Jump to content

NASIL OLUYORDA AKIL, DOĞRUYU YANLIŞ, YANLIŞI DOĞRU GÖREBİLMEKTEDİR..

Recommended Posts

• İleti 606
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tamam, kabul, peki aslı olup olmadığını nerde bileceksin bunu söylüyoruz, hepsi bu.

Mesela, senin şu tanrı dediğin şey var ya, aslı yok onun, ihtimal bile yok, kuruntudan ibaret.

Biz Tanrıyı kafamızdan uydurmuyoruz...Evren Söylüyor...Sen bilime inanıyorsun, evrene inanmıyorsun....Bu nasıl iş?

Sitelerde Paylaş

Vesvesenin hariçte tastikleyicisi yok,

Aslı olmayan ihtimal demektir...Yani kuruntudur....

Halbuki evrenin hakikatı gerçektir.

İnsanın hakikatı da gerçektir...

ne diyon sen birader ya. başımızda bir cübbeli vardı, şimdide sen çıktın. o en azından söyleyeceğini direk söylüyor.

ne saçmalıyorsun. ne anlatmaya çalışıyorsun.

tanrının var olduğunumu demeye çalışıyorsun kaç gündür. de hadi de utanma.

ha şunu desene birader. tamam sana göre tanrı var bana göre yok. anlaştıkmı.

Sitelerde Paylaş

Veee.

Halbuki evrenin hakikatı gerçektir.

İnsanın hakikatı da gerçektir...

Tanrının varlığı da inkar edilemez bir hakikattir...Evren var diyor sen yok diyorsun...Sana mı inanayım evrene mi?

Evren ordayken evrene inanmamak, bilime inanmamak akil işi değil ama tercihtir tabii ki kötü bir tercih...

İnansan bal oluyor

İnanmassan zehir oluyor.....Tercih sizin...

Zaten inanmak isteseniz de, Allah sizi böyle kabul edeceğini sakın zannetmeyin...

Sitelerde Paylaş

Tanrının varlığı da inkar edilemez bir hakikattir...Evren var diyor sen yok diyorsun...Sana mı inanayım evrene mi?

Evren ordayken evrene inanmamak, bilime inanmamak akil işi değil ama tercihtir tabii ki kötü bir tercih...

İnansan bal oluyor

İnanmassan zehir oluyor.....Tercih sizin...

Zaten inanmak isteseniz de, Allah sizi böyle kabul edeceğini sakın zannetmeyin...

Bak işte boyuna zırvalıyorsun.

Evrenin nesi var diyor? Bak aynaya, gözünün üstünde kaşın var, bu apaçık bir şekilde süper zenci seni bafiliyor demek. gözünün üstünde kaşın olması, süper zencinin seni kanırttığının delilidir.

Eh, evren, şu yıldızlar vs. her neyse, tanrı dediğin şeyin delili oluyorsa, elbette kaşın ve gözünde süper zencinin delilidir.

Eh, evren tanrı var diyorsa, kaşın gözünde süper zenci var demektedir.

Evet, ne alaka? Evren var, aha burda ve hiç bir şeyi hiç bir şey demiyor, kendinden başka. Bakarsaın, aha galaksi, bu ancak galaksinin var olduğunu gösterir, enerjisi, çekimi, maddesi vs. her neyse, başka hiç bir haltı göstermez.

Sayıklıyorsun işte sadece kısaca. Sana açıkca soruyoruz, evren diyorsun, tanrıyı gösteriyor, bizde nah göçsteriyor, nerden çıkarıyorsun tanrıyı gösterdiğini diyoruz, nerde cevabın?

Sitelerde Paylaş

Evet Allah var, Ahirette var....

İsteklerinizini 2+1 de bitirmeyin....

isteklerin sonsuz olması, sonsuzluğunu sahibinin vermesiyledir...

Hiç hissetmiyor musunuz?

Al gene aynı terane. Neyi hissediyorsun, hisle gerçek bilinir mi? Aman sen pilot ilan olma, hislerinle bilmeye çıkarsan, yolcuları öldürürsün sadece.

Hislerle hiç bir şey bilinmez birader. Ben seni bafileyen süper zencinin varlığını hissediyorum, anandan sonra sana gelmiş işte, bu süper zenci var demek mi oluyor?

Sitelerde Paylaş

Al gene aynı terane. Neyi hissediyorsun, hisle gerçek bilinir mi? Aman sen pilot ilan olma, hislerinle bilmeye çıkarsan, yolcuları öldürürsün sadece.

