Jump to content

Her canlinin vazifesi gorevi vardir? Basi bos degildir ? O halde insanda basi bos degildir

Recommended Posts

Hoca o misaldi anlayamiyorsan o senin sorunundur... Derse, inanirsin dedim... Bana kara cahil diyene kadar sen anlama yetini bir kazan bence...

Hangi kanittan bahsediyorsun, bir teori dir darwinin soyledikleri... Sen ve senin gibi ve senden cok daha akillilarda bir atmasyoncunun teorisyle idare ediyor.

Gelecek zaman da baska bir teori cikana kadar senin gibi inkar secmisler bunlarla idare ediyor, edecekte...

Fizik darwini kac kez yalanladi okuyorsun okuduklarindan mi kaciyorsun, yoksa sadece gormek istediklerini mi goruyorsun...

Cok bilim kurgu izlemeyin.

Darwinizime gore gozu olmayan bir canli turu kusursuz bir goze sahip oluyormus... Bak bak bak eeee...

Ucamayan bir baska turde kanatlanip ucabiliyormus. Bilim mi? bilim kurgumu?

Sonra bir kac renkli resim, bir kac animasyon, canli incelenen, gercegi yansitan hic bir fosil yok. Hayal urunlerinizi teknolojiyle birlestirip Allahin itaatlerinde nasil

kurtulup kafamiza gore yasariz ilkesinden yola cikilan teoriler.

Gunah kavramini yok sayip, sizin yasantiniza ters dusen teorilerle gerceklesmis kurgular... Hollywood'da cokca islenen konular iste...

Bende diyorumki yakinda bizde kanatlanirsak inanirim belki sana...

Kraldan cok kralcilik yapmaktan baska hic bir sey yapmiyorsunuz...

Milyarlarca ara fosil nerde, bana animasyon, renkli cizim resim gosterme anlatmada...

Bunca sey tureyecek, benca sey evrimlesecek ve aradakilerin hic biri olmayacak.

Getir kagit kalem bak ben maymunu, baligi, kusu nelere benzetebiliyorum....

Madem canlilar diger canli turlerine donusebiliyor... Alsana labaratuar, alsana bilim, alsana teknoloji, alin size darwinciler, yapin hadi kanitlayin hucreden basla

inanalim...

Sonra aranizda dersiniz proteinini neden az koydun nannnnn.....

Bende king konga inaniyorum bak filmi bile var... Sizinle bilimle, ilimle degil, tiii seklinde konusmak gerekli....

Yasini basini bilmem ama bir seyi savunurken adabinla savun artist....

evrim bir teori tabii ki ama yer çekimi de öyle; fakat sen balkondan yukarı doğru atlamayı denedin mi?

fizik darwin'i yalanladı ha? sen neyden bahsediyorsun? fizik ha? sana bunları kim söylemişse ciddi dalga geçmiş seninle, çimdi de gülüyordur...

ara türler yaz google'a...

ben sana canlılığı harika açıklayan bir teoriyi savunuyorum, sen neyi savunuyorsun?

öyle saçma, komik yazılarla argüman olmaz; ti'ye alma ile münazara olmaz.

alt tarafı 70 yıl ömrün var, o 70 yıl gözlüğünden bakarak evrim gibi uzun zamanda gerçekleşen bir olguyu anlayabilmeni beklemiyorum. gözlüğü çıkar önce...

kraldan çok kralcılık, sen ne yapıyorsun; allahtan allahçılık mı?

bu tartışma bir yere varmaz senin münazara tarzın ile...

bu son alıntım...

demogoji yapmayı bitirdiğin zaman kanıt getir; inceleriz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kavun üreyip ne yapacak ki, kendine bir faydası mı var yoksa....

Kavunun evrimi neden devam etmiyor...

Kokusunu ye yazın yaşamak istemesini niye bağlıyorsun......

Kışın karpuz olsaydı yer miydin...

