Jump to content

peygamber döneminde müşriklerin inanmama gerekçeleri

Recommended Posts

Ne oldu Teblig ? Peygamberin bir hirsiz ve tecavüzcü olarak ortaya cikdi. Savasa girdi, kadinlarin ailelerini öldürdü, güzel kadinlari esir aldi sonra onlari tecavüz ettdiler. Geri kalanlarini fidye karsiligina geriye verdiler.

Bu dünyanin en iyi insanina uyan seyler demi Seblig, gercekden melek gibi adam bu muhammed ....

Ulan varya seni Hz.ömerin eline vermek lazım başka türlü adam olmazdın

Peygamberim tecavüzüymüş peygamber efendimiz savaşıları kaybetseydi onların karılarına daha beterini yapacaklarıdı.

Peygamber efendimiz olmasa idi halen diri diri kız cocuklarını gömüyor olacaklardı,sen neden bahsediyorsun ?

Peygamber efendimiz kız çocuklarını omuzuna alıp gezdirirmiş onun sayesinde dünyaya nur indi

onun sayesin osmanlının toprakları bu kadar genişti çünki osmanlı hep kurana uyardı

neyse seni yalanlarınla beraber Allah'a havale ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Empati yapalım accık yaw. insaf yaw. .. cariyeliği köleliği kaldırmadık tamam. koşullar öyle... peki sen ailenle köle olarak düştün. nolacak ozaman? karını kızını alacak adam kendine karı yapacak... hemde bunu gönül rahatlığı ile yapacak (dini izin veriyor) ...

sen? ne düşüneceksin ? ne yapacaksın ? ruh halin nasıl olacak ?

tamam günümüzde bile zorbalıklar var. insanlıktan nasibini almamış soysuzlar var.... ırakta gördük. afganiztanda görüyoruz...suriyede görüyoruz....

Pakistanda bir hıristiyan kadına tecavüz ederken çekilen görüntü var. adamlar sokak ortasında "allahu ekber" diyerek tecavüz ediyorlar ... :(

Keşke izin verilmemiş olsaydı kuranda böyle bir uygulama..:( en azından " Günahtır .. haramdır.. ama yaparsanız da öte tarafta yanarsınız...yandıktan sona cennete gene gidersiniz" deseydi bari :(

Sitelerde Paylaş

dönemin ekonomik ve sosyal durumunu göz önüne alırsam...tamam kölelik heryerde var. ganimet sayabilirsin . ama tecavüz ? hemde ele geçirdiğin cariye evli bile olsa onla evleniyorsun ? benim karım benden başkasıyla evlenmez... evlenemez. aklım almaz. varsa allah gerçekten... ki var ben inanıyorum... onu yapan zorbanın da allah belasını versin. ölürüm ben yaw.. karımı benden alıp evlencek biri ? köle olarak al bizi. tamam... ölene kadar ayaklarını yıkayayım... karıma dokunma yaw.. nasıl olur yaw ?

İyide kardeşim saldıranlar hep müşrikler değilmiydi ? Madem karını bu kadar çok seviyorsun müşriklerle beraber savaşa girmezdin.Karına çoluğuna cocuguna sahip çıkardın...

Sitelerde Paylaş

Ulan varya seni Hz.ömerin eline vermek lazım başka türlü adam olmazdın

Peygamberim tecavüzüymüş peygamber efendimiz savaşıları kaybetseydi onların karılarına daha beterini yapacaklarıdı.

Peygamber efendimiz olmasa idi halen diri diri kız cocuklarını gömüyor olacaklardı,sen neden bahsediyorsun ?

Peygamber efendimiz kız çocuklarını omuzuna alıp gezdirirmiş onun sayesinde dünyaya nur indi

onun sayesin osmanlının toprakları bu kadar genişti çünki osmanlı hep kurana uyardı

neyse seni yalanlarınla beraber Allah'a havale ediyorum.

Nerde yalan söylüyorum Teblig ? :D Hadis acikca Tecavüz edebilirsini bu Helal diyor. Hamile bile yapabilirsin onlari diyor. Yani sen bir Evli adamin karisini esir alacaksin Tecavüz edeceksin, hamile birakacaksin ve bunun hepsi Islama göre helal.

