Jump to content

peygamber döneminde müşriklerin inanmama gerekçeleri

Recommended Posts

kafamda eksik kalan bir konu olduğundan açmayı uygun buldum anlamaya çalışacağım.peygamber döneminde istinasız inanmayanların gerekçelerini,dayandıkları fikirleri merak ediyorum.

kestirmeden gideyim.mesela ebu leheb.muhammedin amcası cesur bir inkarcı,peygambere kurana kafa tutmuş.adam önemli biri olmalıki doğruysa adına sure var ayet var.son nefesine kadar bocalama yok direk reddetmiş islama karşı dimdik durmuş.elleri kurudumu bilmiyorum ama yiğit dürüst dobra bir adama benziyor.diğer amcası ebu talip keza öyle.

ebu cehil e bakalım.adam cahil falan değil aksine bilgili zeki kafası çalışan dürüst bir insan.ayetler ilk geldiği anda inanmamış 23 yıl boyunca zerre ,lan biz yanlışmı yapıyoruz acaba dememiş.diğer inanmayanlarda üç aşağı be yukarı aynı şeyleri söylemişler.

genel söyledikleri ortak cümle;muhammed bunları kendisi uyduruyor ,bunlar eskilerin masalları.

inanmadıklarını anladıkta inanmama dayanaklarını halen zerre anlamış değilim.

çıkarları var diyesim geliyor ama diğer inananlarında çıkarları vardı sonuçta.

kurandada bu hususlarda açıklayıcı pek bilgi yok.sadece müşrikler pisliktir,kafirdir

yanacaklar v.s

özellikle dayanaklarla ilgili paylaşımda bulunmak ve bilgilenmek istiyorum.

selam ve saygılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güzel konu ;)

Bence inanmamalırını dayandırdıkları bir sebepde muhammedi çok yakından tanımış olmaları.

Mesela ebu talip, muhammed onun elinde büyümüş...

Şimdi elinde büyüyen birini kendi çocuğun gibi tanırsın, yalan konuşup konuşmadığını hemen farkedersin...

Bence bu insanlar çok yakın olsun olmasın, muhammedin kişiliğini iyi analiz ettikleri ve yaşcada ondan büyük oldukları için muhammedin kendi hayal gücünden uydurduğunu hemen farkettiler.

Yani şöyle düşünün empati yapın.

Bir akrabanızın oğlu olsa, çok hayalci ve medyum vari 6.hissin vücut bulmuş versiyonu olarak takılsa ...

Ama bu yüzünü herkese göstermese, siz onun hareketlerini ve konuşmalarını gizlice kendi haberi olmadan takiple bunu farketseniz.

Bu insan ben mehdiyim dediğinde ona inanırmısınız?

İşte muhammed konusunda da olan aynen budur, benim tezim bu şekilde.

Muhammed hayalci olduğu kadarda zekiydi, gerçek yüzünü herkese göstermiyordu büyük ihtimal.

Fakat ebu talip gibi adamlar onu kendi kendine ıssız bir köşede konuşurken dinlemiş olmalı!

Sonra da ben peygamberim dediğinde ona doğal olarak ilk inanmayanlar ve inanmamakda diretenler bunlardır.

Yoksa ateist olacak kadar zeki oldukları için inanmadıklarını sanmıyorum.

Tabii bütün bu tezim muhammed diye biri hakikaten yaşadıysa geçerli.

Yani şuan tamamen mantık yürüterek spekülasyon yapıyorum.

Tarihsel bir kanıt yok elde!

Muhammed diye birinin hiç yaşamamış olma ihtimali yüksek. İsanın ise neredeyse kesin.

%99 isa diye biri hiç yaşamadı...

tarihinde NovembeR_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

KURAN KUTSAL BİR KİTAP OLMADIĞINI KENDİSİ BELİRLEMİŞ.