Kavun ürüyor işte, daha ne yapacak başka? Senin gibi aynen onunda varlık sebebi üremek. Yok değil diyorsan, git ve pipini kökten kestir o zaman, ne duruyorsun?

Kavunun evrimi zaten devam ediyor kim diyor etmediğini?

220px-Lebensmittel-Galiamelone1-Asio.JPG

Bu, 1970 yılında israille melezleme ve seleksiyon yoluyla evrimleştirilmiş bir kavun. Adına galya kavunu denir. Bu adı koyanda, kavunu yaratan Zvi Karchi'nin kardeşidir.

Kokusu da aynı şekilde, evrimin sonucudur. Aslında o evrim bizde olan evrim. Bizim kimyasal analiz yapan burnumuz için, kaliteli besin demek, iyi koku demek genel olarak.

Kışın karpuz bulursan yolla biraderim. Bazen manavlarda turfanda ithal denk geliyor pek pahalı oluyor.

Sitelerde Paylaş

evrim bir teori tabii ki ama yer çekimi de öyle; fakat sen balkondan yukarı doğru atlamayı denedin mi?

fizik darwin'i yalanladı ha? sen neyden bahsediyorsun? fizik ha? sana bunları kim söylemişse ciddi dalga geçmiş seninle, çimdi de gülüyordur...

ara türler yaz google'a...

ben sana canlılığı harika açıklayan bir teoriyi savunuyorum, sen neyi savunuyorsun?

öyle saçma, komik yazılarla argüman olmaz; ti'ye alma ile münazara olmaz.

alt tarafı 70 yıl ömrün var, o 70 yıl gözlüğünden bakarak evrim gibi uzun zamanda gerçekleşen bir olguyu anlayabilmeni beklemiyorum. gözlüğü çıkar önce...

kraldan çok kralcılık, sen ne yapıyorsun; allahtan allahçılık mı?

bu tartışma bir yere varmaz senin münazara tarzın ile...

bu son alıntım...

demogoji yapmayı bitirdiğin zaman kanıt getir; inceleriz...

Bir cok fizik adami... Kendin bak bana ne bilim adamisin yaaa...

Su pastel boya cizimlerindenmi bahsediyorsun ara fosil derken...

3d cikti yaa artik, 3d de cizim cok guzel anlatiyorlar, ufkum gelisiyor sizlere karsi...

Ciddi onu soylemedim yaa milyonlarca belki de milyarlarca yilda evrimlestik demi prdn..

Peki biz konusma yetisini hangi milyonda almisiz? Onuda bir soylersen. Dilimiz, evrimlese evrimlese konusma yetisimi kazanmis... Pek hos...

Ben sana sunu sorarim muslumanligi, kitabi, evrimi herseyi gec. Tek Allah'a inansan bilim olmazmi? Senin bilim anlayisin tek nasil var olmakmi?

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kavun ürüyor işte, daha ne yapacak başka? Senin gibi aynen onunda varlık sebebi üremek. Yok değil diyorsan, git ve pipini kökten kestir o zaman, ne duruyorsun?

Konu dışı olabilir fakat her şeyin amacı üremek ise sübyancılık dini diye neden saldırırsınız islama ? sübyancılık sizin üreme mantığına ters düşen kötü bir şey olmaması gerekir bu durumda. Ki daha iyi bile olabilir. Genç taze bedenlerin üremesi.

Sitelerde Paylaş

Kavunun evrimi zaten devam ediyor kim diyor etmediğini?

220px-Lebensmittel-Galiamelone1-Asio.JPG

Bu, 1970 yılında israille melezleme ve seleksiyon yoluyla evrimleştirilmiş bir kavun. Adına galya kavunu denir. Bu adı koyanda, kavunu yaratan Zvi Karchi'nin kardeşidir.

Kokusu da aynı şekilde, evrimin sonucudur. Aslında o evrim bizde olan evrim. Bizim kimyasal analiz yapan burnumuz için, kaliteli besin demek, iyi koku demek genel olarak.

Kışın karpuz bulursan yolla biraderim. Bazen manavlarda turfanda ithal denk geliyor pek pahalı oluyor.