Gercekden bütün Dünya neden hala müslüman olmuyor ben anlamiyorum.

Yani ben kaybetirsem onlar benim karilarimi tecavüz edecekler, buna göre benim onlari tecavüz etmem helal, iyi mantik.

Kiz cocuk konusuna gelirsek. Kadinlar icin hersey sizin bize inandirmak istediginiz kadar kötü degildi :D

Örnek olarak Muhammedin ilk karisi, zengin ve basarili bir iskandinidi, kac erkek adam onun icin calisiyormus.

Bazi kadinlar okadar basarilimis is hayatinda , bir erkekden daha fazla erkeklen evleniyorlarmis. Islamdan sonra kac basarili kadin cikdi Teblig ? :D

Sitelerde Paylaş

İyide kardeşim saldıranlar hep müşrikler değilmiydi ? Madem karını bu kadar çok seviyorsun müşriklerle beraber savaşa girmezdin.Karına çoluğuna cocuguna sahip çıkardın...

He..sen razısın yani ? iranla savaşsak. yenilsek. elin mollası gelse alıp götürse karını kzını? razısın yani ? oda müslüman çünkü. ona da helal. ? müslüman olmasa ne olcak.. putperest dielim. dini onun da izin vermiş. dini izin veridiği için vicdanı da rahat adamın ?... nasıl ? razımısın yani ?

Sitelerde Paylaş

Savasi Muhammed baslatiyordu Teblig ..... Nasil yapiyordu biliyonmu ? Köylerin yada sehirlerin, yöneticelerine yada krallarina (nasil sistem varsa ozamanlar kisacasi ordakiler üzzeri söz sahibi olana) mektup yaziyordu "Ya Islami kabul edin yada saldiricagiz" , Islami kabul ettilermi muhammed zaten kazandi cünkü Muhammed Islamin Peygamberi.

Muhammed kendisini savunmak icin mi savas yapdi saniyorsun ? Müslümanlar kendilerini savundiklari icin mi Ispanyaya kadar geldiler. Bunlari sizin gibi yobazlara söylüyorlar Müslüman kalasiniz niye.

Keşke izin verilmemiş olsaydı kuranda böyle bir uygulama.. :( en azından " Günahtır .. haramdır.. ama yaparsanız da öte tarafta yanarsınız...yandıktan sona cennete gene gidersiniz" deseydi bari :(

Bunlari Muhammed ama Helal görmese hangi kadinlari Tecavüz edecek ? Suriyede o teröristler, (Erdoganin dedigi özgür suriye ordusu) bugun bu hadiseler sayesibu ayetler sayesi hala kadinlari tecavüz ediyorlar.

Esada karsi savasdalar cünkü, ve esada düskün olan ailelerin kadinlari tecavüz edilmesi helal.

Sitelerde Paylaş

şunları seyrettiniz mi ? burdaki hıristiyan kadın... esir gibi düşünebiliriz. sokak ortasında hemde.. bu görüntü vicdana sığar mı ? ""helal"" nasıl olabilir ??

http://www.odatv.com...eo.php?id=8BAH1

http://video.uludags...n-güruh-81552/

Kadinlara karsi Tecavüz Müslüman ülkelerinde büyük bir Problem. Misir protestolarin ilk 3 gününde orda 91 kadin tecavüz edildi.

Bir Hollandali kadini, yolun ortasinda köprünün altina cekip tecavüz ediyorlardi.

http://www.youtube.com/watch?v=2xK5TFyjTyc

Herzaman diyerim , ya müslüman olursun yada insan, ikisi birden mümkün degil. Sen bunlara ne diyeceksin ? Bunlar Muhammedin yaptiginin tamamen aynisini yapiyorlar ?

