Jump to content

Şeytan'ın içinde de bir şeytan mı vardı?

Recommended Posts

İslam mitolojisine göre insanları egolarına yenik düşüren, kıskançlık tohumları eken bir şeytan var ve bu şeytan zamanında kılıbık adem'e secde etmemiş.

Gelelim merak ettiğm noktaya: insani özelliklerden bulunmayan melek şeytan'ı bu kibire,kıskançlığa iten neydi?

tarihinde Manifesto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BAKARA 34.O vakit biz meleklere, "Adem’e secde edin" demistik de iblis disinda tümü secde etmisti.iblis yan çizmis, kibre sapmis ve nankorlerden olmustu.

Büyük bir mantik hatasi mevcut evet.

tarihinde alavarez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Madem ki insanlari yer yuzunde gunaha sokan iblis ve askerleri, madem ki cennette gunah diye bir eylem mumkun degil... iblis bu gunahi nasi isliyor? iblisten baska vevese verende olmadigina gore... devasa boyutlarda bir mantik hatasi mevcut. birde bizzat cenneti goren allahi gören yada varligindan emin olan gucunden kudretinden emin olan ustune ustelik birde meleklerin alimi olan iblis nasi allaha kafa tutabiliyor yada bu gucu nasil kendinde bulabiliyor? burada da cok buyuk mantik hatalari mevcuttur. kisacasi bu hikaye gercek olamaz ancak bir efsane olaiblir. cocuklara anlatıilan yalanlara masal buyuklere anlatilan masallara da efsane denir.

Sitelerde Paylaş

Madem ki insanlari yer yuzunde gunaha sokan iblis ve askerleri, madem ki cennette gunah diye bir eylem mumkun degil... iblis bu gunahi nasi isliyor? iblisten baska vevese verende olmadigina gore... devasa boyutlarda bir mantik hatasi mevcut. birde bizzat cenneti goren allahi gören yada varligindan emin olan gucunden kudretinden emin olan ustune ustelik birde meleklerin alimi olan iblis nasi allaha kafa tutabiliyor yada bu gucu nasil kendinde bulabiliyor? burada da cok buyuk mantik hatalari mevcuttur. kisacasi bu hikaye gercek olamaz ancak bir efsane olaiblir. cocuklara anlatıilan yalanlara masal buyuklere anlatilan masallara da efsane denir.

aynen katıldım sana. doğru ya allahı gören bir varlık nasıl ona kafa tutuyor? psikopatmı bu iblis..

tarihinde Uzay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bence şeytan, ademe secde etmeyerek allahın emrine karşı gelmiş fakat sadece senin önünde eğilirim diyerek allahın iradesine karşı gelmemiş gibi duruyor.çünkü,allahın iradesi kendisinden başkasına secde edilmemesi yönünde ,şeytan allahın eski dostu olaraktan bunu hesaba katmış olmalı diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Allaha kafa tutmuş şeytan, ben olsam burda anlatılmak istenen büyük bir olay görürüm, kainatın yaratıcısına kafa tutan bir şeytan varsa tanrı yarattığına söz geçirememiş ve acemi olduğunu kanıtlamıştır.Buda onu kusurlu bir tanrı yaparki buda başka başka tanrıların olabileceğini, onu alt edebileceğini gösterir.Kendi bacağına kurşun sıkmı arabın el-ilahı, fire vermiş.

Sitelerde Paylaş

Şeytan da,Melekte,Cin de İnsanda vardır.Her şeytanlığınız veya gareziniz ,kötü niyetiniz Şeytandır.Cinni fikir ve düşünceleriniz vardır.Ego nuzudan başka şey düşünmezssiniz.Bazı düşüncelerde vardır.Acıma,af etme hoş görme,yardım etme gibi.Melakuti düşüncelerde bulunur İnsanda.Kısaca her ne var ise Mushafta sizdedir.Dışarıda aramanız sizi komik duruma düşürür...