Bravo, bravo... Kimyasiyla guzel oynamislar...

Sitelerde Paylaş

>>>Peki biz konusma yetisini hangi milyonda almisiz?

Biz daha 250 bin yıllık bir türüz. Ama konuşam olayı bizden önce, daha ilkel olsada, 6-7 milyon yıl filan önce başlamış ki şempanzelerden filan bir hayli ayrıldığımız bir dönemdir.

Bildiğimiz anlamda konuşma, 50 bin yıl filan kadar önce başlar. Ama tam halini alması 40 bin yıldan yakındır.

>>> Konu dışı olabilir fakat her şeyin amacı üremek ise sübyancılık dini diye neden saldırırsınız islama ?

Çünkü, onlar sağlıklı üreyemeyecek kadar küçüktür, zihinsel ve bedensel olarak gelişmemiştir de ondan. Bunu onlara yapmak, ki bunu hemde onların rızası olmadan, onların kolay kanabilme yönlerini istismar ederke yapamk şerefsizlik değilse nedir?

Sitelerde Paylaş

Bravo, bravo... Kimyasiyla guzel oynamislar...

Ha şunu bileydin. Bugün yediğin her şey, istisnasız her şey, kimyasıyla oynanmış şeyler. Bu dedenin, onun dedesinin zamanında bile böyleydi. Bu süreç yaklaşık 10 bin yıl önce başladı ve bugüne kadar sürüyor, kimyasıyla oynayarak insan, kendi besinlerini yaratıyor.

Sitelerde Paylaş

>>> Konu dışı olabilir fakat her şeyin amacı üremek ise sübyancılık dini diye neden saldırırsınız islama ?

Çünkü, onlar sağlıklı üreyemeyecek kadar küçüktür, zihinsel ve bedensel olarak gelişmemiştir de ondan. Bunu onlara yapmak, ki bunu hemde onların rızası olmadan, onların kolay kanabilme yönlerini istismar ederke yapamk şerefsizlik değilse nedir?

Sübyancılığı savunmuyorum bunu kesinlikle söyleyeyim de sonra yine damgalamayın.

Nerden çıkardın 14-15 yaşında bir kızın sağlıklı üreyemeyeceğini ?

Sitelerde Paylaş

Sübyancılığı savunmuyorum bunu kesinlikle söyleyeyim de sonra yine damgalamayın.

14-15 yaşındaki bir çocuğun ne hayat tecrübesi var ki, çocuğuna aktarsın, onu sağlıklı bir şekilde yetiştirsin? Kendisi çocuk daha. Bekleyin, fiziki gelişimini tamamlasın, olgunlaşsın, hayatı tanısın, tecrübeleri artsın, doğruyu yanlışı ayırt etmeyi öğrensin. Aceleniz ne?

Sitelerde Paylaş

Ha şunu bileydin. Bugün yediğin her şey, istisnasız her şey, kimyasıyla oynanmış şeyler. Bu dedenin, onun dedesinin zamanında bile böyleydi. Bu süreç yaklaşık 10 bin yıl önce başladı ve bugüne kadar sürüyor, kimyasıyla oynayarak insan, kendi besinlerini yaratıyor.

Tamam haklisin... Tum besinler bu sekilde var oldu... Aydinlattigin icin tesekkurler...

Sitelerde Paylaş

14-15 yaşındaki bir çocuğun ne hayat tecrübesi var ki, çocuğuna aktarsın, onu sağlıklı bir şekilde yetiştirsin? Kendisi çocuk daha. Bekleyin, fiziki gelişimini tamamlasın, olgunlaşsın, hayatı tanısın, tecrübeleri artsın, doğruyu yanlışı ayırt etmeyi öğrensin. Aceleniz ne?

Sağduyu sakin. Kimsenin bir acelesi yok.

İnsanların havyanlar ve diğer canlılar gibi sadece dünyaya üremek için geldiğini söyleyen bir mantığın neden başka şeylerle ilgilendiğini soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Tut ki Allah yüzüne baktı da sağlıklı doğum yaptı.