Sitelerde Paylaş

Muhemmed belki doğruydu... ilk geldiğinde kuran belki doğruydu.... sonradan deiştirildi belkide..... ve bana da bu günlere kadar hep o doğrular anlatıldı... bu sahte taraflarını görmedim hiç.. keşke görmeseydimde. aklımdaki o saf temiz islam kalsaydı :(

Benim müslümanlığım safdı... ne güzel bir dinim vardı yaw :( allah belasını versin o saf güzelliği bu günlerine getirenlerin :(

gerçekten de tarifsiz acılardayım aslında. aşkını kaybetmiş bir insan.... bir daha da asla bulamayacak birisi :(

Sitelerde Paylaş

Muhemmed belki doğruydu... ilk geldiğinde kuran belki doğruydu.... sonradan deiştirildi belkide..... ve bana da bu günlere kadar hep o doğrular anlatıldı... bu sahte taraflarını görmedim hiç.. keşke görmeseydimde. aklımdaki o saf temiz islam kalsaydı :(

Benim müslümanlığım safdı... ne güzel bir dinim vardı yaw :( allah belasını versin o saf güzelliği bu günlerine getirenlerin :(

gerçekten de tarifsiz acılardayım aslında. aşkını kaybetmiş bir insan.... bir daha da asla bulamayacak birisi :(

Kuran zaten degistirildi, bu kesin ve bu bilimadamlari taraflarindan kanitlandi

Ama Muhammedin Ahlaksiz davranislarini kanitlayan bircok tahrihsel kaniti var. Ama zaten degistirmeye gerek yok. Bildigimiz gibi bugün Müslümanlar ayetlere istedikleri anlamlari veriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Yani bir zamanlar iyiydi. doğruydu. sonradan değiştirildi bile mi diyemeyeceğiz ? :( Kadın en önemli kavramlardan biri idi hani ? annelerin ayakları altında cennet.... ama sadece benim annemin ayakları altında mı ? yada sadece müslümanların annelerinin ayakları altında mı ? ya savaşan iki tarafta müslümansa ? hangisinin annesinin ayaklarının altında cennet ????

İslamiyet :

Islama göre insan en üstün varliktir, (köleliği - cariyeliği nereye koyacağız bu sistem içinde ? )

insanlar dogustan günahsiz olarak dünyaya gelir,islamda ibadet icin belirli bir yere ihtiyac yoktur,yer yüzü mescit kilinmistir.

islam kadina gercek degerini vermistir.BIr hadisi serifte cennet annelerin ayaklari altindadir buyurulmustur...

Dinimize göre herkes esittir, (kısasta neden köleye köle-cariyeye cariye - hüre-hür ?)

MANTIK ?

Sitelerde Paylaş

Yani bir zamanlar iyiydi. doğruydu. sonradan değiştirildi bile mi diyemeyeceğiz ? :( Kadın en önemli kavramlardan biri idi hani ? annelerin ayakları altında cennet.... ama sadece benim annemin ayakları altında mı ? yada sadece müslümanların annelerinin ayakları altında mı ? ya savaşan iki tarafta müslümansa ? hangisinin annesinin ayaklarının altında cennet ????

İslamiyet :

Islama göre insan en üstün varliktir, (köleliği - cariyeliği nereye koyacağız bu sistem içinde ? )

insanlar dogustan günahsiz olarak dünyaya gelir,islamda ibadet icin belirli bir yere ihtiyac yoktur,yer yüzü mescit kilinmistir.

islam kadina gercek degerini vermistir.BIr hadisi serifte cennet annelerin ayaklari altindadir buyurulmustur...

Dinimize göre herkes esittir, (kısasta neden köleye köle-cariyeye cariye - hüre-hür ?)

MANTIK ?

Islami arastiran bilimadamlarina göre (Müslüman olmayan bilimadamlarina göre, müslüman muhammed üzeri kötü seyi zaten kabul etmez :D) Muhammed parasini savas yapip, esir alip, fidye isteyerek ve yendigini düsmanlarin parasini calarak kazandi.

Islam tarihi arastiran bilimadamlari bunu böyle söylüyor. Tabiki herkes yanila bilir ama sanmiyorum. Hadislere bakarsak, Müslümanlar bugün tamamen aynisi yaptiklarina bakarsak , bu bunun dogru oldugunu gösteriyor.

Cennet annelerin ayaklarin altinda diyor evet, ama bu esitlik üzeri nekadar birsey söylüyor ? Hicbirsey. Islamda kadinlan erkek esit degildir.