FURKAN-32.İnkâr edenler, “Kur’an ona bir defada toptan indirilseydi ya!” dediler. Biz, Kur’an’la senin kalbini pekiştirmek için onu böyle kısım kısım indirdik ve onu ağır ağır okuduk.

Furkan-32 de Kuranın ihtiyaç oldukça ayet geldi denmesi eleştiri konusu olmuştur.Günlük hayatta bir konuda sorun oluştuğunda o konuda bir ayet geldi diye müdahale olmuş.Ayete göre uygulama yapılırken (Günümüzdeki kanun değişiklikleri yapılması gibi) rahatsız olan kesimler çok oldukça şikayetler arttıkça yada uygulama zorlukları görüldükçe yeni ayetler geldi denilerek müdahaleler olmuştur.Bunları evrimleşen ayetler başlığında inceleyeceğiz.Haklı olrak o gün yaşayan insanlar Allah göndermiş olsa tek bir seferde göndermesi gerekir.Böyle parça parça gelmesi onun geleceği bilen güçlü tanrı olmadığını kanıtlamaktadır denmiştir.işte bu ayette insanların bu düşüncesine cevap verilmeye çalışılmıştır.Herzaman olduğu gibi zeka ve mantığa uygun bir cevap olamamıştır.

KALEM-15.Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, “Öncekilerin masalları!” der.

Kalem 15 de Kuran için tevratın masal kısımlarının alındığı ve üzerine ilaveler yapıldığı ve Tanrının kelamı olmadığı ve uydurma olduğu söylenmiştir.Bu ayette O devirde bugünkü insanların çoğundan farklı düşünülmediğini görmüş oluyoruz.Kuranı okuduğunuzda çoğunlukla Musa ile firavunun hikayesinin sürekli tekrarını okursunuz.Aklınızda kalan eski peygamber masalları.Muhammedin eşleri ve sürekli yakarım ,asarım ,keserim ,cehenneme atarımdan başka aklınızda bir şey kalmaz.

KALEM-51.Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler.

“Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar.

Kalem 51 de Hiç şüphe yok delidir demişlerdir.Bugün yine aynı şey düşünülmektedir.Hatta hiç yaşamadıkları ve Tevrat İncil ve kuranın masal kitabı olarak uydurulduğu söylenmektedir.Çıkar çevrelerince insanları kullanmak için güncelleme yapılarak bugünlere gelinmiştir.Firavunların bile mezarları varken bu kitapta yazanlara dahil tarihsel hiçbir delil olmaması bunu doğrulamaktadır.

İSRA-90,91,92,93.Dediler ki: “Yerden bize bir pınar fışkırtmadıkça; yahut senin hurmalardan, üzümlerden

oluşan bir bahçen olup, aralarından şarıl şarıl ırmaklar akıtmadıkça; yahut iddia ettiğin gibi, gökyüzünü

üzerimize parça parça düşürmedikçe; yahut Allah’ı ve melekleri karşımıza getirmedikçe; yahut altından

bir evin olmadıkça; ya da göğe çıkmadıkça sana asla inanmayacağız. Bize gökten okuyacağımız bir

kitap indirmedikçe göğe çıktığına da inanacak değiliz.” De ki: “Rabbimi tenzih ederim. Ben ancak resûl

olarak gönderilen bir beşerim.”

İsra da ise söylenenler son derece doğrudur.Eğer bizden farklıysan ve Allahın kudretli ise

1-Allahın dan isteyerek bize su olmayan bir yerde şarıl şarıl akan pınar gösterebilirsin.

2-Allahından istersen kendine sular içinde güzel bir bahçe oluşturabilirsin

3-Allahın dan istersen senin iddia ettiğin gibi gökyüzünü ve yıldızları üstümüze düşürebilirsin

4-Allahın dan istersen bize bir tane bile melek gösterebilirsin

5-Allahtan isteyipte altından bir ev yaptırabilirsin

6-Bize gökten insan yapımı olmayan tanrısal bir kitap getirebilirsin

Bunları yaptırımıyorsan neden inanalım.Biz gerizekalımıyız.Git kendine başka geri zekalı bul demişler.

