Jump to content

Teistleri ne olarak görüyorsunuz?

Recommended Posts

Agzindan kopukler cikiyor. Kaide degil o. Kayda almissinki cevap yazmissin. Once kavrami iyi anla. Konuyu bulandirma. Cok tartisacaksan ac yeni konu.

Konuyla ilgisiz mesaj takintisi var teistlerde.

Agzimdan ciktigi gibi yazmisim.Kayda degil kaale olacak.Baskada birsey yazmama gerek yok sanirim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bana teori degil, kanit, kitle goster.

Elinizde 3-5 teoriyi savunup durmayi birakin. Hayalinizdeki bilmleri cikarin gorelim.

komediye bak..

bilim dünyası kanıt üzerine kurulu, sizin işinize gelmeyen, zorunuza giden kanıtlar..

peki siz, allah var, her şeyi allah yarattı derken kanıtınız nerde? niye göremedik şimdiye kadar? bir tane bilimsel yönteme dayalı kanıt neden yok??

sizinkisi teori bile değil be, varsayım sadece. allah var o yarattı, ol dedi oldu.. ee kanıt nerde? tısss..

üfürmeleri, varsayımları, sallamaları, sayıklamaları kanıt mı sanıyorsunuz siz??

bir de gelmiş kanıt istiyor adam ya. komedyen resmen..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

son iki sayfada yazdıklarına bir daha baktım; senin zihnin çürümüş. inanç ile kirlenmiş. naiflik kokuyor...

Ben dogum yaptirirken O kudreti başka yerde aramam. Ben gozumle bir evrim degil, kusursuzluk goruyorum. Dogustan olan rahatsızlıkları saymazsak. Ben soyleyim

hemen siz atlamayın.

Senin ne düşündüğün benim için önemli değil. Senin inancında, sen öyle düşünsende sonsuzluğuz, ben böyle düşünsemde sonsuzluğuz. Senin düşüncende, senin

buraya gelip yazman vaktini harcaman zarar. Yok ben bilim adına diyorsan yine burda olmaman lazım bilime emin ol bir katkın yok.

Sende bilme projelerinle, kanunlarınla katkıda bulun insanlığa armağının olsun.

Yok benim amacım başka diyorsan o başka. Ve senin gibilerde...

Sitelerde Paylaş

komediye bak..

bilim dünyası kanıt üzerine kurulu, sizin işinize gelmeyen, zorunuza giden kanıtlar..

peki siz, allah var, her şeyi allah yarattı derken kanıtınız nerde? niye göremedik şimdiye kadar? bir tane bilimsel yönteme dayalı kanıt neden yok??

sizinkisi teori bile değil be, varsayım sadece. allah var o yarattı, ol dedi oldu.. ee kanıt nerde? tısss..

üfürmeleri, varsayımları, sallamaları, sayıklamaları kanıt mı sanıyorsunuz siz??

bir de gelmiş kanıt istiyor adam ya. komedyen resmen..

Sen benim kanıtıma inanmıyorsun (Kuran) bende senin kanıtına inanmıyorum.

Senin zihniyetinde olan ama kafası senden çok daha fazla çalışan ve kendisine ben yaratanı nasıl inkar ederim diyen bir ateistin,

hayvanları insanlarla bir tutup,

sonrasında aynaya bakma sureciyle, ben maymuna benziyorum, dur ben bir teori ureteyim isteğiyle başlayan heves.

Öldü, sonsuzluklumu, hevesmi anlıyordur emin ol.

Karikatür gibisiniz bende, o tarzda yanıtlamak istedim.

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

savaşların kaynağı din değil ekonomik çıkarlardır ben iddia ediyorum bütün insanlar ateist olsa dünya şimdikinden daha yaşanmaz hale gelirdi.KONUYU AÇAN ARKADAŞIMIZA KATILIYORUM ateistlerin dünya barışı konusunda bir teorileri yok

Ortada siyasi olarak ateist diyebileceğimiz bir kitle yok. Üstüne üstlük ozon tabakasının incelmesi, CO2 salınımı, nükleer, kimyasal ve kitlesel silahlanma, askeri harcamaların kısıtlanması konusunda mücadelede ilk adımları atan insanlar genelde bilim adamları oluyorlar ve insanlar da genellikle ateisttirler. Dünya barışı kolay bir şey değil fakat küresel çözümler de en verimli kesim, sayıca en az olsa da ateistlerdir dersek büyük bir yanlış içine girmeyeceğimize inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben dogum yaptirirken O kudreti başka yerde aramam. Ben gozumle bir evrim degil, kusursuzluk goruyorum. Dogustan olan rahatsızlıkları saymazsak. Ben soyleyim

bu kusursuz göz için; bknz. Sciencetific American, "If humans were built to last" adlı makale, Olshansky, Carnes ve Butler

Senin ne düşündüğün benim için önemli değil. Senin inancında, sen öyle düşünsende sonsuzluğuz, ben böyle düşünsemde sonsuzluğuz.

bilimde senin kendi düşünce ve inancını umursamaz, iyi ki de umursamıyor. bilimsel gerçeklerin senin saçmalıkların olarak kabul edildiğini bir düşünsene. sonsuzlukmuşuz? biz sonlu organik makineleriz. kafana sok, ölünce ışık felan görmeyeceksin.

Senin düşüncende, senin buraya gelip yazman vaktini harcaman zarar. Yok ben bilim adına diyorsan yine burda olmaman lazım bilime emin ol bir katkın yok.

katkım yok? Olimpiyat Turizmi (2010), Özbay adlı tezi okumanı öneririm, istersen bitmiş kopyasını ben gönderirim.. Bu bir. İkincisi senin gözlerini açmaya çalışmak da bir katkıdır. kimbilir belki gözlerin açılır da bir enstitüye bağışta bulunursun.

