Jump to content

www.quranoloji.org

Recommended Posts

Burası, Tanrı'nın iradesi, planı ve sistemi ile bilinçli olarak uyumlu olmamız gerektiğini düşünen ve otoriteyi tümden Tanrı'ya ait bilen, Kendilerini sadece O'na adayanların (15:40) sitesidir.

Anasayfada böyle bir yazı var..Bunun dışında yazılar yazmamız mümkünmü?

Muhammed'in kadın düşkünlüğü, Kuran'daki saçmalıklar vs..

Newage Kurancı sitesi sanırım,burda yeterince dansöz var newage kurancı olup kıvırtmalar yapan...

İnanç ilkeleri başlığınızın son maddesi;

46. Kur'an'ın, Tanrı tarafından bilinçli olarak 19 rakamıyla kodlanmış ilahi bir kitap olduğunu düşünüyoruz.(74:30;83:9;83:20)

Demek ki sizin tanrının bilinçsiz halide var..

Orası şenlik ve ciddiye alınacak bir yer değil..Siz toplanıp ateistforuma gelin..

19 cuların en başındaki adamda bu forumdan baya rezil birşekilde gitmiş..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

300 yil once ayetleri duzenlenen ve her sureye her ayete rakam verilen bir kitapta 19 sayisini bulmak ne kadar mantiklidir , bunu E.Yuksel yanitlasin. Arap Kuraninda ve hatta Turkiyedeki bazi kuranlara ayet sayilari cok farklilik gosterir.

Vay 19 cular vay. Bosuna cirpinmayin ve bosuna kendinizi aldatmayin. Islamin sonu yakindir. Yok olacaksiniz, Islamiyet ebediyen yeryuzunden silinecektir.

Akillari sira Arap tanrisi Allaha Allah demiyorlar. Muhammede Hz. demiyorlar.

Sitelerde Paylaş

merhaba,

sitenin forum bölümünde dilediğin her konuda hakaret edilmeksizin yazabilirsiniz arkadaşlar. forum sayfası felsefe bölümü, 19 mucizesi, genel tartışmaalr gibi bolumlerden oluşmaktadır. her konu paylaşımı serbesttir.

cumhur

Anasayfada böyle bir yazı var..Bunun dışında yazılar yazmamız mümkünmü?

Muhammed'in kadın düşkünlüğü, Kuran'daki saçmalıklar vs..

Newage Kurancı sitesi sanırım,burda yeterince dansöz var newage kurancı olup kıvırtmalar yapan...

İnanç ilkeleri başlığınızın son maddesi;

Demek ki sizin tanrının bilinçsiz halide var..

Orası şenlik ve ciddiye alınacak bir yer değil..Siz toplanıp ateistforuma gelin..

19 cuların en başındaki adamda bu forumdan baya rezil birşekilde gitmiş..

Sitelerde Paylaş

merhaba aradaş,

forumda daha geniş yazışma şansı buluruz ümidiyle burada kısaca belirteyim. bizler allah kullanımına da tanrı ullanımında karşı değiliz. o nedenle akılları sıra gibi bir durum yok. allah ve tanrı kelimeleri üzerine bilgilerinizi forum sayfalarımızda bekleriz.

300 yil once ayetleri duzenlenen ve her sureye her ayete rakam verilen bir kitapta 19 sayisini bulmak ne kadar mantiklidir , bunu E.Yuksel yanitlasin. Arap Kuraninda ve hatta Turkiyedeki bazi kuranlara ayet sayilari cok farklilik gosterir.

Vay 19 cular vay. Bosuna cirpinmayin ve bosuna kendinizi aldatmayin. Islamin sonu yakindir. Yok olacaksiniz, Islamiyet ebediyen yeryuzunden silinecektir.

Akillari sira Arap tanrisi Allaha Allah demiyorlar. Muhammede Hz. demiyorlar.

Sitelerde Paylaş

:)) birileri için bunlar birileri için onlar saçmadır. hayat bu... önemli olan aklın gösterdiği ve mantıgın yol buldugu gerçeklerdir. bu da birileri için o fikirler, birileri için bu fikirlerdir.

ateistlere sorular diye bir başlık açılacak buradaki değerli arkadaşların fikirleri ateist olmaları açısından önemlidir bizim için.

Elimden gelen bu o foruma 5dk girdim 20yıl boyunca görmediğim kadar saçmalık gördüm:D
Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...
15 saat önce, Engse Aesir yazdı:

Bu quranoloji forumu da yeniislam forumu gibi ne dediği belli olmayan ılımlılardan da ılımlı acayip insanların yazışma yeriydi. yeniislam forumunu özlemiyorum desem yalan olur.

Eski başlıkları güncelleme işini bırak. Forumu karmakarışık yapmışsın. Bir eski başlık ancak ihtiyaç duyulduğunda güncellenir, onun dışında forumun yeni başlıklarla, yeni kullanıcıların yazması tercih edilir. Merak edenler eski başlıkları arar bulur ve okur. Getirip gözlerine sokmanın bir alemi yok...

Sitelerde Paylaş

Engse yapma böyle şeyler.
Sql server database'yi şişiriyorsun.
Şişen database, log file'ların ırzına geçiyor sonra.

Naci Çelik ve Doğan adlı üstadlara selam olsun!
Naci Çelik felsefe yeteneğinin sınırlarını zamanında anlayamadığım gerçek bir üstadmış.
Doğan abiyi zaten eskiler tanıyor burada.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Engse Aesir yazdı:

Yazmayın o zaman şişirmeyin.
Forum kullanmayı bilmiyorsanız öğretecek değilim.