Bir cevap var mı? Maalesef yok.İnanmayanlar bunu düşünebiliyorken.Müslüman neden düşünemez?

DUHAN-34,35,36Bunlar (müşrikler) diyorlar ki: “İlk ölümümüzden başka bir ölüm yoktur. Biz diriltilecek değiliz.”“Eğer doğru söyleyenler iseniz atalarımızı getirin.”

Kuranda bu ayetteki sorulan soruya cevap var mı?.Tabi ki yok.Allah insanların Muhammed’e inanmaları konusunda Muhammed’e neden yardım etmiyor? Nur suresinde Ayşe’nin zina yaptığı dedikodusu üzerine Nur ayetlerini indirebiliyor.Muhammed’in eşleri dedikodu yaptığında yada Muhammed’e sorun çıkardıklarında bakın ona bakire eşler veririm diye tehdit edebiliyor.Ey Müslümanlar ona kızmayın geliniyle evlenmesini ben istedim ayeti gönderebiliyor.Muhammed’in kişisel ihtiyaçlarında yardımına koşuyor.Fakat iş inanmayanların Kuranın Allahtan gelme olduğuna inanmasına,yada Muhammed’in peygamber olmasına geldiğinde Allah yardım etmiyor.Ey Müslüman söyle bakalım neden?

Sitelerde Paylaş

Üstelik "başının üstünde gölgelik olarak beyaz bir bulutla dolaşan" yeğenlerine inanmamışlar.

böyle bir durumda aslında inanmama şansları yoktu,çünkü onların zaten bir Allah (el ilah) inançları vardı.Yani ateist değildiler.

Ve "mucizevi" bir çocuk olan ve allahın elçisi olduğunu söyleyen yeğenlerine inanmamışlar.

Müslümanlar bunun doğru olduğunu kabul ediyorlarsa Acaba kendisinde mucize isteyen "müşriklere" Muhammed Kardeşim gözünüz kör mü? nereye gidersem gideyim beni takip eden başımın üstündeki bulutu görmüyormusunuz? bundan büyük mucizemi olur neden dememiş?

Sitelerde Paylaş

eskilerin masalları cümlesi çok ilginç....

anlamak adına bu cümleyi düşünelim.neden sorusu zor bir sorudur.neden sorusunu sormak istiyorum.neden eskilerin masalları demişlerdir.eskilerin masalları nereden gelmiş.neden eskilerin masalları tekrar gündeme gelmiş başka masal yokmuymuş.herşeyin sebebi olduğuna göre bu masallarında sebebi olmalı.neden adamlar birşey gördülerse inanmasınlar.o devirde inananlar neden tatmin olmuşlar iğne deliğinden hindistanımı görmüşler.inanmayanlar neden bir mucize aramışlar görememişler.neden eskilerin masalları kopya edilmiş v.s gibi neden sorusunun cevaplarını bulmak lazım.

Sitelerde Paylaş

.neden sorusunu sormak istiyorum.neden eskilerin masalları demişlerdir.eskilerin masalları nereden gelmiş.neden eskilerin masalları tekrar gündeme gelmiş başka masal yokmuymuş.

Kuranın kaynaklarının en başında Tevrat gelir ve eskilerin masalları Tevrattan alınmadır.Ama eskilerin masalları diyenler Kuranın tamımlamasıyla "müşriklerdi" yani tevrat inanırları değildi.Velhasıl çok akıllı adamlarmış ne yazıkki kılıç zoruyla onlarda kabul etmek zorunda kalmışlar.

Sitelerde Paylaş

ebu cehil e bakalım.adam cahil falan değil aksine bilgili zeki kafası çalışan dürüst bir insan.