Müslüman konusuda acayip birsey. Sunnilere göre Sii'ler müslüman degil , Sii'lere göre Sunni'ler Müslüman degil ve herkese göre Aleviler müslüman degil :D

Bir Sabit Islam yok yani, aralarindada birbirlerini kafir görüyorlar ve bu nedenle birbirlerinen savas yapiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Sadece islam değil elbet bu arada.. tüm böyle sadist düşünceye hakim dinlerin allah belasını versin... gerek yok dine. insanlar evrensel insan hakları beyannamesine tam uysalar başka bişeye gerek kalmayacak zaten.. :(

Haçlı seferleri - İslamcı akıncılar - endülüsde yaşanan olaylar - ispanyolların kızılderili katliamları- hıristianların afrikalı yerlilere yaptıkları ...:(

arakanda budistlerin müslüman katliamı . - Vs. Vs. Bu gün ben yenerim seni. katlederim. yarın senin torunlar büyür güçlenir.. onlar benimkileri katleder. ee nereye kadar ....

adam gibi bi din gelse de.. mucizesini de gösterse.. gören herkes toplansa da bitse bu zulüm yaw.

Sitelerde Paylaş

Sadece islam değil elbet bu arada.. tüm böyle sadist düşünceye hakim dinlerin allah belasını versin... gerek yok dine. insanlar evrensel insan hakları beyannamesine tam uysalar başka bişeye gerek kalmayacak zaten.. :(

Haçlı seferleri - İslamcı akıncılar - endülüsde yaşanan olaylar - ispanyolların kızılderili katliamları- hıristianların afrikalı yerlilere yaptıkları ... :(

arakanda budistlerin müslüman katliamı . - Vs. Vs. Bu gün ben yenerim seni. katlederim. yarın senin torunlar büyür güçlenir.. onlar benimkileri katleder. ee nereye kadar ....

adam gibi bi din gelse de.. mucizesini de gösterse.. gören herkes toplansa da bitse bu zulüm yaw.

Ben Budistlerin böyle birsey yapacaklarina inanmiyorum. Bunlar Müslümanlar tarafindan Propaganda. Benim ögrenebildigim kadariyla Müslümanlar Budistlerin kutsal yerlerine saldirdilar ve buna cevap olarak Budistler geriye saldirdi.

Merak etme arkadas :) Ben dinden cikarkan ayni seyleri hissetim, biliyorum kendini cok berbat hisetiyorsun. Bütün hayat boyunca inandigin sey, senin annenin babanin innandigi seyin yalan olmasini kabullanmak capicak olmuyor, üstünden zaman geciyor.

Neyaziksa cogu kisi Dinsiz olma yolunun bu parcasinda bozuluyor, ve kendini gene Dine bagliyor. Ama sana söylemek isitiyorum, artik Islama geri dönsen bilem, hicbirsey eskisi gibi olmayacak.

Kendini kandirip Dine geri dönsen bilem bu sorular, bu yeni kazandigin bilgiler seni rahat barakmiyacak, icinde bir süphe kaliyor ve bu seni parcalar.

Tek bir secenek var oda devak gitmek, ve Dinin yanlis oldugunu tamamen kabullanmak ve daha önemlisi anlamak. Bunu basara bilirsin , sana söz veriyorum, eskiden daha rahat daha güzel bir hayat yasayacaksin ve bundan daha önemlisi daha iyi bir insan olucaksin.

Kendini merametli ve hosgörülü sanan ama olmayan Müslümanlar yada diger Dini insanlar gibi degil....

Sitelerde Paylaş

inşallah kardeş. sağol temennilerin için. .. herşeye rağmen allaha inanmak istiyorum ama genede. bu duyguyu napacağız :S

O duygu dediğin vesvesedir kardeş,şeytan insanın kanında dolaşır,beynine işler unutma ! şeytan imanı almaya gelir...

tarihinde Teblig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bunları biliyorum. çok öncelrden de bildiğim şeyler. ama madalyonun diğer tarafını hiç göstermemişlerdi daha önceden. problem orda anlıyormusun.

Hasan Sabbahı bilirmisin? haşhaşileri?

hikayede bir fedai kandırıldığını en son öğreniyordu hani. Gerçekleri anlıyordu.

aynen onun gibi hissediyorum şu an...:(

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...