzı adam var onlarda zaten sıyırık...kuranda ayın peynirden olduğu yazıyor desen beyaz peynirmi tulum peynirimi diye sorar...

bizleri aydınlatmadan önce forumda bir gezin neleri biliyor neleri bilmiyormuşsun kendini bir test et...

Sitelerde Paylaş

Kuran meali, orta boy kitap halinde basıldığında yaklaşık 600 küsur sayfadır. Ama sen 600 küsur sayfanın içinden 2 şey alıp Kuranı çürütmeye kalkmışsın.

2 şeymi???????

ohaaaa hattra yuuhhhhh.....foruma bak bakalım kaç sayfa çürütülmüş ayet var...

hem ne farkederki 1 tane bile saçmalık kuranı çöpe göndermezmi???

Dinime küfreden insan olsa !!

Nickin küfürlü, herkesi yabancı dil bilmiyor mu sanıyorsun!

Doodslag:

Dood: Arkadaş

Slag: Sex konusunda ahlaksız(anlamlarından biri)

Ahlaksız insan ateist de olabilir, inanan da

Sitelerde Paylaş

Doodslag:

karınca adamla doğru düzgün tartış. kaçak yapma. demagoji yapma. konuyla alakasız bel altı vuruşlar yapmak acizlik göstergesidir.. yediğim haltı temizleyemiyorum bari başka yerden sıvamaya çalışiyim diyorsun yani.. yazık sana bence.

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kalbinle düşünüyorsun nerede geçiyor en eski yazıtlarda bile böyle bir şey yok bu sadece bir uydurma gerçekten kabul edin bu konuda aciz kalıyorsunuz çok rahat çürütülüyor bu konudaki düşünceleriniz

Adige haklısın kuranda böyle bir ayet olmadığını sanmakta, çünkü artık ilkokul çocukları da biliyor kalbin bir düşünme organı olmadığını.

Lakin 1400 yıl önce yazılmış kuranda gördüğün gibi bir ayet var.

Ne dersin bu Kuranı sonsuz bilgi ve güç sahibi olarak nitelenen biri yazmış olabilir mi?

Diyanet Meali - el-HACC : 46. (Sana karşı çıkanlar) hiç yeryüzünde dolaşmadılar mı? Zira dolaşsalardı elbette düşünecek kalpleri ve işitecek kulakları olurdu. Ama gerçek şu ki, gözler kör olmaz; lâkin göğüsler içindeki kalpler kör olur.

Sitelerde Paylaş

karınca adamla doğru düzgün tartış. kaçak yapma. demagoji yapma. konuyla alakasız bel altı vuruşlar yapmak acizlik göstergesidir.. yediğim haltı temizleyemiyorum bari başka yerden sıvamaya çalışiyim diyorsun yani.. yazık sana bence.

Araya girip parazit yapma, seni muhatap almıyorum, çünkü senin gibi etnik kafatasçıların ciğerinin kaç kuruşluk olduğunu iyi bilirim.

Al aşağıya daha önce attığın bazı mesajları koyuyorum, oku da kendini öğren!

Babayaronun yazdıkları:

* "ayrıca pkkyı protesto etmek size suç işleme hakkı vermiyor.. "

Alıntı: http://www.ateistfor...=1

* "yediği kaba pisleyen kim, açıkça söyle. pkk devletten yardım alıyor da haberimiz mi yok? "

Alıntı: http://www.ateistfor...=1

* "milyonlarca kürtün kendi dilinde yazmayı okumayı bilmemesi devletin ayıbıdır. anlayana..."

Alıntı: http://www.ateistfor...pic=47402&st=20

* "askerlik yapmadım zaten. yapmıycam da. çok meraklıysan söyliyim. "

Alıntı: http://www.ateistfor...opic=47450&st=0

* "aynen budur.. devlet en büyük suç örgütüdür. kapkaççılık mafyacılık magandalık herşey var.."