Güzel konuşuyorsun da bu adamlara ta o zamanlar ayetler inmiş ve inanmayarak cehennemde yanacakları bildirilmiş. Eğer onlar dediğin kadar akıllı olsalardı orda iman edip bu ayetleri yalancı durumuna düşürebilirlerdi. Ama onlar inanmayarak Kuran'ın verdiği hükmü kendi kendilerine kabullendiler.

Sitelerde Paylaş

Güzel konuşuyorsun da bu adamlara ta o zamanlar ayetler inmiş ve inanmayarak cehennemde yanacakları bildirilmiş. Eğer onlar dediğin kadar akıllı olsalardı orda iman edip bu ayetleri yalancı durumuna düşürebilirlerdi. Ama onlar inanmayarak Kuran'ın verdiği hükmü kendi kendilerine kabullendiler.

Sanki o an adamların yanındaymış gibi anlatıyorsun!

En eski kuran muhammedin yaşadığı dönemden 300 yıl sonra! (toplu halde olan)

Ne isayı ne de muahmmedi yaşadığı dönemde kaleme alan bir tane tarihçi yok!

Gerek dost gerekse düşman olan milletlerden.

Önemli krallar bile hısmı olan milletler tarafından kaleme alınırken; (büyük iskenderin pers ve mısırlılar tarafından kaleme alınması, türklerle moğolların çinliler tarafından kaleme alınması) ayı 2ye bölen, su üstünde yürüyen adamların birincil görenler tarafından kaleme alınmaması ne kadar normal!

Ancak şöyle kaleme alınmışlar; onun mucizesini a kişisi gördü diye kaleme alıyor, fakat alan kişi peygamber ve şahitinden 200-300 yıl sonra yaşamış.

Neye dayanarak şahitin şahitliğine kalkışıyor akıl alır gibi değil!

Sitelerde Paylaş

burada doğruyu bulabilmek için şunu ortaya çıkarrman gerekmezmi.inen ayetler adamlar inanmazdan öncemi sonramı inmiş.müşrik-kafir ,ben inanmıyorum kardeşim olmaz böyle saçmalık dedikten sonra ayet inip,bak o kafire cehennemde yanacak diyorsa ne düşünürsün merak ettim.sonrasında kendi son cümleni ekle bakalım,yok arkadaş kuran böyle dediğine göre ben akıllıyım tersini yapıp inanayım kuran yanılsın.

güldürdün beni :D

Sitelerde Paylaş

Tek Hz. Peygamber mi ; Bekir-Ömer-Osman-Ali ve yüzlerce sahabeyle ilgili detaylı bilgiler vardır...

Hz. Peygamberin yaşadığına dair delilleri geçtim onun çevresinde olanların varlığına dair birçok kanıt da mevcuttur.

savaşlar, yazışmalar vs. vs.

Bu kadar detaylı bi hikaye uydurulabildilerse o adamları bulup tebrik etmek falan lazım.

Emin olun "haşa" var olmaması, olmasından çok daha zor.

Tabiki ben bunu kendime hiç bir zaman sormuyorum, varlığını zerre kadar sorgulamam. Benim nasıl karşımda, yanımda evladım varsa, görüp biliyorsam, Hz. Muhammed'in varlığından da o kadar eminim. (Benim inancım) sadece burda yazıldığı için kendimce cvp vermeye çalıştım...

Sitelerde Paylaş

Tek Hz. Peygamber mi ; Bekir-Ömer-Osman-Ali ve yüzlerce sahabeyle ilgili detaylı bilgiler vardır...

Hz. Peygamberin yaşadığına dair delilleri geçtim onun çevresinde olanların varlığına dair birçok kanıt da mevcuttur.

savaşlar, yazışmalar vs. vs.

Bu kadar detaylı bi hikaye uydurulabildilerse o adamları bulup tebrik etmek falan lazım.

