Jump to content

NASIL OLUYORDA AKIL, DOĞRUYU YANLIŞ, YANLIŞI DOĞRU GÖREBİLMEKTEDİR..

Recommended Posts

Kendiliğinden rasgele hiçbirşey oluşamaz diyenleri kuantum fiziğinin detaylarını okumaya davet ediyorum. Bakalım minicik bir proton nasıl kendiliğinden oluşup kayboluyor.

Sende biliyorsunki dindarların yaratma konusundaki anafikirleri şu anibal:

allah binlerce yıl önce kainatı yarattı, muntazam bir sisteme soktu. Şu an yediğimiz elmalar o yaratılış sisteminin birer ürünü.

De işte kanıt yok mirim.

Ah şöyle çelişikte olsa ufacık bir kanıt olsa sorun çözülecekte.

Kanıtsız manıtsız, şartsız şurtsuz tap diyorlar. Gelde tap.

Bende seni buraya davet ediyorum. Kısa bir cümle oluşturacağız. Buyur. Deney gözlem.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=52471

Sitelerde Paylaş
  • İleti 606
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bende seni buraya davet ediyorum. Kısa bir cümle oluşturacağız. Buyur. Deney gözlem.

http://www.ateistfor...showtopic=52471

de gözüm burda insanın sallamasyonla o şifreyi birkaç denemede bulamayacağından bahsetmekle, milyarlarca yıllık evrenin oluşumundan bahsetmek sence adaletsizlik değilmi.

Sitelerde Paylaş

@Serdaar bırak kendi hallerine.

Neden mi ?

32. Akılları mı kendilerinden bunu istiyor, yoksa onlar azgın bir toplum olduklarından mı böyle yapıyorlar

33. Yahut Kur'ân'ı "kendi uydurdu" mu diyorlar? Hayır! Onlar bu iddialarında samimî değiller. Onların inanmaya niyetleri yok da onun için bu kabîl sözler sarfediyorlar. (Vicdanları ağızlarından çıkan bu iddiayı kabul etmez. Zira Araplardan bir ferdin bütün Arapları âciz bırakacak bir eser ortaya koyamayacağını kesin bilirler.)

34. O halde bu iddialarında tutarlı iseler Kur'ân gibi bir söz getirsinler bakalım!

35. Onlar bir Yaratan olmaksızın mı yaratıldılar? Yoksa kendi kendilerini mi yarattılar?

36. Yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar kesin bilgiye ulaşmaya gitmezler.

37. Yoksa Rabbinin hazineleri onların mı yanında? Yoksa kâinatı onlar mı yönetiyorlar?

38. Yoksa onların yükselmelerini sağlayan bir merdivenleri, kuleleri var da o sayede mi göklerin haberlerini dinliyorlar? Öyleyse o haber dinleyenleri kim ise, meleklerin sözlerini dinlediğine dair kesin bir delil getirsin!

39. Yoksa kız çocukları O'nun da, erkekler sizin mi?

40. Yoksa onlardan vahyi tebliğ, risalet ve irşad hizmetlerinden ötürü bir ücret istiyorsun da, onlar ağır bir borç yükü altında eziliyorlar mı?

41. Yoksa gayba dair bilgiler kendilerinin elinin altındadır da, onlar oradan istedikleri tarzda yazıp kopyalıyorlar mı?

42. Yoksa onlar bir tuzak mı kurmak istiyorlar? Şunu bilsinler ki: Asıl kapana kısılacak olanlar, o kâfirler olacaklar.

43. Yoksa onların Allah'tan başka bir tanrıları mı var? Allah onların iddia ettikleri ortaklardan münezzeh ve yücedir.

44. Şayet kendilerinin kötü bir maksatla istedikleri gibi gökten bir parçanın düştüğünü görseler, inatlarından ötürü "Bunlar üst üste yığılmış bulutlardır" derler.

45. O halde sen onları, darbe yiyip çarpılacakları güne kadar kendi hallerine bırak!

46. O gün hile ve tuzakları kendilerine asla fayda sağlamaz ve yardım da görmezler.

47. Muhakkak ki o zalimlere bundan başka azap da vardır; fakat onların çoğu bunu bilmezler.

48-49. Rabbinin hükmü yerine gelinceye kadar sabret. Çünkü sen Bizim himayemiz altındasın. Namaza kalktığında Rabbini hamd ile tenzih et. Geceleyin de, gecenin sonunda yıldızların batışının ardından da O'na ibadet edip tenzih et. (Namaza kalktığında:"Subhanekellahümme ve bi hamdike" demek, mânası mümkün olduğu gibi, "Uykudan kalktığında" veya "herhangi bir meclisten, bir yerden kalktığında" mânasına da gelebilir.)

Düşünüp okumadan ayetleri rasgele yapıştırmakla olmuyor bu işler. 39. Ayette kız çocuk-erkek çocuk ayırımı yapıyor, kız çocuk sahibi olmayı utanç verici bir durum olarak görüyor put.

Necm:

21. Erkek (çocuklar) sizin ve kız (çocuklar) O'nun mu?

22. Öyle ise bu çok insafsızca bir paylaştırmadır.

Ona erkek çocuk yakıştırılsaydı, paylaştırmayı insafsızca bulmayacaktı demek ki.