Üremek demek sadece doğurmak demek midir?

Çocuğun bakımı ve büyütülmesi de en az onu doğurmak kadar önemlidir. O nedenle atalar durmaksızın çocuk doğururlardı, geride kala kala bir ya da iki tane kalırdı.

Günümüzde ise bir bebeği büyütmek çok daha zordur ve zaten 15 yaşındaki bir kız mental gelişimini tamamlamış değildir. Biyolojik olarak üreyebilme yetisine ulaşmış olmak, sağlıklı üremek anlamı taşımaz. Üremek tek başına doğurmak demek değildir çünkü.

"O halde adet görür görmez çocukları üremek için kullanabiliriz"e kadar gider bu.

Ayrıca günümüzde bu yaş çocuklarının yerinin neresi olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz.: Okul.

Sitelerde Paylaş

İnsanların havyanlar ve diğer canlılar gibi sadece dünyaya üremek için geldiğini söyleyen bir mantığın neden başka şeylerle ilgilendiğini soruyorum.

Sağlıklı üremek nedir, nesil nasıl sağlıklı devam eder, nesil nasıl güvence altına alır vb. bilgileriniz eksik.

Canlılığın tek amacının çoğalmak olduğunu söyleyen herkese sizin bu sorularınız yöneltilir, biz alışığız.

Sizin baktığınız yerden bakarsak, bizim hepimizin "çocuklar adet görür görmez üremeye başlayabilir, bunda bir sakınca yoktur, türün devamına hizmettir bu" dememiz gerekiyor.

Oysa bizler buna şiddetle karşıyızdır ve açıklamalarımız da son derece sağlamdır.

Neden karşı çıkıyoruz o halde? Bunu soramamanız, sorsanız da anlayamamanız çok garip. Duygusal nedenler de diyemiyorsunuz çünkü ateist duygusal filan da değildir..

Yani sizler içinde bulunduğunuz binlerce çelişkiyi göremiyorsunuz aslında.

Sitelerde Paylaş

Temel işlev odur ama insanlar diğer varlıklardan düşünebilme yeteneği ile ayrıldığı için sadece üremekle yetinmez. Hayvanlarla ve bitkilerle aramızdaki farkta budur. Hangisi olmak istediğin senin seçimine kalmış.

Sitelerde Paylaş

İyide ben o konularda sizinle zaten hemfikirim. Bunda bir sorun yok. Kalkıp sübyancılığı savunmuyorum. Benimde kardeşlerim, akrabalarım var.

Diyorum ki dünyaya üremek için gelen bir mahluk neden bu tip şeyleri önemser ? İnsanı bu tip şeyleri önemsemeye iten neden nedir. Neden başka canlılarda bu yokken bizde var ?

Ve sana şunu söleyeyim regl olmuş bir dişinin sağlıklı doğrum yapmasında hiç bir sakınca yoktur. Yapar ve bazı bölgelerde bu yaşlarda doğumlar olmaya devam ettiği halde sağlıksız doğma oranı diğerlerinden fazla değildir.

tarihinde extinction tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tut ki Allah yüzüne baktı da sağlıklı doğum yaptı.

Üremek demek sadece doğurmak demek midir?

Çocuğun bakımı ve büyütülmesi de en az onu doğurmak kadar önemlidir. O nedenle atalar durmaksızın çocuk doğururlardı, geride kala kala bir ya da iki tane kalırdı.

Günümüzde ise bir bebeği büyütmek çok daha zordur ve zaten 15 yaşındaki bir kız mental gelişimini tamamlamış değildir. Biyolojik olarak üreyebilme yetisine ulaşmış olmak, sağlıklı üremek anlamı taşımaz. Üremek tek başına doğurmak demek değildir çünkü.

"O halde adet görür görmez çocukları üremek için kullanabiliriz"e kadar gider bu.

Ayrıca günümüzde bu yaş çocuklarının yerinin neresi olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz.: Okul.