Emin olun "haşa" var olmaması, olmasından çok daha zor.

Tabiki ben bunu kendime hiç bir zaman sormuyorum, varlığını zerre kadar sorgulamam. Benim nasıl karşımda, yanımda evladım varsa, görüp biliyorsam, Hz. Muhammed'in varlığından da o kadar eminim. (Benim inancım) sadece burda yazıldığı için kendimce cvp vermeye çalıştım...

İşlerine gelmeyen herşeyi yok sayıyorlar. Peygamberimizin yaşamış olması bir takım noktalarda onlara tıkanma sağladığı için onun yaşamış olduğunu sorgulamaya başladılar. Bu tıkanma ilerde başlarına daha büyük işler açacağı için şimdiden zaten o yaşamadı demenin alt yapsını hazırlıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Mekke site amirliği o dönemde büyük bir ticaret merkezi idi.Sanat ve Edebiyat islamdan sonra bile hiçbir zaman Pagan Mekkedeki kadar gelişemedi. Halkın önünde Şairlerin birbiri ile atıştığı , çeşmelerinden Bal damlayan , Devasa bronz ( Helva değil) Heykellerin ihtişamı ile süslenmiş bir cennetti Mekke.

Böyle bir durum varken birinin çıkıpta yedibin yıllık yazılı birikimi ve edebi değeri olan Hubal-Baal kültüne kafa tutup tehdit etmesi Mekkenin önde gelenlerinin tepkisini çekmiştir kanımca.Zaten o döneme baktığımız zaman İslamın Destek aldığı toplumsal sınıflar köleler ve özgür yoksullar , Paganların destek aldığı gruplar ise genelde Askerler ve Entelektüeller (Sanatçılar , Filozoflar vs.).

Ortada böyle bir tablo varken bir kişi çıkıpta bana Paganların hangi mantıkla islama inanmaları gerektiğini söyleyebilirmi acaba ?

Sitelerde Paylaş

İşlerine gelmeyen herşeyi yok sayıyorlar. Peygamberimizin yaşamış olması bir takım noktalarda onlara tıkanma sağladığı için onun yaşamış olduğunu sorgulamaya başladılar. Bu tıkanma ilerde başlarına daha büyük işler açacağı için şimdiden zaten o yaşamadı demenin alt yapsını hazırlıyorlar.

Cahil herif, peygamberden kalma dediğiniz sözde kutsal emanetlerin tamamı çakma çıkıyor!

Biraz ilber ortaylı murat bardakçı takip etde tarih öğren.

Aaa pardon siz sadece kendi çıkarlarınıza göre tarihin orasını burası çekiştirip uydurmayı bilirsiniz.

Diyorsun ki peygambere kanıtlar var!

Hangi kanıtlar?

Murat bardakçının uzun ısrarlarından sonra peygamberin ayak izi dediğiniz şey ile kılıçlarından bir tanesi zaman taramsı yapıldı.

Sözde ayak izi çok daha sonraki döneme ait bir bizans sandeleti olduğı ortaya çktı; sözde peygamber kılıcınında yine peygamberin yaşadığı dönemden çok daha sonra imal olduğu ortaya çıktı.

Sonra apar topar panik oldunuz, topkapıda karbon testleri durdurulsun oldu!

Madem bu kadar delikanlısınız hadi hodrimeydan, izin verilsin tekrardan kutsal emanetlerin tamamına zaman testleri yapalım, hatta tarafsız yabancı bir grup yapsın mesela japonlar yapsın!

Hadi ne oldu yemedi mi?

Kıl mevzusuna hiç girmiyorum zaten, mubarek bir kıl değil tomar bırakmış heralde size her tarafdan peygamberin kılı fışkırıyor.

Adım başı her tarihi ve büyük camide bulmak mümkün!

Sadece türkiye düşünme buna bütün müslüman ülkelerdeki camiler dahil.

Orada da bir kıl vakasıdır dolaşıp duruyor.

