Jump to content

Tanrının Yokluğunu Kanıtlayın

Recommended Posts

Tanrinin yoklugunun kaniti, tanriyi varlayanin nasil ve neye dayanarak varladigina baglidir.t

Bu da tamamen inancsal ve fizik otesi teolojik/varliksal bir temeldedir.

Arkadaş ben senin dediklerini anladığım gün bu forumdaki misyonum tamamlanacak sanırım :)

100 yıl sonra tüm dinlerin yok olma olasılığı ne kadarsa evrimin çürütülmesi de o kadar olasıdır.

Bu kadar düşük bir ihtimal diyorsun yani.

Fakat birisi neredeyse 2 bin yıllık bir şeyken diğeri sadece 200 yıllık. Ve birisi hiç değişmez iken diğeri her gün yeni bir şey eklenen değiştirilen yenilenen bir şey.

Bir tutulabilir mi ?

tarihinde extinction tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 222
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunu okumadın mı? Okuma özürlü müsün?

Yoksa aşkın aptallıkla mı suçlayalım seni? Ne kadar geri zekalı bir adam olduğunu ortaya koymuş bulunmaktasın. Birde ikimize birden yeteceğini söylüyor. Puahahahahahha

Ben iletimi yazarken yazmışsın, 1new post çıkmadı, çıksa neden okumadan yazayım?!

Valla görmedim lan yeminmi edeyim.

Sitelerde Paylaş

Ben iletimi yazarken yazmışsın, 1new post çıkmadı, çıksa neden okumadan yazayım?!

Neyse Nov. Seninle bir sorunum yok. Yani öyle düşmanca yaklaşım algılaması falan hiç hoşuma gitmedi bilesin. Amerikalının açtığı bir başlıkta hatırlarsan aynı şeyi savunuyorduk. Ben kendimce uygun gördüğüm şeyleri yazıyorum. Kişiselleştirmekten de hiç hoşlanmıyorum ama insanı mecbur bırakıyorlar işte.

Sitelerde Paylaş

...Bu kadar düşük bir ihtimal diyorsun yani.

Fakat birisi neredeyse 2 bin yıllık bir şeyken diğeri sadece 200 yıllık. Ve birisi hiç değişmez iken diğeri her gün yeni bir şey eklenen değiştirilen yenilenen bir şey.

Bir tutulabilir mi ?

Bilimsel gerçeklerle peri masallarını bir tutan sensin ben değil.

Sitelerde Paylaş

merhaba. siteyi 3 4 aydır takip ediyorum ve dikkat ettiğim bişey var ateistler hep islam'ı çürütmeye çalışıyor yani kur'an'da bişey bulduklarını tanrı yoktur diyebiliyorlar ama islam tanrısını yok edince yaratıcının olmadığını kanıtlayamazsınız. Biraz da din olmayan bir tanrıyı yok etmeyi deneyin ?

Ateistlerin başka argümanı olmadığı için İslamla uğraşıp dururlar. Evladını reddeden baba için evladı yoktur! ateistler için de Tanrı yoktur.aynı mantık. şahısların kendi görüşleri sonuçta. yok diyorsanız sizin için yoktur,başkasını bağlamaz.

Sitelerde Paylaş

Yuce darwin mi carpsin diyeceksin -_-

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistlerin başka argümanı olmadığı için İslamla uğraşıp dururlar. Evladını reddeden baba için evladı yoktur! ateistler için de Tanrı yoktur.aynı mantık. şahısların kendi görüşleri sonuçta. yok diyorsanız sizin için yoktur,başkasını bağlamaz.

Kendi hayal dünyandan tanım uydurma.

Bilmiyorsan susta adam sansınlar; bilmediğin kişiler üzerine tasvire kalkışma!

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ateizm

Yuce darwin mi carpsin diyeceksin -_-

Espri yaptı gülün.

bp2q4.jpg

Sitelerde Paylaş

Biz ateistler uçan spagetti canavarının yokluğunu da ispatlayamayız. Sen de ispatlayamazsın. Öyleyse hangi sebeple uçan spagetti canavarı tanrı olmasın ki? Yokluğunu ispatlayamadığın halde neden iman etmiyorsun?

Hatta bu noktadan sonra koşan plastik sandalye de tanrı olabilir, sıçan laser yazıcı da. Bunların yokluğunu da ispatlayamayız biz ateistler. Tabii yokluğu ispat edilmediği sürece varlığına kanaat getiren sizlerin de bir zahmet iman etmesi gerekir, var olduklarının kabul buyurmanız da..

Kimsenin bilmediği bir şeyin varlığı iddia ediliyorsa, onun ispatı iddia edene ait olur. İspatlayamıyorsa "yoktur".

-Masamın altında görünmeyen bir canavar var.