Sitelerde Paylaş

Gidip pazardan aldığın meyveleri ben yarattım, görmedin mi, kör!

Ben yarattım deyince inanmıyorsunda, allah diye uydurduğun şey sana kaç kere elma yolladı ki inanıyorsun?

Hadi yollasın madem, aha şurada masamda 3 kg elma. buyur, kainat yaratacak kudrette olan allahın nasıl yaratıyorsa.

Manyağın tekisiniz. biz yarattık diyoruz, amanda yolla bakalım et bakalım, eee ,senin yarattı dediğin sibop neden yapmıyor, ondan neden istemiyorsun peki?

Gördüğün gibi görüyorum ve artırıyorum budala herif.

Allahın madem yaratıyor, bize şöyle pembe, sekiz ayaklı, uçan ve harika keman çalan bir fil yaratsın, görelim hadi.

Hakaretini kendine sakla, içindekilerini pazara çıkartıyorsun işte..Sayın film moderatörü...

Güle güle sana iyi filmler temenni ederim...Umarım filmin biteceğini öngörebilirsin...

Sitelerde Paylaş

Hakaretini kendine sakla, içindekilerini pazara çıkartıyorsun işte..Sayın film moderatörü...

Güle güle sana iyi filmler temenni ederim...Umarım filmin biteceğini öngörebilirsin...

Traşı kes ve ya şu fili yaratsın allahın, yada benim elmaları yarattığım hakikatine iman et.

Sitelerde Paylaş

tanrı var veya yok.bunu bir yana koyalım..

gerçek olan şu.

siz yani dinler tanrınıza ihanet ettiniz..

Ey ikiyüzlüler! Yeşaya’nın sizinle ilgili şu peygamberlik sözü ne kadar yerindedir:

Bu halk dudaklarıyla beni sayar,

Ama yürekleri benden uzak.

Bana boşuna taparlar.

Çünkü öğrettikleri, sadece insan buyruklarıdır.(matta 15-7,8)

Dinimi babadan devralmamış, Kuranla gerçeğe tanıklık etmiş biri olarak bu dediklerine muhatap değilim.

Bunu atalarının dinini körü körüne taklit eden 6 milyarlık müslüman+hıristiyan vb. çoğunluk düşünsün.

Sitelerde Paylaş

Dinimi babadan devralmamış, Kuranla gerçeğe tanıklık etmiş biri olarak bu dediklerine muhatap değilim.

Bunu atalarının dinini körü körüne taklit eden 6 milyarlık müslüman+hıristiyan vb. çoğunluk düşünsün.

Neye tanıklık ettin, sadece yalana. Kıçtan uydurulmuş bir ton yalana. Ha birde vahşet, ilkellik filan var elbette.

Senin kuran dediğin vahşet kitabesinin doğru olduğunu nerden çıkarıyorsun ki?

Sitelerde Paylaş

Bu kadar basit soruya cevap veremiyorsan konuşacak bişey yok....

Daha ne cevabı vereceğiz birader? Bir yalan, ona kanacak embesiller var olduğu sürece devam edecektir. İşte allah yalanı mesela, siz gibi embesiller kanıyorsunuz ve hala devam ediyor.

İtirazın mı var?

Sitelerde Paylaş

Düşünüp okumadan ayetleri rasgele yapıştırmakla olmuyor bu işler. 39. Ayette kız çocuk-erkek çocuk ayırımı yapıyor, kız çocuk sahibi olmayı utanç verici bir durum olarak görüyor put.

Necm:

21. Erkek (çocuklar) sizin ve kız (çocuklar) O'nun mu?

22. Öyle ise bu çok insafsızca bir paylaştırmadır.

Ona erkek çocuk yakıştırılsaydı, paylaştırmayı insafsızca bulmayacaktı demek ki.

Komik gerçekten çok komik :) Düşünüp okumadan kısmı çok çok komik. Düşünüp onu çıkarmak daha da komik. Kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir zamanda gelen Peygamberden bahsederken şu ayetten şu yorumu çıkarmak inanılmaz komik.

Sitelerde Paylaş

Moderatörünün bile küfür ettiği forumun düşüncelerinin hakim olduğu bir dünyayı düşünebiliyor musunuz ?

Az adam olan çıkar der ki lan ben ben şurdayım gel bakayım sen kimsin diye. Ama yok. klavye başından salla :) Bana edilen her küfürü misli ile iade ediyorum bundan sonra hayal gücünüz kadar birlikte olun kendi akraba eş dostlarınızla küfür eden misyoner aptallar.

Sitelerde Paylaş

de gözüm burda insanın sallamasyonla o şifreyi birkaç denemede bulamayacağından bahsetmekle, milyarlarca yıllık evrenin oluşumundan bahsetmek sence adaletsizlik değilmi.

Kesinlikle değil.

Çünkü bizim aradığımız şey 10-15 kelimelik bir cümle iken bir insanın olmuşması için milyarlarca tesadüfün olması gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Gelelim farkındalık testine ;

Ar ı su içer bal yapar....

Yılan su içer zehir döker...

Soruların cevaplarını değerlendiren bal yapar...

Cevapsız sorularda ortalarda dolaşan zehir saçar....

Doğru mu?

Yanlış mı?

Elcevap : bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...