Sende bilme projelerinle, kanunlarınla katkıda bulun insanlığa armağının olsun.

oldu zaten. ben bir fizikçi değilim ama Olimpiyat turizminin ikinci tanımı bana ait.

Sitelerde Paylaş

savaşların kaynağı din değil ekonomik çıkarlardır ben iddia ediyorum bütün insanlar ateist olsa dünya şimdikinden daha yaşanmaz hale gelirdi.KONUYU AÇAN ARKADAŞIMIZA KATILIYORUM ateistlerin dünya barışı konusunda bir teorileri yok

He yani, ondan dinle yönetilen ülkelerde değilde insan hak ve hürriyetini, medeni yasaların temelini dinden uzaklaşan toplumlar attı,birde herkes ateist olsa demiyorlarmı, bizde neden bahsediyoruz işte, kitabın zaten savaş, ızdırap, katliyam, tecavüz, kölelik, kadınları sadece kuluçka makinesi niyetine kullanan, pis insan topluluklarının çıkarı için kullandığı ve adına allah putu denen sapık düşünceyi aracı yapan siz dengesizlere ne anlatsak anlamazsınız.
Sitelerde Paylaş

bu kusursuz göz için; bknz. Sciencetific American, "If humans were built to last" adlı makale, Olshansky, Carnes ve Butler

bilimde senin kendi düşünce ve inancını umursamaz, iyi ki de umursamıyor. bilimsel gerçeklerin senin saçmalıkların olarak kabul edildiğini bir düşünsene. sonsuzlukmuşuz? biz sonlu organik makineleriz. kafana sok, ölünce ışık felan görmeyeceksin.

katkım yok? Olimpiyat Turizmi (2010), Özbay adlı tezi okumanı öneririm, istersen bitmiş kopyasını ben gönderirim.. Bu bir. İkincisi senin gözlerini açmaya çalışmak da bir katkıdır. kimbilir belki gözlerin açılır da bir enstitüye bağışta bulunursun.

oldu zaten. ben bir fizikçi değilim ama Olimpiyat turizminin ikinci tanımı bana ait.

Sondan gidiyim. Olimpiyatı tanıtmak sana kaldıysa. Neyse şahsına birşey demiyorum.

Hoca biz bilimi ve ben inkar etmiyorum.

Bilim olacak.

Hayatı anlayacakssın.

Nasıl, ne şekilde, nerde, niye, niçin, kim, kime, bunlar bilimde olduğu kadar dinde de var. İkisini enpoze etmek size kalmadı.

Tamam bazı kendini bilmezler, dini hep yanlış öğretip yanlışa yönelelttiler insanları keza bilimde.

Dinin hoş görülüğü yavaş yavaş oturuyor. Bazı yer ve kesimlerde.

Ben sana 3-5 şey anlatsam hurafelikle suçlarsın beni.

Dinde senin düşünceni umarsamaz.

YUNUS 99; Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzünde kim varsa hepsi toptan iman ederlerdi. O halde insanları hep mümin olsunlar diye sen mi

zorlayacaksın?

Bu ayetleri gerçek ilim sahibi insanlar, gozu kalbi açık olanlar, yorumlar. Tutup hergün tvde boy gösterenler, veya nette sayfa sayfa artislik yapanlar degil ve sizler.

Bunun gibi alimler zaten pek gözükmezler gidip bulmak sana kalır. Birde onlardan dinleyip dine ondan sonra bakmak lazım.

Sana bu yazıklarım saçma gelebilir. Siz araştırmak yerine direk inkarcısınız.

Dini ve bilimi gerçek insanlardan dinlemek gerekli.

Her ayetin emin ol zaman kavramına bakılarak, karşı tarafın yapısına bakarak açıklayan çok alim var.

Neyse benimki size karşı boş konuşma olur. Ben sadece daha düşüncesi netleşmemiş olanlara yazıyorum zaten.

Bilime saygımız var sizinde dine olsun. Gelişemediysek bu yanlış anlatanlardan kaynaklı ve müslüman bir ülke olduğumuzdan dış baskılardan. Örn; Pkk.

Sonuçta inançlı bir toplum geri kalmış dersen, direk çökersin çünkü Abd ve onun gibilerde tek Allah kavramı var. Bizim kaybettiğim noktalar zaten belli...

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Video yu seyredince insanlığımdan utandım...Müslüman müslümana yapıyor bunları ...Aşağı atılan adamların tek suçu devlet dairesinde çalışıp evine para götürmeye çalışmak ..Neden devlet adına çalışıyorlar diye hepsini dama çıkartmış aşağı atıyorlar...

Müslümanlar birbirlerini katlediyor çıkarları uğruna..ABD ve Türkiye de bunlara para sağlıyor..Esatı gönderip özgürlük getirecekler ya Suriye2ye...

Yazıklar olsun...Tüylerim diken diken oldu...

Allah sizi ne yapsın be !!!......insanlık sizi ne yapsın!!!1

Sitelerde Paylaş

dindarlar kolaycıdır.

iki rekat namaz kılınca, üç beş gün oruç tutunca sonsuz cenneti kazanacaklarını düşünmeleri beni güldürüyor.

hadi diyelimki o dediğiniz tanrı var. ve o dediğiniz cennetide yarattı. o kadar kolaymı ya sonsuz saadete ulaşmak. o dar aklınıza bunu sokmak o kadar zormudur? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...