Alıntı: http://www.ateistfor...pic=47122&st=20

* "sizin gibi ateistlerden de müslümanlardan da nefret ediyorum.. "

Alıntı: http://www.ateistfor...pic=47034&st=20

Yukarıda yazdıklarından en çok merak ettiğim, sahi sen niye askerlik yapmadın, önce onu açıkla.

Benim bildiğim, dağa çıkıp bize kurşun sıkanlar askerlik yapmıyor, değil mi?

tarihinde Karınca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doodslag:

anlayamadım??? nick im küfürlü o yüzden kuran ayetleri çürütülemezmi yani...

tüh beni deşifre ettin herkes ayıplayacak şimdi beni...yatakta çok ahlaksız bir herif olsam nolurmuş yani??

en azından 9 10 yaşındaki kızların üzerinden geçeçek kadar cennette memeleri yeni tomurcuklanmış(kitabın öyle diyor)

kızları düşünecek kadar sapık değilim...veya sırf savaşta kazandım diye evli kocası olan bir kadını adını cariye koyup bafileyecek kadar da şerefsiz değilim...ama bunların hepsi sizsiniz...bir itirazın varmı????

tarihinde doodslag tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Araya girip parazit yapma, seni muhatap almıyorum, çünkü senin gibi etnik kafatasçıların ciğerinin kaç kuruşluk olduğunu iyi bilirim.

Al aşağıya daha önce attığın bazı mesajları koyuyorum, oku da kendini öğren!

Babayaronun yazdıkları:

umarım orada yazdıklarımı herkes görür ve okur.. yorma kendini, benim yazdıklarım ortada.

yazdıklarımdan ırkçılık çıkarmak için uzaylı olmak gerekir..

siz her türlü ırkçılığı yaparsınız utanmadan sıkılmadan. ama bir yerde kürt kelimesini görünce ayaklanırsınız. bir de sütten çıkmış kaşık ayağına yatarsınız.. ikiyüzlüler..

senin yazdıkların da ortada.. hem müslümansın hem türk milliyetçisi, hem ırkçı, iğrenç bir çorbasın yani. kendinden haberin yok.. müslüman işte ne beklenir..

Sitelerde Paylaş

Çok bilinen ve söylenen hiç bir müslümanın asla sorgulamadığı kesin gerçeklerden biri allahın olmuş ve olacak her şeyi bildiğidir.

geleceği ondan başka hiç bir şey bilemez o zamandan münehzehdir(doğrumu yazdım bu kelimeyi)?

bunu kuran söyler ve kurandaki her şey gerçektir çünki bir harfi bile değiştirilmemiştir...

halbuki kuranın kendisi allahın geleceği göremediğini bu işi meleklerin çok daha iyi başardığını söylüyor aynı zamanda bize...

allah insanı yaratmaya karar verdiğinde bu kararinı melekler açıklar

ve meleklerden şöyle bir tepki alır

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi

allah ademi yaratmadan önce yeryüzünde halife yaratacağım dediğine göre şu cennette ki yasak elma sınavı falan bir nevi tiyatro gösterisimidir.

ya melekler adem daha cennetten kovulmadan hatta yaratılmadan önce nasıl oluyorda sadece allaha ait geleceği görme yeteneğine sahip olup

insan oğlunun kan dökeceğini fesat çıkaracağını biliyorlar...üstelik allah hadi canım öyle bir şey olmayacak gibilerinden ben sizin bilmediklerinizi biliyorum diyor...ama yanılıyor işte....melekler haklı çıkıyorlar hadi onu geçtim ademe secde etmeyen şeytan allaha kafa tutuyor bu adem denen insanı yarattın ama ondan bi bok olmaz ne diye secde edeyim diyor

ve allahın gazabına uğruyor cennetten kovuluyor ve tabi giderken postasınıda koyuyor bak gör beni cennetten bu insan yüzünden attın ama

bende onun soyundan gelenleri kendi yanıma çekicem sana isyan ettireceğim diyor allah ta hadi bakalım diyor..eee burdada şeytan ademin cennetten kovulacağını biliyor olmalı yoksa onun soyundan gelenleri nasıl ayartacak??? melekler biliyor şeytan biliyor ademin kovulacağını ama allah hala elmaydı ağaçtı yasaktı sınavdı uğraşıyor ama adem allahı fena mahcup ediyor şeytanın ve meleklerın dediği oluyor...