Evet size sonuna kadar katılıyorum, bu kafa yapısında olan insanların devamı hala var, belki arkadaş kötü niyetle söylemiyor fakat cahiller bunu uygulamışlar, baba annelerimiz, anne annelerimiz , annelerimiz hep çocuk yaşta evlilik yapmışlar tabi yaşıtlarıyla, bakım dediğiniz şey çok çok önemli, yoksa her adet gören bir kız çocuğu doğurma potansiyeli,(doğum koplikasyonlarını saymayalım misal) olabilir, bu onun hala bir çocuk olduğu gerçeğini silmez, beyin ve tam kadın anatomisini yakalamadan bir girdabın içine atılıyorlar, bu girdabın içinde belki ezildiklerini bile idrak edecek olgunlukta olmayıp üzüntülerine üzülüyorlar,benim baba annemin doğum sayısını yazsam şok olursunuz, kala kala 6 çocuğu sağ kalmış,neden? doğumla diğer doğum arasına yıl bile koyulmamış, köy hayatının zorluklarıyla beraber yaşayıp hayatını bitirmiş vede çocuklarına maddi manevi hiç birşey verememişler.
Sitelerde Paylaş

İyide ben o konularda sizinle zaten hemfikirim. Bunda bir sorun yok. Kalkıp sübyancılığı savunmuyorum. Benimde kardeşlerim, akrabalarım var.

Diyorum ki dünyaya üremek için gelen bir mahluk neden bu tip şeyleri önemser ? İnsanı bu tip şeyleri önemsemeye iten neden nedir. Neden başka canlılarda bu yokken bizde var ?

Ve sana şunu söleyeyim regl olmuş bir dişinin sağlıklı doğrum yapmasında hiç bir sakınca yoktur. Yapar ve bazı bölgelerde bu yaşlarda doğumlar olmaya devam ettiği halde sağlıksız doğma oranı diğerlerinden fazla değildir.

E çünkü sağlıklı üreyemiyorlar. Onlarla seks yapmak da onların üremesine izin vermek de zarar veriyor onlara. Eğer öyle olduğundan yüzde yüz emin olmasak, tüm dünya bir araya gelip bunca uğraşmazdık, değil mi? 18 yaş sınırı, evlilik yaşı vs vs. laf olsun diye konmamış. Duygusal nedenlerden değil yani..

Ayrıca bilgin yanlış. Küçük yaşta hamile kalıp da doğururken ölen binlerce çocuk vardır İslam aleminde, en çok da Afrika'da.

Bu çocuklar doğururken iç organları parçalanarak ölüyorlar. Zaten mental olarak da hazır olmadıkları için, doğurmayı başarsalar bile kabus gibi bir gelecek onları bekliyor oluyor.

Doğa dişiyi her yönüyle üremeye hazır ise besler. Geri kalan elenir.

Yani biz küçükleri koruyarak neslimizi garantiye alıyoruz. Üremek yetişkinlerin işi. Çocukları ileride sağlıklı ebeveynler olabilecek biçimde yetiştirmek zorundayız ve bu da günümüzde oldukça zor.

Sitelerde Paylaş

belki arkadaş kötü niyetle söylemiyor

Burada düzelteyim belki kelimesini kesinlikle yapmalısınız. Sübyancılığı savunacak bir insan değilim.

@IFeelGood bir çok yazımda olduğu için asıl değinmek istediğim şeyi sizde anlamamışsınız. Diyorum ki dünyaya tıpkı diğer canlılar gibi üremek için gelen insan... Neden böyle şeylerle ilgilenir bizi havyandan bitkiden ayıran nedir ki onların ciftleşme zamanı geldiğinde ciftleşir. Bir sürü cocuk doğurur bir kısmı ölür bir kısmı hayatta kalır. Ama insanın diğerlerinden farkı neydi ki onlar yüzyıllardır aynı şekilde devam ettiği halde insan bu gibi şeylere önem vermiştir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...