Sitelerde Paylaş

bence şeytan, ademe secde etmeyerek allahın emrine karşı gelmiş fakat sadece senin önünde eğilirim diyerek allahın iradesine karşı gelmemiş gibi duruyor.çünkü,allahın iradesi kendisinden başkasına secde edilmemesi yönünde ,şeytan allahın eski dostu olaraktan bunu hesaba katmış olmalı diye düşünüyorum.

yaniliyorsunuz... iblis neyi hesaba katarsa katsin, sonucta allahin emrine itaat etmedigi icin allahin gazabina ugrayacaginin bilincinde. oyle olsa bile isin ciddiye vardigini fark edince ozur dileyip emre itaat edebilirdi. ama seytan dusmanliginda israrla inat etmiştir. yani tanriya kafa tutmustur hatta sure bile istemistir insanlari saptirmak icin

Sitelerde Paylaş

Şeytan da,Melekte,Cin de İnsanda vardır.Her şeytanlığınız veya gareziniz ,kötü niyetiniz Şeytandır.Cinni fikir ve düşünceleriniz vardır.Ego nuzudan başka şey düşünmezssiniz.Bazı düşüncelerde vardır.Acıma,af etme hoş görme,yardım etme gibi.Melakuti düşüncelerde bulunur İnsanda.Kısaca her ne var ise Mushafta sizdedir.Dışarıda aramanız sizi komik duruma düşürür...

Yani?Soruyu anlamadiniz galiba...Ya da mantik hatasini goremediniz.

tarihinde alavarez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

inanç biçimin ne?
Sitelerde Paylaş

yaniliyorsunuz... iblis neyi hesaba katarsa katsin, sonucta allahin emrine itaat etmedigi icin allahin gazabina ugrayacaginin bilincinde. oyle olsa bile isin ciddiye vardigini fark edince ozur dileyip emre itaat edebilirdi. ama seytan dusmanliginda israrla inat etmiştir. yani tanriya kafa tutmustur hatta sure bile istemistir insanlari saptirmak icin

arkadaşım,senin mantığına göre şeytanı saptıran allah olur buda şeytanın suçu yok demektir.allah bilmiyormuydu şeytanın secde etmeyeceğini denilebilir.tanrıya kafa tutmasıda tanrının iradesindedir o halde.ben burada bir farka dikkat çekmek istemiştim.ibrahim suresi22 den yola çıkarak şeytan benim iradem gücüm yok herşey sizin sorumluluğunuzda demek istiyor.ben emir ve iradeyi farklı düşünüyorum.tanrının verdiği emre uymamış ama iradesini kabul etmiştir.bence tabi

saygılar

Sitelerde Paylaş

arkadaşım,senin mantığına göre şeytanı saptıran allah olur buda şeytanın suçu yok demektir.allah bilmiyormuydu şeytanın secde etmeyeceğini denilebilir.tanrıya kafa tutmasıda tanrının iradesindedir o halde.ben burada bir farka dikkat çekmek istemiştim.ibrahim suresi22 den yola çıkarak şeytan benim iradem gücüm yok herşey sizin sorumluluğunuzda demek istiyor.ben emir ve iradeyi farklı düşünüyorum.tanrının verdiği emre uymamış ama iradesini kabul etmiştir.bence tabi

saygılar

Bu işin sencesi bencesi olmaz. Ayetler gayet açık olarak mantık hatası içermektedir. Mesajında da belirttiğin gibi ek bir durumda mevcut zaten. Her şeyi bilen Tanrı Şeytanın baş kaldıracağını Adem ile Havva'nın cennetten kovulacağını da biliyordu.