allah dışında herkes nolacağını biliyor tuhaf değilmi bu??

ki dünyaya bakın şeytan allah la iddiasını uzak ara önde götürmüyormu sizce...

Dikkat edin Meleklerin İnsanlar bozgunculuk yapacak sözüne karşılık Allah hayır yapmayacak demiyor ben sizin bilmediklerinizi bilirim meleklerin bilipte Allah ın bilmediği bir durum söz konusu değil ortada

Yeryüzüne bir halife yaratacağım derken yasak elma sınav tiyatro gösterisi değildir Allah şeytanın ademe secde etmeyeceğini biliyor ademin yasak elmayı yiyeceğinide biliyor fakat sizin tabirinizle bu tiyatro gösterisi olmasaydı Şeytan bunları yaşamadan cennetten kovulsaydı demeyecekmiydi beni neden cennetinden attın ben ne yaptım o zamanda tanrı adaletsiz diyecektiniz paradokscular sizi aynı şekilde ademi havvadan ayırıp yeryüzüne yollasaydı onlarda aynı şeyi soracaklardı

Allah a ait geleceği görme yeteneği denmiş birde Gaybı Allah tan başka kimse bilemez sözü doğrudur fakat şu şekilde küçük öngörüler yapılabilir insanlar bile bunu yapabiliyorken (bkz durugörü) meleklerin ne tür bir varlık olduğunu bilmeden bu yorum yapılamaz Allah diğer varlıklardan farklı olarak tüm geleceği bilir bu ayette anlatılmak istenen budur

şeytan Ademin soyundan gelenleri kendi yanına çekmesi için illa ademin dünyada olması mı gerek cennette neden olmasın burda ne kastettiğinizi anlayamadım zaten ademi cennetten kovulan günah şeytan tarafından dünyada değil cennette işlettirildi

Sitelerde Paylaş

Çok bilinen ve söylenen hiç bir müslümanın asla sorgulamadığı kesin gerçeklerden biri allahın olmuş ve olacak her şeyi bildiğidir.

geleceği ondan başka hiç bir şey bilemez o zamandan münehzehdir(doğrumu yazdım bu kelimeyi)?

bunu kuran söyler ve kurandaki her şey gerçektir çünki bir harfi bile değiştirilmemiştir...

halbuki kuranın kendisi allahın geleceği göremediğini bu işi meleklerin çok daha iyi başardığını söylüyor aynı zamanda bize...

allah insanı yaratmaya karar verdiğinde bu kararinı melekler açıklar

ve meleklerden şöyle bir tepki alır

Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi

allah ademi yaratmadan önce yeryüzünde halife yaratacağım dediğine göre şu cennette ki yasak elma sınavı falan bir nevi tiyatro gösterisimidir.

ya melekler adem daha cennetten kovulmadan hatta yaratılmadan önce nasıl oluyorda sadece allaha ait geleceği görme yeteneğine sahip olup

insan oğlunun kan dökeceğini fesat çıkaracağını biliyorlar...üstelik allah hadi canım öyle bir şey olmayacak gibilerinden ben sizin bilmediklerinizi biliyorum diyor...ama yanılıyor işte....melekler haklı çıkıyorlar hadi onu geçtim ademe secde etmeyen şeytan allaha kafa tutuyor bu adem denen insanı yarattın ama ondan bi bok olmaz ne diye secde edeyim diyor

ve allahın gazabına uğruyor cennetten kovuluyor ve tabi giderken postasınıda koyuyor bak gör beni cennetten bu insan yüzünden attın ama

bende onun soyundan gelenleri kendi yanıma çekicem sana isyan ettireceğim diyor allah ta hadi bakalım diyor..eee burdada şeytan ademin cennetten kovulacağını biliyor olmalı yoksa onun soyundan gelenleri nasıl ayartacak??? melekler biliyor şeytan biliyor ademin kovulacağını ama allah hala elmaydı ağaçtı yasaktı sınavdı uğraşıyor ama adem allahı fena mahcup ediyor şeytanın ve meleklerın dediği oluyor...