Yine diyorsun ki, peygamberin mektupları var.

Tamam hodir meydan yapalım karbon testini çıksın ortaya bu mektupların ne nane olduğu.

Bakalım hakikaten peygamber zamanında mı yazılmış yoksa daha sonra mı?

Şu sözde tebliğ mektuplarını bir Hy den dinleyeyim dedim gülerken koltukdan düştüm...

Ulan sözde peygamber tebliğ mektuplarını yollamış, muhattabı olan şahıslarda (ki bunlar bizans kralı, pers imparatoru felan) hemen böyle imana gelmişler olumlu cevap vermişler, peygamberin yanına gitsem ayaklarını yıkarım filan demişler :D :D :D

Hhhsssttrrr be

Madem bu kadar hemen imana gelmişlerdi, neden o zaman milletleriyle beraber islama geçmediler?

Hepsini kılıç zoruyla siz müslüman ettiniz. Türklerde dahil!

En fazla son dkya kadar inatla direnende persler mesela.

Adamların ülkesini baştan başa alındı hala daha bölgesel direnişle uzun süre devam ettiler.

Aç modern tarih oku görürsün.

Hy gibi şarlatanların bilinçli insanınn gözünün içine baka baka yalan söylediği çarpıtmaları bir öğrenmişsiniz, kopyala yapıştır dilinizde ancak bunlar var.

Vaaay efendim allah ay tanrısı değilmişte hilal türklerden gelmişmişte bilmemne.

Cahil herif hilal alparslandan çıkma ise, türk kökenli ise, muaviyenin sikkelerinde ne arıyor o zaman?

Türkolog değilim ama kendi tarihimi ayrıntılı araştırdım, biliyorum.

İslam öncesi türklerde hilaldi yıldızdı felan yok.

En sık kullanılan simgeler içoğuz, dışoğuz, imparatorluk simgeleri sadece!

RESMEN K.ÇINIZDAN TARİH UYDURUP MİLLETİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN KONUŞUYORSUNUZ!

HODRİ MEYDAN, BEN İMZA KAMPANYASI AÇACAĞIM "TOPKAPI KUTSAL EMANETLER KARBON TESTİNDEN GEÇSİN" DİYE İMZA ATACAKMISIN?

YİYOR MU?

tarihinde NovembeR_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklıma gelen sorulardan biride şu arkadaşlar. Kuran mekkelillere sövmüş saymış ellerini kurutmuş, bellerini kurutmuş. Düşman olarak görmüş. Bize anlatılan cahiliyye devridir o devir. Kızlar diri diri gömülüyormuş, putlara tapılıyormuş... vb.

Şimdi gelelim soruya: Yahu sadece o dönemdemi kızlar gömülmüş, puta tapılmış? Tarihin her döneminde puta tapılmış, tanrılara kurbanlar sunulmuş, kızlar eziyet çekmiş, öyle değilmi? Bu dönemin ne özelliği varda kainat peygammberi, o büyük zat, allahın bile bütün alemleri! senin için yarattım ya muhammet dediği o büyük değerli kutsal zat o tarihte gelmiş?

Puta tapmak büyük suçsa peygamberlerin birçoğunun afrikadaki ilkel kabilelere gelmesi gerekmiyomu? Kızlara eziyet büyük suçsa maya medeniyetine peygamber gelmesi gerekmiyormu? Öyle değilmi?

Sitelerde Paylaş

Cahil herif, peygamberden kalma dediğiniz sözde kutsal emanetlerin tamamı çakma çıkıyor!

Biraz ilber ortaylı murat bardakçı takip etde tarih öğren.

Aaa pardon siz sadece kendi çıkarlarınıza göre tarihin orasını burası çekiştirip uydurmayı bilirsiniz.

Diyorsun ki peygambere kanıtlar var!

Hangi kanıtlar?