+Yok.

-Yok olduğunu ispatla.

Biz, anekdotun son cümlesini kuranlara "cahil" deriz, "zeka konusunda sıkıntılı birey" deriz, "mantık yoksunu" deriz.

Görülüyor ki sen "çok zekice bir soru" olduğunu düşünmüş ve bizlere aktarma gereği duymuşsun.

Eyvah eyvah.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bir karikatür vardı.

Deliler hastahanesinde bir hastayı iki kişi tutmuş başhekimin karşısına çıkarmış.

Başhekim :Nereden anladın deli olmadığı.

Deli : Çünkü siz delisiniz.

Bir şeyin yokluğunu kanıtlamak için verilin en güzel cevap bence "hangi masa" dır.

Eğer o masayı gören sadece sen isen o masa yoktur.

Eğer o masayı göremeyen sadece ben isem o masa vardır.

Bu sadece gözün görmesi ile ilgili bir durum değildir. Bu kadar basit bir cevap vermesiniz umarım.

Sitelerde Paylaş

Aramızda geçen konuşmanın son bölümü aynen buraya aktarıyorum. Konuşmalar bir iletide olunca insanlar senin ne kadar saçmaladığını daha iyi göreceklerdir.

100 yıl sonra bu evrimin cürütülmesi olası mıdır ? Aslında öyle değildi böyleydi denilebilir mi ?

100 yıl sonra tüm dinlerin yok olma olasılığı ne kadarsa evrimin çürütülmesi de o kadar olasıdır.

Bu kadar düşük bir ihtimal diyorsun yani.

Bir tutulabilir mi ?

Bilimsel gerçeklerle peri masallarını bir tutan sensin ben değil.

Hangi sözümden çıkardınız bunu peki ? Size evrimin 100 yıl sonra öyle değildi böyleydi deme ihtimali var mıdır yok mudur diye sordum. Sizce peri masalı olan şeylerle siz kıyasladınız

Kırmızıya boyadım bak. Şizofren misin? İkisini kıyaslayan ve soran sensin. Bir önceki cümleni nasıl unutuyorsun anlamıyorum. Tam bir zaman kaybısın.

tarihinde Hizip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir karikatür vardı.

Deliler hastahanesinde bir hastayı iki kişi tutmuş başhekimin karşısına çıkarmış.

Başhekim :Nereden anladın deli olmadığı.

Deli : Çünkü siz delisiniz.

Bir şeyin yokluğunu kanıtlamak için verilin en güzel cevap bence "hangi masa" dır.

Eğer o masayı gören sadece sen isen o masa yoktur.

Eğer o masayı göremeyen sadece ben isem o masa vardır.

Bu sadece gözün görmesi ile ilgili bir durum değildir. Bu kadar basit bir cevap vermesiniz umarım.

isterse yüz kişi inansın masanın varlığına. o masanın varlığını bilimsel olarak kanıtlayamıyorsan, gösteremiyorsan ne önemi var? sizin allah inancınız da böyle işte.. biz inanıyoz demek ki var, olmasaydı bu kadar insan inanır mıydı diyorsun. boş adamsınız boş..

bugün ufolara inanan, bizi ufolar yaratı diyen insanlar var.

ufo görüntülerini de kanıt diye gösteriyorlar.

sizin durumunuz onlarınkinden bile kötü. elinizde bir "ufo" görüntüsü bile yok..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@Hizip şok ve dehşet içindeyim :)

Ben size bilim için bir soru sordum.

100 yıl sonra bu evrimin cürütülmesi olası mıdır ? Aslında öyle değildi böyleydi denilebilir mi ?

Sizin cevabınız din ve bilimin karşılaştırması

Bu durumda peri masalları olarak iddia ettiğiniz şeylerle bilimi bir tutan ben mi oluyorum :)

Darwin sizi akıl versin :)

isterse yüz kişi inansın masanın varlığına. o masanın varlığını bilimsel olarak kanıtlayamıyorsan, gösteremiyorsan ne önemi var? sizin allah inancınız da böyle işte.. biz inanıyoz demek ki var, olmasaydı bu kadar insan inanır mıydı diyorsun. boş adamsınız boş..

bugün ufolara inanan, bizi ufolar yaratı diyen insanlar var.

ufo görüntülerini de kanıt diye gösteriyorlar.

sizin durumunuz onlarınkinden bile kötü. elinizde bir "ufo" görüntüsü bile yok..

1895 den önce X-Işınları yokmuydu ?

Sitelerde Paylaş

İnançla bilimi karıştırmayın bu soru cevaplarla ancak bazı ip uçlarına ulaşırsınız kesin sonuca değil iman inancı bir yerde kayıtsız şartsız kabuldür Kâfirun Sûresi

« De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ'buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana. »

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...