allah dışında herkes nolacağını biliyor tuhaf değilmi bu??

ki dünyaya bakın şeytan allah la iddiasını uzak ara önde götürmüyormu sizce...

Tebrik ederim seni. İman etmişsin.

Sitelerde Paylaş

Dikkat edin Meleklerin İnsanlar bozgunculuk yapacak sözüne karşılık Allah hayır yapmayacak demiyor ben sizin bilmediklerinizi bilirim meleklerin bilipte Allah ın bilmediği bir durum söz konusu değil ortada

Yeryüzüne bir halife yaratacağım derken yasak elma sınav tiyatro gösterisi değildir Allah şeytanın ademe secde etmeyeceğini biliyor ademin yasak elmayı yiyeceğinide biliyor fakat sizin tabirinizle bu tiyatro gösterisi olmasaydı Şeytan bunları yaşamadan cennetten kovulsaydı demeyecekmiydi beni neden cennetinden attın ben ne yaptım o zamanda tanrı adaletsiz diyecektiniz paradokscular sizi aynı şekilde ademi havvadan ayırıp yeryüzüne yollasaydı onlarda aynı şeyi soracaklardı

Allah a ait geleceği görme yeteneği denmiş birde Gaybı Allah tan başka kimse bilemez sözü doğrudur fakat şu şekilde küçük öngörüler yapılabilir insanlar bile bunu yapabiliyorken (bkz durugörü) meleklerin ne tür bir varlık olduğunu bilmeden bu yorum yapılamaz Allah diğer varlıklardan farklı olarak tüm geleceği bilir bu ayette anlatılmak istenen budur

şeytan Ademin soyundan gelenleri kendi yanına çekmesi için illa ademin dünyada olması mı gerek cennette neden olmasın burda ne kastettiğinizi anlayamadım zaten ademi cennetten kovulan günah şeytan tarafından dünyada değil cennette işlettirildi

Bilmemek önemli değil...melek ne diyor ..daha allah yaratmadan..ortada bişey yokken..insanı yaratacağını biliyor....

Neredeyse Allah yeteneğinde olan melek...insana ibadet etmeyi kabul ediyor...

Sadece Şeytan Allaha .."hadi len ordan senin neyinden korkacağım" diye kafa tutuyor

bizim gibi bozguncu birine ..........Allah yeteneğinde bir meleğin secde etmesi..mantığın varmı?

hangi sinemada oynuyor..

hangi salonda :D

dakika bir gol bir..Allahın çözümü..kardeşle kardeşin sex inden çoğalan insanlık

dakika iki gol iki..Allah iki oğuldan kurban istiyor...ete ihtiyacı var..

dakika üç gol üç....kardeşini öldürüyor habil kabil..(kötü örnek islam padişahlarıda kardeşlerini boğduruyor)

dakika dört gol dört...Anadilini konuşmak istemeyen zurriyeti bozuk insanlık..başka başka dil yaratıyorlar..

Allahın ademe öğrettiği dil yerine...binlerce dil yaratıyorlar..birbirlerini anlayamasınlar diye..

TEVBE-14.Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve Onları rezil ve rüsvan etsin,yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir.yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

Kuranda ki bu ayete göre Muhammed 100 kişi 1.000 kişiyi yener demişti.

Ayeti oranlarsak Müslümanlar BİN kişi olursa ONBİN kişiyi yenmeliydiler.