Mesele database'i şişirmek filan değil, anlamıyor musun? Sana bir diğer başlıkta neden yapmaman gerektiğini açıkladım. Forumu kullanmayı zerre kadar bilmeyen sensin, açıklamalarımızdan yararlan da öğren ve saçma sapan başlıkları güncelleyip forumu sabote etmekten vazgeç. Çünkü yaptığın şeyin adı o. Güncelliğini yıllar önce yitirmiş ve o dönem bile rağbet görmemiş başlıkları sürekli öne çıkarmak aktif konuların geriye düşmesine neden olur. Her gün bir dolu eski başlığı haber linki yapıştırmak için güncelliyorsun; hangisi yeniden aktif hale geldi, işe yaradı? 

Sözlük değil burası. Forum. Sen daha aralarındaki farkı bilmiyor, iyi bir iş yapmış gibi bir de forum kullanmayı öğretmeye kalkıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yaşlı teyze, kaç numara gözlükle okuyorsun sen forumu? Konu dizini aynı iken dışarıdan 2-3 sözcüğü internette aratarak foruma gelen konuk okuyucu birisi, arattığı sözcük içeriğini ve aradığı bilgiyi aynı konuda bulur, okur ve gider ve mutlu olur. Bu adam mesajı 2008'de yazmış ama, benim işime yaramaz diye düşünmez. Çünkü forumlar bilgiyi paylaşarak yaygınlaştırmak içindir, ne zaman yazıldığı önemli değildir. Forumlar snapchat gibi kullanılırsa bilgi, çoğunluğa erişecek kadar paylaşılamaz, yalnızca muhabbeti yapılır ve muhabbet bilgiyi yaygınlaştırmaz. Bilgi yaygınlaşmazsa aynı fikirlerin taşıyıcıları olarak %49 ile kös kös oturursunuz öyle. Sanki güncellediğim başlıklar, ülke gündeminden artık kopmuşlar edası takınmışsın birde. Senin bu tavrın islam-tr.net forumunda konu başlıklarına "Çözüldü" şeklinde ibare koyan müslümanlarla aynı. He, çözüldü, netti ya! He, başlıklar gündemden koptu, netti ya!

6 mayıs Deniz Gezmiş'in asıldığı tarihtir. Bu yüzden içerikli mesaj yazarak başlığı güncelledim. Ben gündemdeki konulara dair küflenmiş başlıklara içerikli mesaj yazınca, sen homo naledi beyninle neleri takip edemez oldun bak şimdi; aktivite linkinden aldığım başlıklar aşağıda.

1-Kürt sorunu.
2-hipertansiyon.
3-Mars’a ilk insan 2030’da ayak basacak.
4-islam tanrısı sadisttir.
5-recep tayyip erdoğandan kurtulmanın hiç bir yolu yokmu?

Bir de bak ben, "gündemden kopuk" hangi başlıkları güncellemişim;

1-Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan fikir adamı mı ?  
2-Abdurrahman Dilipak'tan inciler.
3-Mustafa Armağan'sal Zihni Sinir İtirazları.
4-224000 Peygamber.
5-deve sidiği ve deve bokunun faydaları.

Homo naledi kadar beynin gelişmemişse yeni açılan konu başlıklarını, forum kategorisi içerisinde bulamayabilirsin, bunu anlarım ama sen biliyorsunki, varolan bir başlık, forum kategorisinde yukarı çıktığında diğerleri aşağıya kayar ve 2nc sayfaya ötelenir, 3nc sayafa, 4nc sayfaya ötelenir yani başlıkları nerede bulacağını biliyorken gelip bana çatmanda artniyet var senin.

tarihinde Engse Aesir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hasta mısın kardeşim sen? Sana diyoruz ki eski, rağbet görmemiş, güncelliğini yitirmiş başlıkları güncellemekten vazgeç, çünkü bu forumu sabote etmek anlamı taşır. Sen forum kullanmayı zaten bilmiyorsun, biz de bunca zaman bir şey demedik ama son birkaç gündür yığınla abuk başlığı birden güncelleyince ilk sayfa rezil olmuştu, sonunda dayanamayıp yapma dedim. Özellikle politik başlıkları güncellemen hepten yanlış, zaten güncellediklerin döneminde bile rağbet görmemiş başlıklar. Sen bu işi daha yeni yapıyor değilsin.

Sen kimsin, nesin de sana çatacağım, sana art niyetim olacak. Seni uyardık, kurala uy. Üstelik sana dün insanca dedim ki amacın kötü değil, biliyorum, istersen bir başlık aç ve ilgini çeken haberleri getirip oraya as, arşiv olsun. Ama inat edercesine başlık güncellemeye devam etmişsin. 

Güncellediğin başlıklar yukarıdakilerden ibaret değil, sakın yalan söyleme. Dün kafenin altına üstüne getirmiştin, bir yığın eski saçma başlığı güncelleyerek. Sadece orada değil, din forumunda da. Ve sen bunu sürekli yapıyorsun.

"Yaşlı teyze, kaç numara gözlükle okuyorsun sen forumu?" 

"...homo naledi beyninle neleri takip edemez oldun bak şimdi;"

"Homo naledi kadar beynin gelişmemişse yeni açılan konu başlıklarını," 

Ettiğin bu terbiyesizce lafları da şimdilik görmezden geliyorum ama bir daha gelmem. Ağzını topla, edebini takın. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...