Hislerle hiç bir şey bilinmez birader. Ben seni bafileyen süper zencinin varlığını hissediyorum, anandan sonra sana gelmiş işte, bu süper zenci var demek mi oluyor?

Sen yemeğin tuzuna, kulağınla bakıyorsun galiba....

Bu Akşam uyurken kendine sor....Anibal dünyada en çok ne istiyorsan iste....Sana bir saatliğine verilecek sonra elinden alınacak bakalım....Elinden alınırken lezzet mi

Hissedecen elem mi?

P.tesi cevap yazarsın

Ben gittim...

Size iyi Vesveseler dilerim..

Sitelerde Paylaş

Sayıklıyorsun işte sadece kısaca. Sana açıkca soruyoruz, evren diyorsun, tanrıyı gösteriyor, bizde nah göçsteriyor, nerden çıkarıyorsun tanrıyı gösterdiğini diyoruz, nerde cevabın?

Masanın ustasını, masanın içinde arayana ne denirse, sen Ondan oluyorsun.Arkadaşım...

Sitelerde Paylaş

Masanın ustasını, masanın içinde arayana ne denirse, sen Ondan oluyorsun.Arkadaşım...

Peki birader, masanın ustası olduğunu nerden çıkarıyorsun? Masanının ustası varda, şu dağ başındaki taşın ustası neden yok:

Masanın var olması için, demir, ahşap vs. neyse yapacak bir usta olduğun uzaten biliyorsun. Buna göre diyorsun, masa varsa ustası vardır. Eee, kapının önündeki taş için neden ustası nerde demiyorsun? Taşın oluşması için, usta mı gerekiyor, yoksa, su, yağmur, rüzgar vs. yetmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Din ve inanc bir ihtiyac degil; sadece verilen sekli ile bilincalti sartlanmisliginin alisilagelmis ve nesilden nesile aktarilan sorgulanmaz ve otomatik olarak kabullenilen yonlendirim ve yaptirimlaridir.

Insanoglunun bir urunudur ve ayni insanoglu bu yarattigi ve somutlastirdigi urune kendilikm bilinc ve farkindaligina ererek ve gereksizligini, luzumsuzlugunu kavrayarak, algilayarak ve de beyninde yer etmisi sorgulayarak ihtiyac duymadan yasayabilir ve yasamaktadir.

Sitelerde Paylaş

Bilinçaltı inançları oluşturur efendim.Geçmişten edindiğiniz tüm tecrübi duyguları barındırır.Geçmişten gelen bu duygular geleceğin İnancı olurlar.İnan sosyal nir varlıktır bu vesile ile inanmaya,güvenmeye muhtaçtır.İnançlarımız ile inşaa oluruz aslında.Güvencimiz ile cesaret bulur,umut ederiz.

Sitelerde Paylaş

Din lerin yerini elbet bir başka felsefi bir Düşünce alacaktır zira Din ve inanç ta bir ihtiyaçtır.Ateist dediğinde bir güce inanır lakin duyduğu hüsumetten diğer inanşara saldırır.Bu yüzden diğer Dinler ile arasında fark yoktur...

Geçti artık o devir.

Dinlerin yerini, akıl alacaktır, felsefe değil, somut akıl. Zira, insanlık, akılda, yani bilimde aradığını bulmuştur. Evet, gey'leri öldürmekle depremleri yok edemeyen insanlık, bilimle en azından depremden sağ çıkmanın yolunu bulmuştur. Ve hayat konforunun da harbi ölümsüzlüğünde bilimde yattığını görmesi çok uzun sürmeyecektir.

Evet, ben eminim, insan ölümsüzlüğü bulacak. Ha, biz bunu göremeyeceğiz, bundan da eminim.

Sitelerde Paylaş

Bilinçaltı inançları oluşturur efendim.Geçmişten edindiğiniz tüm tecrübi duyguları barındırır.Geçmişten gelen bu duygular geleceğin İnancı olurlar.İnan sosyal nir varlıktır bu vesile ile inanmaya,güvenmeye muhtaçtır.İnançlarımız ile inşaa oluruz aslında.Güvencimiz ile cesaret bulur,umut ederiz.

inanca ihtiyacım yok. sonsuz kudrette bi varlığa ihtiyacım yok. kafamda öbür dünya kurup orada mutlu olacağım diye düşünmeme ihtiyacım yok. böyle daha mutluyum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...