UHUD SAVAŞIn da Arap kaynaklarına göre Müslümanlar 1.000 kişi Kureyşliler 3.000 kişiydiler.

Bu ayete göre rahatça yenmeleri gerekiyordu. Üstelik birde Tevbe suresinde Allah siz Müslüman olmayanlarla savaşın ben yardım edeceğim demişti.Onları rezil rüsvan edecekti.

Uhud da iki ordu karşılaştılar Fakat savaşın sonunda Müslüman ordusu yenildi.

Muhammed in Allah tan geldi dediği Enfal-65 ayeti gerçekleşmemişti. Doğal olarak savaşta yer alanlar Muhammed e “bize böyle söylemiştin” diye sormuş olmalılar ki; Allah bu ayetin yenisini gönderdi dedi.

Allah bu kadar güçsüz müdür ki Tevbe 14 de söylediğini yapamadı?

Allah geleceği bilecek yaratıcı değimlidir ki bin kişi,üç bin kişiyi yenemediler?

Muhammed in yeni ayet geldi diye söylemekten başka çıkar yolu var mıydı?

ENFAL-66.Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder.

Zaaf olayını bir kenara bırakırsak.Tevbe14 ayetinde Allah zaten ben sizi galip getireceğim onları savaşa teşvik et dememiş miydi?Allah neden söylediğini yapamamıştır.

ALİ İMRAN-124.Hani “Rabbinizin, indirilmiş üç bin melek ile yardım etmesi size yetmez mi?” diyordun.

ALİ İMRAN-152.Andolsun, Allah, izniyle, onları kırıp geçirdiğiniz sırada size olan va’dini gerçekleştirdi. Nihayet sevdiğiniz şeyi (kadınları)size gösterdikten sonra, zaaf gösterdiniz. emir konusunda tartıştınız ve emre karşı geldiniz. İçinizden dünyayı isteyenler de vardı, ahireti isteyenler de.

Sitelerde Paylaş

Peki sana soruyorum kardeşim 100kişi 1000 kişiyi yener olayını ele alalım sence 100kişi 1000kişiyi yense bir (tek savaşta değil tüm savaşlarda) herkes bu dinin hak dini olduğunu kabul etmezmiydi Uhud savaşının kaybedilme sebebi ise Hz. Muhammed'in sözünü dinlemeyen askerlerdir açgözlülüklerinin kurbanı oldular ki diğer savaşlarda müslümanlar hep üstün gelmişlerdir buda Allah ın gücünü gösterir hendek savaşını ele alalım rakamlar 3000 10.000 şaşırtıcı değilmi =)

bir diğer konu meleklerin öngörüsü bildiğimiz üzere cinler yeryüzüne insanlardan önce inmiştir ve kendi aralarında hep bozgunculuk yapmışlardır diğer meleklerinde Allah a bozgunculuk yapacaklar demesinin sebebi bundan önce yeryüzüne varlık gönderdin bak bozgunculuk yaptılar bu varlıkta yapar demek istediler geleceği görme falan değil sadece öngörüdür cinler defalarca yeryüzünde helak edilmişlerdir Şeytan diye bildiğimiz varlık aslen bir cindir cinlerin helak oluşu sırasında Allah a dua etmiştir Allah onu cennetine almıştır diğer melekler gibi saf iyilikten yaratılmamıştır Allah ın sözüne uymama isyankar olma sebebi budur...

tarihinde Yiğit Erkmen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:) Allahı bilmeyen,yarattıklarını nasıl bilsin...

Ben bir cinim yan duvardan yazıyorum sana..

Kuranda söz verdim insan ve cin toplulukları sizi yakacağım diyor.. Allahın cinler ve insanları yakacakmış..

Hadi ben etim yanabilirim yakabilir..

cinleri yanan ateşten(alev)yarattım diyor..

Alevden yarattığı cini niye seni yakacağım diye korkutuyor...

Alevi nasıl yakarsın..madde olmayan birşeyi nasıl yakarsın..