Bunu forumda başka bir konuda da yazmışlardı çok yakında... Bakındım göremedim konuyu gören bilen arkadaşlar bağlantısını buraya kopyalarsa sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Bu işin sencesi bencesi olmaz. Ayetler gayet açık olarak mantık hatası içermektedir. Mesajında da belirttiğin gibi ek bir durumda mevcut zaten. Her şeyi bilen Tanrı Şeytanın baş kaldıracağını Adem ile Havva'nın cennetten kovulacağını da biliyordu.

arkadaşım mantık hatasını bilmem ama şunu biliyorum.islam inancına göre şeytan her halükarda allahın verdiği görevi seve! seve! yapmıyormu.sonuçta allahın iradesinin dışına çıkmıyor.apaçık meydanda bana göre sana göresi yokki,secde etmemiş emre uymamış ama görevini yapıyor ne diyeceğiz bu duruma.

saygılar

Sitelerde Paylaş

Baska bir mantik hatasi daha;

Asagida ki ayette melekler allahin ogrettiklerinden baska hic bir sey bilmiyorlar.

Bakara

(32) melekler, "Seni butun eksikliklerden uzak tutariz. Senin bize ögrettiklerinden baska bizim hicbir bilgimiz yoktur.

Suphesiz her seyi hakkiyla bilen, her seyi hikmetle yapan sensin" dediler.

Fakat su ayette, allah yeryuzunde bir halife yaratacagim dediginde melek ler hemen orada bozgunculuk yapacak

kan dokecek birinimi yaratacaksin diyorlar. yani meleklere allah boyle bir bilgi vermedigi halde bunu nasil biliyorlar?

Bakara

(30) Hani, Rabbin meleklere, "Ben yeryuzunde bir halife yaratacagim" demisti. Onlar, "Orada bozgunculuk yapacak,

kan dokecek birini mi yaratacaksin? Oysa biz sana hamdederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz." demisler, Allah da,

"Ben sizin bilmediginizi bilirim" demisti.

Sitelerde Paylaş

ben şunu anlayamıyorum.tanrı kendi iradesinde kendinden başkasına secde edilmemesini isterken neden ademe secde edilmesini istiyor diğer taraftan neden şeytana secde etmeme iradesini veriyor.kendisinin verdiği irade ile şeytanı lanetleniyor ama ne gariptirki şeytan paşa paşa allahın verdiği görevi yapıyor.

diğer yandan düşünüyorum şeytan ademin cennetten kovulacağını nasıl biliyor.bu şeytan allahın gücünü bildiği halde yemediği nane yok,secde et dersin etmez,ademin cennetten kovulmasına sebep olur.resmen insanlık düşmanı bişi bu denyo.

Sitelerde Paylaş

Adem Cennetteydi ilk.Ekmek elden su Gölden.Bizler safiyullah Adem olarak geldik Aleme. Rahman ve rahim olan yani Anne ve babamız karşıladı ihtiyaçlarımızı.Ne zaman aklımız erdi bir ağaca ve meyvalara yani Cinselliğe Şeytan dürttü bizi.Saçları taradık,kıyafette marka gözledik,binbir soytarılıklar yaptık Havva yani kızlar için.Cennetten kovulduk...

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ABD'nin Teksas eyaletinde 7 yaşındaki kızın katili Guadalupe Esparza zehirli iğneyle idam edildi.

Amerikalı yetkililer, 46 yaşındaki Esparza'nın Teksas'ın Huntsville kentinde dün gece idam edildiğini belirtti.

Esparza, 1999 yılında Teksas'ta 7 yaşındaki Alyssa Maria Vasquez'i evinden zorla çıkardıktan sonra tecavüz etmiş ve boğarak öldürmüştü. Talihsiz kızın cesedi kayıp olduğu bildirildikten birkaç saat sonra evlerinin yakınında bulunmuştu.

http://www.haberinka...idam_77427.html

Ben hayatımda bu kadar büyük bir mantık hatası görmedim arkadaş, idam edileceğini biliyor hemde vahşice birisini öldürüyor. Hayır birde Teksas da yaşıyorsun ve senden önce idam edilen bir çok kişinin olduğunu biliyorsun. Kesin yalandır bu haber.

tarihinde extinction tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...