Murat bardakçının uzun ısrarlarından sonra peygamberin ayak izi dediğiniz şey ile kılıçlarından bir tanesi zaman taramsı yapıldı.

Sözde ayak izi çok daha sonraki döneme ait bir bizans sandeleti olduğı ortaya çktı; sözde peygamber kılıcınında yine peygamberin yaşadığı dönemden çok daha sonra imal olduğu ortaya çıktı.

Sonra apar topar panik oldunuz, topkapıda karbon testleri durdurulsun oldu!

Madem bu kadar delikanlısınız hadi hodrimeydan, izin verilsin tekrardan kutsal emanetlerin tamamına zaman testleri yapalım, hatta tarafsız yabancı bir grup yapsın mesela japonlar yapsın!

Hadi ne oldu yemedi mi?

Kıl mevzusuna hiç girmiyorum zaten, mubarek bir kıl değil tomar bırakmış heralde size her tarafdan peygamberin kılı fışkırıyor.

Adım başı her tarihi ve büyük camide bulmak mümkün!

Sadece türkiye düşünme buna bütün müslüman ülkelerdeki camiler dahil.

Orada da bir kıl vakasıdır dolaşıp duruyor.

Yine diyorsun ki, peygamberin mektupları var.

Tamam hodir meydan yapalım karbon testini çıksın ortaya bu mektupların ne nane olduğu.

Bakalım hakikaten peygamber zamanında mı yazılmış yoksa daha sonra mı?

Şu sözde tebliğ mektuplarını bir Hy den dinleyeyim dedim gülerken koltukdan düştüm...

Ulan sözde peygamber tebliğ mektuplarını yollamış, muhattabı olan şahıslarda (ki bunlar bizans kralı, pers imparatoru felan) hemen böyle imana gelmişler olumlu cevap vermişler, peygamberin yanına gitsem ayaklarını yıkarım filan demişler :D :D :D

Hhhsssttrrr be

Madem bu kadar hemen imana gelmişlerdi, neden o zaman milletleriyle beraber islama geçmediler?

Hepsini kılıç zoruyla siz müslüman ettiniz. Türklerde dahil!

En fazla son dkya kadar inatla direnende persler mesela.

Adamların ülkesini baştan başa alındı hala daha bölgesel direnişle uzun süre devam ettiler.

Aç modern tarih oku görürsün.

Hy gibi şarlatanların bilinçli insanınn gözünün içine baka baka yalan söylediği çarpıtmaları bir öğrenmişsiniz, kopyala yapıştır dilinizde ancak bunlar var.

Vaaay efendim allah ay tanrısı değilmişte hilal türklerden gelmişmişte bilmemne.

Cahil herif hilal alparslandan çıkma ise, türk kökenli ise, muaviyenin sikkelerinde ne arıyor o zaman?

Türkolog değilim ama kendi tarihimi ayrıntılı araştırdım, biliyorum.

İslam öncesi türklerde hilaldi yıldızdı felan yok.

En sık kullanılan simgeler içoğuz, dışoğuz, imparatorluk simgeleri sadece!

RESMEN K.ÇINIZDAN TARİH UYDURUP MİLLETİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN KONUŞUYORSUNUZ!

HODRİ MEYDAN, BEN İMZA KAMPANYASI AÇACAĞIM "TOPKAPI KUTSAL EMANETLER KARBON TESTİNDEN GEÇSİN" DİYE İMZA ATACAKMISIN?

YİYOR MU?

abdullah abdal

Sitelerde Paylaş

Benim merak ettiğim konulardan birisi de şu: Muhammed sağa sola mektuplar göndermek için kağıt buluyor da, Allah'ın o çok değerleri(!) sözleri neden taş, kemik, deri parçası gibi zımbırtılara yazılıyor?

..

Senin merak ettiğini Müslümanlar merak edemiyorlar

Sonra zekalarına laf söyleyincede kızıyorlar... :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...