Bu nasıl bir allah..Cini yakamayacağını ben biliyorum o bilmiyor..

ateşten yarattığı cin i yakarım diye tehdit edeceğine..üstüne yangın söndücü sıkarım..su sıkarım demesi gerekmezmi..

Biz Allahı da kuranıda yaratıklarınıda biliyoruz da...

siz kuranda yazan bu mantık dışı olaylara nasıl uyanamıyorsunuz..

Biraz korkmayında...ya Allah cini nasıl cehennemde yakacaksın..sende mantık yokmu? manyakmısın diye sorsana :D

Sitelerde Paylaş

Ben bir cinim yan duvardan yazıyorum sana..

Kuranda söz verdim insan ve cin toplulukları sizi yakacağım diyor.. Allahın cinler ve insanları yakacakmış..

Hadi ben etim yanabilirim yakabilir..

cinleri yanan ateşten(alev)yarattım diyor..

Alevden yarattığı cini niye seni yakacağım diye korkutuyor...

Alevi nasıl yakarsın..madde olmayan birşeyi nasıl yakarsın..

Bu nasıl bir allah..Cini yakamayacağını ben biliyorum o bilmiyor..

ateşten yarattığı cin i yakarım diye tehdit edeceğine..üstüne yangın söndücü sıkarım..su sıkarım demesi gerekmezmi..

Biz Allahı da kuranıda yaratıklarınıda biliyoruz da...

siz kuranda yazan bu mantık dışı olaylara nasıl uyanamıyorsunuz..

Biraz korkmayında...ya Allah cini nasıl cehennemde yakacaksın..sende mantık yokmu? manyakmısın diye sorsana :D

insan öldükten sonra nasıl ruhuna tekrar beden verilip cehennemde yanacaksa insan ruhuna beden veren Allah cinlere neden yanan beden veremesin

ayrıca cinler ateşten falan yaratılmadı dumansız ateş yani elektrikten ve Kur'an cahil putlardan medet uman arap toplumuna indirilmiş sizce bu insanlar cinin üzerine yangın söndürücü dökerim dense bunu dikkate alırlarmı =) (kaldı ki tabiriniz yanlış tuzlu su deseniz belki =) )

tarihinde Yiğit Erkmen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki sana soruyorum kardeşim 100kişi 1000 kişiyi yener olayını ele alalım sence 100kişi 1000kişiyi yense bir (tek savaşta değil tüm savaşlarda) herkes bu dinin hak dini olduğunu kabul etmezmiydi Uhud savaşının kaybedilme sebebi ise Hz. Muhammed'in sözünü dinlemeyen askerlerdir açgözlülüklerinin kurbanı oldular ki diğer savaşlarda müslümanlar hep üstün gelmişlerdir buda Allah ın gücünü gösterir hendek savaşını ele alalım rakamlar 3000 10.000 şaşırtıcı değilmi =)

bir diğer konu meleklerin öngörüsü bildiğimiz üzere cinler yeryüzüne insanlardan önce inmiştir ve kendi aralarında hep bozgunculuk yapmışlardır diğer meleklerinde Allah a bozgunculuk yapacaklar demesinin sebebi bundan önce yeryüzüne varlık gönderdin bak bozgunculuk yaptılar bu varlıkta yapar demek istediler geleceği görme falan değil sadece öngörüdür cinler defalarca yeryüzünde helak edilmişlerdir Şeytan diye bildiğimiz varlık aslen bir cindir cinlerin helak oluşu sırasında Allah a dua etmiştir Allah onu cennetine almıştır diğer melekler gibi saf iyilikten yaratılmamıştır Allah ın sözüne uymama isyankar olma sebebi budur...

Burada esas sorun bin kişi yüzbin kişi değildir..

Allah siz savaşın meleklerimide göndereceğim onları sizin elinizle rezil rüsva edeceğim ayetidir..

Allah üç bin melek ve muhammedin ordusu...yenemiyorlar.. müşriklere yeniliyorlar

bak ayet işte..

TEVBE-14.Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve Onları rezil ve rüsvan etsin,yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

Uhud da iki ordu karşılaştılar Fakat savaşın sonunda Müslüman ordusu yenildi.

Allah bu kadar güçsüz müdür ki Tevbe 14 de söylediğini yapamadı?

Allah geleceği bilecek yaratıcı değimlidir ki bin kişi,üç bin kişiyi yenemediler?

Tevbe14 ayetinde Allah zaten ben sizi galip getireceğim onları savaşa teşvik et dememiş miydi?Allah neden söylediğini yapamamıştır.

ALİ İMRAN-124.Hani “Rabbinizin, indirilmiş üç bin melek ile yardım etmesi size yetmez mi?” diyordun.

ALİ İMRAN-152.Andolsun, Allah, izniyle, onları kırıp geçirdiğiniz sırada size olan va’dini gerçekleştirdi. Nihayet sevdiğiniz şeyi (kadınları)size gösterdikten sonra, zaaf gösterdiniz. emir konusunda tartıştınız ve emre karşı geldiniz. İçinizden dünyayı isteyenler de vardı, ahireti isteyenler de.

Tarih kitaplarında yazdığı üzere savaş taktiğine uymayıp kadınları (cariyeleri)ganimet olarak kapma yarışı nedeniyle mevzilerini terk etmeleriydi.Kadınlar eteklerini kaldırıp dağa doğru kaçmaya başlayınca peşlerinden dağa doğru koşmaya başladılar.

Yoksa bu ayetleri Allah göndermemiş olabilir mi?

Bu durumda zorunlu olarak bir ikilemle karşı karşıya kalıyor olacak insan..

Bir taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetlerini )Allah gönderdi diye kabul ederseniz.

Allahı söylediğini yapamayan.Verdiği sözleri yarine getiremeyen.Geleceği bilemeyen bir yaratıcı.

Allahı Gücü insanlara (3000 kureyşli)bile yetmeyen bir yaratıcı olarak kabul etmiş olacağız.

Diğer taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetleri )Allah göndermedi diye kabul edersek.

Kuran Allahın kelamı olmadığını ve Kuranı Allahın göndermediğini,

Muhammed in peygamber olmadığını. Allahın Muhammedi elçi olarak göndermediğini kabul etmiş oluyoruz. Müslümanlığın bir din olmadığını ve kuran da yazılanların Muhammed ve arkadaşlarının görüşlerinden oluşan yazılar olduğunu söylemiş oluyoruz..

Aşağı tükürsen sakal yukarı bıyık durumuyla karşılaşıyoruz.Eğer aklımızdan şüphe duymuyorsak.

Birinden birini kabul etmek zorundayız. Başka bir düşüncesi ve çözümü olan varsa açıklasın öğrenelim.

Ben Allahın tarafındayım.Bu ayetleri ve Kuranı Allah göndermemiştir.

Muhteşem Dünyayı ve canlıları yarattı denilen Allah güçsüz olamaz.Tufan bile yapabilir.Bizim düşündüğümüz Allah verdiği sözleri tutar.Bırakın bir Kureyş ordusunu Tüm Dünyayı yok edebilir.

Kuranda yazanların gerçekleşmemesinin nedeni olarak Sizce hangisi doğru?Hangisi Yanlış?

1-Kuran Allah tan gelen bir kitap değildir ve içinde yazanları okuduğunuzda Tanrısal hiçbir şey yoktur.

2-Allah gücü kuvveti olmayan ve verdiği sözleri yapamayan bir tanrıdır.

Sitelerde Paylaş

Peki sana soruyorum kardeşim bir diğer konu meleklerin öngörüsü bildiğimiz üzere cinler yeryüzüne insanlardan önce inmiştir ve kendi aralarında hep bozgunculuk yapmışlardır

Cinlerin insanlardan önce inmesidiye bişey ben kuranda okumadım...

sen hiç cin gördünmü? cini gören birini duydunmu?

Normal müslümanlara kuranda cin yazıyor desen bir kişi kalmaz islama inanan.. iyi sen yine cinlerin kuranda yazdığını biliyorsun..

HİCR-27.Cinleri de daha önce dumansız ateşten yaratmıştık

ENAM-100.Bir de cinleri Allah’a birtakım ortaklar yaptılar. Oysa onları O yarattı. Bilgisizce Allah’a oğullar ve kızlar da uydurdular. O, onların niteledikleri şeylerden uzaktır, yücedir.

ENAM-112.İşte böylece biz her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık. Bunlar aldatmak için birbirlerine yaldızlı laflar fısıldarlar. Rabbin dileseydi, bunu yapamazlardı. O hâlde, onları iftiralarıyla baş başa bırak.

ENAM-128.Onların hepsini bir araya toplayacağı gün şöyle diyecektir: “Ey cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunu saptırıp aranıza kattınız.” Onların insanlardan olan dostları, “Ey Rabbimiz! Bizler birbirimizden yararlandık ve bize belirlediğin süremizin sonuna ulaştık” diyecekler. Allah da diyecek ki: “Allah’ın diledikleri (affettikleri) hariç, içinde ebedî kalmak üzere duracağınız yer ateştir.” Ey Muhammed! Şüphesiz senin Rabbin

ENAM-130.(O gün Allah, şöyle diyecektir:) “Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bu gününüzün gelip çatacağı hakkında sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” Onlar şöyle diyecekler: “Biz kendi aleyhimize şahitlik ederiz.” Dünya hayatı onları aldattı ve kâfir olduklarına dair kendi aleyhlerine şahitlik ettiler.

ARAF-38.Allah, şöyle der: “Sizden önce gelip geçmiş cin ve insan toplulukları ile birlikte ateşe girin.” Her topluluk (arkasından gidip sapıklığa düştüğü) yoldaşına lânet eder. Nihayet hepsi orada toplandığı zaman peşlerinden gidenler, kendilerine öncülük edenler için, “Ey Rabbimiz! Şunlar bizi saptırdılar. Onlara bir kat daha ateş azabı ver” derler. Allah, der ki: “Her biriniz için bir kat daha fazla azap vardır. Fakat bilmiyorsunuz.”

ARAF-179.Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

HUD-118,119.Rabbin dileseydi, insanları (aynı inanca bağlı) tek bir ümmet yapardı. Fakat Rabbinin merhamet

ettikleri müstesna, onlar ihtilafa devam edeceklerdir. Zaten onları bunun için yarattı. Rabbinin, “Andolsun ki

cehennemi hem cinlerden, hem insanlardan (suçlularla) dolduracağım” sözü kesinleşti.

İSRA-88.De ki: “Andolsun, insanlar ve cinler bu Kur’an’ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine de destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler.”

SECDE-13.Eğer dileseydik, herkese hidayetini verirdik. Fakat benim, “Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım” sözüm gerçekleşecektir.

SEBE-12. Süleyman’ın emrine de, sabah esişi bir ay, akşam esişi de bir ay(lık yol) olan rüzgârı verdik. Erimiş bakır ocağını da ona sel gibi akıttık. Cinlerden de Rabbinin izniyle onun önünde çalışanlar vardı. İçlerinden kim bizim emrimizden çıkarsa, ona alevli ateş azabını tattırırız.

SEBE-13.Cinler, Süleyman için dilediği biçimde kaleler, heykeller, havuz gibi çanaklar ve sabit kazanlar yapıyorlardı. Ey Davûd ailesi, şükredin! Kullarımdan şükredenler pek azdır

SEBE-41. derler ki: “Seni eksikliklerden uzak tutarız. Onlar değil, sen bizim dostumuzsun. Hayır, onlar cinlere ibadet ediyorlardı. Onların çoğu cinlere inanıyordu.”

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...